[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt wrz 17, 2019 21:45

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn kwie 30, 2012 18:26 
Awatar użytkownika

dzek pisze:
Ładna piosenka w wykonaniu Klenczona do słów Jonasza Kofty.

Piosenka owszem ładna, tyle, że Grechuty... :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 30, 2012 22:11 
Awatar użytkownika

Przepraszam,nie wiem jak to się stało.Mam nadzieję,że teraz już się nie pomylę.
http://www.youtube.com/watch?v=KPziT7rr4Mg

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 10, 2012 7:10 
Awatar użytkownika

Napiszę nieco o koncercie , na którym byłem . Grał i śpiewał Krzysztof Klenczon i zespół Trzy Korony. Sopot, lato , co się dzieje w tym mieście. Jest jakiś festiwal posenki zagranicznej w Operze Leśnej w Sopocie , plakaty , są ludzie z telewizji , transmitują koncerty na całą Polskę. Idę , patrzę , na jednym z drzew jest umieszczona kartka formatu około A4 z ręcznym opisem w treści : " Koncert zespołu Trzy Korony , jest opisane miejsce, data, godzina tego koncertu". Kartka możliwie przyklejona do drzewa taśmą klejącą , lub przybita do drzewa małymi gwózdkami. Koncert pod niebem, na dachu budynku, można było wejść schodami zewnętrznymi na ten dach . Warunki surowe , było zimno, wiatr od morza , morze w odległości około 100. metrów. Praktycznie to wrażenie takie, jakby ten koncert odbywał się na kutrze rybackim na pełnym morzu podczas niezłych fal . Piosenki "Port" , "10 w skali Buforta" , "Spotkanie z diabłem" , ale brzmiały! Niedawno w telewizji widziałem produkcję video takiej piosenki czarnych muzyków w przestrzeni zatapianej wodą, woda zatapia wszystko, muzycy grają i grają. I właśnie patrząc na ten teledysk czarnych muzyków przypomniałem sobie koncert Krzysztofa Klenczona i zespołu Trzy Korony. Zimno, wiatr od morza, muzycy grają , my publiczność , nie pozwalamy zakończyć koncertu , domagamu się bisu .Jest bis "10 w skali Buforta". Ale to był świetny koncert polskich muzyków rockowych nad polskim morzem Bałtykiem.
Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 17, 2012 12:58 
Awatar użytkownika

Wczoraj miała miejsce premiera płyty „Klenczon Legenda”.Z tej okazji wczoraj w radiowej Jedynce gościła Alicja „Bibi” Klenczon, która objęła honorowy patronat nad tą płytą.
Dziś z kolei promowała płytę w radiowej Trójce, najpierw u Marka Niedźwieckiego, a później w audycji „Historia pewnej płyty”, gdzie zaprezentowano wiele utworów z nowego CD. Wypowiadali się też artyści biorący udział w tym projekcie, m.in. Kasia Kowalska, Maciej Balcar, Muniek Staszczyk, Staszek Soyka.
Fajnie, że wraz z płytą CD, wydano również płytę DVD, zawierającą bardzo ciekawe materiały, m.in. ostatni wywiad z Klenczonem, rodzinne filmiki i zdjęcia. :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 21, 2013 11:33 
Awatar użytkownika

Jutro, 22.01.2013 o 14.30 w TVP 2 telewizyjna premiera filmu Heleny Giersz o Krzysztofie Klenczonie "10 w skali Beauforta".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 21, 2013 12:07 
Awatar użytkownika

Ewa napisała:
Cytuj:
Jutro, 22.01.2013 o 14.30 w TVP 2 telewizyjna premiera ...

