[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt mar 02, 2021 22:07

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob sty 24, 2009 20:00 
Awatar użytkownika

http://pl.youtube.com/watch?v=H4e6kKKqlQM - zobaczcie, jak żywa jest do dziś muzyka Klanu! :o Muzycy zdają się być młodzi, ale całkiem fajnie grają - ciekawe, czy dostali jakieś nuty, czy wszystko ze słuchu aranżowali...

Chciałbym na najbliższym festiwalu Niemen Non Stop posłuchać trochę muzyki z "Marionetek", "Aerolitu" czy "Idee Fixe"...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 24, 2009 23:24 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
Muzycy zdają się być młodzi, ale całkiem fajnie grają ...

Grają ok, ale wokal nie daje rady z kawałkami Klanu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 23, 2009 12:48 
Awatar użytkownika

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem specjalnej edycji płyty "Mrowisko" wyd. Metal Mind. Fantastyczna oprawa graficzna i do tego książeczka z tekstami oraz rozbudowaną historią grupy i powstania płyty. Cała suita jest podzielona w sposób inny od poprzedniego wydania. Do albumu dołączona jest EP Klanu - świetne brzmienie w porównaniu z mp3, które znalazłem dawniej w sieci, mastering przedni 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 23, 2009 20:49 
Awatar użytkownika

Hej, fajnie że widzieliście i podobał się nasz filmik. PIERWSZA RZECZ wiem, że mój wokal trochę odbiega od wokalu p Ałaszewskiego (nikt nie dorówna panu Markowi) można było to lepiej zaśpiewać, ale niestety te PAŁY co nagłaśniały mi koncert nie dały mi wokalu na nasłuch i w ogóle nie słyszałem co śpiewam. Takie numery tylko w MMz. A co najlepsze sam pan Ałaszewski widział ten film na youtubie i dał mi osobiście kilka rad co do wokalu :) Może nie wiecie, ale będzie on grał z swoim zespołem w warszawskim Klubie Dobrej Muzyki, 4 czerwca o 19.00 - ulica Podskarbińska (ileś) róg mińskiej i podskarbińskiej - w takiej knajpie. Wejście chyba za darmo. Lepiej sami sprawdźcie bo mogę się mylić:) Materiał z Mrowiska opracowałem sam ze słuchu - niestety nut, tekstów itp w necie nie ma.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 14, 2009 9:06 
Awatar użytkownika

http://www.youtube.com/watch?v=qtAVyQjr_r4

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lut 10, 2010 22:28 
Awatar użytkownika

Uważam, że zarówno Klan, Romuald i Roman, jak i Dżamble wyprzedzały muzycznie swój czas. Oczywiście nie dysponowały odpowiedniej klasy sprzętem, żeby wszystko zabrzmiało w pełnej krasie, jak trzeba.
Mam płytę Romków "Z Archiwum..." i jak dla mnie te nagrania są genialne!:)
Zarówno śpiew (zwłaszcza R. Piasecki, ale R. Runowicz mial power i dawał kawałkom kopa), jak i wykonanie. "Mrowisko" Klanu, choć jest pozycją kultową, brzmieniowo trąci już dawno myszką, jeszcze bardziej jak muzyka Romków. Niezbyt często, podświadomie wracam do tej płyty, jakoś mnie nie ciągnie, choć teksty są do dziś aktualne.
Niestety " Dziwny jest ten świat":). Może, żeby utwory były bardziej motoryczne, tak jak na Ep-ce, kto wie?
Dużo piszecie o Klanie a prawie nic o Romualdzie i Romanie, dlaczego, przecież to wybitna grupa.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 12, 2010 15:55 
Awatar użytkownika

Przed wielu wielu laty bylem na tej rock-operze Mrowisko . Znakomite widowisko i muzyka . Bylo wystawiane w tym samym kino-teatrze Promien w Szczecinie w ktorym Czeslaw dal slynny koncert .
Moich imiennikow odwiedzalem tez dawno temu w Berlinie . Kiedy to bylo !? :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lip 20, 2010 11:57 
Awatar użytkownika

No i jest :)

www.klan.art.pl

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lip 20, 2010 12:40 
Awatar użytkownika

art pisze:

No i pięknie :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 21, 2010 15:24 
Awatar użytkownika

Akustyczne wydanie "Klanu" (" Po co mi ten raj") jest, niestety, gorsze od dokonań "Klanu" z lat 70-tych :(
Mam nadzieję, że to była drobna wpadka...;)
Ale i tak "Mrowisko"jest "'gigantem"wśród longplay wydanych w "umiłowanej" nam PRL

Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 15:28 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 21, 2010 15:28 
Awatar użytkownika

Kwestia gustu. Dla mnie nie jest gorsze, jest po prostu inne. Poza tym teraz broni się lepiej niż w momencie wydania - na takie akustyczne eksperymenty było w Polsce kilka lat za wcześnie. A jest tam niezwykle dużo przestrzeni i bardzo dobrych melodii, by wymienić tylko otwierające całość "I'm Waiting" czy "Drewniane ptaki". Nowy Klan jest zdecydowanie elektryczny, kontynuuje tradycję "Po co mi ten raj", choć robi się znowu progresywnie, utwory są dłuższe, pojawiają się odwołania do przeszłości. Zobaczymy, w którą stronę to powędruje.

