[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob lis 25, 2017 4:36

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr lis 13, 2013 22:13 
Awatar użytkownika

To jednak jeszcze nie koniec problemów Romualda, pozostaje jeszcze sprawa cywilna o zadośćuczynienie:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... zenie.html
Mam nadzieję, że sąd i tym razem wyda sprawiedliwy werdykt...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 15, 2013 9:50 
Awatar użytkownika

Kolejne linki dotyczące przegranego procesu pani Niemen:

http://poprawny.pl/index.php?itemid=4327&catid=13

http://www.pomponik.pl/plotki/news-malg ... Id,1057971

http://muzyka.wp.pl/gid,683505,title,ga ... aid=111abf

www.powiatygminy.za.pl W NR 23 NA STR.17 JEST ARTYKULIK TADEUSZA KUJANKA WYDAWCY PŁYTY NIEMENA UNIEWINNIENI.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 29, 2013 15:06 
Awatar użytkownika

W tym miesiącu w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze zakończyła się sprawa przeciwko Janowi Czachorowi.
Wyrok I instancji jest już prawomocny i prezes Stowarzyszenia Pamięci Cz.Niemena w Świebodzinie jest niewinny zarzucanego mu naruszenia prawa autorskiego.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lut 27, 2014 20:41 
Awatar użytkownika

Jak podają PULS BIZNESU, TVN 24 i RZECZPOSPOLITA: Sąd Okręgowy w Poznaniu przyznał rację pani Małgorzacie Niemen-Wydrzyckiej w jej sporze ze Stowarzyszeniem muzycznym BRZMIENIA o wykorzystanie podczas koncertów Faridy fonogramu piosenki "Musica magica"(Niemen, Farida). Sąd zakazał stowarzyszeniu udostępniania utworu „Musica Magica", rozpowszechniania nagrań z koncertów z lutego 2009 i lutego 2010 r., podczas których wykonano kompozycję, a także usunięcie kopii nagrań utworu stworzonych podczas koncertów. Jednocześnie Sąd odrzucił roszczenie skierowane przeciwko p. Krzysztofowi Wodniczakowi (jako osobie fizycznej).

Chyba obie Strony mogą być usatysfakcjonowane takim werdyktem, choć pewności w tym względzie nie ma, bo orzeczenie nie jest jeszcze prawomocne. Kilkuletni spór przyniósł skonfliktowanym Stronom duży rozgłos medialny. Zasądzając odszkodowanie w kwocie 156 zł 18 gr* Sąd zapewne wziął pod uwagę zarówno rodzaj deliktu cywilnego jak i charakter stowarzyszenia skupiającego w większości pasjonatów. Bez przesady można powiedzieć, że to salomonowy wyrok (jak to ładnie określiła Ewa na Fb).

Ponadto Sąd zobowiązał pozwane SM BRZMIENIA do zamieszczenia na stronie Niemen Aerolit.pl oświadczenia zawierającego przeprosiny za naruszenie praw. To coś bardzo ważnego dla naszej społeczności. Po tym wyroku stanie się powszechnie wiadomym, że Czesław Niemen i sprawy wokół niego mają swe miejsce w internecie - właśnie tutaj - na stronie stworzonej przez miłośnika muzyki spod znaku N.AE.

To swoisty wyraz uznania dla admina i userów Forum N.Aerolit tworzących pro publico bono interaktywną płaszczyznę dla omawiania twórczości Niemena i problemów z nią związanych.

W tej sytuacji wskazana będzie wstrzemięźliwość w komentarzach licująca z powagą rzeczy osądzonej.

Źródła informacji:

=> Puls biznesu

=> TVN 24

=> Rzeczpospolita

* edit po informacji w TVP Info (późnym wieczorem 27 II)

Ostatnio zmieniony pt lut 28, 2014 8:41 przez Markovitz, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lut 27, 2014 22:00 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:
Cytuj:
W tej sytuacji wskazana będzie wstrzemięźliwość w komentarzach licująca z powagą rzeczy osądzonej.

Zgodnie ze wskazówką Markovitza, wstrzemięźliwie i z powagą skomentuję proporcje roszczenia do efektu końcowego:
156:50 000 = 0,00312.
A więc MN uzyskała tylko nieco ponad trzy promile swoich swoich roszczeń. Rzeczywiście, powaga i wstrzemięźliwość wskazana; rzecz została należycie osądzona.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 28, 2014 7:22 
Awatar użytkownika

Jako użytkownik medium, w którym nastąpi wykonanie wyroku, nie chciałbym tu epatować czytelników rachubami, jakich to kwot strona inicjująca proces nie uzyskała, albowiem nie o pieniądze tu przecież chodziło - jak byliśmy za pośrednictwem prasy informowani - lecz o obronę praw pana Czesława i o zasady. Dlatego ten proces ma jednego zwycięzcę i jest nim Strona powodowa, czyli pani Małgorzata Niemen-Wydrzycka.

