[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt paź 30, 2020 5:35

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Która z polskich wokalistek jest tą najlepszą ..?
Maryla Rodowicz 19%  19%  [ 5 ]
Halina Frąckowiak 8%  8%  [ 2 ]
Krystyna Prońko 19%  19%  [ 5 ]
Małgorzata Ostrowska 4%  4%  [ 1 ]
Hanna Banaszak 8%  8%  [ 2 ]
Kayah 15%  15%  [ 4 ]
Grażyna Łobaszewska 0%  0%  [ 0 ]
Edyta Bartosiewicz 8%  8%  [ 2 ]
Edyta Górniak 4%  4%  [ 1 ]
Ewa Bem 15%  15%  [ 4 ]
Liczba głosów : 26
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 21:29 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Poza tym Doda klnie z wdziękiem i niewymuszoną prostotą...

Dla mnie nie ma w tym żadnego wdzięku ani prostoty, może prędzej prostactwo...

Markovitz pisze:
Ale dlaczego nie piszecie nic o E.Bem, M.Ostrowskiej, G.Łobaszewskiej i K.Prońko :?:

Ewa Bem i Krystyna Prońko to uznane, świetne wokalistki, po prostu duża klasa.
Ostrowska podobała mi się kiedyś, jak śpiewała z Lombardem i miała ten swój drapieżny image, teraz już mi się nie podoba.
A Łobaszewska tak naprawdę zachwyciła mnie jeden raz, kiedy przed laty zaśpiewała piosenkę "Gdybyś". Pamiętam, że słuchałam tego w kółko, tak mi sie podobało. Później, już nigdy tak mnie nie zachwyciła, a już zwłaszcza jak zaśpiewała " Dziwny jest ten świat" Niemena.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 16, 2007 22:40 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Markovitz napisał:

Poza tym Doda klnie z wdziękiem i niewymuszoną prostotą...

Ewa pisze:
Dla mnie nie ma w tym żadnego wdzięku ani prostoty, może prędzej prostactwo...

Masz rację Ewo.
Dla mnie jest to też i... obrzydliwe.
Ujmowanie sobie swojej godności zawsze jest obrzydliwe.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 17, 2007 8:24 
Awatar użytkownika

Bywało, że Czesław też (wbrew niektórym landrynkowym wspomnieniom) klął :twisted:

Mogliby coś o tym powiedzieć muzycy i technicy sceny (zwłaszcza ci, którzy siadali za konsoletą).
A więc nie bądźcie takimi Katonami drodzy Moderatorzy !

Jeśli chodzi o Chylińską, to denerwowało mnie, że klęła na pokaz, bez żadnego powodu.
Natomiast cenię sobie nawet brutalną szczerość jej poglądów na sprawy naszego show-biznesu.
Pamiętam jak kiedyś w Super expresie bez ogródek wyraziła swoje zdanie o tym, jakiego grzyba Czesław chwali śpiewanie swej starszej Córki. Było to już po wydaniu solowej płyty "Na opak".

:N: tak się zezłościł dość letnią recenzją Ro-Ro (dotyczącą wpływu innych wokalistek m.in. N.Kukulskiej), że w swoim tylkorockowym felietonie wyłożył, jak to ów krytyk nie ma pojęcia, o czym pisze i jaki to tort pyszności ta płyta. Niechcący wyrządził tym felietonem swej następczyni niedźwiedzią przysługę.
Ro-Ro więcej o muzycznych dokonaniach pań Niemen nie napisał, a i inni ten temat woleli omijać.
A gwiazdy potrzebują rozgłosu, jak kania dżdżu.

Ciężko jest cokolwiek napisać o Grażynie Łobaszewskiej. Wiemy, że świetnie śpiewała z zespołami Ergo Band i Crash, ale niczym nie wbiła się w pamięć masowej publiczności, więc .. nie ma o czym pisać.

P>S> Stachu - tą Suzie to mnie zaskoczyłeś !

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 17, 2007 9:31 
Awatar użytkownika

