[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn gru 16, 2019 0:51

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Farida
PostZamieszczono: śr lut 23, 2011 15:48 
Awatar użytkownika

http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,914 ... emena.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 25, 2011 19:02 
Awatar użytkownika

wiadomość z You Tube :N:

Załączniki:
P1010516.JPG
P1010516.JPG [ 139.73 KiB | Przeglądany 3287 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 26, 2011 12:09 
Awatar użytkownika

Na życzenie Naszej Pani ślepe i kalekie prawo "zatkało nam uszy"

PS. Ponoć wyroków sądowych się nie krytykuje. To nie jest krytyka wyroku, to jest krytyka prawa obowiązującego w państwie wrogim swoim obywatelom.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 26, 2011 23:45 
Awatar użytkownika

To nie jest prawo . To jest bezprawie . Wszyscy o tym wiedza . Bezsensowny i wymyslony na sile , jak wiele innych proces jest wciaz w toku , aby dreczyc i meczyc ludzi oddanych idei. Ale po co sie wpisywac w ewentualne klopoty .
Na te iles , wielosc klipow jeden mniej , jeden wiecej . Nic to . Jakis :N:
Tak oto juz 8-my rok , szargajac moje rodowe nazwisko , niszczy sie wielkosc , kosztem malosci nie majacej nic do powiedzenia , pchajac sie usilnie przed kamerami.
Kobieta - matka potrafi tworzyc , ale w koncu niszczyc w zatraceniu roasadku i wspanialomyslnosci .
Ile traca wszystkie wspaniale kobiety w zetknieciu z takim przypadkiem .
To juz chyba obled . :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 27, 2011 21:49 
Awatar użytkownika

Co tu dużo mówić - to więcej niż obrzydliwe. To już jest bardzo szkodliwa mania. Tym bardziej, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć "oficjalny kanał YT z utworami Niemena" na którym będzie muzyka pod "zaakceptowane fotografie i grafiki"...
... no, ale do tego trzeba chcieć COŚ robić, a nie wyłącznie dekonstruować muzyczną, nieszkodliwą "szarą strefę" pozostawiając tylko przykrą pustkę.

Chyba, że tę pustkę ma zastąpić coś w tym stylu - http://www.youtube.com/watch?v=h9lHSHAu0Gw

Swoją drogą utwór był tak popularny, że aż Youtube wyświetlał jego propozycję po wpisaniu słowa "Farida".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 07, 2012 20:47 
Awatar użytkownika

29.01.2012 Farida wystąpi w Poznaniu. Szczegóły tutaj.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sty 12, 2012 13:44 
Awatar użytkownika

Plakat reklamujący koncert Faridy w Poznaniu:

Załącznik:
plakat_farida.jpg
plakat_farida.jpg [ 136.5 KiB | Przeglądany 3096 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 21, 2012 12:55 
Awatar użytkownika

26.01.2012 o godz. 19.00 odbędzie się koncert Faridy w Świebodzińskim Domu Kultury.

http://okolicenajblizsze.pl/news.php?n=3181

P.S.
W dniu koncertu Farida po raz drugi będzie zeznawać w poznańskim sądzie w procesie o bezprawne wykorzystanie utworu "Music Magica".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 30, 2012 20:09 
Awatar użytkownika

Po koncercie w Świebodzinie:
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... 2F61558312

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 31, 2012 10:31 
Awatar użytkownika

"Inna z rozmówczyń dodała, że Farida była w bliskim związku z Niemenem, a to źle o niej świadczy."
Słów brak, gdy się to czyta.....

eltopo

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 31, 2012 20:02 
Awatar użytkownika

Dnia 26 stycznie 2012 odbył się koncert Faridy w Świebodzinie. Cudowny człowiek, o wielkiej wrażliwości, ogromnym sercu, niepowtarzalnym głosie. Ogromny podziw i uznanie , zyskała wśród świebodzińskiej publiczności, przyjęta i żegnana owacjami na stojąco, bisowała trzykrotnie...Pozostał niedosyt, cudowne wspomnienia i zdjęcia. Jedno z nich prezentuje...w serdecznym uścisku przed występem. Miałam przyjemność wystąpić przed Tą Wielką Artystką.

