[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz paź 25, 2020 17:03

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Która z polskich wokalistek jest tą najlepszą ..?
Maryla Rodowicz 19%  19%  [ 5 ]
Halina Frąckowiak 8%  8%  [ 2 ]
Krystyna Prońko 19%  19%  [ 5 ]
Małgorzata Ostrowska 4%  4%  [ 1 ]
Hanna Banaszak 8%  8%  [ 2 ]
Kayah 15%  15%  [ 4 ]
Grażyna Łobaszewska 0%  0%  [ 0 ]
Edyta Bartosiewicz 8%  8%  [ 2 ]
Edyta Górniak 4%  4%  [ 1 ]
Ewa Bem 15%  15%  [ 4 ]
Liczba głosów : 26
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 15:08 
Awatar użytkownika

Marek napisał:
Cytuj:
Ja np. ostatnio bardzo lubię słuchać Dody.

Podejrzewam, że nie jesteś szczery; podejrzewam, że lubisz opglądać jej nogi. Nie potępiam estetów, ja też do nich należę. :lol:
Śpiew? Owszem melodyjny. Dla estetyki można go słuchać. :D

Upsss... Doda u Niemena :oops: Czy jest ktoś, kto nam to wybaczy?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Prawdziwie
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 15:18 
Awatar użytkownika

Ależ podejrzliwy User...

Tadeusz pisze:
podejrzewam, że lubisz oglądać jej nogi. Nie potępiam estetów, ja też do nich należę.

Wzrok zawiesza mi się wyżej - gdzieś na wysokości ramion.

Ale bez niecnych podtekstów- spojrzenie czysto estetyczne
8)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 15:21 
Awatar użytkownika

Marek napisał:
Cytuj:
Wzrok zawiesza mi się wyżej - gdzieś na wysokości ramion.

Wątpię, tam wzrok nie sięga :D , Nie jest w stanie tam dotrzeć - tyle atrakcji po drodze. :wink: ( czysto estetycznie - bez podtekstów)
No, to O R (dyrektor) ma nad czym się zastawiać. A, niech duma!!!!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 15:30 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Dominie - o Chylińskiej zdecydowały względy estetyczne. Po prostu bałem się, że mnie zbluzga jak nie wygra tej rywalizacji. Niemen chwalił ONĄ ..nie wiem prawdę mówiąc - dlaczego..?

A ja wiem dlaczego. Bo to naprawdę świetna rockowa wokalistka. Podobnie, jak Domin, ja też bardzo ją lubię. Rzecz jasna tylko wtedy, jak śpiewa, jej wypowiedzi wolę nie słuchać, choć ostatnio i tak wypada na tym polu nieźle w porównaniu z Dodą.
Lubię też głosy innych naszych wokalistek, np. Bartosiewicz, Kowalskiej, Bem czy Prońko ale palmę pierwszeństwa w ankiecie przyznałam Maryli Rodowicz za całokształt jej piosenkarskiej kariery, za nieustającą formę wokalną i jeszcze za radość śpiewania. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 15:42 
Awatar użytkownika

Moi drodzy,gdybym był z Dodą sam na sam to kto wie?Może nawet nazwałbym ją wspanialszą wokalistką świata?Tak mowiąc poważnie to o czym my tu mówimy?Powiem wam najbardziej jaskrawy przyklad wokalisty ,który nigdy nie wygrywał w żadnych tego typu klasyfikacjach.Ba, dla wielu ludzi jego śpiew jest wręcz irytujący.Niemniej uważany jest za jednego z największych artystów 20-ego wieku.Mówię tu o B.Dylanie.Chyba nie musze tu nikomu mówic na czym polega niezwyklosc Dylana.I na naszym gruncie znalazłby sie ktos taki.Choćby Marek Grechuta,który nie dysponował nigdy mocnym,wieloskalowym głosem.Tylko co z tego?Edyta Górniak moze i ma głos ,ale czy to tak naprawde jest najwazniejsze skoro to co spiewa jest nieznoscie pretensjonalne .To samo zreszta dotyczy dziesiatek innych wspólczesnych gwiazd.Mają moze i głos,ale nie maja osobowosci,charyzmy.Ada Rusowicz może i miała niezły głos,podobnie zresztą jak i jej póżniejszy towarzysz zycia W.Korda tylko ich repertuar był nijaki,a juz piosenka w stylu "Masz u mnie plus"wydaje się ,niestety,kiczowata.Warska,Bem,Demarczyk,Prońko to napewno ktoś więcej niż wokalistki.To po prostu artystki.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 15:54 
Awatar użytkownika

Ewa napisała:

Cytuj:
Rzecz jasna tylko wtedy, jak śpiewa, jej wypowiedzi wolę nie słuchać...

