[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw lip 18, 2019 5:49

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz lip 07, 2019 10:56 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
Dysponuję bliżej niezidentyfikowanym nagraniem utworu "Za płotem", którego wykonanie :N: poprzedził następującymi słowami:

Cytuj:
To będzie dedykacja chłopom polskim... szczęść Boże!

- co publiczność przyjęła gromkimi brawami :) To tylko luźne nawiązanie do tematu, którym chciałem się z Wami podzielić.

Dominiku, też dysponuję już tym nagraniem, co więcej dysponuję też innym, na pewno Ci znanym, gdzie :N: dedykuje "Za płotem" tym, którzy mają cieplejszy stosunek do życia na wsi (życie na wsi opatrzył jakimś epitetem, którego nie chcę powtarzać z pamięci, a nie będę miał przez dłuższy czas możliwości sprawdzenia - czy było ono ciche, czy spokojne, czy błogie? Nie pomnym, nie chcę przypisywać Mistrzowi nie jego słów).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 11, 2019 14:10 
Awatar użytkownika

W opracowaniu szach'raja brakuje mi tylko jednego faktu z życia Niemena, mianowicie udziału w Festiwalu Artystów Chrześcijan (Katowice, 1990). Czy artysta-niechrześcijanin wziąłby w nim udział? To ciekawa kwestia, bo jeden ze znanych mi muzyków swego czasu często występował w kościołach, choć deklaruje, że jest ateistą.

Tutaj fragment występu i wywiadu z :N: :
https://www.youtube.com/watch?v=0SHt5X-6Oz4

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 11, 2019 19:52 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
W opracowaniu szach'raja brakuje mi tylko jednego faktu z życia Niemena, mianowicie udziału w Festiwalu Artystów Chrześcijan (Katowice, 1990). Czy artysta-niechrześcijanin wziąłby w nim udział?

No właśnie- dobre pytanie.
A co z udziałem Niemena w mszy świętej w kościele św.St. Kostki w 1999 r. z okazji 15.rocznicy śmierci Jerzego Popiełuszki, gdzie Niemen wykonał modlitwę "Ojcze nasz" i psalmy?
Występ przed Katedrą Polową po poświęceniu Kaplicy Katyńskiej w 2002 też chyba był nieprzypadkowy...

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.