[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob cze 19, 2021 5:01

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 15, 2007 16:51 
Awatar użytkownika

rowniez z niecierpliwoscia i niezadowoleniem czekam na efekty dzialan* spadkobierczyn :N:-a.

Zwrocmy jednak uwage ze wszystko to co zostalo tu wymienione w kontekscie Klenczona odbywa sie po ilu juz latach po jego smierci!?

Mam nadzieje ze jednak szybciej bedziemy mogli mowic o owych efektach jesli chodzi o :N:.

* zeby ktos nie dopisal :twisted: : chodzi mi o pozytywne dzialania :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 16, 2011 20:24 
Awatar użytkownika

Warto czasem zajrzeć na stronę Klenczona, zawierającą sporo ciekawych informacji, m.in. o aktualnie powstającym filmie dokumentalnym. Wśród archiwalnych artykułów i zdjęć można też znaleźć materiały dotyczące :N: .

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt kwie 12, 2011 20:48 
Awatar użytkownika

Ulica Krzysztofa Klenczona:

http://www.archiwumrocka.art.pl/blog/po ... pocie.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob kwie 30, 2011 11:05 
Awatar użytkownika

Fotorelacja z odsłonięcia muralu i ulicy Krzysztofa Klenczona w Sopocie:

http://sopot.naszemiasto.pl/artykul/884 ... ml#galeria

Mural w zbliżeniu (piękny, prawda?) :

Załącznik:
Mural.jpg
Mural.jpg [ 73.16 KiB | Przeglądany 4722 razy ]

fot.Wiesław Wilczkowiak

Na odsłonięciu muralu nie byłam, czekam aż domalują Niemena, Nalepę i innych. :wink:
Byłam za to na prapremierze filmu "10 w skali Beauforta" i koncercie zespołu B.Dornowskiego, w którym grał na gitarze i śpiewał niemalże sobowtór Klenczona. Wielu słuchaczy miało wrażenie, że to sam Krzysztof powrócił do nas z zaświatów...
Na pokazie filmu obecnych było wielu znamienitych gości, wśród nich sam Franciszek Walicki (szkoda, że jego wypowiedzi zabrakło w tym filmie). Na szczęście na dvd ukaże się pełniejsza wersja filmu, obejmująca również okres współpracy Klenczona z Niebiesko-Czarnymi...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob kwie 30, 2011 12:09 
Awatar użytkownika

Ewa napisała:
Cytuj:
Byłam za to na prapremierze filmu "10 w skali Beauforta"...

Wielki świat... na prapremierze... :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 03, 2011 9:07 
Awatar użytkownika

http://www.dziennikbaltycki.pl/kultura/ ... ,id,t.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 03, 2011 12:14 
Awatar użytkownika

W artykule, do którego podaje link Ewa jest takie zdanie:
Cytuj:
Na razie wypada cierpliwie czekać na rezultat negocjacji reżyserki z TVP, tak by jak najszersze grono fanów mogło się szybko zapoznać z tym cennym dokumentem?.

Znając "misyjny" charakter TVP ( wartościowe filmy i programy kulturalne po północy, a seriale dla bezmózgowców w godzinach funkcjonowania normalnego człowieka) doczekamy się prędzej kolejnej epoki lodowcowej...

Co tu dużo mówić o szacunku do własnej kultury i jej rzetelnej popularyzacji w sytuacji kiedy są dziennikarze, którzy tak oto napisali w prasie o tragicznej śmierci Klenczona:
Cytuj:
"W USA zginął w wypadku samochodowym piosenkarz polskiego pochodzenia Krzysztof Klenczon"
.
Pamiętam, że długo nie mogłem otrząsnąć się z wrażenia, że może znaleźć się taki dziennikarz- szmaciarz. Niestety, nie pamiętam nazwiska tego "geniusza"

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 08, 2011 13:38 
Awatar użytkownika

W Pomorskiej TV można obejrzeć filmik z uroczystości poświęconych Klenczonowi.

P.S.
Pozdrowienia dla Asi i Andrzeja.:)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 09, 2011 20:19 
Awatar użytkownika

Przeczytałam dziś na fejsie słowa Alicji Klenczon-Corona, która chce założyć oficjalną stronę Krzysztofa Klenczona.
Alicja Klenczon Corona pisze:

Jestem w trakcie negocjacji z domenami...i serwerem. Strona bedzie zupelnie inna taka dla fanow gdzie bedziemy zamieszczac dotad nieznane , dokonczone, niedokonczone utwory nawet nagrania z koncertow czy tasm domowych..kazdy moze dodac co uwaza .Trzeba to zaprojektowac z glowa...sugestie fanow mile widziane na moj email czy innych zaangazowanych w budowe.Zreszta bedzie duzo nieznanych zdjec, kazdy bedzie mogl sobie skopiowac nie bedac narazonycm na prawa autorskie.Chce fanom udostepnic co tylko mozna o KK ale DARMOWO ...zachecam fanow ktorzy maja jakies rarytasy do podzielenia sie z nami....dziekuje za wsparcie