Pozdrawiam*)

Danuta Urbańska

Załączniki:
Dana i Farida kopia.jpg
Dana i Farida kopia.jpg [ 180.95 KiB | Przeglądany 3032 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lut 01, 2012 20:07 
Awatar użytkownika

Andrzej Sikorski pisze:
Koncert FARIDY, znanej od zawsze i power organizacyjny, to dobre antidotum na rzeczywistość, która wygląda, jak wygląda. Stowarzyszenie Muzyczne Brzmienia i jego szef. Krzysztof Wodniczak trzymają rękę na pulsie proponując -jak zwykle - coś niezwykłego i niezapomnianego.
"Sentyment, jaki mam do tej budzącej szczery zachwyt w nas pięknej Włoszki i zazdrość jaką odczuwaliśmy do jej polskiego- kochającego także przez nas - wybrańca, skłoniła mnie do zorganizowania koncertu FARIDY w Poznania "
- wyznał w jednym z wywiadów K. Wodniczak.
Le mie radici,Verdai,verdai,Non andare via,Radbia,Listrione,Io senza lei Niemena i D.Pace czyli włoska wersja Dziwnego świata stworzyła monodram muzyczny jaki mógłby być prezentowany na wrocławskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Wykonanie podyktowane gardłowym szeptem niemal wytrącają rytm i przenoszą w sferę kontemplacji i zmysłowej delikatności. Czuje się, ze FARIDA stwarza receptę na szczęście w ... nieszczęściu. Zachwyt i nutka zadumy pojawiała się na scenie, w cieniu mało muzycznych sporów sądowych. Sztuka i wrażliwość broni się sama – to było widać i słychać ! Na koncercie obroniliśmy i jedno i drugie. Kiedy znowu, bez niepotrzebnych napięć usłyszymy zjawiskową Artystkę z Italii; kiedy znowu rozbujamy się przy evergreenach, spisanych przez Cz. Niemena i dla nas.
Przy wyjściu spytałem przyjaciół: czy przyszliby na kolejny koncert Faridy? Skinienia głową, krótkie tak i niedosyt, że... tak mało. Prosimy o więcej, Panie Krzysztofie!.

Załącznik:
Farida.jpg
Farida.jpg [ 223.13 KiB | Przeglądany 3019 razy ]

fot.Andrzej Wilak

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lut 01, 2012 20:49 
Awatar użytkownika

okolice najbliższe świebodzin aktualności farida śladami niemena

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lut 01, 2012 21:37 
Awatar użytkownika

Dominik Górny pisze:
O TYM JAK KOBIETA ODGADUJE DUSZĘ NIEMENA
Pierwszą motywacją spotkania powinno być umiłowanie sztuki – ta zaś spełnia się w najbardziej wiarygodny sposób w imieniu muzyki i słowa poetyckiego – dowodem tego są kompozycje wykonywane niegdyś przez Czesława Wydrzyckiego Niemena. Echo tej właśnie myśli stało się pierwszą nutą spotkania Concetti Gangi – Faridy i Grażyny Łobaszewskiej, która włoską piosenkarkę określiła „największą inspiracją Niemena”. Ze względów artystycznych Farida przybyła do Polski na koncert, który odbył się w Sali Centrum Kongresowo-Dydaktycznego w Poznaniu – 28 stycznia br. Dzień później Grażyna Łobaszewska wyśpiewała duszę Niemena, w recitalu jemu w dużej mierze poświęconym. Piosenkarki, w rozmowach zakulisowych, a przecież rozśpiewanych na scenie przeżyć godnych odgadnięcia duszy Rzeki Niemen, podzieliły się wzruszeniami myśli i serca, jakie stały się udziałem ich samych, a także „ich”, choć przecież tak bardzo Niemenowej publiczności. I choć „czas jak rzeka, jak rzeka płynie” – przyjaciele Niemena pozostają wraz z nim i z jego sztuką, aż do dziś, jak można było wywnioskować z tonu zamyślenia m.in. Krzysztofa Wodniczaka, ostatniego menedżera Niemena. W muzyce ważne jest to, by taka „muzyka” pozostała właśnie, niezależnie od nut, które podpowiada realny nurt życia.
Dominik Górny

Załącznik:
Farida, G.Łobaszewska i K.Wodniczak.JPG
Farida, G.Łobaszewska i K.Wodniczak.JPG [ 261.76 KiB | Przeglądany 3015 razy ]

fot. Zbigniew Skibniewski

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 03, 2012 20:15 
Awatar użytkownika

