[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt wrz 17, 2019 2:01

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Najbardziej z podanych wersji przypadło mi do gustu wykonanie "Dziwnego.." przez :
Janusza Radka 11%  11%  [ 4 ]
Marka Bałatę 6%  6%  [ 2 ]
Ewelinę Flintę 3%  3%  [ 1 ]
Ich Troje 3%  3%  [ 1 ]
Kasię Kowalską 6%  6%  [ 2 ]
Klaudię Kulawik 11%  11%  [ 4 ]
Irenę Santor 6%  6%  [ 2 ]
Pawła Szymańskiego 9%  9%  [ 3 ]
Weronikę Szypurę 17%  17%  [ 6 ]
Innego wykonawcę ... 29%  29%  [ 10 ]
Liczba głosów : 35
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw mar 27, 2014 22:08 
Awatar użytkownika

Mnie rozczarowały niemenowskie kowery S. Soyki, którego niektóre wcześniejsze płyty bardzo lubię.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 27, 2014 22:30 
Awatar użytkownika

Początkowo i ja nasrożyłem się do albumu "W hołdzie mistrzowi", o którym jest nawet topik na Forum => tutaj. Spory wpływ na zmianę mojej opinii miał koncert pokazany w tv (dostępny już na DVD w specjalnej edycji z CD), choć i tam bardziej od "Dziwnego.." spodobały mi się inne utwory ("Jeszcze sen", "Wiem, że nie wrócisz" z Jaśkiewiczem i "Moja ojczyzna").

Skoro jednak dyskutujemy o coverach "Dziwnego.." to przypomnę, że przed laty Soyka miał zwyczaj przywoływania początku tego utworu w codzie jednego ze swych przebojów. Gdy publiczność chóralnie śpiewała "Absolutnie nic", padało ze sceny hasło: każdy śpiewa swą ulubioną piosenkę i wtedy sam Stanisław wchodził z zaśpiewem:

- Dziiiiwnyy jest teen świaat !!!

Podobało mi się to bardziej niż gdyby zaśpiewał cały utwór 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 28, 2014 19:44 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
W The Voice of Ukraine piękna Ormianka brawurowo wykonała "Dziwny jest ten świat" po polsku.

Hasmik Sirojan będzie gościem specjalnym 9 Festiwalu Niemen Non Stop, który odbędzie się już za kilka dni (1-3 X).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lis 23, 2014 20:16 
Awatar użytkownika

We wczorajszym programie The Voice of Poland Edyta Górniak zaśpiewała "Dziwny jest ten świat" i nawet mi się podobało.

https://www.youtube.com/watch?v=X4b8DO-pGPw

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lis 23, 2014 20:26 
Awatar użytkownika

Edyta Górniak wyraziła się kiedyś o Korze, że nie jest zbyt dobrą wokalistką, co w swoisty sposób skomentował Wojciech Mann- ale Kora przynajmniej wie, o czym śpiewa.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt gru 16, 2014 21:07 
Awatar użytkownika

Genialne...
i jeszcze coś z tej beczki:
https://www.youtube.com/watch?v=pIk_0kx9KH8

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt gru 16, 2014 21:53 
Awatar użytkownika

Podoba mi się. :) Może by zaprosić Chrisa na jakiś zlot?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 17, 2014 7:43 
Awatar użytkownika

Niezły pomysł :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 17, 2014 22:09 
Awatar użytkownika

Wiele razy wysłuchałem "Dziwnego..." w wykonaniu Chrisa Bazana i muszę powiedzieć, że pewne smaczki melodyczne w jego wykonaniu bardziej mi się podobają niż oryginalne. Sęk w tym, że Chris Bazan poszedł doskonałym i wyraźnym tropem, ale mimo wszystko wielki szacun dla jego wykonania.
Moim skromnym zdaniem jest to najlepsze wykonanie, jakie do tej pory się ukazało.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sty 09, 2015 17:31 
Awatar użytkownika

Jeszcze dwie ciekawe wersje Dziwnego:

https://www.youtube.com/watch?v=kG_Zhsi_aTI

https://www.youtube.com/watch?v=SlR3UIseEFs

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 04, 2016 19:12 
Awatar użytkownika

Taka ciekawostka :

http://www.rmf.fm/magazyn/news,6758,x-f ... emena.html

https://youtu.be/E-7y1q8EXLw

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 05, 2016 20:43 
Awatar użytkownika