Zgadzam się z Ewą, Chylińska jest bardzo wyrazista w śpiewie i w wypowiedziach. Wolę jednak wyrazistośc jej spiewu ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 17:19 
Awatar użytkownika

Poza Tadeuszem nie udało mi się wyprowadzić Panów na manowce tym najbardziej rozpowszechnionym kryterium oceny naszych wokalistek, czyli .. urodą i sposobem bycia.
Nie wypierajmy się : te cechy często decydują, że w końcu decydujemy się także posłuchać...

Posłuchałem też koncertu Chylińskiej i .. nie akceptuję chamstwa na scenie. To wszystko, co mam do powiedzenia o koncercie tej pani (z jej własnym zespołem). Wygląda na to, że zespół ONA trzymał ją w ryzach POP- ale jednak kultury....

Mam wrażenie, że takie - zdawałoby się drugorzędne kryteria jak uroda, czy sposób bycia w ostatnich latach zbytnio przysłoniły medialnym decydentom sprawy związane z samym śpiewem.

Bo jak wytłumaczyć sławę nieudolnie próbujących śpiewu pań zajmujących okładki popularnych pism ?

Niedawno słuchałem na żywo Lory Szafran (wspaniale śpiewała piosenki Starszych Panów), a później w Jedynce wywiad z Nią przeprowadził Paweł Sztompke. I w sms-ach słuchaczy pojawił się temat niezbyt krzykliwej urody Pani Lory jako czynnika przeszkadzającego znakomitej wokalistce osiągnąć krajowy TOP. Coś w tym jest, choć nie zawsze chodzi przecież o figurę, czy kolor włosów.

Chodzi też umiejętność skupiania na sobie uwagi. O charyzmę.

Miała ją Ewa Demarczyk i to w ilości takiej, że moglibyśmy obdzielić nią kilka podziwianych TU wokalistek.

Dzek przywołując Dylana dotknął tego zagadnienia, choć nie do końca je zgłębił , bo tak w twórczości Grechuty jak i Dylana mamy przykłady, kiedy do kilku utworów potrafili zaśpiewać w zupełnie nietypowym dla siebie rejestrze głosu.
Czy dlatego w filmie fabularnym o Dylanie, postać młodego barda zagrała .. aktorka ? Może chodziło o niewinność i delikatną, chłopięcą urodę.
A może właśnie o charyzmę, której nie miał żaden podobny do Dylana aktor ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 18:00 
Awatar użytkownika

Suzi Quatro, jej utworów słucham chętnie.
Posłuchaj Marku http://youtube.com/watch?v=lk6kvVGPURA
Wracam do grupy T.Rex.
Słucham M.Grechuty.
ALE TO NIEMEN I JEGO DZIEŁA są mi potrzebne jak... tlen.
Bez w/w mógłbym się obejśc a bez NIEMENA - NIE !

Ostatnio zmieniony czw paź 18, 2007 16:18 przez Stach, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 18:40 
Awatar użytkownika

Wiecie co,może się już zestarzałem,ale to z jaką nieznośną manierą śpiewa pani Chylińska jest dla mnie nie do zniesienia.I znowu powtórzę pewną rzecz.Ona ma zapewne warunki głosowe ,ma tazw aparat głosowy tylko co z tego? Tylko,że jej buntownicza natura,epatowanie róznymi epitetami jest dla mnie przejawem tak naprawdę jej infantylizmu.Oczywiscie cos takiego jak prowokacja jest w sztuce bardzo czesto spotykane.Weżmy Witkacego czy np S,Dali .TYlko za tym muszą iść też głębsze treści.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 19:27 
Awatar użytkownika

dzek pisze:
Wiecie co,może się już zestarzałem,ale to z jaką nieznośną manierą śpiewa pani Chylińska jest dla mnie nie do zniesienia.I znowu powtórzę pewną rzecz.Ona ma zapewne warunki głosowe ,ma tzw. aparat głosowy tylko co z tego?

