[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob lis 25, 2017 8:50

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt lip 08, 2014 22:50 
Awatar użytkownika

Drogi Tadeuszu, który "nie trawi jałowych dsykusji, niezależnie od tego jak wiele stron na forum zajmuje dyskusja na ten temat i jak wielu jej dyskutantów potwierdza "jedynie słuszne" tezy tej dsykusji" - jest w internecie mnóstwo miejsc, w których mógłbyś naprawiać świat i nawracać tych, którzy W TWOIM MNIEMANIU prowadzą jałowe dyskusje! Dlaczego chcesz koniecznie zatruwać swoim malkontenctwem rozmowę grupy zapaleńców czy też pasjonatów, którzy mają wspólne zainteresowania? Zaskakuje mnie Twoja - zupełnie niezrozumiała - złośliwość. Jeżeli masz jakiś personalny problem, to proszę, napisz do mnie prywatną wiadomość, bo potencjalnych czytelników nasz spór raczej nie interesuje.

Tadeusz pisze:
Nie Ty jesteś kompetentny, żeby oceniać moją wiedzę, zrobili to inni, w przeciwieństwie do Ciebie kompetentni.

Mogę napisać dokładnie to samo :roll:
Tadeusz pisze:
Szkoda, że nie przemawia do Ciebie argument naukowy, ale widać los dał Ci taką marną przypadłość. No, i jak wnioskuję, uszy kładziesz po sobie, bo one Ci nie są potrzebne, wystarczą Ci wykresy, których prawdopodobnie nie jesteś w stanie prawidłowo zinterpretować. Oglądanie wykresu bez głębszej znajomości metodyki, celu i zakresu badania, jak też czułości sprzętu i jego zasady działania nie daje żadnych podstaw do wysuwania jakichkolwiek wniosków. A już szczególnie nie powinni się brać do tego amatorzy.

Ja PRZEDE WSZYSTKIM pisałem o odczuciach w przypadku rozważań o jakości brzmienia. Ty, choć powołujesz się na naukę, nie zaprezentowałeś czytelnikom nic. O, przepraszam - rymowałeś sobie w co drugim poście (i nie mówię tu o Twoim benefisie w temacie o limerykach - każdy robi to, co lubi i dopóki nie szkodzi drugiemu, to wszystko jest w porządku!). Tymczasem różnice w brzmieniu poszczególnych reedycji ISTNIEJĄ, choćbyś nie wiem jak bardzo się napinał i zaklinał, że różnic nie słyszysz 8)
Tadeusz pisze:
Rewanżowanie się wierszykiem za wierszyk jest mało oryginalne. Wymyśl coś oryginalniejszego, coś co mnie zaskoczy, bo prawdę mówiąc zareagowałeś zgodnie z moimi przewidywaniami. Tego się spodziewałem.

No ja wiem, że starszy pan ma młodszego w nosie... ach, ten młody, głupi, tak strasznie przewidywalny, naiwny i nudny :roll: W najlepszym przypadku udziela się na forum jakieś sześć osób - nie mogłeś sobie obrać innego celu? Zachowujesz się w tej chwili jak internetowy troll, który jest przekonany o swojej nieomylności.

Maciek pisze:
Podziwiam Domina, że mu się chce i ma swoje racje.

Maćku, ja wiem, że jesteście z Tadeuszem kumplami. Nie oczekuję, że przyznasz mi rację, bo byłoby to nielojalne. Widzę w Tobie jednak osobę, która mogłaby z własnych doświadczeń wiele wnieść do dyskusji na temat brzmienia różnych reedycji CD Niemena, także tej najnowszej; wszak cenisz brzmienie analogowe, a zgodnie z zapewnieniami, te najnowsze płyty mają do nich wyraźnie nawiązywać...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lip 08, 2014 23:02 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ja PRZEDE WSZYSTKIM pisałem o odczuciach w przypadku rozważań o jakości brzmienia.