A dla tych, co nie zakochają się w nowym będzie CD z nagraniami starego :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 21, 2010 15:37 
Awatar użytkownika

art pisze:
Kwestia gustu. Dla mnie nie jest gorsze, jest po prostu inne. Poza tym teraz broni się lepiej niż w momencie wydania - na takie akustyczne eksperymenty było w Polsce kilka lat za wcześnie. A jest tam niezwykle dużo przestrzeni i bardzo dobrych melodii, by wymienić tylko otwierające całość "I'm Waiting" czy "Drewniane ptaki". Nowy Klan jest zdecydowanie elektryczny, kontynuuje tradycję "Po co mi ten raj", choć robi się znowu progresywnie, utwory są dłuższe, pojawiają się odwołania do przeszłości. Zobaczymy, w którą stronę to powędruje.

A dla tych, co nie zakochają się w nowym będzie CD z nagraniami starego :)

Rzecz jasna nie dezawuuję tej płyty. Po prostu napisałem o swoich preferencjach. "Klan" w tamtych latach był dla mnie "oknem na Świat" i siłą rzeczy oczekuję od tej grupy zawsze otwartej przestrzeni." Po co... " nie otwiera mi tej przestrzeni, co nie oznacza, że nie trzyma wysokiego poziomu. Problem nie leży w ocenie poziomu muzyki, instrumentacji, kompozycji i wykonania lecz w sferze emocjonalnej. Mrowisko wywołuje we mnie "spacer mrówek po plecach", a " Po co mi..."wcale mnie do raju nie przenosi, ale i też z niego nie wygania... :wink:

PS. art-cie, przeczytaj wszystkie moje posty z tego topicu, a zobaczysz, że jestem jedynym zwolennikiem i miłośnikiem ( no i Domin chyba też nim jest) "Klanu" na tym Forum.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 21, 2010 19:33 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
a zobaczysz, że jestem jedynym zwolennikiem i miłośnikiem ( no i Domin chyba też nim jest) "Klanu" na tym Forum

Bez przesady. Ja również, choć bywam tu nie za często, a udzielam się jeszcze rzadziej, uwielbiam Klan i cieszę się, że coś się dzieje. Biegnę zwiedzać stronę ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 22, 2010 14:03 
Awatar użytkownika

Stare jak Świat, a ja przed chwilą słyszałem to po raz pierwszy. Genialne !!!
Gdzie to się do tej pory chowało ? Za chomikowanie tego kawałka przez dziesięciolecia ( w chwili obecnej tylko 211 odsłuchań na You Tube) winni są wszyscy prezenterzy muzyczni - starzy i młodzi !!! - bowiem wychodzą oni z założenia, że bardziej opłacalne jest prezentowanie "popeliny" dla ciemnej masy niż ambitnej muzyki dla niezbyt szerokiego kręgu zainteresowanych. Nic bardziej mylnego i nic bardziej obniżającego poziom edukacji muzycznej przeciętnych słuchaczy muzyki. Efekty takiego podejścia znamy: "Sopot Top Trendy Festiwal " i inne mu podobne ku zgubie prowadzące trendy

http://www.youtube.com/watch?v=53QIF-TT2Pk

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sie 11, 2010 15:01 
Awatar użytkownika

art pisze:
Kwestia gustu. Dla mnie nie jest gorsze, jest po prostu inne. Poza tym teraz broni się lepiej niż w momencie wydania - na takie akustyczne eksperymenty było w Polsce kilka lat za wcześnie. A jest tam niezwykle dużo przestrzeni i bardzo dobrych melodii, by wymienić tylko otwierające całość "I'm Waiting" czy "Drewniane ptaki".

Ja również, chociaż cenię stary Klan częściej sięgam po płytę "Po co mi ten raj", gdyż jest mi bardziej emocjonalnie bliska. Uważam, że wszystko co zrobił Marek Ałaszewski w muzyce rockowej jest genialne, ze szczególnym uwzględnieniem perły w koronie, czyli "Mrowiska". A "Po co..." rzeczywiście jest inne i trzeba także do tej muzyki dojrzeć drodzy puryści... :twisted: :evil: :D :D :D :D :))))).
Nie wiem dlaczego w tym poście nie piszę się też o grupie Romuald i Roman o której prasa pisała po wydaniu "Z Archiwum polskiego radia", że to jedna z większych zaprzepaszczonych karier europejskich.

"Ktoś odważył się napisać kiedyś o Wrocławiu, że jest stolicą polskiej psychodelii, że tylko w tym mieście powstają i grają grupy beatowe stylistycznie najbliższe temu, co w latach sześćdziesiątych (minionego wieku) zrodziło się na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i w Anglii. Polskie „dzieci kwiaty”, łączące elementy zachodniego acid-rocka z rodzimą, szeroko rozumianą muzyką pop. Ktoś te słowa przeczytał w Warszawie i położył artykuł na biurku towarzysza Wiesława lub kogoś innego, kto w tamtych latach decydował o naszej kulturze. I tak skończył się pierwszy rozdział wrocławskiego, muzycznego undergroundu. Oczywiście – tylko w mediach. Zespoły koncertowały nadal, ciesząc się prawdziwą i w pełni zasłużoną popularnością, ale nie istniały w prasie, w radiu i telewizji. Nie miały też szans na własną dużą płytę. Bo przecież album, w czasach gdy na głowę mieszkańca PRL przypadało niecałe ćwierć longplaya, mógł mieć tylko ktoś, kto pokazał się na Festiwalu Piosenki Radzieckiej bądź przypadł do gustu centralnym władzom. Dzięki takim działaniom przepadła - kto wie czy nie europejska - kariera przedstawianego już w naszej serii zespołu Romuald i Roman, uważanego do dziś za legendę polskiego podziemia. Na własnej skórze odczuła to również Wrocławska Grupa Beatowa Pakt..."
http://www.polskieradio.pl/raf/rozrywka ... x?id=26999

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.