[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 21:16

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Najbardziej z podanych wersji przypadło mi do gustu wykonanie "Dziwnego.." przez :
Janusza Radka 11%  11%  [ 4 ]
Marka Bałatę 6%  6%  [ 2 ]
Ewelinę Flintę 3%  3%  [ 1 ]
Ich Troje 3%  3%  [ 1 ]
Kasię Kowalską 6%  6%  [ 2 ]
Klaudię Kulawik 11%  11%  [ 4 ]
Irenę Santor 6%  6%  [ 2 ]
Pawła Szymańskiego 9%  9%  [ 3 ]
Weronikę Szypurę 17%  17%  [ 6 ]
Innego wykonawcę ... 29%  29%  [ 10 ]
Liczba głosów : 35
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn wrz 13, 2010 11:38 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Co prawda nie dowiedziałem się, jakie walory zdecydowały o przyznaniu wyróżnienia Małgosi Rostoczyńskiej, ale myślę że otrzymała je głównie za odwagę zmierzenia się z najbardziej znaną kompozycją Niemena... :)

Osobiście też uważam, ża na wyróżnienie bardziej zasłużyła Małgosia Janek, ale czegóż można spodziewać się po festiwalu, na którym Stachursky wygrywa z Piotrem Cugowskim w kategorii wokalista roku. :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 14, 2010 9:08 
Awatar użytkownika

Mam przyjemność poinformować, że "Dziwny jest ten świat" trafił na album URODZINY Ireny Santor 8)

Jej refleksyjną interpretację tego utworu można było usłyszeć w ub. roku w Bydgoszczy (i w TVP2)

Z okładką i spisem utworów można się zaznajomić w => Merlinie

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 14, 2010 19:28 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:

Cytuj:
Mam przyjemność poinformować, że "Dziwny jest ten świat" trafił na album URODZINY Ireny Santor

Słyszałem kiedyś to wykonanie i powiem, że byłem mocno zdegustowany - była to interpretacja zupełnie nie na temat.
Niech Irena Santor zostanie zapamiętana przez innych dzięki "Tangu milonga" itp...
Ja jej nie muszę zapamiętywać, bo mnie ten styl wokalistyki zupełnie nie odpowiada.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 14, 2010 22:47 
Awatar użytkownika

Pejzaż bez Ciebie Czesław Niemen, miałem okazję zobaczyc i usłyszec panią Santor ....

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz paź 17, 2010 17:31 
Awatar użytkownika

... ach życie coveru jest...
http://www.youtube.com/watch?v=WdFjxzZ045Y

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn paź 18, 2010 14:45 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
... ach życie coveru jest...
http://www.youtube.com/watch?v=WdFjxzZ045Y

Uch... no.... tragedia, jak dla mnie. A przecież Niemen ma tyle ciekawszych piosenek, no ale wszyscy tylko ten "Dziwny". Wszyscy wkoło tylko partaczą tę piosenkę. Jeszcze chyba nie słyszałem wersji, która by mnie choć trochę poruszyła... wszystkie wydają mi się jakieś takie żałośnie płaskie i okropnie nieszczere. No, ale chociaż ktoś tego Niemena popularyzuje, podpinając się pod niego.

Terra już do mnie dotarła, jest bosko! Tylko szkoda, że nie ma tutaj tych instrumentalnych kawałków, bo są genialne. A! I dźwięk na kasecie jednak dość kiepski, moje mp3 na kompie brzmiało dużo lepiej, no ale co poradzić, wznowienie Terry zapowiadane jest już od lat i nic :P

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz mar 06, 2011 23:11 
Awatar użytkownika

W 1-szym odcinku polskiego X Factora usłyszałam dziś wersję Dziwnego, która zachwyciła jurorów. Mnie jakoś w ogóle nie poruszyło to wykonanie, ciekawe, czy komuś z Was się spodoba..

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 07, 2011 9:52 
Awatar użytkownika

Dzień wcześniej - w sobotę - TVP 2 wyemitowała bardzo interesujący (dla mnie) program "Bitwa na głosy". Tam również wykonano ten utwór.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 07, 2011 21:25 
Awatar użytkownika

O tej samej godzinie a TVN też jakiś mały chłopiec wykonał ten utwór.
Coś mi się wydaje, że jak ktoś chce szybko udowodnić, że...umie śpiewać to "na warsztat" bierze "Dziwny jest ten świat".
To szybki...papierek lakmusowy.
A propos, Ewo.Wykonanie tego Michała jest niezłe i...poruszające :) :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=jdkhuSGZMlU
Po-zdrowie-nia :) :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sie 25, 2011 14:19 
Awatar użytkownika

Piotr Starzyński pisze:
A propos, Ewo.Wykonanie tego Michała jest niezłe i...poruszające :)

Mnie, Piotrze, zdecydowanie bardziej porusza wykonanie Gienka Loski. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sie 26, 2011 13:34 
Awatar użytkownika

Nie znałem tej wersji, też może poruszać..., ale mam wrażenie, że trochę jest "przekombinowana" jeśli chodzi o ten...zaśpiew kresowy, a zresztą- może tak miało być? :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 24, 2014 21:34 
Awatar użytkownika

