[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt lis 12, 2019 6:54

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Który wykonawca utworów Niemena podoba się Wam najbardziej?
Marek Bałata 7%  7%  [ 2 ]
Jarek Królikowski 17%  17%  [ 5 ]
Joachim Perlik 7%  7%  [ 2 ]
Janusz Radek 3%  3%  [ 1 ]
Piotr Kuźniak 0%  0%  [ 0 ]
Weronika Szypura 23%  23%  [ 7 ]
Natalia Sikora 3%  3%  [ 1 ]
chór Pro Forma 0%  0%  [ 0 ]
Jeszcze ktoś inny 10%  10%  [ 3 ]
Słucham tylko Niemena 30%  30%  [ 9 ]
Liczba głosów : 30
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn maja 16, 2011 13:11 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:
Cytuj:
-Powinno być Pazur "śpiewa", zamiast "Pazur" śpiewa :twisted:

Boże uchroń nas od zarazy, powodzi, głodu i "śpiewającego" "Pazura"

Gienkowi rzeczywiście nie wyszedł ten "męski-dziwny świat", ale akurat to wykonanie, w tych warunkach z pewnością go nie dyskwalifikuje. Dał się ponieść, pomieszało mu się zdrowo, zaskrzeczało się też chwilami... i stało się...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn maja 16, 2011 15:50 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Gienkowi rzeczywiście nie wyszedł ten "męski-dziwny świat", ale akurat to wykonanie, w tych warunkach z pewnością go nie dyskwalifikuje.

Masz zupełną rację, Tedeuszu. :)
Myślę, że Gienek, zamiast na ulicy, powinien śpiewać w klubach, tu zdecydowanie lepiej mu wychodzi. Niedawno w gdyńskim Blues Clubie dał świetny koncert, na you tube można posłuchać kilku fragmentów. Żałuję, że nie byłam...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn maja 16, 2011 16:23 
Awatar użytkownika

Ewa napisała:
Cytuj:
Żałuję, że nie byłam...

Chodzi o koncert Gienka, rzecz jasna.... (http://www.youtube.com/watch?v=ppSVHKIK ... re=related )

Polecam wysłuchanie tego koncertu naszym "niekwestionowanym" gwiazdom, choć wątpię, aby urodziły się z tych odsłuchań jakiekolwiek wnioski - niech wszystko zostanie po staremu, i kasa też, tak sobie pewnie by pomyślały owe gwiazdy po odsłuchaniu tego klipu. A należałoby wreszcie zrobić wielkie trzęsienie ziemi i przy tej okazji wymieść z polskiej sceny kilkunastu "artystów"... bo mdło jest już od ponad dwudziestu lat. Szczególnie o mdłości przyprawia mnie niejaki Krzywy - mały z cienkim głosem. Jest tych "Krzywych" o wiele więcej niż by się wydawać mogło, których lansują bezmyślni redaktorzy muzyczni i ich macierzyste rozgłośnie radiowe.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 17, 2011 20:16 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Markovitz napisał: Powinno być Pazur...

Ja tylko przytoczyłem zdanie innego Internauty (z You tube). Z biegiem lat mój krytycyzm muzyczny jakby traci na ostrości. Łagodnieję nie tylko pod wpływem przesłuchanych płyt (ostatnio Leszka Dranickiego- gitarzysty z Trójmiasta), ale także (a może przede wszystkim) pod wpływem opinii innych. Pamiętam sceptyczne nastawienie naszego gościa zlotu w drodze na koncert i następnie jego radosną reakcję na recital Joachima Perlika.
A przecież Joachim nie miał jakichś specjalnie nowatorskich założeń przystępując do aranżowania i wykonywania akwarelowego repertuaru. Miał jednak do tego przedsięwzięcia serce i solidne przygotowanie i to właśnie naszego gościa wtedy ujęło.

W rozważaniach o talencie G. Loski padło nazwisko frontmana innego zespołu... Nie sądzę, aby ów piosenkarz walczył o tą samą publiczność co utalentowany, choć już niemłody wokalista z Wrocławia. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby przy codziennych domowych czynnościach towarzyszyło mi głębokie bluesowe zawodzenie zamiast np. ballad De Mono. Nie upieram się, bo wielu młodych jeździ słuchając muzyki, która np. mnie wytrąca z równowagi i przeszkadza.
Dekadę temu, albo i dawniej słyszałem Andrzeja Krzywego śpiewającego "Wspomnienie". Nie powiem, aby mnie wtedy ten cover zafascynował, ale dwie osoby wyraziły mi spontanicznie swój zachwyt właśnie tą wersją niemenowego przeboju... I chyba już tak będzie, że Niemen trafi do jednego przez Bałatę, Cugowskiego czy Loskę, a do innych bardziej przemówi cover w wykonaniu Jarka, Joachima, albo jakiegoś popowego wykonawcy.

Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 21:58 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 17, 2011 21:57 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:

Cytuj:
Trudno mi sobie wyobrazić, żeby przy codziennych domowych czynnościach towarzyszyło mi głębokie bluesowe zawodzenie zamiast np. ballad De Mono.

Trafne spostrzeżenie. Też nie słucham przy takich okazjach "głębokiego bluesowego zawodzenia" i chyba nikt nie słucha; nie słucham też De Mono, bo wolę gdy w tle leci mi np. to:

http://www.youtube.com/watch?v=dytb2wv9 ... 70&index=6
http://www.youtube.com/watch?v=VuEKfjvf ... playnext=4

ostatnie moje odkrycie i fascynacja nie tylko muzyką ale i wyjątkową urodą wokalistki :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 18, 2011 8:20 
Awatar użytkownika

Moim zdaniem rewelacyjne wykonanie:

http://www.youtube.com/watch?v=R3MkCbmH ... re=feedlik

Chłopak śpiewa rewelacyjnie, natomiast ile jest pod jego klipami wrednych komentarzy, a to jest sympatyczny chłopak, który ma wielki talent. Jego wygląd, prawdę mówiąc, jest szokujący, ale on, odnoszę wrażenie, jest po prostu kobietą uwięzioną w męskim ciele. Jego ruchy, gesty, sposób mówienia są typowe dla kobiety; są jednocześnie bardzo naturalne: typowe dla kobiety-artystki.

Jest w Polsce kilku transwestytów, którzy też przybrali do tego adekwatny image, ale zachowanie ich jest jednak sztucznie i przerysowane, ociera się wręcz o parodię i często budzi niesmak, bo np. publicznie wypowiadają się oni o swoich narządach, twierdząc herezje w postaci, że jest to w ich przypadku damski penis itp - co niekoniecznie musi kogoś interesować.

Ten chłopak natomiast mi imponuje, bo nie narzeka na brak tolerancji - chociaż się z tym brakiem często spotyka, jak sam mówił w wywiadach - w przeciwieństwie do innych, którzy mają pretensję do całego świata za swoją inność.

Jest też kilku polskich aktorów, którzy są gejami. Przyznali się oni, że są nimi i nie mają pretensji o to do nikogo i ja traktuję ich normalnie.

Wkurzają mnie natomiast tacy demonstranci z parad wolności, którzy wykrzykują na demonstracjach różne bzdury, wykonując jednocześnie w sposób wulgarny ruchy kopulacyjne, co, rzecz jasna, nie może budzić aprobaty, a powoduje tylko niesmak. Wszak sfera seksualna to sprawa bardzo intymna i nie może to być wulgaryzowane na ulicy.

Komentatorzy piszący negatywne komentarze pod klipami tego chłopaka kładą wszystkich do jednego worka. I to jest przykre, bo chłopak jest wyjątkowo sympatyczny i na pewno jest uczciwym człowiekiem, a przede wszystkim zdolnym artystą.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 29, 2011 20:40 
Awatar użytkownika

Michał Szpak znowu rewelacyjnie zaśpiewał piosenkę Niemena. "Wspomnienie" w wykonaniu Michała stało się zupełnie nową piosenką. Charakterystyczne dla tego zdolnego wokalisty jest to, że nie naśladuje pierwowzoru i nie "cudaczy" jak inni "wielcy"polskiej sceny. "Dziwny..." i "Wspomnienie" w wykonaniu Michała to zupełnie nowa jakość. Taka sztuka nie udała się dotąd nikomu. Podoba mi się też jego artystyczny image :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 02, 2011 1:43 
Awatar użytkownika

Mam zgoła inne odczucia po wysłuchaniu pana (?) Sz., ale i one nie bulwersują mnie tak jak występy naśladowcy, którego miała na myśli pani Passent w felietonie p.t. "Grechutki" na stronie Wirtualnej Polski (w dziale: Kobieta).

