[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 23:12

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt lut 22, 2013 12:38 
Awatar użytkownika

I jeszcze jeden link, prezentujący opinię biegłego w sprawie "Musica Magica":
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... onczy.html
Jak widać, nie ma co oczekiwać szybkiego zakończenia tej sprawy...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lut 27, 2013 18:32 
Awatar użytkownika

Trudno sobie wyobrazić zloty miłośników Niemena bez śpiewania jego piosenek, podobnie jak Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena pozbawione nazwiska patrona...

"- Dla pani Niemen mąż to znak towarowy, a dla nas pamięć i miłość - mówi Hellena Wilgocka-Kwiatkowska, wiceprezes stowarzyszenia."

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,13468629,Czy ... z2M7ajavUY

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 15, 2013 20:33 
Awatar użytkownika

Tu można zobaczyć reportaż TV Świebodzin pt. "Spór o Niemena". Do głosu dopuszczono obie strony konfliktu.

W programie wykorzystano też unikalne materiały ze świebodzińskiej kroniki filmowej z 1972 r. :) (szkoda tylko, że bez fonii :( ).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw kwie 25, 2013 20:46 
Awatar użytkownika

Na stronie zielonogórskiej Gazety Wyborczej znajduje się fotorelacja z wczorajszej sprawy sądowej w Zielonej Górze wytoczonej z powództwa Małgorzaty Niemen przeciwko prezesowi Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena- Janowi Czachorowi.
http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagor ... 01040.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lip 22, 2013 18:19 
Awatar użytkownika

Trzecia rozprawa w zielonogórskim sądzie zakończyła się uniewinnieniem Jana Czachora. :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sie 03, 2013 9:33 
Awatar użytkownika

http://muzyka.onet.pl/newsy/malgorzata- ... oces/jjgdm

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sie 05, 2013 12:29 
Awatar użytkownika

W najnowszym numerze ANGORY na str.54 artykuł "Wdowa po Niemenie przegrała w sądzie".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sie 08, 2013 12:28 
Awatar użytkownika

Dziwny jest ten proces… Rzeczywiście dziwny. Można z niego wywodzić wiele wniosków o relacjach w rodzinie, o których nie piszą mądre księgi i nie mówi wszechobecny- aż do obrzydzenia - kościół, a mnie wpadła przy tej okazji taka oto refleksja na ten temat:
Cytuj:
Rodziną z więzów krwi jest się na zawsze, a rodziną ustanowioną katolickim sakramentem tylko się jest, bywa że do czasu…

Oto co po procesie powiedziała o swojej szwagierce, Małgorzacie Niemen, nasza kochana Pani Jadzia, siostra Czesława Niemena, obecna na ogłoszeniu wyroku:

Cytuj:
„To, co zrobiła, było po prostu głupie. Nie wiem o co jej chodzi, bo tak naprawdę tylko oczernia rodowe nazwisko. Kilkakrotnie pisałam do niej i nie dostałam żadnej odpowiedzi. Mój brat był bardzo spokojny i myślę, że by mu się to wszystko nie spodobało"
Źródło: ANGORA Nr 32 ( 1208), str 54 , 11/08/2013

PS
Moją refleksję i słowa Pani Jadzi polecam wszytkim, których nocami gryzie sumienie i tym, których powinno ono nieustannie dręczyć...

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sie 12, 2013 19:22 
Awatar użytkownika

Pan Tadeusz słyszał dzwon, ale nie wie gdzie on... Cytowana aluzja religijna jest całkowicie chybiona.

Prasowe fora wypełnione są równie rewelacyjnymi wpisami pod równie wnikliwymi publikacjami, z których czytelnicy mogą się dowiedzieć, że :

- Małgorzata Niemen będzie śpiewać na festiwalu muzyki chrześcijańskiej,

- córka Niemena wyszła za muzułmanina,

- z kolei Maria uważa, że jej dwie ostatnie córki Niemena (sic!) nie dbają (copyright: bystrzachy z Faktu),

- pani M. była powódką w procesie karnym, gdzie jednocześnie zeznawała jako świadek,

- proces o "Musica Magica" został wytoczony Faridzie, według innych mediów proces ten już się zakończył, choć nie poznaliśmy jeszcze orzeczenia sądu pierwszej instancji,

- sprawy wytoczone RJW toczą się wg pewnych portali o "pirackie płyty", choć wydawca albumu "TERRA DEFLORATA - KONCERT" dystrybuował płyty oficjalnie, opatrując niewielki nakład adnotacją na okładce "official bootleg".