Super. Nareszcie interpretacja daleko odbiegająca od oryginału, ale równie ujmująca. Było w niej coś z Michaja Burano. Szkoda, że nie rozumiemy komentarzy jurorów. A może ktoś zna język armeński ? :) Co ważne, interpretacja wskazuje na to, że wykonawca rozumie tekst.
Z wypowiedzi jurorów zrozumiałem tylko słowo "ajo", co, zapewniam, oznacza "tak". Akurat byłem na tej lekcji armeńskiego, kiedy wprowadzano to słowo, bo zwykle z zajęć z armeńskiego zrywałem się na wagary i stąd ta słaba znajomość tego pięknego języka :)

PS Wokalista chwilami przypominał mi zamachowca na Jana Pawła II , Ali Ağcę

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 28, 2017 8:39 
Awatar użytkownika

Bardzo lubię Omegę i Józefa Skrzeka, ale to wykonanie "Dziwnego.." jakoś mnie nie powaliło...

https://www.youtube.com/watch?v=F4V_S_m76uM

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 28, 2017 21:03 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Bardzo lubię Omegę i Józefa Skrzeka, ale to wykonanie "Dziwnego.." jakoś mnie nie powaliło...

"Dziwny..." dawno jest kompletnie wyeksplatowany, powiedziano już w nim wszystko -podobnie jak w rocku, co widać po współczesnej mizerocie- i nie ma co oczekiwać cudów. Cokolwiek się pojawi, będzie to tylko "odgrzewana jajecznica", choćby sam Bóg się za to zabrał. Czas spojrzeć prawdzie w oczy - " rzeczy z czasem się zużywają ".

Zdania mogą być podzielone, niejednego może oburzyć lub zniesmaczyć mój pogląd, ale mnie naprawdę już nie intersuje coś na wzór indiańskiego tanca - tupanie do znudzenia w rytm tam-tamów wokół ogniska. Stąd tak ostry osąd tego, co się dzieje. Dlatego też sięgam do twórczości spoza kultury rockowej ( czyt. anglosaskiej) i jej pokrewnych. Słucham muzyki FADO i muzyki latynoskiej. Gatunki te niosą dużo róznorakich emocji, czego wyznawcy rocka nie zauważają, lub boją się zgrzeszyć słuchając czegoś innego niż rock. A " Dziwny.." już dawno stał się dziwny w nowych wykonaniach starych wyjadaczy rocka i innych rozmaitych aspirantów do miana gwiazd.

PS Sorry za ten post, ale jest to jedyny sposób na poprawę mojego fatalnego, dzisiaj, nastroju :lol:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lip 08, 2019 13:35 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
"Dziwny..." dawno jest kompletnie wyeksplatowany, powiedziano już w nim wszystko -podobnie jak w rocku, co widać po współczesnej mizerocie- i nie ma co oczekiwać cudów. Cokolwiek się pojawi, będzie to tylko "odgrzewana jajecznica", choćby sam Bóg się za to zabrał. Czas spojrzeć prawdzie w oczy - " rzeczy z czasem się zużywają ".

- i choć trudno nie zgodzić się z Tadeuszem, "Dziwny..." nieustannie budzi emocje. Nie tak dawno w mediach społecznościowych rekordy popularności biło wykonanie "Dziwnego świata" przez Natalię Zarembę (https://www.youtube.com/watch?v=R10jR6UQDOg) w jednym z programów rozrywkowych, o których istnieniu nie miałem pojęcia ;-) Nieco ponad tydzień temu, podczas zlotowego panelu dyskusyjnego, Wireq zapytany przeze mnie o ulubiony utwór :N: odpowiedział, iż jest to "Strange Is This World z koncertu w Opolu '72". Na tym samym zlocie miałem zamiar przedstawić jeszcze jedną, w Polsce szerzej nieznaną interpretację tego przeboju:

https://youtu.be/egNTpC6njXg

O kazachskim zespole Integral (Интеграл) i jego utworze z 1980r. "Dziwny człowiek" ("Странный человек") nie ma zbyt wielu informacji w Internecie. Udało mi się ustalić autora rosyjskiego tekstu, którym jest zmarły w 2006r. poeta Władimir Moisewicz Ługowoj. Może ktoś czułby się na siłach, by dokonać transkrypcji i tłumaczenia słów "Dziwnego człowieka"? Ciekaw jestem przesłania, jakie niesie ze sobą ta piosenka. Warto wspomnieć, że zespół Integral na każdym wydaniu singla, które widziałem, uczciwie przypisuje autorstwo kompozycji Czesławowi Niemenowi.

Załącznik:
integral2.jpg
integral2.jpg [ 186.54 KiB | Przeglądany 164 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.