Doda jest niewątpliwie atrakcyjną kobietą i jako taka ,ze swoją naturą wyzwolonej i ekscentrycznej kobiety pasowałaby bardziej do Playboya/gdzie zreszta chyba juz trafila/niż na estradę.Jej piosenki są nieznośnie pretensjonalne i plyciutkie.Te świece zapalone przy jej piosenkach i kołyszący się przy nich tłum mlodych ludzi troche kojarzy mi sie z odbiorem zespołu...jakżeż się nazywał ten zespoł złożony z rodzeństwa?Chyba takie piosenki podobac sie moga tylko młodym facetom,którym zdolnosc myslenia przesłania ich ...sami wiecie co oraz pensjonarkom i podlotkom.Przy tym wszystkim Doda to cwana bestia,kazdy skandal,skandalik z jej udziałem to jej obecnośc w mediach,a co za tym idzie to kasa.A o cóż jej może chodzic jak nie o to?A co do Chylińskiej to może 20,30 lat temu bym ją trawił,ale teraz już wyrosłem z tego typu "twórczości".I tu nawet nie chodzi o to,ze przeklina tylko o jej mierną twórczość.Przykladem człowieka ,który tez bywa ekscentryczy i prowokacyjny,ale jest przy tym interesujacy,pisze np ciekawe teksty/co potwierdziła przed laty A.Osiecka i potwierdza W.Młynarski/jest Kazik.Niektóre jego teksty to takie felietony śpiewane przełomu wieków.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 17, 2007 9:45 
Awatar użytkownika

Krótko. Dla mnie Doda to mało atrakcyjna kobieta typu lalka Barbie, wypełniająca swoją pustkę duchową ordynarnością kraszoną idiotycznym uśmiechem. Nie mam przyjemności oglądania ludzi chcących żerować na mojej głupocie, a nie mających nic ciekawego do zaoferowania.

Niemen jeżeli nawet zaklął, to się z tym nie obnosił.

Ktoś, kto chce mi zaimponować swoim chamstwem, dla mnie jest człowiekiem bez treści.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 17, 2007 14:31 
Awatar użytkownika

Dyskusja rozgorzała na dobre. Markovitz wszystkich wyprowadził w pole -Dodą i Chylińską. Obie damy są znane, każda ma swoją publiczność. Jednej ( Dodzie) menago wymyślił taki image- między innymi głupawy śmiech - druga (Chylińska) ma w sobie wrodzoną chropowatość. Wrodzona chropowatość pomieszana ze szpanem daje efekt jaki znamy.
Markovitz nas wypuścił. :wink: Ale i On kiedyś da się wmanewrować :wink:

PS Warto posłuchać jak klną i politykuja raperzy zza oceanu.

http://youtube.com/watch?v=saqI3tjHzCU

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 17, 2007 15:02 
Awatar użytkownika

Nie będę już pisać o Dodzie, naprawdę już mam przesyt tej osoby, chyba nie ma dnia dnia, żeby nie było o niej jakiejś wzmianki w prasie, w necie czy w telewizji. W radiu na szczęście jej nie słyszę, bo Trójka tego nie puszcza. :)

Chciałam tylko złożyć zażalenie, że w ankiecie zamiast Łobaszewskiej nie znalazła się inna, ostatnio trochę zapomniana wokalistka - Halina Frąckowiak.
Podobnie, jak Niemen, debiutowała na szczecińskim FMT, wylansowała wiele przebojów, zarówno w latach 60-tych, głównie z grupą ABC, jak i w latach 70-tych i 80-tych, już jako solistka.
Pisząc to słucham właśnie płyty "Geira" nagranej z SBB w 77r. Piosenki z tej płyty "Otwieram list - brązowy wrzesień", "Jesteś spóźnionym deszczem" czy "Brzegi łagodne" były swego czasu sporymi przebojami, choć to utwory spokojne i liryczne.
Ciekawą płytą również okazał się inny owoc współpracy z Józefem Skrzekiem - "Ogród Luizy" z 81r., gdzie Halina śpiewa liryki miłosne Kazimierza Wierzyńskiego. Szkoda, że te płyty są tak rzadko przypominane w radiu (ostatnio prawie wcale), bo naprawdę warto ich posłuchać.

P.S.
Oprócz tego, że Halina ładnie śpiewała, było też na co popatrzeć na scenie. A pamiętasz, Tadeuszu, tę słynną, złotą zbroję, w której wystąpiła kiedyś w Opolu? :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 17, 2007 15:23 
Awatar użytkownika

Uwielbiam w wykonaniu Haliny Frąckowiak piosenkę Brendy Lee- "I'm sorry"

Ps Frajdę musiał mieć krawiec-kowal, który wykonywał a potem mierzył jej tę zbroję. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 17, 2007 16:08 
Awatar użytkownika

Andrzej pisze:
Nie mam przyjemności oglądania ludzi chcących żerować na mojej głupocie, a nie mających nic ciekawego do zaoferowania.

A ja wiązałem z dwoma żerującymi na mojej głupocie młodymi piosenkarkami wielkie nadzieje :)

Szczebiotu Dody mogę słuchać i słuchać. Ona głupio się śmieje, ale nie udaje kogoś, kim nie jest.
A i IQ ma ponoć wysokie !

Ewa pisze:
Chciałam tylko złożyć zażalenie, że w ankiecie zamiast Łobaszewskiej nie znalazła się inna, ostatnio trochę zapomniana wokalistka - Halina Frąckowiak.

