[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz wrz 15, 2019 9:01

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Nasze dwie ulubione piosenki Chochołów to :
Amor a kysz 22%  22%  [ 2 ]
Gdzie ty 0%  0%  [ 0 ]
Grażyna 0%  0%  [ 0 ]
Niewinny złodziej 22%  22%  [ 2 ]
Naście lat 33%  33%  [ 3 ]
Skandal w rodzinie 11%  11%  [ 1 ]
Twist z białą damą 0%  0%  [ 0 ]
Uwierz mi 0%  0%  [ 0 ]
Zaimki 11%  11%  [ 1 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: CHOCHOŁY
PostZamieszczono: wt mar 25, 2014 8:53 
Awatar użytkownika

Aby spełniło się chciejstwo moich przedmówców musiałyby zaangażować się w to media, bo w nich siła. Bez ich woli nikt nie usłyszy na antenie Chochołw, Dzikusów i innych "niepłytowych" zespołów z tamtych lat.

dzek napisał:
Cytuj:
Ma rację Markovitz,że w tych moich wynurzeniach daleko odszedłem od zasadniczego tematu jakim tutaj są Chochoły.

Drogi dzeku, po co ta skrucha?! Ludzie muszą sobie czasami pogadać na dowolne tematy, nawet gdyby zasadniczy był bardzo poważny. Twierdził tak mój profesor od dynamiki budowli ( dziedzina nauki bardzo poważna i pożyteczna) i często na wykładach odchodził na chwilę od tematu zasadniczego, i rozmawialiśmy np. o KRASNOLUDKACH :twisted:

PS. Podzielę się jeszcze moją refleksjką, wymyśloną dawno, dawno temu: POWAGA ZABIJA, A JEJ BRAK UŚMIERCA

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 25, 2014 15:12 
Awatar użytkownika

Oj tam ,od razu skrucha Tadeuszu.Po prostu chyba trzeba być fair i jeśli temat dotyczy zespołu Chochoły to powinienem choćby dwa zdania poświęcić temu zespołowi.A ja od razu zacząłem pisać o sprawach bardziej ogólnych.Fakt,czasem chce sobie trochę pogadać na bardziej luźne tematy i gdy widzę ku temu dobry pretekst to to czynię.Tym bardziej,że w życiu realnym nie bardzo mam z kim wymienić moje poglądy na temat muzyki.Sąsiad ze swoją "lady"słucha disco-polo,a mój najbliższy kolega siedzi już nie tylko po uszy,ale po czubek głowy w jazzie.Swoją drogą przypomniałem sobie dzisiaj ten "Wehikuł czasu",w którym gościem był Andrzej Turski.Tam chyba też były prezentowane Chochoły,był też zespół Czterech.I on tam bardzo krytycznie odnosił się do tamtej muzyki.Z perspektywy czasu ta audycja nabrała zupełnie innego wymiaru,bo kilka dni po jej emisji Andrzej Turski dostał ciężkiego zawału,po którym już nie odzyskał zdrowia.Być może więc to były ostatnie słowa jakie on wypowiedział w polskim radiu.A tak w ogóle to masz rację.Przesadna powaga jest niedobra.Szymborska,która jak każdy poeta czułą grozę i tragizm ludzkiego losu na co dzień była wesoła,dowcipna.Można nawet byłoby ją posądzić o jakąś błazenadę.A to była tylko maska.Nie na darmo mówi się,że wyróżnikiem człowieka inteligentnego jest poczucie humoru.Chyba coś w tym jest.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 25, 2014 19:13 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Cytuj:
... grać swoim pociechom...

Gdyby nie było internetu, klubów, dyskotek, grilowania przy muzyce, a do dyspozycji byłoby kilka zdartych płyt i adapter BAMBINO, to taka metoda może i by odniosła skutek, a tak jest to tylko próba zaklinania rzeczywistośći...

To poczekać jak pociechy rodziny pozakładają i wnuczętom aplikować ;)

dzek pisze:
...Ś.P.Witold Pograniczny prowadził kiedyś"Muzyczną pocztę UKF"poświęconą polskiej muzyce...