To o odczuciach, czy o wykresach ?! ( Nie odpowiadaj, bo mnie to nie interesuje, a pytanie zadałem ot tak - z nudów)

Cytuj:
Jeżeli masz jakiś personalny problem, to proszę, napisz do mnie prywatną wiadomość,

Masz zbyt wygórowane mniemanie o sobie.

Resztę postu ignoruję.

PS. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, co napisałem o pomiarach i o subiektywnych testach, a wóczas przekonasz się, że zrobiłeś i igły widły.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 09, 2014 9:12 
Awatar użytkownika

Jeszcze jeden cytat sprzed kilku postów:
Tadeusz pisze:
Maciek pisze:
P.S. Dla mnie płyty, które przygotował sam Niemen brzmią najgorzej ze wszystkich wydań.

No widzisz Maćku, nasz przedmówca przeróśł mistrza, bo swoim elektronicznym uchem wyłapuje niuanse, a Niemen nie wyłapał ani jednego... Jakie to zdolne to młode pokolenie, aż strach pomyślec, co jeszcze wymyśli

Ręce opadają :D Maciek też uważa, że remastery Niemena są kiepskie, ale szpilę wbijasz tylko we mnie? ;) Klęska!
Dalej jest tylko lepiej:

Tadeusz pisze:
(...) ( Nie odpowiadaj, bo mnie to nie interesuje, a pytanie zadałem ot tak - z nudów)

żenada! :roll:
Tadeusz pisze:
Masz zbyt wygórowane mniemanie o sobie.

tak doskonale mnie "rozpracowałeś"? :o
Tadeusz pisze:
(...) zrobiłeś i igły widły.

powiedział facet, który z nudów czepia się "jałowych dyskusji"! :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 09, 2014 9:23 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
Maćku, ja wiem, że jesteście z Tadeuszem kumplami. Nie oczekuję, że przyznasz mi rację, bo byłoby to nielojalne. Widzę w Tobie jednak osobę, która mogłaby z własnych doświadczeń wiele wnieść do dyskusji na temat brzmienia różnych reedycji CD Niemena, także tej najnowszej; wszak cenisz brzmienie analogowe, a zgodnie z zapewnieniami, te najnowsze płyty mają do nich wyraźnie nawiązywać...

I tu się mylisz, bo jeżeli mam inne zdanie to je wyrażam i w żadnym wypadku nie kieruję znajomościami :) Zgadzam się z Tobą, że wykresy opisują pewną prawdę, ale zwracam też uwagę, że jesteśmy ograniczeni przez naturę (zakres naszego słuchu) i wyrosłem już z podniecania się, że sprzęt ma określone parametry (wiem, że niektórym to daje przekonanie, że dzięki temu gra im super), bo zdaję sobie sprawę z zakresu naszej "słyszalności" oraz wielu innych względów: możliwości jego ustawienia, akustyki pomieszczenia czy wręcz przyzwyczajenia do barwy, itd., itp. Przerobiłem w swoim życiu sporo zestawów (oczywiście nie tych z najwyższej półki) i dziś z przyjemnością słucham sobie muzyki na normalnym Denonie, który odpowiada mi barwą i dla mnie gra wystarczająco czysto. Jednak znam ludzi, którzy mają zestawy za grube pieniądze (pewnie ich złote polączeniowe kable kosztują więcej niż mój sprzęt) i są przekonani, że u nich muzyka brzmi prawdziwie. I tu dochodzimy do problemu, który poruszyłeś, a który jest bardzo ważny! A mianowicie... na ile dźwięk CD odpowiada LP? Z góry napiszę, że nie mam nowych wydań CD CN, bo zachodzi obawa, że seria nie zostanie dokończona, a jeżeli nawet to na 100% zmienią się ludzie, którzy to robią. W każdym razie wystarczy mi wcześniejsze wydanie PN. Niestety często słyszę, że CD brzmi żle, bo nie odpowiada oryginalnemu winylowi :( Ten sąd powtarzają ci, którzy traktują winyl jako wzorzec i tu popełniają zasadniczy błąd (oczywiście ciągle piszemy o polskich płytach), ponieważ one zawsze (może z wyjątkiem artystów, którzy nagrywali płyty wyłącznie z orkiestrą) brzmią źle! Dlaczego? Z wielu powodów: małego studia PN, zakupionego oszczędnego stołu mikserskiego bez potrzebnych przystawek czy też "specjalistów", którzy przyzwyczajeni do nagrywania orkiestr nie chcieli lub nie umieli zmienić sposobu myślenia i nagrywali muzykę młodzieżową identycznie - najczęściej ściągali wszystko na jeden podwieszony mikrofon. Kolejny problem to sposób zgrania materialu przez ww. "fachowców" i na koniec tłoczenie czarnego krążka - masa, która w polskich warunkach była kiepska (wszystki płyty od nowości trzeszczały lub przeskakiwały jak większość nakładu Katharsis) i oszczędna (lepsza szła na płyty z muzyką klasyczną) - PN mimo, że zarabiały niesamowite pieniądze na sprzedaży płyt to po prostu odwalały totalną kichę!!!! O okładkach to już szkoda w ogóle pisać :(

