[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw gru 12, 2019 7:55

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Najbardziej z podanych wersji przypadło mi do gustu wykonanie "Dziwnego.." przez :
Janusza Radka 11%  11%  [ 4 ]
Marka Bałatę 6%  6%  [ 2 ]
Ewelinę Flintę 3%  3%  [ 1 ]
Ich Troje 3%  3%  [ 1 ]
Kasię Kowalską 6%  6%  [ 2 ]
Klaudię Kulawik 11%  11%  [ 4 ]
Irenę Santor 6%  6%  [ 2 ]
Pawła Szymańskiego 9%  9%  [ 3 ]
Weronikę Szypurę 17%  17%  [ 6 ]
Innego wykonawcę ... 29%  29%  [ 10 ]
Liczba głosów : 35
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt wrz 19, 2008 13:22 
Awatar użytkownika

Osobiście, wersja Ich Troje mnie przeraża, ale może po prost wersje zespołowe się nie udają(?) Miałam okazję usłyszeć "Dziwny świat" śpiewany w tercecie - ujmę to tak: nie nazwałabym tego wykonaniem... Wszak to kwestia gustu i nie o tym...
Znalazłam w internecie wersje omawianego utworu "innych wykonawców" i jest tego sporo: Anna Wyszkoni, Nina Kodorska, Georgina Tarasiuk&Violetta Villas, Monika Dryl, Łukasz Zagrobelny, Natalia(?)... Swoje zdania na ich temat pozostawię dla siebie, ponieważ są one, zarówno jak te powyższe, subiektywne. Nie jestem kompetentna, by - że tak powiem - odbierać muzykę obiektywnie.
Do pewnego momentu nie mogłam, może nie umiałam słuchać utworów Niemena w innej wersji niż oryginalna, teraz wygląda to nieco inaczej. Jednakże w przypadku tego utworu jestem dość sceptycznie i z dystansem nastawiona do nowych wersji i wykonań. Może niejako postawiłam go na piedestale w wykonaniu Niemena i trochę nie chcę tego zmieniać? :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 20, 2008 23:22 
Awatar użytkownika

Jedenastoletnie dziecko śpiewające z taką żywiołowością "Dziwny jest ten świat..." musi być uderzające... Moim zdaniem pięknie...i uważam, że Klaudia Kulawik jednak coś tam rozumiała - nawet jeśli nie wszystko. Dzieci bywają bardzo szczere :-) i mają bardzo duża wolę poznania i zrozumienia, a szczególnie w tym wieku. Natomiast niejeden ARTYSTA śpiewający "Dziwny..." śpiewał dobrze tylko bo .... "wielkim artystą jest", albo tak bardzo "interpretował" Niemena, że dochodziło do farsy...

A Chylińska i jej komentarz - nie róbmy tragedii z niczego i nie miejsce tu mówić o "wielkiej kompromitacji". Dziecko, nawet 11-letnie, żyjące na "dzisiejszym" świecie, na co dzień słyszy, widuje i jest świadkiem gorszych rzeczy. Nie idealizujmy, taki jest ten świat, zresztą uśmieszek dziewczynki po komentarzu sam za siebie mówi.

Przy okazji Chylińska utkwiła mi w pamięci genialnym wykonaniem "Obok nas"... które gdzieś, kiedyś usłyszałem.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 21, 2008 0:03 
Awatar użytkownika

Waldorf pisze:
A Chylińska i jej komentarz - nie róbmy tragedii z niczego i nie miejsce tu mówić o "wielkiej kompromitacji". Dziecko, nawet 11-letnie, żyjące na "dzisiejszym" świecie, na co dzień słyszy, widuje i jest świadkiem gorszych rzeczy. Nie idealizujmy, taki jest ten świat, zresztą uśmieszek dziewczynki po komentarzu sam za siebie mówi.

Tragedii nikt nie robi, ale co innego słyszeć bluzgi na ulicy, a co innego w programie firmowanym przez opiniotwórczą TV z udziałem dzieci - mnie to np. drażni i dlatego o tym napisałem.

A wracając do tematu tego wątku - "Dziwny jest ten świat" to akurat taka piosenka, którą akceptuję tylko w wykonaniu :N: -a. Wszystkie covery jakie znam są dla mnie tylko nieudaną próbą zbliżenia się do oryginału, nawet jeśli są wykonywane przez świetnych wokalistów i z technicznego punktu widzenia nie można im nic zarzucić, to żaden nie ma tej siły, które miały wykonania :N: -a, zarówno to pierwsze jak i wszystkie następne. To jest tak jak z "Yesterday" Beatlesów czy "Hey Joe" Hendrixa - prawdziwe evergreen'y są nie do skopiowania, jest tylko jedna prawdziwe wykonanie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 21, 2008 5:52 
Awatar użytkownika