Agata Passent pisze:
Po Polsce podróżuje facet, który przykleja sobie wąsy a’la Czesław Niemen, zakłada perukę i stylizuje się na Niemena, założył kapelę i daje płatne koncerty wykonując utwory Niemena. Wynajmują go firmy na koncerty dla pracowników, a zapewne i niejedno wesele „rozkręcił“.

Czy pomyślał choć przez chwilę jak może czuć się żona i córki pana Czesława?

http://kobieta.wp.pl/kat,58074,title,Gr ... caid=1d7b9

Poszukałem w sieci informacji na ten temat i chyba znalazłem...Był taki artysta- przebieraniec na Mazurach => portal wm

I śmieszno i straszno. Patrząc na przerysowaną charakteryzację można mieć wątpliwości, czy to aby nie kabaret..?

Z drugiej strony trzeba się pogodzić z tym, że twórczość która stanowiła istotną część kultury popularnej będzie istniała nie tylko w wymiarze ARTYSTYCZNYM przez duże "A" (wybitne interpretacje, duże koncerty, reedycje płyt), ale także w wymiarze czysto użytkowym - takim przez małe i pochyłe "u"...

Ja oczywiście rozumiem troskę pani Niemen o poziom artystyczny, ale zastanówmy się: dlaczego w małej miejscowości ktoś wpadł na pomysł zaproszenia artysty niewysokich lotów (uff.. wysiliłem się na eufemizm :)).. ?

Znam realia. Na występ markowego wykonawcy takiego ośrodka kultury raczej nie stać. Nawet gdyby zamiast koncertu przyjechał autor publikacji o Cz. Niemenie z pogadanką, to i tak- zgodnie z tym co słyszymy- nie mógłby zaprezentować fonogramów bez zgody pań spadkobierczyń. A słuchanie opowieści o muzyce bez prezentacji nagrań, to trochę jak smakowanie ciastek przez szybę...

Na trop artysty wykonującego na przyzwoitym poziomie repertuar Niemena wpaść nie jest łatwo, bo to głównie na niszowym Forum natknąć się można na opinie o koncertach Jarka i Joachima, a oczekiwana od lat oficjalna strona jest wciąż w budowie... Cóż pozostaje ? Skoro intencje Niemena znają najlepiej pani Małgorzata i jej córki (taki jest ton ich wypowiedzi), to organizatorom życia kulturalnego w odległych ośrodkach pozostaje zaprosić Je na prelekcje.. albo dać już sobie spokój z Niemenem.

edit 03 XII 17:27

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob gru 03, 2011 18:59 
Awatar użytkownika

Uważam, że najlepszym interpretatorem utworów mistrza jest Jarek Królikowski. Jarek nie naśladuje Niemena on go odtwarza. Jarek śpiewa niżej niż Niemen lecz barwa i forma głosu jest bardzo zbliżona. Byłem na około 40 koncertach Niemena i Jarek nie ma się czego wstydzić. Zapraszajcie Jarka do swoich miast i miasteczek, naprawdę warto. Kontakt [email protected].

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 22, 2012 22:45 
Awatar użytkownika

Wiem o co najmniej dwóch niedawnych występach Natalii Niemen, podczas których wykonała utwór "Począwszy od Kaina". Oto jeden z nich:

http://www.youtube.com/watch?v=FzK3U1qAfbI

...i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 24, 2012 6:58 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Moim zdaniem rewelacyjne wykonanie:

(...)

Chłopak śpiewa rewelacyjnie, natomiast ile jest pod jego klipami wrednych komentarzy, a to jest sympatyczny chłopak, który ma wielki talent. Jego wygląd, prawdę mówiąc, jest szokujący, ale on, odnoszę wrażenie, jest po prostu kobietą uwięzioną w męskim ciele. Jego ruchy, gesty, sposób mówienia są typowe dla kobiety; są jednocześnie bardzo naturalne: typowe dla kobiety-artystki.

Nie sądzici, że Michał Szpak naśladuje odrobinę Niemena? Chodzi mi o koncert Sopot '74. Czesław Niemen w wysokich butach, spodnie dzwony, ładna gustowna skórzana (?) brązowo-niebieska kamizelka, rzecz jasna długie włosy. I jego ruchy sceniczne, a zwłaszcza taniec. Nie jest to typowo męski ruch sceniczny. Widać wyraźnie kobiece "kocie" ruchy. Oczywiście to moje zdanie. Po prostu widzę analogię ruchu Michała Szpaka i Czesława Niemena z okresu Aerolit. Szpak naśladuje Niemena. Widać, że jest jego fanem.

