[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn cze 17, 2019 17:38

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn mar 27, 2006 16:45 
Awatar użytkownika

Nie oceniajcie człowieka na podstawie jednej wypowiedzi. Pan Metz (solo i z W.Mannem) wprowdzili mnie za pomocą swych audycji radiowych w pr Trzecim ( na początku lat 80-tych) we wspaniały świat muzyki rockowej. Jestem Mu za to bardzo wdzięczny - dzięki, Panie Piotrze !

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn mar 27, 2006 16:57 
Awatar użytkownika

Nie sądzę, aby to Forum było właściwym miejscem do słania podziękowań "panu Piotrowi". Może jeszcze "panu Staszewskiemu" zechcesz złożyć ukłony?? (patrz:http://www.venco.com.pl/~dsier/Niemen/forum/viewtopic.php?t=455)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn mar 27, 2006 17:31 
Awatar użytkownika

" Kto jest bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamień..."

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn mar 27, 2006 18:02 
Awatar użytkownika

szach' raj pisze:
Nie oceniajcie człowieka na podstawie jednej wypowiedzi.

tu nie chodzi o ocenianie czy udowadnianie winy. Bo Pan Metz jako dziennikarz, ktory w tym "siedzi" (chodzi mi o muzyke) duzo wie na ten temat i pewnie niezle artykuly pisuje. Jednak powielajac nieprawdziwe wiadomosci (o czym jestem przekonany ze wiedzial, jak ta sprawa sie skonczyla) postepuje, delikatnie mowiac, malo taktownie. Tym samym podwaza swoj profesjonalizm (moze slowo to w takim razie pozinno byc w cudzyslowiu?). A co sie z tym wiaze traci zaufanie np. moje , ze informacje ktore przeczytam w jego artykule sa prawdziwe.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn mar 27, 2006 18:42 
Awatar użytkownika

Metz powielił j e d n ą nieprawdziwą informację, może ktoś znajdzie i jakąś następną. Mnie to jednak nie wystarcza do skreślenia danej osoby jako człowieka, a nawet jako dziennikarza. Cóż, widocznie jestem zbyt tolerancyjny jak na to forum...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn mar 27, 2006 19:55 
Awatar użytkownika

Powtórzę po raz en-ty: dziennikarz, to zawód zaufania społecznego. I jego zadaniem jest sprawdzić informację przed jej upublicznieniem, a nie pisać bzdury. Skoro ktoś, określający się, jako dziennikarz - w dodatku specjalizujący się w muzyce, nie dochowuje fundamentalnych zasad etyki zawodowej, to może lepiej, aby przeniósł swoje pióro lub radiowy języczek do kolorowych piśmideł typu "chwila dla debila" lub błazeńskich rozgłośni wypełnionych treściową sieczką i idiotycznymi reklamami.

Zauważ, że wielu z nas, piszących na tym forum, stara się gruntownie uzasadnić własne stwierdzenia i uzasadniać je faktami, powołując się na źródła: konkretną płytę, utwór, artykuł w czasopiśmie, recenzję krytyka lub autoryzowane wypowiedzi muzyków. A nie jesteśmy dziennikarzami. Chcemy po prostu być fair w stosunku do tej nielicznej, hermetycznej grupy userów i gości, którzy odwiedzają to Forum.

Rzecz jasna wolno Ci mieć i zachować własne zdanie. jednak jest wśród nas pewna niewielka grupka ortodoksów - fundamentalistów (czyli ludzi starszej daty) brzydzących się medialnymi manipulacjami wobec Niemena.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn mar 27, 2006 20:07 
Awatar użytkownika

Następny rozdział -kandydat do ikonki z czarną kłódką...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn mar 27, 2006 20:28 
Awatar użytkownika

Ok , chyba już zrozumiałem i dla tego pozostawię to bez komentarza. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony sob kwie 01, 2006 10:49 przez szach' raj, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr mar 29, 2006 17:11 
Awatar użytkownika

szach' raj pisze:
Nie oceniajcie człowieka na podstawie jednej wypowiedzi.

szach' raj pisze:
(...)chyba już zrozumiałem, gdzie trafiłem (...) Myślę, że szybko o mnie zapomnicie..

obawiam sie jednak ze nie zrozumiales, bo nikt Cie stad nie wygania :!:

tylko kto tu ocenia po jednej wypowiedzi.... :!: :?:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr mar 29, 2006 17:38 
Awatar użytkownika

Hm... a co na to Tadeusz ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr mar 29, 2006 19:51 
Awatar użytkownika

Ja na to, że nie zajmuję się plotkami - pisałem o tym wcześniej( poniżej link) - i dlatego proponowałem zamknąc ten temat. Takie były moje intencje. To, i tylko to miałem na myśli.
http://www.venco.com.pl/~dsier/Niemen/f ... c&start=15

