[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest śr gru 11, 2019 23:21

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Najbardziej z podanych wersji przypadło mi do gustu wykonanie "Dziwnego.." przez :
Janusza Radka 11%  11%  [ 4 ]
Marka Bałatę 6%  6%  [ 2 ]
Ewelinę Flintę 3%  3%  [ 1 ]
Ich Troje 3%  3%  [ 1 ]
Kasię Kowalską 6%  6%  [ 2 ]
Klaudię Kulawik 11%  11%  [ 4 ]
Irenę Santor 6%  6%  [ 2 ]
Pawła Szymańskiego 9%  9%  [ 3 ]
Weronikę Szypurę 17%  17%  [ 6 ]
Innego wykonawcę ... 29%  29%  [ 10 ]
Liczba głosów : 35
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt kwie 17, 2007 20:33 
Awatar użytkownika

Bożena napisała :

Cytuj:
A Wiśniewskiego to ani słuchać , ani oglądać nie lubię.

..no dobrze, ale tam jest jeszcze Anna Świątczak i nad aranżem ktos popracował ... :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 17, 2007 20:50 
Awatar użytkownika

Nad aranżem każdego wykonania ktoś pracował,
Ania ? nie mam nic do tej dziewczyny,
A Ich Troje nie słucham więc nie wypowiem sie nawet zadawalająco.

Nie ten gust :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 17, 2007 20:58 
Awatar użytkownika

Dotychczasowe wypowiedzi potwierdzają jednoznacznie, że są różne gusta. I dobrze, bo w końcu na tym to wszystko polega. Wielki ukłon w stronę Tadeusza, który zaprezentował nam wykonania różne, ale nie było wersji nietrafionej czy wręcz niedobrej. Audycji wysłuchałem z wielką przyjemnością, przypominając sobie przy okazji wykonanie na żywo Paszy Christowej. Kiedyś był Sopot - teraz jest Mandaryna :lol: :oops:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 17, 2007 21:03 
Awatar użytkownika

Dodam tylko.

"...utworów Czesława Niemena nie można tylko zaśpiewać - trzeba je przede wszystkim WYKONAĆ."

Bardzo spodobała mi sie wypowiedz Aktona.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 20, 2007 17:14 
Awatar użytkownika

Ostatnio wykanania, ktore slyszalem rzeczywisicie sa na niezlym poziomie. I doceniam wlasnie to, gdy wykonawcy nie silą sie na :N:-a.

migaweczka pisze:
Podsumowując, zdecydowanie bardziej podobają mi się inni wykonawcy, więc pana Radka nie słucham :)

Wlaściwie tez go za bardzo nie slucham. A jego wersja Dziwnego... tez zupelnie nie przypadla mi do gustu. Jednak bardzo mi sie podoba utwór W twoich delikatnych palcach wykonywany przez tego artyste. Spiewa on tam z pewna manierą :n:-a oraz K. Cugowskiego. Naprawde udana interpretacja. Polecam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 16, 2007 9:34 
Awatar użytkownika

Jeszcze nie mam potwierdzenia, czy odbędzie się w Opolu koncert upamiętniający jubileusz 40 lat utworu kojarzonego jednoznacznie z autorem, kompozytorem i wykonawcą Dziwnego świata.

Zaproszonych na ten koncert miało być także Kilkoro spośród wykonawców tego coveru...

"Dziwny jest ten świat" przywoływany jest w mediach najczęściej jako hasło lub wzorcowy przykład protest-songu. Tak też się stało we wczorajszych Faktach o 19-tej.
Felieton "Pieśni buntu" można zobaczyć jeszcze przez kilka godzin na stronie Faktów TVN.

Czy ktoś poznaje z jakiego miejsca pochodzi wykorzystany w Faktach fragmencik koncertu :N:-a ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr maja 16, 2007 10:51 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Czy ktoś poznaje z jakiego miejsca pochodzi wykorzystany w Faktach fragmencik koncertu -a ?

Widziałam to wczoraj. :)
To był bardzo króciutki fragmencik, ale poznałam, że pochodzi z kościoła św.Marii Magdaleny we Wrocławiu.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr maja 16, 2007 12:58 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
To był bardzo króciutki fragmencik, (...)