W The Voice of Ukraine piękna Ormianka brawurowo wykonała "Dziwny jest ten świat" po polsku:

http://www.youtube.com/watch?v=AMgZ0SBEL5I

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 24, 2014 22:09 
Awatar użytkownika

Dłuższy - jedenastominutowy- fragment występu Ormianki i rozmowa z nią.
Niestety-Ukraina, a język rosyjski. Jedynie blondyna za kulisami mówi po ukraińsku

http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,156 ... SlotII3img

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 25, 2014 19:28 
Awatar użytkownika

Zagłosowałem na ... Janusza Radka.
Pamiętam jak w początkach swojego śpiewania wykrzykiwał prymitywne, rubaszne, a nawet wulgarne teksty w jakichś punkowych kapelach, potem był wokalistą hard rockowego ZanderHaus, a później zaczął flirtować z ambitniejszymi piosenkami i poezją śpiewaną. Nie znam szczegółów, bo straciłem zainteresowanie jego osobą, niemniej jego wersja "DJTŚ" po prostu najbardziej się mi podoba. Oczywiście zaraz po oryginalnej interpretacji Niemena.

Janusz Radek w wywiadzie dla PAP life z 26.02.2014
...
PAP Life: - Często wykonujesz utwory Czesława Niemena. Uważasz, że ludzie nadal chcą słuchać jego piosenek?

Janusz Radek: - Nie wiem, czy dziś ludzie chcą słuchać Niemena, myślę, że od czasu do czasu tak. Na razie nie jest jednak potrzebny Niemen.

PAP Life: - Dlaczego tak uważasz?

J.R.: - Myślę, że w dzisiejszym, iluzorystycznym świecie, te piosenki nie mają sensu. Gdy ludzie się otrząsną i nie będą chcieli słuchać tylko tego, co inni im dają, to Niemen wróci do łask. Musimy poczekać na bardziej rewolucyjne czasy. Myślę, że Czesław Niemen był ostatnim wielkim artystą, który łączył dwa światy. Z jednej strony był bardzo blisko ludzi, był prawdziwy i wiarygodny, a z drugiej strony był nieprzeciętny, nieosiągalny. Dobrze, że przy okazji 10. rocznicy jego śmierci, możemy przypomnieć tę twórczość.

PAP Life: - W związku z tą rocznicą od lutego do kwietnia trwa trasa koncertowa "Niemen inaczej", w której śpiewasz m.in. z Natalią Niemen. A kiedy po raz pierwszy zaśpiewałeś piosenkę Czesława Niemena?

J.R.: - Telewizja Polska zaprosiła mnie na 40. festiwal w Opolu. Zaśpiewałem "Dziwny jest ten świat". Po tym wykonaniu miałem sporo sugestii, aby nagrać od razu płytę i sprzedać ją w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Celowo jednak się na to nie zgodziłem, ponieważ nie miałem na to pomysłu. Płytę z piosenkami Czesława Niemena nagrałem, więc dopiero kilka lat temu. Wybrałem utwory, które nie są olbrzymimi manifestami. Chciałem przybliżyć Niemena, wybrałem piosenki, które są blisko ludzi. Najbardziej podobał mi się sonet Jarosława Iwaszkiewicza. To doskonały przykład na to, że z drugim człowiekiem można rozmawiać normalnie, a nie poprzez wymyślone kody.
...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 27, 2014 21:56 
Awatar użytkownika

Janusz Radek nową wersję utworu 'Dziwny jest ten świat" utrwalił na albumie "Opowieść Niemenem". Z niemenowskich coverów w jego wykonaniu bardziej lubię piosenkę znaną wszystkim z filmu "Rodzina Leśniewskich". Uważam, że wersja Radka (w aranżacji Tomasza Filipczaka) jest lepsza od oryginału, gdzie dzieciarnia za bardzo wrzeszczy a nie śpiewa. I wracając do "Dziwnego.." - to nie trafiają w mój gust te najbardziej ekspresyjne wersje. Zdecydowanie wolę refleksyjny ton w interpretacjach: Marka Bałaty, Ireny Santor, Stanisława Soyki i Pawła Szymańskiego.

Tak więc nie wszyscy zachwycają się popisem pięknej Ormianki podczas Voice of Ukraine. Natalia Niemen tak oto skomentowała to wykonanie na Fb :
Cytuj:
Dziewczyna jest bardzo ładna i ma mocny głos, ale niestety nie realizuje TEKSTU. Śpiewając piosenki CIESZY SIĘ możliwościami DYNAMICZNYMI swojego głosu, ale zapomina o czym są piosenki. Szwankuje u niej również umiejętność miękkiego i delikatnego stosowania melizmatów, ozdobnikowych zakończeń fraz. Krzyczeć można dobrze, ale krzyczeć można też.....niedobrze;) Ona krzyczy niedobrze, niemuzycznie, kwadratowo. Szczerze powiedziawszy nie rozumiem zachwytów (...)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.