Naprawdę Twoje posty czytam z przyjemnością, bo są o czymś, ale przecież nie we wszystkim musimy się zgadzać :) Odeszliśmy od głównego wątku dot. Klanu, ale czasami tak już jest. Oczywiście chętnie poczytam Twoje uwagi dot. ostatniego Klanu i nawet jeżeli będą o wykresach :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 09, 2014 9:42 
Awatar użytkownika

I znowu wojna - przeze mnie :/

Najważniejsza jest muzyka płynąca z głośników, albo na żywo. Żaden wykres nie pomoże jeśli sprzęt albo płyta nie gra. Dobrze jest rozumieć wykresy i różne techniczne zależnosci, ale wykresy nie grają. Grają drgające cząsteczki powietrza w pomieszczeniu, a żeby zagrały z winylu to trzeba się napocić, a z CD to już jest problem, bo dobre CD przy dobrym winylu po prostu nie istnieje. Podobnie jak Maciek, znam wielu bogatych audiofili, mających kable za kilkadziesiąt tysiecy złotych, którym SYSTEM nie gra! Myślą, że wydając krocie za sprzęt kupią brzmienie. Oczywiście da si ęza grube pieniądze mieć brzmienie, ale to też nie jest takie łatwe.

Maćku, na jakim Denonie grasz? Nowy czy "z epoki"?

No i czekam na nową płytę Klanu. Trochę ubolewam, że jest na CD, ale CD też u mnie gra. Nie zapindala tak rześko jak winyl, ale gra.

P.S. I proszę nie drwić z inżynierów, właszcza daty naszego Tadeusza. Dzisiejsza młodzież często może buty czyścić. Poziom intelektualny obecnego młodego społeczeństwa jest dzisiaj tak niski, ze prawdopodobnie dawne PRLowskie liceum lub technikum jest bardziej wartościowe niż dzisiejsze płatne studia nawet na renomowanych polskich uczelniach. Wiem jak jest, bo sam często rektutuję młodzież na stanowiska technologów, konstruktorów (wśród techników i inżynierów) i wiem co ci ludzie sobą prezentują. Nie znam osobiście Tadeusza, ale jestem pewiem, ze to stara inżynierska szkoła.

Ostatnio zmieniony śr lip 09, 2014 12:22 przez kangie, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 09, 2014 9:45 
Awatar użytkownika

kangie pisze:
P.S.2. Kilka tygodni temu byłem w Radio Kielce - w sobotnim programie "Życie ma smak". Udzielałem wywiadu na temat sprzętu HiFi i sztuce delektowania się muzyką z domowego sprzętu audio. Jeśli chcecie posłuchać, to wkleję linki do plików WAVE.

