[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz wrz 15, 2019 8:51

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn wrz 24, 2012 23:21 
Awatar użytkownika

Drodzy Państwo!

Jako fan przede wszystkim Niebiesko Czarnych, zaglądam na Wasze forum rzadko, ale ten temat mnie doprawdy zaintrygował. Zastanawiałem się, dlaczego płyty 40 przebojów N-C nie ma na stronie Polskich Nagrań i oto znalazłem odpowiedź. Całe szczęście jest Allegro... Przyznam, że działalność PT Pań N. głęboko rozczarowuje. Artysta bez odbiorców jest może nie nikim, ale jednak co najwyżej narcyzem przeglądającym się w lustrze. Odbiorcami zaś po nieraz 40-50 latach od powstania nagrań, jest wąska grupa pasjonatów, która pragnie je mieć dla siebie, dla własnej satysfakcji i nie tylko nie myśli o żadnych zyskach, ale nawet gdyby podobna myśl zatliła się w czyjejś głowie i tak nie zostałaby zrealizowana ze względu na brak zainteresowanych. Tego zdaje się owe Panie (choć miejmy nadzieję, że ludzi dobrej woli jest więcej) kompletnie nie są w stanie zrozumieć. Cierpi na tym P. Romuald Wydrzycki, cierpią fani i cierpią Niebiesko Czarni, których dorobek, w przeciwieństwie do innych zespołów lat 60-tych, nie został dotąd należycie udokumentowany na płytach CD. Pozwolę sobie przypomnieć Państwu, że już w 2005 r., wedle słów P. Krzysztofa Domaszczyńskiego z Yesterday, który wówczas zajmował się wespół z Polskimi Nagraniami wydawaniem serii płyt CD dokumentujących dorobek zespołów bigbitowych wydany na SP i EP, p. M. zablokowała wydanie drugiej części (dwupłytowej) zestawu N-C z nagraniami z lat 1965-1970. Nic mi nie wiadomo, aby do dnia dzisiejszego podjęto próby wydania tego zestawu, choćby bez utworów wykonywanych przez Czesława Niemena. Dorobek kilkunastu muzyków N-C tkwi w archiwach, bo jedna pani ma anse...

Pozdrawiam Państwa serdecznie, oczekując na dalszy rozwój wypadków

Fabian

PS. A nawiasem mówiąc, zestaw 40 przebojów jest dla mnie jako kolekcjonera, bardzo słaby. Wciąż czekają na wydanie utwory radiowe N-C w liczbie kilkudziesięciu z lat 1962-74 i niewiele mniej nagrań koncertowych z lat 1963-75. Na ogół wersje radiowe były ciekawsze od tych z PN, są także interesujące ze względu na Niemena, jak np. Jego niezapomniane chórki w radiowych Powiedzcie jej Kordy i Nie lubię kłamać Ady (ta wersja przynajmniej ukazała się w 1991 na CD Alcomu).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lis 24, 2013 10:07 
Awatar użytkownika

27.11. godz. 18.00 we Wrocławiu w księgarni „Tajne Komplety” premiera
książki: "HELENA MAJDANIEC. JUTRO BĘDZIE DOBRY DZIEŃ" autorstwa Romana Podrazy
Jest dużo o Niemenie, a jako załącznik do książki - płyta.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 30, 2013 20:11 
Awatar użytkownika

Jest w czym grzebać:

http://theblues-thatjazz.com/box/9085-n ... ml?lang=pl

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.