Ryszard Podlewski pisze:
Udało się Krzysztofowi Wodniczakowi zorganizować trzeci w Poznaniu, w ciągu wielu lat występ niepowtarzalnej Faridy. I śledząc zachowanie się publiczności i swoje był to sukces zarówno wykonawczyni, jak i towarzyszącym włoskiej pieśniarce polskim artystom.
Było to spotkanie z artystką niezwykle oryginalną, dysponującej niespotykaną skalą głosu i jednocześnie umiejętnością wykorzystania tego daru.
A zaczynało się spokojnie i kameralnie, jak to bywa na tego typu recitalach. Najpierw dla wprowadzenia w nastrój trójka wykonawców polskich, wybranych troskliwie przez Głównego Gościa. Z pewnością nie bez pomocy organizatora, czyli niezmordowanego Krzysztofa Wodniczaka. Świetny pianista Piotr Kałużny grał i akompaniował solistce Ewelinie Rajchel i usłyszeliśmy nastrojowe, spokojne piosenki, będące znakomitym wstępem do czekającej nas erupcji wulkanu! Tak bowiem można nazwać recital Włoszki Concetti, którą znamy właściwie tylko pod pseudonimem Farida. Kto obawiał się, że to będzie tylko sentymentalne, nastrojowe sięganie do wspomnień, ten się pomylił. Bo Farida dziś zachwyciła nas temperamentem, talentem wykonywania piosenek aktorskich. Każde jej nowe "dziełko" pokazały siłę talentu artystki. Na wstępie w części intro,usłyszeliśmy przy akompaniomencie duetu muzycznego : Piotr Kałużny pianino, oraz wiolonczelistki Magdy Pernal,w nastrojowym wyciemnieniu sceny,śpiewającej,a przecież niewidocznej Faridy!
Nie wiedziałem o tym pomyśle i podobnie jak wielu innych widzów starałem się odnaleźć wykonawczynię, która niesłychanie nastrojowym, początkowo cichym glisandem do czegoś nas jakby przygotowywała... A był to jej własny utwór, dedykowany Czesławowi Niemenowi. Pojawiła się wreszcie i pokazała co potrafi, jak nie widać i nie słychać upływu lat! To była ta znana nam Farida, cieniująca głosem piosenki od sopranu po buntowniczy mazzosopran, a może jeszcze niższy głos. Było w niej wiele z songu protestu, była niezgoda na los, były nuty szczęścia i optymizmu. Moi sąsiedzi kiwali tylko głowami ze zdumienia i zachwytu, który podzielałem. - Tyle ognia, takie niesłychanie całkowite oddanie się publiczności, no i ani cienia,mijających nieubłaganie lat! Niespodziewanie estradę opuścili scenę muzycy, ale Farida została i śpiewała z pół- playbackiem muzyki z głośników. Tu wyrażę zachwyt dla operatora świateł i dźwięku, który oprawił to widowisko, tak to było zdumiewające widowisko aktorsko - muzyczne, oprawił z wielkim wyczuciem materiału. Słyszeliśmy, nie będąc zagłuszani rykiem głośników, widzieliśmy nie oślepiani reflektorami. Wielkie brawa, bo uratowano w ten sposób pracę i pieśniarki i włoskiej orkiestry, dyrygowanej przez męża Faridy- Ameriko z synem i kilku jeszcze muzykami. Farida zachwyciła, wzruszyła i uradowała miłośników i jej i Czesława Niemena. Widziałem łzy płynące z oczu, nie tylko pań, ale nie wstydzących się ukazywania uczuć panów. I mnie bardzo "spociły się oczy"...
Ale trudno było spokojnie, przyjmować koncert, zwłaszcza, że solistka zakończyła ku naszej radości swoją, niezwykle dynamiczną interpretacją "Dziwny jest ten świat..."! Jakże ona czuła Jego muzykę. Zawsze wydawało mi się, że każdy, kto po Niemenie wykonuje ten światowy przebój Czesława Wydrzyckiego nie miał o tego prawa, bo niszczy naszą narodową legendę... A Farida ? Była ogniem, była protestem, zachwycającym błyskiem. To tylko Ona ma prawo śpiewać wyznanie wiary ukochanego mężczyzny. Włoski tytuł tej pieśni to "IO SENZA LEI !". To było wspaniałe przeżycie, którego nie bał się nam zgotować twardy i walczący o prawo do popularyzowanie dorobku Niemana - Krzysztof Wodniczak... Dziękujemy, a te brawa były też dla Ciebie. Zakończyły brawa i owacje na stojąco. Długo można pisać o zjawisku, któremu imię Farida, ja poprzestanę na tym. Mam nadzieję, iż zdjęcia z koncertu pokażą resztę.
Ryszard Podlewski (Porys).

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.