TVP ma misję - przed 22:00 seriale dla debili, teleturnieje dla kretynów i wywiady oraz dyskusje z pozbawionymi honoru i poczucia przyzwoitości politykami dla "jednokomórkowców" , a wartościowe filmy i programy muzyczne tuż przed pólnocą, albo w godzinach porannych, kiedy większość ludzi pracuje - i za tę "misję" wyciąga ŁAPY po abnonament, i za tę "misję" płaci aktorom ze złomowiska nieprzyzwoicie wysokie wynagrodzenia, a i prezesom też nie skąpi...
Skandal jakich wiele w tym "sympatycznym" kraju...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sty 31, 2013 6:09 
Awatar użytkownika

Film o Krzysztofie Klenczonie obejrzałem i wysłuchałem w całości . W filmie był Czesław Niemen na estradzie podczas koncertu. "Przedziwne czasem sny się ma".

Pozwolę sobie nieco opisać moje wrażenia z oglądania programów telewizji polskiej.

Widziałem niedawno w telewizji polskiej film dokumentalny o Henryku Warsie. Jakie to podobne losy Polaków. Henryk Wars komponował w Polsce piosenki ; "Panie Janie", "Ach , jak przyjemnie" , "Jak za dawnych lat" , a w Stanach Zjednoczonych komponował między innymi symfonie na pełną orkiestrę symfoniczną.

Widziałem niedawno w telewizji film dokumentalny o armii generała Andersa, o niedżwiedziu Wojtek, który to niedżwiedż był etatowym żołnierzem polskiego wojska.

Widziałem niedawno w telewizji film dokumentalny o Kazimierzu Leskim .

Widziałem niedawno w telewizji film o obozie w Oświęcimiu.

Widziałem kilka lat wstecz film dokumentalny o polskiej wyprawie w góry Himalaje , sprzed drugiej wojny światowej, i o fakcie znalezienia niedawno taśm wizyjnych nagranych podczas tej wyprawy.
.
Widziałem , jest emitowany kanał muzyczny "Polo tv" , można się mnóstwo dowiedzieć o disco polo. Co to jest za muzyka , kto wykonuje taką muzykę.

Widziałem film "Pan Tadeusz" zrealizowany w 1928 roku, emisja w 2012 roku w listopadzie w telewizji polskiej.

Widziałem mnóstwo polskich filmów fabularnych zrealizowanych przed drugą wojną światową.

Wymieniłem te filmy dokumentalne emitowane w polskiej telewizji w 2013 , 2012 roku. Filmy rzeczowe, porządnie przedstawione postacie, wartościowe filmy, wiele się dowiedziałem z tych wymienionych przeze mnie filmów dokumentalnych .

Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 05, 2013 13:09 
Awatar użytkownika

Już za kilka dni ukażą się dwa wydawnictwa Krzysztofa Klenczona... wydawcą jest Kameleon Records ( wydawca płyty zespołu Skaldowie ).

Info za wydawcą:

CD po raz pierwszy w historii zawiera oryginalny, niezmodyfikowany przód i tył edycji winylowej oraz oryginalny label.

20-sto stronicowa, kolorowa książeczka z tekstami wszystkich utworów oraz mnóstwem niepublikowanych fotografii i materiałów.

Ponad 79 minut muzyki !!!

12 unikatowych nagrań dodatkowych, w tym:

- dwa zaginione amerykańskie nagrania (m.in 'Jesień idzie przez park' w wersji angielskiej)

- 5 domowych nagrań demo z tekstami napisanymi przez samego Klenczona

- 5 domowych nagrań demo do których nie powstały już teksty

Nowa, zremasterowana i rozszerzona (2CD+DVD) edycja legendarnej płyty Krzysztofa Klenczona i Trzech Koron.

Komplet zachowanych nagrań artysty z lat 1970-1972. Wydanie w rozkładanym na 4 części digipacku.

Na 2CD znalazły się 44 utwory - 150 minut muzyki !!! 13 nagrań to utwory publikowane po raz pierwszy na jakiejkolwiek płycie.