Ano to, że w dużym stopniu dzięki niej mamy kilka świetnych albumów grupy O.N.A. :)
Chylińska rzeczywiście ma swoją manierę i można ją lubić lub nie, wszystko jest kwestią gustu i indywidualnych upodobań.
W każdym razie zarówno Agnieszka, jak i cały zespół byli wielokrotnie doceniani i nagradzani i to za muzykę i vocal, a nie za prowokcje Agnieszki, choć tych faktycznie nie brakowało. :wink:

Ostatnio zmieniony wt paź 16, 2007 20:32 przez Ewa, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 20:17 
Awatar użytkownika

Marek napisał:

Cytuj:
Poza Tadeuszem nie udało mi się wyprowadzić Panów na manowce...

Świadomie na te manowce poszedłem uzmysławiając przez to, że uroda ma dzisiaj zasadnicze znaczenie w kreowaniu gwiazd. Nikt nie podejmie się kreowania nawet najzdolniejszej wokalistki jeżeli jest pozbawiona urody
Ale czy każdy łapie się na błyskotki ? Ten , któremu chodzi tylko o błyskotki-tak. Dobrze jest jezeli wraz z urodą idzie talent.
Czy u Dody tak jest ? - nie odpowiem, bo zaraz znajdę się na manowcach. :wink:

Marek napisał:

Cytuj:
Posłuchałem też koncertu Chylińskiej i .. nie akceptuję chamstwa na scenie.

To jest jasne, nikt nie lubi. Jednak, mimo jej podłego obyczaju na scenie i w wywiadach ( mało tego, bywa ordynarna), nie można jej zarzucić braku umiejetności śpiewania i tzw. czuja( czuja - powiedziałaby Chylinska, ja powiedziałbym - feelingu)

Ewa napisała:

Cytuj:
dzek napisał:
Wiecie co,może się już zestarzałem,ale to z jaką nieznośną manierą śpiewa pani Chylińska jest dla mnie nie do zniesienia.I znowu powtórzę pewną rzecz.Ona ma zapewne warunki głosowe ,ma tzw. aparat głosowy tylko co z tego?

Ewa napisała:

Ano to, że w dużym stopniu dzięki niej mamy kilka świetnych albumów

Nie mam ani jednego albumu Chylińskiej, jednak zawsze kiedy słyszę ją w radio, podkręcam głos.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ONA
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 20:35 
Awatar użytkownika

Płyty, o których pisała Ewa to jednak płyty ONA i muzyka Skawińskiego...

Tadeusz pisze:
nie można jej zarzucić braku umiejętności śpiewania i tzw. czuja( czuja - powiedziałaby Chylinska ..)

Rzecz w tym, że pani Agnieszka powiedziałaby to troszkę inaczej...

Epatowanie na scenie łaciną podwórkową przeszkadzało mi w czasie koncertu ChYLIŃSKiej na Union of Rock.

Podobnie jak Tadeusz nie odmawiam jej muzykalności i głosu.

Jakieś trudne słówko też może się wyrwać z duszy, ale to było przegięcie...

Podobnie jak jej słynna kwestia wypowiedziana podczas wręczenia jakichś nagród do nauczycieli (skrytykowana w Tylko Rocku przez Czesława Niemena).

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 20:55 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Ja np. ostatnio bardzo lubię słuchać Dody.

Markovitz pisze:
Epatowanie na scenie łaciną podwórkową przeszkadzało mi w czasie koncertu ChYLIŃSKiej na Union of Rock.

Dziwne, że język Chylińskiej Ci przeszkadza, a odzywki Dody - nie. No, ale Doda faktycznie jest dużo ładniejsza. :wink:

Ostatnio zmieniony wt paź 16, 2007 21:03 przez Ewa, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Dość o Dodzie
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 21:02 
Awatar użytkownika

Jeszcze ładniejsza jest pani menażer Dody 8)

Poza tym Doda klnie z wdziękiem i niewymuszoną prostotą...

No i ma charakter. 8)

Ale dlaczego nie piszecie nic o E.Bem, M.Ostrowskiej, G.Łobaszewskiej i K.Prońko :?:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 21:09 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:

Cytuj:
Ale dlaczego nie piszecie nic o E.Bem, M.Ostrowskiej, G.Łobaszewskiej i K.Prońko

Bo nas na Manowce z Dodą wyprowadziłeś. :D

PS.
Doda to słodka idiotka, a Chylińska to ordynarne babsko.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.