Stroną przegraną jest organizator koncertów Faridy - Stowarzyszenie Muzyczne BRZMIENIA w Poznaniu z prezesem K.Wodniczakiem na czele.

A że zdaniem Sądu Okręgowego - Strona powodowa niewłaściwie dodatkowo pozwała pana Krzysztofa Wodniczaka (jako osobę fizyczną), to Powódka powinna zwrócić mu koszty procesu (z kosztami zastępstwa procesowego).

Tę ostatnią informację podała wczoraj późnym wieczorem stacja TVP Info.

P.S. Wstrzemięźliwość, o której wczoraj pisałem, miałaby zastosowanie do wykonania orzeczenia. Jeśli już nastąpi opublikowanie oświadczenia pozwanego stowarzyszenia, to myślę że celowe byłoby zamknięcie tego wątku - tak jak to kiedyś miało miejsce po publikacji odpowiedzi pani Małgorzaty na nasz list otwarty. Oczywiście - to tylko taka luźna sugestia jakiegoś tam pana z małego miasteczka 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 28, 2014 11:51 
Awatar użytkownika

Markowitz napisał:
Cytuj:
Jako użytkownik medium, w którym nastąpi wykonanie wyroku, nie chciałbym tu epatować czytelników rachubami, jakich to kwot strona inicjująca proces nie uzyskała,...

Cały jego wywód jest jak najbardziej słuszny, ale ja-umysł ścisły- siłą przyzwyczajenia skupiam się na cyfrach, i choć nie są one tu najważniejsze, to jednak pokazują w pewnym stopniu zapiekłość jednej ze stron....

Nie wydawało mi się konieczne wyjaśnianie intencji mojego poprzedniego wpisu, ale skoro...

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 01, 2014 17:38 
Awatar użytkownika

Coś,co zmierza do ewentualnego końca,wypadałoby podsumować.Otóż proces ten ma jednego zwycięzcę-Pyrrusa.I jest nim strona powodowa.Bo jeśli nawet nie o pieniądze tu chodziło,lecz,,o obronę praw pana Czesława i zasady,,to w końcu(według opinii prawnika z wcale dużej metropolii),,sąd w całości oddalił pozew z zakresu rzekomego NARUSZENIA praw autorskich,a uwzględnił TYLKO majątkowe,,A sędzina Iwona Godlewska podsumowała wyrok:,,W mojej ocenie wdowie,jako JEDNEJ ZE SPADKOBIERCZYŃ przysługują prawa autorskie z twórczości Niemena,jednak nie w PEŁNYM ZAKRESIE,,
Skoro strona powodowa jest zadowolona z takiego wyroku,to widać wyraźnie,że bito się publicznie,przez 3 lata i na koszt podatnika(bo te 2tys.zł kosztów sądowych chyba wartości całego procesu nie pokrywają) tylko i wyłącznie,aby zaspokoić potrzeby własnego ego.Pan Czesław pokłada się ze śmiechu...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 04, 2014 16:17 
Awatar użytkownika

Nie wiem, Celestynie, czy Czesławowi byłoby do śmiechu, gdyby widział to wszystko, co się wyprawia po jego śmierci.
Myślę, że byłby raczej zażenowany i zniesmaczony, zwłaszcza czytając artykuły takie jak ten w dzisiejszym Super Expressie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 04, 2014 20:08 
Awatar użytkownika

Tak,rzeczywiście-wielki to honor i zwycięstwo ,,zasad,,,być pośmiewiskiem,choćby największego bruku...Czasami,gdy już przemawianie do rozumu zawodzi-szczególnie,gdy zachodzi podejrzenie jego braku wrodzonego,lub degeneracji przyczynowo-skutkowej,nic już nie pozostaje,jak tylko śmiać się nad ,,ludzką biedą,,.Takim mi się wydawał stąd,a tym bardziej stamtąd.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 10, 2014 10:01 
Awatar użytkownika

Jeszcze dwa linki dotyczące ostatniego procesu:

http://poprawny.pl/index.php?itemid=4623&catid=13

http://teleshow.wp.pl/title,Koniec-proc ... aid=11257a

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 25, 2014 17:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

(Moderacja: usunięte trzy posty - jeden pusty, dwa nie na temat. To nie jest wątek ani forum do komentowania stanu polskiego sądownictwa)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 27, 2014 21:35 
Awatar użytkownika

Żeby nie było, że na forum odnotowujemy tylko przegrane sprawy Małgorzaty Niemen - tym razem Sąd Apelacyjny w Poznaniu przyznał rację powódce:
http://poprawny.pl/index.php?itemid=5251&catid=13

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 01, 2014 19:29 
Site Admin
Awatar użytkownika

[Moderacja: usunięta zbędna dyskusja o używaniu słów pan/pani]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lut 04, 2015 22:10 
Awatar użytkownika

Rozpoczęła się kolejna sprawa sądowa przeciwko Stowarzyszeniu Pamięci Czesława Niemena, tym razem z powództwa cywilnego Małgorzaty Niemen.

http://gorzow.tvp.pl/18730027/spor-o-st ... wa-niemena

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.