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr mar 29, 2006 22:04 
Awatar użytkownika

Tadeuszu, dziękuję za wyjaśnienia ! W Twej poprzedniej wypowiedzi doszukiwałem się drugiego dna, którego - jak teraz widzę - nie było. A wszystko przez to, że się dopiero poznajemy.
Przepraszam i pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt kwie 25, 2006 18:09 
Awatar użytkownika

O wyjaśnienie plotki radomszczańskiej i całego podłoża, na jakim mogła ona zaistnieć zwrócił się student muzykologii- John z Berlina.
W wydanych już książkach najpełniej opisał tę sprawę Roman- w monografii "Kiedy się dziwić przestanę". Szczegóły ze sprawy sądowej miały się znaleźć także w "Nemen.Czas jak rzeka", gdzie ostatecznie Autor zdecydował się potraktować sprawę skrótowo.
Ja również -w skrócie - postanowiłem na podstawie w/w lektur i innych relacji przybliżyć młodszym czytelnikom forum: o co w tym wszystkim chodziło.
Od występu na festiwalu w Opolu w 1967r. Czesław był postrzegany przez władze PRL jako przedstawiciel kontrkultury. Nonkonformizm jego muzyki, tekstów i ubioru oraz częste wyjazdy zagraniczne budziły podejrzenia o chęć zaszczepienia w Polsce Ludowej obcych ideowo wzorców.
Stąd też latem 1970r. nie dopuszczono Niemena do udziału w Festiwalu w Sopocie transmitowanym na żywo przez Telewizję. Stało się tak, mimo iż jako jedyny wykonawca w tym czasie gromadził rekordowo liczną widownię i odnosił sukcesy za granicą. Jednak młodzież z Trójmiasta wymusiła specjalny koncert- dzień po festiwalu. Po tym właśnie koncercie doszło w Trójmieście do zamieszek- młodzi fani w proteście przeciwko dyskryminacji Niemena przez organizatorów festiwalu i telewizję wywracali ławki w Operze Leśnej w Sopocie i obrzucili kamieniami milicję. W prasie trwała stale podsycana nagonka na Niemena.
Jeszcze kilka lat później miały miejsce rewizje u Kuzyna :N:-a, którego odwiedzał w czasie pobytu w Szczecinie.
W styczniu 1971r. w Radomsku pewien miejscowy dziennikarz (a zarazem nauczyciel w jednej ze szkół) obwieścił w lokalnej gazecie, że Niemen .. "wypiął się na publiczność". Wkrótce potem w "Expressie Wieczornym" ukazał się artykuł, gdzie -niejaki U-ZZ potwierdził relację "Gazety Radomszczańskiej" pisząc , że Niemen ściągnął spodnie po występie w Radomsku. Tego było już za wiele, zważywszy nawet na prezentowany przez :N:-a stoicki spokój wobec wcześniejszych (równie bezpodstawnych) ataków ! Z pomocą znanego adwokata (obrońcy z procesów politycznych ) postanowił wytoczyć sprawę o zniesławienie.
Niespodziewanie dla formułującej przedwczesne wyroki krajowej prasy- ów dziennikarz-nauczyciel z Radomska zaczął okazywać podczas procesu skruchę. Obie strony postanowiły zawrzeć ugodę, na mocy której dziennikarz przeprosił Niemena za nieprawdziwe zarzuty i przyznał, że swoim artykułem wyrządził Muzykowi szkodę .
Mimo takiego finału sprawy- jeszcze przez wiele lat Niemen odczuwał negatywne konsekwencje prasowej nagonki. I tak : Telewizja Polska odmówiła transmisji koncertu Niemena na festiwalu w Opolu w 1971r. W obronie Artysty wystąpił wtedy przedstawiciel Polskich Nagrań- zacny pan Franciszek Pukacki, który wręczył tam Niemenowi trzecią złotą płytę za album "Niemen Enigmatic" . Rok później nagrany koncert Grupy Niemen z festiwalu w Opolu został .. skasowany. :x
Dopiero po wydaniu trzech albumów dla CBS i nagraniu czwartego p.t. "Mourner 's Rhapsody" w USA Telewizja Polska zarejestrowała koncert Niemena na festiwalu w Sopocie w 1974r. Koncert ten pokazano (o bardzo późnej porze) jesienią 1974r. , by następnie na długie lata zamknąć taśmę w archiwach...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 15, 2006 15:15 
Awatar użytkownika

skrzek,hołdys...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw cze 15, 2006 23:12 
Awatar użytkownika

Czy mógłbyś, Drogi Kolego, rozwinąć ten wpis??? Szczerze mówiąc cenię ludzi oszczędnych w słowach, lecz w tym przypadku nie nadążam za Twoim skrótem myślowym.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.