Rozumiem, ze nikt nie jest zainteresowany wysłuchaniem 30-minutowego wywiadu na temat HiFi i obcowaniu z muzyką w naszych domostwach? :/

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 09, 2014 11:49 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ręce opadają :D Maciek też uważa, że remastery Niemena są kiepskie, ale szpilę wbijasz tylko we mnie? ;) Klęska!

Klęska? - twoja. Maćka się nie czepiam, bo on nie gaworzy jak niemowlę. :twisted: On zdaje sobie sprawę z tego, że rejestr dzwięu i jego odbiór ma pewne mankamenty i przechodzi z tym do porządku dziennego, a Ty ponownie "odkrywasz dynamit"

Cytuj:
powiedział facet, który

"Facet" ma wydzwięk pejoratywny... ale na wybór Twojego słownictwa nie mam wpływu i nie aspiruję do tego.

PS. Jeszcze raz apeluję: przeczytaj ze zrozumieniem, co napisałem na temat pomiarów i testowania dzwięku.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 09, 2014 11:53 
Awatar użytkownika

kangie napisał:
Cytuj:
Nie znam osobiście Tadeusza, ale jestem pewiem, ze to stara inżynierska szkoła.

Możesz mnie poznać zaglądając tam: http://www.boib.com.pl

kangie napisał:

Cytuj:
Rozumiem, ze nikt nie jest zainteresowany wysłuchaniem 30-minutowego wywiadu na temat HiFi i obcowaniu z muzyką w naszych domostwach? :/

Jak to nie ? Ja jestem! Udostępnij :)

Maciek napisał:
Cytuj:
Oczywiście chętnie poczytam Twoje uwagi dot. ostatniego Klanu i nawet jeżeli będą o wykresach :)

Maćku, nie podpuszczaj ludzi do pisania o wykresach, bo do niczego dobrego to nie prowadzi :D Nie siej zamętu :lol:

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 09, 2014 12:30 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Cytuj:
Możesz mnie poznać zaglądając tam: http://www.boib.com.pl

Gratuluję! Z tego co kiedyś czytałem, to pierwsze tytuły inżyniera miały miejsce właśnie w branży budowlanej. Mój ojciec też budowlaniec, to coś tam o budowlance wiem ;)

Tadeusz pisze:
Cytuj:

kangie napisał:

Jak to nie ? Ja jestem! Udostępnij :)

Ależ prosze bardzo. Jeśli tutaj nie pasuje, to proszę moderację o przeniesienie tego do innego wątku.

Cyt.

Otóż w zeszłym tygodniu udzielałem wywiadu, który ukaże się w Radiu Kielce w najbliższą sobotę 21.06.2014 między godziną 8 – 9. Jest to program pt. „Życie na smak”, który traktuje o ludzkich pasjach, hobby, itp. Tematem wywiadu będzie sprzęt HiFi oraz sztuka delektowania się muzyką w domowych systemach HiFi.

Można posłuchać radia prosto ze strony www:

http://www.radio.kielce.pl/przeglad-548/_audycja/70

Pliki dostępne tutaj:

https://www.dropbox.com/s/53fpppynyoabo ... ki%201.wav
https://www.dropbox.com/s/qqynkpg6rfkot ... ki%202.wav
https://www.dropbox.com/s/vn3q6d46dvc99 ... ki%203.wav
https://www.dropbox.com/s/ks53v36fkdl6v ... ki%204.wav
https://www.dropbox.com/s/sp82gu5x2ot8r ... ki%205.wav
https://www.dropbox.com/s/z30l71pi9pv2u ... ki%206.wav

Zapraszam do wysłuchania. Podkreslam, że wszystko co powiedziałem jest moją subiektywną opinią. Daję sobie prawo do zmiany zdania wraz z upływającym czasem, gdyż ludzie po prostu - zmieniają się :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 09, 2014 14:09 
Awatar użytkownika

kangie napisał:
Cytuj:
Zapraszam do wysłuchania. Podkreslam, że wszystko co powiedziałem jest moją subiektywną opinią.

