[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt lip 19, 2019 8:51

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn wrz 24, 2012 10:18 
Awatar użytkownika

Jasne. Pana Romualda z wiadomego powodu. Miły i bardzo wartościowy człowiek.

Dlaczego twierdzę, że szkoda i Faridy? Ano dlatego, że zapewne cierpi z powodu utraty swojego ukochanego. Wierzę, że mogła być to prawdziwa miłość.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 25, 2012 11:10 
Awatar użytkownika

Myślę, że w dyskusji na Forum o uczuciach należałoby się wypowiadać z wielką ostrożnością. Chyba, że piszemy o swoich uczuciach - najlepiej pozytywnych- o nie jednak raczej trudno w kontekście spraw, które tu poruszamy.

Słuchałem wczoraj wywiadu, jaki z Panią Niemen- Wydrzycką przeprowadził red. Jacek Ciołek w audycji Toksyna Fm (to nie żart), w którym zamiast wazonika pojawił się.. jogurt ukradkiem wypity z cudzej lodówki.. jako metafora naruszania praw autorskich... Opadłem z sił. W nocy majaczyły mi się Widma z rozczapierzonymi palcami strzegące lodówki :twisted:

Powodowany ostrożnością rano grzecznie odmówiłem nabiału i zmieniłem wodę w wazoniku, którego tak do końca nie uważam za swą wyłączną własność (mimo, że zdarza mi się uzupełnić w nim kwiaty). Płyty, co to nawet radiowy wydawca (Polskie Radio) nie chce prezentować - przeze mnie też od pewnego czasu nie są odtwarzane w obawie przed chmurnymi myślami...

Nawet pogoda na dziś zapowiadała się chmurnie, a tu news z wokandy zaskoczył mnie z samego rana -
- chciała 50 tys., a biegły stwierdził, że należy się 26 zł ... :arrow: Gazeta.pl Poznań

To jeszcze nie wyrok- tylko opinia biegłego. Sąd wyda orzeczenie opierając się na tym materiale dowodowym, chyba że strona powodowa zażąda nowej opinii. Koszty rosną, ale to nie nasze zmartwienie...

PS 1 Polecam lekturę komentarza na stronie => Co nas uwiera w Prawie autorskim z jednym"ALE"- nie uważam, że ludzie po 50-ce nie uczestniczą czynnie w kulturze, choć niewątpliwie wyznaczanie obowiązujących trendów nie należy (niestety) do niegdysiejszych Nastolatków...

PS 2 Tym, którym już się myli, o co chodzi w tych sporach - krótkie przypomnienie w artykule T.Kujanka na stronie => Gazety Obywatelskiej

Ostatnio zmieniony ndz wrz 30, 2012 17:42 przez Markovitz, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 25, 2012 14:56 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Cytuj:
Nawet pogoda na dziś zapowiadała się chmurnie, a tu news z wokandy zaskoczył mnie z samego rana -
- chciała 50 tys., a biegły stwierdził, że należy się 26 zł ... Gazeta.pl Poznań

"Kupa kasy" !!! :twisted: Chciałbym mieć tyle. :D

moje

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 07, 2012 6:22 
Awatar użytkownika

W sprawie praw autorskich i muzyki . Joseph Stremlin, amerykański badacz i znawca muzyki rosyjskiego basa Fiodora Szaliapina wystawił na sprzedaż w USA kolekcję 300. sztuk płyt z nagraniami Fiodora Szaliapina, w tym nagrania próbne.
Informacja datowana 17.9.2012. Proszę, ile można zrealizować , co się lubi.
Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 10, 2012 15:56 
Awatar użytkownika

R.J.W. wylądował w Szpitalu :x

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lis 11, 2012 10:18 
Awatar użytkownika

Romualdzie, pozdrawiamy Cię serdecznie i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 12, 2012 6:43 
Awatar użytkownika

Powrotu do zdrowia życzę, Panie Romualdzie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 26, 2012 10:22 
Awatar użytkownika

Zdrowia , zdrowia, zdrowia. Poczytuję za zaszczyt możliwość napisania na tym forum .
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 26, 2012 19:03 
Awatar użytkownika

wladek pisze:

K.W. j.w.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob gru 29, 2012 22:32 
Awatar użytkownika

wladek pisze:
wladek pisze:

K.W. j.w.

Jak widać obaj Panowie ciężko odchorowali sprawę dotyczącą "Musica Magica"... :(

Tymczasem Małgorzata Niemen wytoczyła kolejne działa przeciwko Krzysztofowi Wodniczakowi, sądownie domagając się przeprosin na łamach prasy za naruszenie jej dóbr osobistych.
Nie wiadomo, jak zakończy się ta sprawa... Na razie Krzysztof złożył w sądzie odpowiedź na zażalenie Małgorzaty Niemen, którą na jego prośbę tutaj zamieszczam.
Cytuj:

Poznań, dnia 27 grudnia 2012r.