Oj, króciutki, króciutki. W dodatku ta jakos swiadczy chyba, ze nie jest to nagranie profesjonalne. A może tylko przez internet tak to wygladało?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr maja 16, 2007 13:29 
Awatar użytkownika

Nagranie dokonane profesjonalną ręką, ale sprzętem już mniej profesjonalnym. W dodatku nie ma co robić sobie większego apetytu, gdyż nagrany jest jedynie fragment tego utworu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn wrz 15, 2008 8:41 
Awatar użytkownika

Nie wiem, czy słyszeliście 11-letnią Klaudię Kulawik śpiewającą "Dziwny jest ten świat"? Naprawdę można było się wzruszyć...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn wrz 15, 2008 8:56 
Awatar użytkownika

Chyba nie do końca. Było to jedynie odśpiewanie ciekawym, jak na ten wiek, głosem i (jednak) brakiem, jak na ten wiek, interpretacji. Nierzadko instruktorzy czy rodzice uważają, że mają dziecko absolutnie genialne i dają im do zaśpiewania zupełnie nieadekwatny repertuar. Ten przykład po raz kolejny to potwierdza.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn wrz 15, 2008 9:45 
Awatar użytkownika

Andrzeju, ja też na początku miałam podobne odczucia, ale jednak się wzruszyłam. Wydaje mi się, że Klaudia oprócz ciekawego głosu posiada też dużą wrażliwość i rozumie to, co śpiewa.
Na pytanie skąd u niej zainteresowanie Czesławem Niemenem odpowiedziała, że lubi śpiewać piosenki "o czymś" i podziwia :N: -a. Cieszę się, że takie dziecko potrafi rozróżnić piosenki o czymś od piosenek o niczym, którymi w ostatnich czasach jesteśmy zalewani.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn wrz 15, 2008 10:08 
Awatar użytkownika

Słyszałem i nie sądze, aby ta przemiła wykonawczyni dała choć trochę z siebie. Cała interpretacja jest z pewnością narzucona przez instruktora i dlatego nie można tu mówić jeszcze o tej przemiłej osóbce jako o artystce. Jest to oczywiście moje indywidualne odczucie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn wrz 15, 2008 21:36 
Awatar użytkownika

Na pewno dziewczyna ma kawałek głosu, ale chyba wybrała sobie trochę zbyt poważny kawałek jak na swój wiek, zresztą było widać, że emocjonalnie chyba ciężko zniosła ten występ.

Natomiast komentarz Chylińskiej (nie nadający się do cytowania) do jej występu to moim zdaniem kompromitacja tego całego "jury" - w końcu zwracała się do 11-letniego dziecka.
Dziwię się też rodzicom, że pakują dzieci w tak młodym wieku w tego typu konkurs i rywalizację z dorosłymi. Jeśli dziecko ma talent, to chyba istnieją lepsze sposoby, żeby go rozwinąć.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 18, 2008 8:04 
Awatar użytkownika

Trudno w tej końcowej refleksji nie przyznać racji Cocomo, lecz bardziej niż uwaga Andrzeja Kolendo o "odśpiewaniu" trafia do mnie rzecz najważniejsza, którą zauważyła Ewa :

Ewa pisze:
.. Klaudia oprócz ciekawego głosu posiada też dużą wrażliwość i rozumie to, co śpiewa

Wprawdzie frazowanie przypominało o festiwalowej wersji Niemena z 1967 roku, ale Klaudia Kulawik swoją interpretacją - w przeciwieństwie do wielu popisujących się dramatycznym wokalem zawodowców - przypomniała publiczności, o czym tak naprawdę jest ten utwór.

Mikra postura i niewinność dziecka w zderzeniu z mocnym głosem i poważnym przesłaniem utworu zrobiły na widowni piorunujące wrażenie.

Dlatego poprosiłem Ewę, aby dopisała Klaudię Kulawik do ankiety w tym topiku. Grono ocenianych interpretatorów "Dziwnego" uzupełnił też Janusz Radek, o którego wcześniej upominało się u mnie kilka osób (nie tylko fanów Niemena).

P.S. Oddając głos na innych wykonawców - piszcie kogo chcielibyście wyróżnić :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.