[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob wrz 21, 2019 4:02

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 431 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw mar 28, 2013 12:30 
Awatar użytkownika

Kto go nie znał, ten stracił wiele. Parę dni temu przeglądałem w swoim telefonie książkę telefoniczną i zatrzymałem się na numerze Kazimierza. Wielokrotnie rozmawialiśmy telefonicznie na temat muzyki, na temat jego audycji. Wielokrotnie podsuwałem mu tematy tych audycji, a on bardzo często je uwzględniał.
Mam utrwalony na płycie jego głos, kiedy prezentował w swoim radio naszą - moją i Jarosław Królikowskiego - płytę " We mgle pamięci".
To dla mnie szok i ogromny smutek. Nie mam słów, aby wyrazić co teraz czuję. Powiem tylko, że mam mokre oczy...

PS Numer telefonu Kazimierza Wlekłego pozostawię w swojej elektronicznej książce telefonicznej, będę przynajmniej miał złudzenie, że wciąż jest wśród nas...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 28, 2013 13:53 
Awatar użytkownika

Ja też mam w komórce numer Kazimierza... Ostatni raz rozmawiałm z nim przed świętami Bożego Narodzenia. Miałam wyrzuty sumienia, że w ostatnim czasie rzadziej słucham jego audycji, ale on wcale nie miał o to do mnie żalu, podał mi nawet hasło do folderu z audycjami na swoim chomiku, żebym mogła ich posłuchać w wolnej chwili.
Swoje ostatnie audycje prowadził walcząc z bólem, spowodowanym ciężką chorobą...
Mam na kompie trochę starych audycji, w których realizował życzenia forumowiczów dotyczące Niemena i nie tylko.
To dla nas z drugiej półkuli ściągnął singiel McPhattera czy płytę Joe Ligginsa. Zawsze był otwarty na nasze prośby i sugestie dotyczące audycji. Pamiętam, jak moja prośba dotycząca nagrań grupy Cytrus zaowocowała 2-częściową audycją i rozmową Kazimierza z Marianem Narkowiczem.
Taki był Kazimierz, cieszył się, że może komuś sprawić przyjemność. Szanował każdego swojego słuchacza, z każdym imiennie witał się w trakcie audycji, odpowiadając na pozdrowienia z konsoli.
Cieszę się, że go poznałam i tym bardziej będzie mi go brakowało...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 28, 2013 14:18 
Awatar użytkownika

Zarówno Ewa jak i ja - stali słuchacze audycji Kazimierza - wiemy, co i kogo straciliśmy. Takiego bezinteresownego człowieka, zakochanego w muzyce i gotowego dzielić się nią z każdym, kto tego chce i potrzebuje, nie spotyka się często.
Wielu aktywnych forumowiczów pisało na tym forum o muzyce, o muzyce Niemena -pisało pięknie - dopóty, dopóki nie poproszono ich o podzielenie się z innymi forumowiczami swoimi nagraniami. Zamilkli wówczas na zawsze, schowali swoje perły gdzieś głęboko i trzymają je tylko dla siebie - to tak jakby delektować się smakiem wina i podziwiać jego bukiet, nie mogąc podzielić się z nikim tym wrażeniem. Smutne i przygnębiające...
Kazimierz był inny, Kazimierz sam proponował udostępnienie swoich nagrań, widząc zainteresowanie słuchacza swoimi prezentacjami. Takich ludzi jest coraz mniej, niedługo znikną całkowicie z naszego życia. Wszystko na to wskazuje...

Mam też adres mailowy do Kazimierza. Szkoda, że już nigdy nie skorzystam z niego :(

Przeglądam posty tego wątku i nasuwa mi się jedyna możliwa refleksja - wątek ten już nigdy nie będzie tak żywy, jak był w okresie swojej prosperity. Chyba czas go zamknąć jakim wyjątkowo podniosłym wpisem. Co na to Pan ADMIN ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 28, 2013 17:29 
Awatar użytkownika

Tadeuszu, nie spieszyłabym się z zamykaniem tego wątku, być może ktoś jeszcze zechce w tym miejscu wspomnieć Kazimierza.
Tym, którzy wcześniej nie słuchali jego audycji polecam 2- częściową audycję o zespole The Artwoods z 2009r.
Na stronie z audycją jest też zdjęcie Kazimierza na tle regału z płytami. To zapewne tylko cząstka jego przebogatej kolekcji...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 29, 2013 8:20 
Awatar użytkownika

Kazimierzu, dziękuję za dedykację podczas jednej z audycji i dziękuję za unikatową zapowiedź koncertu Niemena z Jazz Jamboree 1975.

:cry:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 29, 2013 13:56 
Awatar użytkownika

W internecie funkcjonuje jeszcze strona Kazimierza Wlekłego. Pewnie jeszcze przez jakiś czas będzie można tam zajrzeć, a później zniknie...
http://www.sentimento.pl/
Na stronie radia MegaMuzik, z którym Kazimierz współpracował, umieszczono nekrolog.
http://www.radiomm.pl/#

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 01, 2013 15:55 
Awatar użytkownika

Na blogu Violetty Villas również można znaleźć wspomnienie o Kazimierzu Wlekłym, a także jego zdjęcie z Violettą, do której miał ogromny sentyment.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 18, 2014 20:37 
Awatar użytkownika

Ewa napisała:
Cytuj:
Tadeuszu, nie spieszyłabym się z zamykaniem tego wątku, być może ktoś jeszcze zechce w tym miejscu wspomnieć Kazimierza.

Niestety, wspaniali ludzie odchodzą, pozostaje po nich pamięć. Myślę, że już nadzedł czas na zamknięcie tego wątku.
Brakuje mi poniedziałkowych audycji Kazimierza :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob kwie 19, 2014 12:02 
Awatar użytkownika

Tak... i ja go wspomnę...
Kazimierz był rzeczywiście bezinteresownym, spolegliwym człowiekiem.
I przyznam, jako także prowadzący audycję, że zawsze był bardzo dobrze do audycji przygotowany- aż do szczegółów włącznie.
Niejednokrotnie się ze sobą kontaktowaliśmy, wysyłał materiały, o które go po-prosiłem, a nawet inne- bez proszenia, tak po prostu, od siebie.
Nie będę pisał, że będzie mi go brakowało, bo to nie tak...może dlatego , że mało słucham radia.
Rysiek Riedel kiedyś śpiewał o tym, że lepiej było kogoś nie znać, bo gdy odszedł, straciłoby się przyjaciela...
Przytoczy ktoś tutaj ten tekst? :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob kwie 19, 2014 16:56 
Awatar użytkownika

Piotr Starzyński przytoczył słowa Ryskia Riedla:
Kod:
Rysiek Riedel kiedyś śpiewał o tym, że lepiej było kogoś nie znać, bo gdy odszedł, straciłoby się przyjaciela...

Nawet najpotęzniejszy filozof nie wymyśłiłby prawdziwszych słów.

Ewo, zamknij wątek, już czas !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn wrz 21, 2015 15:30 
Awatar użytkownika

Wspomnijmy Kazimierza Wlekłego;
http://faktypilskie.pl/pila/12920-nie-y ... ierz-wleky

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 431 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Strefa czasowa UTC+1godz.