Tak od 29'30"

http://www.youtube.com/watch?v=4_x3MyCGFkA

P.S.
Zagłosowałem na "Jeszcze ktoś inny". Lubię słuchać Niemena w wykonaniu S. Soyki.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 24, 2012 11:44 
Awatar użytkownika

Muszę się odezwać, że jestem pod wrażeniem wykonania przez Natalię Niemen utworu "Począwszy od Kaina". Takich wykonań utworów CN chciałoby się usłyszeć od innych młodych wykonawców.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 24, 2012 18:19 
Awatar użytkownika

Natalia Niemen dała tutaj czadu - wykonanie rewelacyjne. Chapeau bas !!!
Mała, drobna uwaga: mogła to wykonać na stojąco. Widać wyraźnie jak siedząca pozycja krępuje jej ruchy ciała, z pewnością wydobywające się spontanicznie, niesione energią wykonania. Natalio, następnym razem na stojąco :)

Kangie napisał o tańcu Niemena:

Cytuj:
Nie jest to typowo męski ruch sceniczny. Widać wyraźnie kobiece "kocie" ruchy.

Kiedy dawno przed laty zobaczyłem ten występ, zdziwiłem się i zrobiło mi się nieco głupio, bo rzeczywiście wydawało mi to bardzo niewieście, a Niemen swoim charakterem był uosobieniem męskości.
Nie przepadam za tym klipem i skrupulatnie go unikam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sie 19, 2013 13:00 
Awatar użytkownika

Bardzo podoba mi się "Wiem, że nie wrócisz" w wykonaniu Kasi Kowalskiej.

http://www.youtube.com/watch?v=uVF_4fbs1zE

Jej wersja "Snu o Warszawie" też jest całkiem niezła...

http://www.youtube.com/watch?v=244hMnVtaAA

Podobnie jak jej wersja "Dziwnego świata", która podoba mi się o wiele bardziej od tegorocznej opolskiej interpretacji Natalii Niemen.
Jednym z muzyków towarzyszących Kasi Kowalskiej w tym nagraniu jest Sławomir Piwowar. Rozbawiła mnie nieco zapowiedź Artura Andrusa, który poinformował, że Piwowar przez 5 lat grał z Niemenem w zespole ...SBB. :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=z349jC-A37Y

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sie 23, 2013 2:45 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Kangie napisał o tańcu Niemena:

Cytuj:
Nie jest to typowo męski ruch sceniczny. Widać wyraźnie kobiece "kocie" ruchy.

Kiedy dawno przed laty zobaczyłem ten występ, zdziwiłem się i zrobiło mi się nieco głupio, bo rzeczywiście wydawało mi to bardzo niewieście, a Niemen swoim charakterem był uosobieniem męskości.
Nie przepadam za tym klipem i skrupulatnie go unikam.

Jeśli wolno zabrać głos: Z początku (29:30) taniec nie jest niczym specjalnym. Zachęca do rozrywki, czasem gesty dyskotekowe. I tak do 30:00 kiedy taniec faktycznie zaczyna mieszać płci. Należy zwrócić uwagę, na dosyć obcisłe ubranie Niemena, co dodaje wszystkiemu większej erotyczności, a zwłaszcza spodnie. Cała energia ruchów opada po kilku sekundach, bo "tancerz" wraca do Minimooga, żeby skończyć utwór.
Ja to tak widzę i chociaż w całości popieram zdanie pana Tadeusza, iż Niemen był uosobieniem męskości, to taka aktywność ruchowa świetnie się komponuje i obok swoistej absurdalności sytuacji nadaje jej nowego, pożądanego wymiaru, smaczku, czegoś, co trudno mi wyrazić słowem.
Cały fakt mniej dziwi przez długie włosy, które mimo wszystko pozostaną "standardową" fryzurą kobiet.

P.S.: 28:57 - masakra związana z chórkiem :) . Postawienie go w całkowitym cieniu, podobnie jak częściowo muzyków towarzyszących, sprawia wrażenie pychy ze strony Niemena. Jednak z innej strony podkreśla to jego ważność w zespole i, pomimo współpracy z w miarę zgodnymi ludźmi, nieodłączną indywidualność tego wspaniałego artysty.

padam"

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.