Z zaproszenia skorzystałem.
Po pierwszych kilku zdaniach wiadomo już, że kangie wie, co mówi, że nie powtarza za kimś zasłyszanych wieści...Aż miło się słucha profesjonalisty, który wie, czego oczekuje od sprzętu, a co nawazniejsze-wie jak skonfigurować sprzęt, aby uzyskać oczekiwany efekt.
kagie, jestem pełen podziwu. G R A T U L U J Ę !!!
Ale żeby nie było Ci tak słodko-powiem, że przeciętny słuchcz-taki jak ja- nie ma takich wymagań, choc wiadomo, że lepiej mieć Rolls-Royce,a niż Mercedesa :wink: Natomiast większość jeździ marką VW lub AUDI, i też dostają się do celu :lol:

Jaka jest Twoja profesja - inzynier elektonik, inżynier akustyk ?

kangie napisał:

Cytuj:
Nie zapindala tak rześko jak winyl, ale gra.

I to mi się podoba- wypowiedź na luzie, która trafia do przeciętnego słuchacza. Mnie wystarczy, że gra, nie musi "zapindalać". Gorzej bym się poczuł, gdyby wykres wykazał, że nie ma prawa grać. Aż się boję "wrzucić" tę płytę na analizator widma:lol:

(moje)

Ostatnio zmieniony śr lip 09, 2014 14:53 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 09, 2014 14:47 
Awatar użytkownika

Wspomniałem kilka postów wcześniej o kawałku "Trzeba było mnie nie budzić" z płyty "Nerwy Miast". Nikt nie zabrał głosu, mimo że to temat muzyczny, ale na hasło "elektoniczne ucho" odzew był niemalże natychmiastowy. Coś tu nie gra. Może o płycie ktoś napisze parę zdań ? :)

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 09, 2014 17:58 
Awatar użytkownika

Z wyksztalcenia inzynier mechanik (specjalnosc energetyka cieplna), z wykonywanego obecnie zawodu: inzynier produkcji (konstruktor-technolog oprzyrzadowania specjalnego do produkcji autobusow).
Audio to moj "konik". Gonie "kroliczka" bez przerwy :-)

Tadeuszu, dzieki za mile slowo i za wysluchanie materialu. Pamietaj, ze zaprosilem Cie na sluchowisko. Niedlugo chata wolna, wywoze rodzine na wakacje i przez kilka dni bedzie sluchanie od rana do nocy. Mozemy zrobic sesje niemeno-skaldowo-hanna rekowo-klanowa. Gwarantuje dobra zabawe, mimo ze nie mam jeszcze wybitnie grajacego sprzetu, ale mysle ze wstydu nie ma. Jak na moje wyksztalcenie - moze byc ;-). Jesli bylbys Tadeuszu zainteresowany, to reszte mozemy ustalic na PW.

Ubolewam, ze plyty Niemena nie sa wybitnie zrealizowane. Czesto graja plasko, bez powietrza. Jednak wszystko nadrabiaja merytoryka i muzykalnoscia.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 09, 2014 18:29 
Awatar użytkownika

kangie napisał:
Cytuj:
to reszte możemy ustalic na PW.

Chętnie.
Mieszkasz we Wrocławiu ?

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 09, 2014 20:33 
Awatar użytkownika

Tak, we Wroclawiu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 10, 2014 11:56 
Awatar użytkownika

Dzięki,
kangie, za tę audycję.
Słucham jej w częściach ( na razie 2), aby...więcej zrozumieć. :wink:
Masz głos trochę podobny do...Jerzego Kordowicza. :)
Po-zdrowie-nia. :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.