Dzięki nierzetelnym żurnalistom i mało wnikliwym komentatorom Panie mogą w wywiadach mówić, że prasa i internet są pełne bzdur na ich temat i niestety... mają sporo racji! :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sie 12, 2013 22:14 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:
Cytuj:
Cytowana aluzja* religijna jest całkowicie chybiona.

aluzja*: ukryta myśl – zazwyczaj krytyczna – wyrażona w formie wzmianki.

Gdzie w mojej wypowiedzi jest ukryta jakaś myśl. Tam wszystko jest "kawa na ławę"
To nie jesat aluzja, to jest moje zdanie - cytowałem sam siebie...
Pana Markovitza bystre spostrzeżenie budzi najzwyczajniej przerażenie :twisted:

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sie 17, 2013 13:56 
Awatar użytkownika

W świebodzińskiej telewizji Horyzont program "Po wyroku", a w nim wywiady z Janem Czachorem, Jerzym Wydrzyckim i Heleną Wilgocką-Kwiatkowską.
http://www.swiebodzin.tv/6,984-po_wyroku.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sie 17, 2013 19:50 
Awatar użytkownika

Z wielką uwagą obejrzałem film, do którego link wyżęj podała Ewa. Nie da się opisać mojej radości z wyroku sądu, który spełnił swój obowiązek wyjątkowo profesjonalnie w przeciwieństwie do polskiej prokuratury, która kompromituje się całkowicie na każdym kroku.
Ale nie o ocenę sądu i polskiej prokuratury mi chodzi, bo sądy należy ocenić pozytywnie, natomiast należy apelować o stuprocentową wymianę polskiej kadry prokuratorskiej i zmianę na nowoczesną obecną ustawę o prokuraturze, pochodzącą jeszcze z okresu stalinowskiego; chodzi mi o gest Faridy – złożone kwiaty na pomniku Niemena i czułe przytulenie się do kamiennego wizerunku Niemena – wydawałoby się, że się zimnego, czarnego kamienia.
Otóż, nie taki on zimny dla Faridy, nie taki on dla niej kamienny, nie taki on obojętny jej sercu…
Takie uczucie- sądzę, że jest to wiecznie żywe i żarliwe uczucie- nie jest pospolitą błahostką, aby poniewierać je po sądach za zaśpiewanie piosenki-adoracji miłości. Czyn taki jest zwykłą podłością, jak wiele innych podłości dziejących się na tym ponurym ziemskim padole...

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sie 23, 2013 18:56 
Awatar użytkownika

Na portalu poPRAWNY.pl relację z procesu zielongórskiego zamieścił J.E Czachor. Zacytuję z niej ostatnie zdania:

Cytuj:
Zdjęcie użyte (przez) fotografa Mariana Saneckiego na plakacie ,,logo" Stowarzyszenia, wskazywane przez Małgorzatę Niemen- Wydrzycką należy do Ireny Sanickiej- Fiebig, która odmówiła złożenia wniosku o ściganie w świetle art 122 ustawy ,,O prawie autorskim i prawach pokrewnych". Zdjęcie należy do jego twórcy i spadkobierców.

Dwie spadkobierczynie znanych artystów i dwie różne postawy wobec stowarzyszenia pasjonatów. Spadkobierczyni znanego fotografika należą się słowa uznania i wdzięczności, bo uwierzyła w dobre intencje miłośników C.N..

Źródło: "Niemena można czcić i słuchać" => poPRAWNY.pl

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 13, 2013 16:58 
Awatar użytkownika

Dzisiaj zakończył się proces przeciwko RJW i firmie która wydała CD Terra Deflorata. Zostali uniewinnieni. Płyta jest więc legalna i może być rozpowszechniana w sprzedaży. :D
Romualdzie, gratuluję wygranej sprawy i serdecznie pozdrawiam.:)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 13, 2013 19:46 
Awatar użytkownika

To dobrze :-)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.