Piękne i chwalebne są działania pani Alicji. :D Gdyby tak mogła wyglądać oficjalna strona Niemena... Niestety w świetle ostatnich działań pani Małgorzaty wydaje się to raczej niemożliwe...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sie 02, 2011 19:19 
Awatar użytkownika

Relacja z imprezy poświęconej Krzysztofowi Klenczonowi, która odbyła się 23 lipca nad jeziorem Szpyrek w Antoninie k/ Ostrowa Wielkopolskiego:

Jarosław Kędziora pisze:

Gdy odlatują bociany

W tym roku minęła 30. rocznica tragicznej śmierci wybitnego muzyka Krzysztofa Klenczona. Koncerty rocznicowe odbywają się w wielu miastach Polski i Ameryki Północnej. Ostrowiacy, którzy pamiętają występy Klenczona w zespołach Niebiesko Czarni, Czerwone Gitary i Trzy Korony mogli cząstkę swej pamięci przypomnieć nie tylko swoim rówieśnikom wychowanym na Jego muzyce, ale i młodszemu pokoleniu.

Głównym organizatorem imprezy „Wróćmy nad jeziora” był Ostrowianin Krzysztof Wodniczak, który razem z siostrą Krzysztofa - Hanną Klenczon prowadzili koncert na scenie ośrodka wypoczynkowego „Lido” położonego nad jeziorem w Antoninie. Po raz pierwszy, ETNO EKO FEST (czyli Etniczno Ekologiczny Festiwal) balował na takiej imprezie! Tradycja ostrowskich i antonińskich koncertów plenerowych została poszerzona o... imieniny Krzysztofa Klenczona (1942 – 1981), Krzysztofa Rasiaka - wójta Gminy Przygodzice i Krzysztofa Wodniczaka - pomysłodawcy i organizatora tej cyklicznej imprezy, które były świętowane ad hoc. I pierwsze i drugie udały się.

Świętowanie zaczęło się od projekcji w sali „Pod kasztanem” filmu dokumentalnego "10 w skali Beauforta", wg scenariusza i w reżyserii mieszkającej w USA, Heleny Giersz. Po projekcji Hanna Klenczon – sistra niezapomnianego artysty dużo (i szczerze) mówiła o swoim bracie. A potem muzyka Krzysztofa i dla Krzysztofa Klenczona, w wykonaniu solistów i zespołów. Na estradzie pojawili się kwartet gitarowy Black Night, przypominający utwór Klenczona „Gdy odlatują bociany” , Tadeusz Lis śpiewający i grający na gitarze, harmonijce ustnej i bębnach, oraz wokalista Grzegorz Kupczyk z połową grupy Ceti i po swojemu zaśpiewał piosenki Wolny wieczór, Port, Wróćmy nad jeziora, Historia jednej znajomości i... Hause of the raising Sun z repertuaru The Animals. Utwór ten był ulubioną kompozycją Krzysztofa Klenczona. Na koniec koncertu wystąpił zespół Bardowie, który wielokrotnie koncertował wspólnie z Trzema Koronami na imprezach „Musicorama” organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe. Wszyscy wykonawcy postarali się, żeby wehikułem czasu przenieść nas w bigbitowe czasy. Podczas koncertu odbyliśmy nie tylko wycieczkę wspomnieniową w lata 60. XX wieku, ale co ciekawe cień Klenczona przechadzał się po antonińskim Lido. Przecież działalność Krzysztofa Klenczona to krok
milowy w polskim rocku.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sty 13, 2012 14:15 
Awatar użytkownika

14 stycznia 2012 o godz.15.35 w TVP KULTURA emisja filmu o Krzysztofie Klenczonie "Zagubiona dusza" z 1993r.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 01, 2012 9:55 
Awatar użytkownika

28.04. na scenie teatru Off de Bicz w Sopocie premiera poematu rockowego KLENCZON.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 27, 2012 6:05 
Awatar użytkownika

Dzień dobry, byłem na koncercie , na którym grał i śpiewał Krzysztof Klenczon z zespołem Trzy Korony. Porządny rockowy koncert nad morzem Bałtykiem. Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 29, 2012 19:54 
Awatar użytkownika

Echa poematu rockowego "Klenczon" w sopockim teatrze Off de Bicz:
http://kultura.trojmiasto.pl/Klenczon-m ... 57793.html
http://www.portkultury.pl/index.php?id=2&t=1&page=36176

Byłam na tym przedstawieniu i bardzo podobały mi się interpretacje Marka Piekarczyka oraz Kasi Cygan, nieco mniej interpretacje Anny Daukszy.
Świetny był też akompaniujący zespół w składzie :
Hubert Świątek - piano
Janusz Mackiewicz - kontrabas, gitara basowa
Grzegorz Sycz - instrumenty perkusyjne
Michał "Wierzba" Saidowski - gitara, wokal

Na zakończenie spektaklu wspólnie odśpiewano utwór "Nie przejdziemy do historii".

http://www.youtube.com/watch?v=4I-pc5O5 ... ure=relmfu

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 30, 2012 13:54 
Awatar użytkownika

Ładna piosenka w wykonaniu Klenczona do słów Jonasza Kofty.
http://www.youtube.com/watch?v=PbuByYZtFy0

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.