Dawno tu nie zabierałem glosu,ale odnośnie piosenki "Dziwny jest ten świat"muszę/no bez przesady,chcę/.Dla mnie oryginalne wykonanie Niemena,zamieszczone na płycie z 1967 roku jest najlepsze.To jest jak wzorzec z Sevre pod Paryżem.Troche "niekontrolowane",pełne energii.Nawet same pózniejsze wykonania Niemena mnie,niestety,irytują.Tamta wersja,z tym solem na gitarze,nawet z tym końcowym uderzenien perkusji to jest jak coś skończonego i na swój sposob doskonałego.Po co ulepszać coś co jest doskonałe?To jest pewien duch czasu,duch tamtych lat .Pózniejsze wersje Niemena,przy akompaniamencie syntezatorów to już dla mnie jakby inna bajka.Rytm i naturalna prostota tego utworu gdzieś zaginęła.O wykonanaich innych artystów nawet nie wspominam.P.S.Również "eksportowe"wersje tej piosenki,ubrane w bardziej awangardowe formy nie mają dla mnie tej siły rażenia i tej prostoty co wersja oryginalna.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 21, 2008 15:07 
Awatar użytkownika

W dzisiejszym wydaniu "Szansy na sukces" można było słyszeć bardzo krótki (nad czym ubolewam) fragment wykonania "Dziwnego ..." przez panią Martę S. (niestety nie zapamiętałam dobrze nazwiska), którą Niemen wyróżnił w programie z Jego udziałem. Myślę, że warto byłoby posłuchać tej wersji... Zastanawiam się tylko, gdzie można ją znaleźć? Szukałam na "youtube", ale nie znalazłam :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 21, 2008 17:24 
Awatar użytkownika

Amelio, chodzi Ci o Martę Smuk. "Dziwny jest ten świat" zaśpiewała nie tylko w "Szansie na sukces", ale także w koncercie "Niemena pamięci gdański rapsod", który emitowała telewizyjna Dwójka w kwietniu 2004r.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 21, 2008 17:25 
Awatar użytkownika

Amelia pisze:
W dzisiejszym wydaniu "Szansy na sukces" można było słyszeć bardzo krótki (nad czym ubolewam) fragment wykonania "Dziwnego ..." przez panią Martę S. (niestety nie zapamiętałam dobrze nazwiska)

To była Marta Smuk. Tytaj znalazłem: http://www.filmweb.pl/o399956/Marta+Smuk/opisy

Mi się spodobała wersja Łobaszewskiej. Oryginału nie lubię, a ta wersja jest dla mnie nawet strawna.
Na marginesie, to niezły głos ma Grażyna Łobaszewska. Jej "Gdybyś" jest naprawdę świetne! :]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 23, 2008 7:26 
Awatar użytkownika

Amelia pisze:
... Swoje zdania na ich temat pozostawię dla siebie, ponieważ są one, zarówno jak te powyższe, subiektywne. Nie jestem kompetentna, by - że tak powiem - odbierać muzykę obiektywnie.

Droga Amelio. Muzykę zawsze odbieramy subiektywnie, adekwatnie do naszych upodobań i estetyki, dlatego Twój subiektywizm jest ze wszech miar wskazany :) A cóż to znaczy "obiektywnie"? Obiektywnie możemy jedynie dokonać analizy utworu - formalnej, harmonicznej etc. Odbieraj to, czego słuchasz, wyłącznie subiektywnie, bo jest to najcenniejsza wartość dla Ciebie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz mar 08, 2009 23:32 
Awatar użytkownika

Pierwsza wersja Dziwnego świata w wykonaniu Janusza Radka nie zdobyła zwolenników wśród fanów z Forum Niemen Aerolit. Niezrażony tym wokalista postanowił nagrać nową wersję coveru, a do repertuaru koncertowego włączył jeszcze inne kompozycje mistrza.

Posłuchajmy, co miał na ten temat do powiedzenia w programie TVP2=> YT- Pytanie na śniadanie

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 09, 2009 14:42 
Awatar użytkownika

Wrr... Irytują mnie komentarze pod filmami Janusza Radka, że wykonał utwory Niemena lepiej od oryginału. On - jako artysta - nie ma tej charyzmy, która ujęła słuchaczy w osobie Czesława. Jego wykonaniom brakuje duszy, głębi. Chociaż warunki głosowe ma nienajgorsze, co podkreślam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 10, 2009 12:28 
Awatar użytkownika

W Dzienniku Polska również możemy przeczytać o nowym projekcie J.Radka: "Dziwny jest ten świat. Opowieść Niemenem".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 13, 2009 11:08 
Awatar użytkownika

Kolejne premierowe wykonanie tego coveru - wersja Edyty Górniak pochodzi z programu "Jak oni śpiewają ?" pokazanego 11 kwietnia 2009r. w Polsacie.

Źródło - FAKT

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 13, 2009 12:20 
Awatar użytkownika

A według mnie najlepiej zaśiewała Klaudia Kulwaik "Dziwny jest ten świat" nik inny :) Ale jednak jak Niemen śpiewał w roku 1967 to tak nikt nie umi zaśpiewać :D

Ostatnio zmieniony pn kwie 13, 2009 12:22 przez predom3, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 13, 2009 12:21 
Awatar użytkownika

Wersję Edyty Górniak można obejrzeć tutaj :

http://www.youtube.com/watch?v=Ftgdm_7oIhM

Poradziła sobie moim zdaniem całkiem dobrze - na pewno lepiej niż z hymnem narodowym ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 13, 2009 12:29 
Awatar użytkownika

O <lolllllllllllllllllllllllllllllll> ona nie umi tego śpiewać,boże jak ja nie znosze przeróbek i jak ktoś inny śiewa "Dziwny jsest ten świat"

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.