Piszesz i masz - jeśli tylko da się to zrobić, to proszę bardzo, bo nie dostała na razie głosu, a i na temat twórczości i samej pani Grażyny chyba niewiele więcej napiszemy...

A jak myślicie : która z wymienionych TU Pań wokalistek od niedawna udziela życiowych rad w telewizji ..?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 17, 2007 17:25 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:
Cytuj:
A jak myślicie : która z wymienionych TU Pań wokalistek od niedawna udziela życiowych rad w telewizji ..?

A, to nie takie proste. trzeba mieć "wysokie" IQ żeby sie domyślić. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 17, 2007 17:29 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
A, to nie takie proste. trzeba mieć "wysokie" IQ żeby sie domyślić.

Zgadza się. I jeszcze trzeba mieć głęboka wiedzę psychologiczną... :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 17, 2007 17:56 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
I jeszcze trzeba mieć głęboka wiedzę psychologiczną... :)

Czyżby to Halina Frąckowiak udzielała tych życiowych rad?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 17, 2007 18:11 
Awatar użytkownika

Abstrahując już od pani Frackowiak,bo to ona skończyła bodaj psychologię i to bedąc już w wieku mocno średnim,to chcialbym tutaj podzielić się pewną moją refleksją.Otóż najlepsze lata naszej muzyki rozrywkowej ,a więc i najlepsze lata dla naszych wokalistek to z grubsza biorąc lata 60-te i 70-te.Od biedy można by jeszcze zaliczyć do nich pierwszą połowę lat 80-tych.Póżniej było już znacznie gorzej.Odnosi się to więc do bohaterek ostatnich naszych postów,a wiec zarówno H.Frąckowiak jak i też K.Prońko .Odnosi się to też do G.Łobaszewskiej i pozostałych naszych wokalistek.A może ten mój pogląd jest fałszywy i wynika jedynie z pewnego pokoleniowego gustu?Zapewne bowiem 20-latkowie tego mojego poglądu nie podzielają?Trudno to nam uwierzyc,ale o ile naszymi idolami 40,30 lat temu byli Niemen czy Grechuta to teraz są nimi gwiazdy hip-hopu.To oni są głównymi choc napewno nie jedynymi glosami mlodego pokolenia.Rock trwa,ale jest poza głównym nurtem zainteresowań mlodzieży.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 17, 2007 19:26 
Awatar użytkownika

Kiedy Stachu napisał o Suzi Q., ja przypomniałem sobie jeszcze kilka szorstkich głosów kobiecych z lat 80-tych. M.in. Wandę Kwietniewską, Gaygę i śpiewającą bluesa Elżbietę Mielczarek.

Czy znajdziemy równie ciekawe wokalistki w latach 70-tych ?

Poza Haliną Frąckowiak (to ona w piątki prowadzi program w tvp Polonia) oraz Grażyną Łobaszewską chyba nie...

Natomiast lata 90-te to istny wysyp talentów nie tylko wokalnych : poza K. Nosowską, Edyta Bartosiewicz i K. Kowalską z mozołem na swoją pozycję pracowała Kayah. I nie traćmy czasu na przekonywanie, że Panie odnoszące największe tryumfy w latach 60-tych lepiej śpiewały od tych z lat 90-tych, bo tak nie było.
Sentyment pozostanie sentymentem, ale są nagrania i większość tych wokalistek jeszcze nie tak dawno można było usłyszeć na koncertach.

Dzek pisze:
Rock trwa,ale jest poza głównym nurtem zainteresowań mlodzieży.

Na szczęście nie jest tak jak pisze Dzek.
Przede wszystkim słuchanie hip-hopu nie oznacza rezygnacji z rocka.
Wszystkie te style były prezentowane w ostatnich pięciu latach na festiwalu Union of Rock, którego widownię stanowi głównie młodzież. Co prawda , ci którzy telewizyjną redakcję muzyki przemianowali na redakcję oprawy bardzo chcieli spacyfikować nurt niezależnej muzyki rockowej, ale im się nie udało. Obecnie sukcesy i to w wymiarze komercyjnym odnoszą takie zespoły jak Myslovitz, Riverside, Raz Dwa Trzy, a nawet grupy grające death metal.

Natomiast płyty wielu popowych wokalistek nie znajdują nabywców nie tylko po przecenie, ale nawet po 1zł na allegro.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 17, 2007 20:12 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:

Cytuj:
I nie traćmy czasu na przekonywanie, że Panie odnoszące największe tryumfy w latach 60-tych lepiej śpiewały od tych z lat 90-tych, bo tak nie było.

Marek ma rację, za jednym wyjątkiem. Jego twierdzenie nie dotyczy Miry Kubasińskiej. I nie sentymenty mną kierują.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.