W odpowiedzi na doręczenie zażalenia z dnia 28 listopada 2012 r. (odebrałem korespondencję 12 grudnia 2012 r.) wnoszę o oddalenie tego zażalenia , gdyż

nie zamierzam naruszać dóbr osobistych powódki Małgorzaty Niemen –

Wydrzyckiej tego typu zabezpieczenie jest niepotrzebne.

Nie można mylić opisów stanu faktycznego ze swobodą opinii, by przy formalnie obowiązującej wolności słowa zakazać mi-redaktorowi Krzysztofowi Wodniczakowi,-mówienia prawdy i nakazać zamknąć usta.

Wolność słowa bowiem nie może być ograniczona .Natomiast odpowiedzialność karna za jej naruszenie powinna być zastąpiona w głównej mierze odpowiedzialnością cywilną. Do takich wniosków doszli uczestnicy konferencji „Granice wolności słowa w mediach”, która odbyła się 8 grudnia br. w Warszawie. Więcej na portalu adwokatura.pl

Przykłady o powódce jakie zamieszczałem w moich artykułach były jedynie ekspresyjną ilustracją przywoływanego wywodu, o czym łatwo może się przekonać każdy, kto zapozna się z całością mojego zapisu.Wolność słowa - w tym również prawo do formułowania dramatycznych nawet ocen - jest jednym z fundamentów każdego demokratycznego państwa prawnego i jedną z podstawowych swobód obywatelskich naszego cywilizowanego kręgu, gwarantowaną stosownymi zapisami konstytucji ( chociażby art.54 p.1).Każdemu obywatelowi zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwnie i rozpowszechniania informacji.

Pragnę też poinformować, że nakład magazynu muzycznego Brzmienia w wersji papierowej wynosi 1.600 egzemplarzy ,nie więcej jest czytelników wydania internetowego w pdfie. Natomiast mało pochlebne teksty o Małgorzacie Niemen Wydrzyckiej ukazują się prasie wysokonakładowej i jakoś zaangażowane przez nią cztery kancelarie prawne nie wytaczają tym tytułom

procesów,bo wiedzą,że kompromitowały by się w oczach Czytelników.

12 grudnia 2012 r.ukazał się artykuł w tygodniku REWIA nr 50 , który wydawany jest w nakładzie 800 tys.egzemplarzy. Biorąc statystyki czytelnictwa wg prasoznawców jeden egzemplarz czytają trzy osoby to o niegodziwościach Małgorzaty Niemen Wydrzyckiej wobec najbliżej rodziny- siostry i braci stryjecznych - Czesława Niemena Wydrzyckiego dowiedziało się 2,500.000

Polaków.

Proszę raz jeszcze o oddalenie zażalenia tym bardziej, że już raz Sąd

Okręgowy -Przewodniczący SSO Ewa Pijańska wniosek adwokata Zbigniewa Z.Krugera oddalił.

Z poważaniem

Krzysztof Wodniczak

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 30, 2012 17:28 
Awatar użytkownika

W każdym cywilizowanym kraju, gdzie prawo nie jest zbudowane na komunistycznym podglebiu, a prokuratura nie działa wg. stalinowskich ustaw, sędzia oddaliłby takie zażalenie. To tylko w Polsce sądy są tak skrupulatne, że latami badają najdrobniejsze szczegóły zupełnie nie mające ze sprawą żadnego związku, a wyroki często bywają kuriozalne - za gwałt dwa lata i za jazdę rowerem polną drogą po jednym piwku też dwa lata.

Mam nadzieję, że tym razem sędziowie skropią sobie głowy zimną wodą i trzeźwo podejdą do sprawy.

moje

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sty 04, 2013 16:20 
Awatar użytkownika

No i jest w końcu dobra wiadomość. Po rozpoznaniu sprawy w dniu 28.12.2012 sąd postanowił oddalić zażalenie Małgorzaty Niemen-Wydrzyckiej wniesione przeciwko Krzysztofowi Wodniczakowi. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 06, 2013 17:49 
Awatar użytkownika

Ostatnie posty nie dotyczyły tematu, więc przeniosłam je tutaj.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lut 18, 2013 22:46 
Awatar użytkownika

W najbliższy czwartek w Sądzie Okręgowym w Poznaniu kolejna sprawa przeciwko Stowarzyszeniu Muzycznemu Brzmienia:
http://naszglospoznanski.pl/?p=21647

A 27.02. w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze (godz. 8.30, sala 205) inna sprawa z powództwa Małgorzaty Niemen, tym razem przeciwko Stowarzyszeniu Pamięci Czesława Niemena w Świebodzinie o zaniechanie używania imienia i nazwiska patrona stowarzyszenia.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lut 21, 2013 23:14 
Awatar użytkownika

Na razie tylko tyle informacji z dzisiejszej sprawy:
http://www.radiomerkury.pl/informacje/p ... agica.html

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.