Obrazek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 28, 2014 6:47 
Awatar użytkownika

Wczoraj odsłuchałem sobie z archiwum Trójki jedno z wydań "Wehikułu czasu",w którym gościem był Paweł Brodowski.Można tam było się dowiedzieć,niejako z pierwszej ręki,o całej działalności zespołu Chochoły,ale także oczywiście o powstaniu Akwareli.Tego typu relacje i opowieści są bezcenne,tym bardziej,że w sposób nieuchronny wielu bohaterów tamtych lat jest już po drugiej stronie.Swoją drogą dobrze byłoby,żeby Jerzy Sosnowski zaprosił kiedyś do swojego programu Mariana Zimińskiego.On już wiele lat temu zwrócił moją uwagę jako min zdolny kompozytor.Jedna z moich ulubionych wczesnych piosenek Rodowicz "Żyj mój świecie"to jego kompozycja.I to kiedyś zwróciło moją uwagę.Napisał on też chyba jakiś kawałek dla Niemena/całkiem udany/,co chyba nie było takie częste,no i skomponował słynne "Asfaltowe łąki.Ciekawe co teraz się z nim dzieje?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 28, 2014 8:23 
Awatar użytkownika

Marian Zimiński nie żyje, niestety. Zmarł w 1997 roku.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 28, 2014 10:32 
Awatar użytkownika

No cóż,widać wyraźnie,że nie jestem na bieżąco jeśli chodzi o polski big beat.Teraz już nawet nie wiem czy ta wiadomość kiedyś do mnie dotarła,ale o niej zapomniałem czy też w ogóle dowiaduje się o niej po raz pierwszy.Rok 1997 to czas jeszcze ,przynajmniej dla mnie,"przed-internetowy",więc taką wiadomość mogłem tylko przeczytać w prasie drukowanej.Tylko w jakiej,poza specjalistycznymi,muzycznymi czasopismami,których mamy tak niewiele,mogłaby się ta wiadomość przebić choćby na jakąś mniej eksponowaną stronę?Kto jeszcze poza jakimiś fascynatami tamtej muzyki wie któż to był Marian Zimiński?Tym bardziej cenne jest,że jest taka audycja,jak ta,którą prowadzi Jerzy Sosnowski.Należy zapraszać ludzi,którzy pamiętają jeszcze dobrze tamte czasy i to niekoniecznie tych,którzy działali na niwie muzycznej.
Mnie dzisiaj wpadła do ręki przedwojenna pocztówka,z roku 1929,którą mam w domu w spadku po mojej ciotce.Nie jest nigdzie podpisana,jedynie z tyłu prawdopodobnie ciotka napisała datę -1929.Nie wiem,co to jest za miasto.Są jakieś napisy na budynkach.Jeden z nich nawet zdołałem rozszyfrować.Niewiele to jednak dało.Był akurat u mnie kolega,z którym wspólnie próbowaliśmy,choćby z pomocą internetu,rozwikłać tę zagadkę.Bez skutku.Teraz już nawet nie mam o to kogo zapytać.A mogłem to przecież zrobić,póki ciotka żyła.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 28, 2014 11:36 
Awatar użytkownika

Zapraszam na Piosenki Mariana Zimińskiego

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 28, 2014 13:12 
Awatar użytkownika

Wracając do Chochołów-moim zdaniem zespół był cieniutki, dopiero Niemen wykrzesałał z niego cały potencjał. Był słabiutki twórczo, bo technicznie pewno dawał sobie radę dosyć dobrze. Techniczne umiejętnośći zespołu i duża wyobraźnia muzyczna Niemena zmieniła Chochoły w Akwarele - w przenośni i dosłownie. Gdyby nie Niemen, Chochoły rozpłynęły by się we mgle zapomnienia, a tak przeistoczone zajmują znaczące miejsce w dyskografii tamtych lat.
Czy ktoś wie coś o jakiejś płycie Chochołów?
Możę się ktoś nie zgadzać zmoim zdaniem, ale jeżeli tak, to odsyłam do obszernego postu Maćka w topicu o Skaldach. W bardzo konkrtetnych słowach dokonuje precyzyjnej alalizy ówczesnych lat i polityki wydawmniczej, a wszystko to na tle poziomu ówczesnych zespłów. Zgadzam się z każdym stwierdzeniem Maćka.

Żeby długo nie szukać:
viewtopic.php?f=3&t=1096&start=195

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.