[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob lis 25, 2017 8:55

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw lut 05, 2015 13:53 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Rozpoczęła się kolejna sprawa sądowa przeciwko Stowarzyszeniu Pamięci Czesława Niemena,

Chciałem to jakoś skomentować, ale żaden język świata nie jest w stanie odwzorować tego, co o całej sprawie myślę...
Powiem tylko, że w moim przekonaniu ten atak dotyczący żądania usunięcia z nazwy Stowarzyszenia nazwiska i imienia Artysty jest skazany na niepowodzenie, bo o ile wiem, Stowarzyszenie to ma status prawny i jest zarejestrowane w sądzie z nazwą zawierającą właśnie imię i nazwisko artysty. Stan taki trwa około 10-ciu lat i nie sądzę, aby jeden sąd podważał decyzję drugiego, wydaną przed laty, a chyba nie zaszły jakieś okoliczności będące przesłanką prawną do zmiany nazwy Stowarzyszenia. Ale jeżeli ktoś chce i lubi walczyć o pietruszkę, to powodzenia....

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lut 14, 2015 13:02 
Awatar użytkownika

TVP Świebodzin rozmawia z Janem Czachorem i Heleną Wilgocką-Kwiatkowską:
http://www.swiebodzin.tv/1,1810-kolejny ... emena.html

Małgorzata Niemen niestety odmówiła komentarza...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 15, 2015 18:56 
Awatar użytkownika

Pani MN odmówiła komentarza, i to jet dla mnie zaskoczenie, podobnie jak dla drogowców zima, która w tym roku nie nadeszła. Przepraszam wszystkich urażonych za sarkazm, ale nic innego nie da się w tej sprawie powiedzieć..

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 07, 2015 13:33 
Awatar użytkownika

Eleonora Atalay na swoim blogu 5.03.2015 napisała:

Eleonora Atalay pisze:
I ZNOWU WYGRAŁYŚMY
Dzisiaj wygrałyśmy proces karny przeciwko Agencji Handlowo-Artystycznej "Oskar" z Poznania, która to za sprawą Romualda Juliusza Wydrzyckiego wydała robocze nagrania mojego taty, bez wiedzy i zgody uprawnionych.

Poczułam ulgę, bo cała procedura tej sprawy trwała od 2010r. Niestety nie mogę mówić tu o satysfakcji. Czuję się bardziej jakbym została zmuszona do czyszczenia tego całego "brudu".
To zupełnie taki sam stan, jak podczas miłego spaceru z psem, kiedy to trzeba w końcu posprzątać kupkę.

PS
Jestem skonfundowana tym komentarzem, zwłaszcza, że wiem jak te 5 lat odbiło się na zdrowiu i kondycji psychicznej Romualda.
W każdym razie wyrok nie jest jeszcze prawomocny, poczekajmy na wynik apelacji.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lis 08, 2015 16:51 
Awatar użytkownika

W piątek, 6.11.15 zakończyła się sprawa o wydanie płyty "Terra Deflorata".
RJW musi zapłacić 2 tys. zł grzywny, a Witold Andree 10 tys. zł. To dużo mniej, niż żądała wdowa, choć kara i tak bardzo dotkliwa, zwłaszcza dla Romualda.
Radość z posiadania tej płyty zawsze już będzie mącił ten smutny wyrok na osobach, które w dobrej wierze próbowały ocalić dla potomnych ten historyczny dźwiękowy dokument.

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... ,t,sa.html

http://www.radiomerkury.pl/informacje/p ... plyty.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 09, 2015 22:16 
Awatar użytkownika

Ten wyrok oznacza, że Pani MN może zawładnąć całą tworczością Czesława Niemenia i doprowadzić do całkowitego zapomnienia tych perełek sztuki.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 31, 2016 17:52 
Awatar użytkownika

Sąd Okręgowy-I Wydział Cywilny w Zielonej Górze w dniu 30 marca 2016 roku oddalił w całości pozew Małgorzaty Niemen przeciwko Stowarzyszeniu Pamięci Czesława Niemena w całości jako bezzasadny.Jednocześnie Sąd Okręgowy w Zielonej Górze kosztami procesowymi obciążył Małgorzatę Niemen.
Więcej na ten temat tutaj:
http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonag ... z44SXWNGCJ

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 01, 2016 19:37 
Awatar użytkownika

Tak napisałem przed rokiem i spełniło się:

Cytuj:
Chciałem to jakoś skomentować, ale żaden język świata nie jest w stanie odwzorować tego, co o całej sprawie myślę...
Powiem tylko, że w moim przekonaniu ten atak dotyczący żądania usunięcia z nazwy Stowarzyszenia nazwiska i imienia Artysty jest skazany na niepowodzenie, bo o ile wiem, Stowarzyszenie to ma status prawny i jest zarejestrowane w sądzie z nazwą zawierającą właśnie imię i nazwisko artysty. Stan taki trwa około 10-ciu lat i nie sądzę, aby jeden sąd podważał decyzję drugiego, wydaną przed laty, a chyba nie zaszły jakieś okoliczności będące przesłanką prawną do zmiany nazwy Stowarzyszenia. Ale jeżeli ktoś chce i lubi walczyć o pietruszkę, to powodzenia....

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 27, 2016 16:07 
Awatar użytkownika

Dziwne są te wszystkie procesy. Pani Niemenowa trochę za mocno dba o pamięć o mężu, ponieważ chce go chyba zatrzymać całkowicie dla siebie, ale jego muzyka nie jest przecież zarezerowana wyłącznie dla niej i najbliższych jej osób. Wszystko to niezwykle niepokoi, podobnie jak reedycje, które tak ładnie przecież wychodziły i zatrzymały się na "Czerwonym Niemenie". "Marionetki" miały być w lutym, potem przełożono na marzec i do tej pory nie ma... Ktoś zna szczegóły, wie dlaczego to tak się ociąga, i czy w ogóle te reedycje ruszą z kopyta?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 27, 2016 21:19 
Awatar użytkownika

Corpseone pisze:
"Marionetki" miały być w lutym, potem przełożono na marzec i do tej pory nie ma... Ktoś zna szczegóły, wie dlaczego to tak się ociąga, i czy w ogóle te reedycje ruszą z kopyta?

Pani Niemen mogłaby odpowiedzieć na to pytanie, bo zdaje się, że to jej zawdzięczamy ten poślizg...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 28, 2016 18:58 
Awatar użytkownika

Jakoś ani razu nie było słychać o wznowieniu płyty Terra Deflorata. Inne miały już kolejne reedycje, a ta nie...

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw gru 29, 2016 21:09 
Awatar użytkownika

Sąd Apelacyjny I Wydział Cywilny w Poznaniu oddalił apelację Małgorzaty Niemen- Wydrzyckiej od wyroku Sądu Okręgowego Wydział Cywilny w Zielonej Górze z dnia 30 marca br.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.