Odrestaurowane z najlepiej zachowanych kopii ultra-rzadkie piosenki: Ty albo więcej nikt, Koncert, Uchwyć wiatr, Popatrz prawdzie w oczy, Legia Gola…

Pełne, nieedytowane wersje utworów: Kronika podróży czyli ciuchcią w nieznane, Budzi się dzień i Śmigła Diana

Dwa koncertowe nagrania z Festiwalu Opolskiego w 1970 roku

Zaginiony utwór Stara szkapa w autorskiej wersji demo Krzysztofa Klenczona

Dodatek specjalny DVD z dwoma teledyskami TVP, zgranymi bezpośrednio z taśmy filmowej po raz pierwszy we właściwych prędkościach.

Zremasterowane, dynamiczne pełne brzmienie

24-ro stronicowa, kolorowa książeczka z omówieniem wszystkich utworów, uzupełnionych wypowiedziami, m.in. Janusza Kondratowicza i Piotra Stajkowskiego

8-śmio stronicowa wkładka z tekstami wszystkich utworów

Oryginalny przód i tył edycji winylowej

Mnóstwo unikatowych zdjęć z archiwów Alicji Klenczon oraz fanów Krzysztofa Klenczona

Załączniki:
kk2.jpg
kk2.jpg [ 28.76 KiB | Przeglądany 2038 razy ]
kk.jpg
kk.jpg [ 27.79 KiB | Przeglądany 2038 razy ]

Ostatnio zmieniony czw cze 06, 2013 5:21 przez Maciek, łącznie zmieniany 2 razy
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 05, 2013 14:22 
Awatar użytkownika

21-22 czerwca 2013 - Pułtuski Festiwal im. Krzysztofa Klenczona
Wybieram się tam.

http://www.krzysztofklenczon.com.pl/ind ... wydarzenia

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 07, 2013 5:53 
Awatar użytkownika

Lubię piosenki, które śpiewał Klenczon. Niedawno zrozumiałem zachwyt mojego ojca nad Klenczonem, którego bardziej cenił niż Krajewskiego. Kupiłem kilka płyt. Piękne, ale często bardzo smutne piosenki.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 23, 2013 17:41 
Awatar użytkownika

Wcześniej napisałem:
Cytuj:
21-22 czerwca 2013 - Pułtuski Festiwal im. Krzysztofa Klenczona
Wybieram się tam.

I rzeczywiście byłem tam wraz z jednym ze zlotowiczów, Andrzejem Szlachtą.
Atmosfera byłą wspaniała. Koncert galowy zagrały Czerwone Gitary z Jerzym Skrzypczykiem i Jerzym Koselą w składzie.
Konkurs festiwalowy był na wysokim poziomie; brali w nim udział młodzi wokaliści i wokalistki z Polski, Ukrainy i Litwy. Każdy z wokalistów śpiewał dwie piosenki. Zwycięstwo odniosła niezwykle utalentowana i przemiła wokalistka z Kielc, Magdalena Chołuj. Po pierwszych dźwiękach powiedziałem Andrzejowi, że dziewczyna ma talent i ogromną szansę na zwycięstwo. Po wykonaniu podszedłem do niej z gratulacjami i prognozą sukcesu, a po ogłoszeniu wyników z ponownymi gratulacjami i z życzeniami wspaniałej kariery. Magdalena cieszyła się ze zwycięstwa, a ja wraz z nią. Rozmawialiśmy o jej drodze artystycznej i muzyce. Okazało się, że prezentuje ona swoje nagrania na YT (jest tam też Niemen) a piosenka-laureatka nie jest nią po raz pierwszy. Polecam:

Piosenka-laureatka
http://www.youtube.com/watch?v=BHdbsBKxT6A
Inna piosenka Magdaleny Chołuj
http://www.youtube.com/watch?v=q5DBM--8WkA
Dziwny...
http://www.youtube.com/watch?v=NhiimVBRHoY

Mam nadzieję, że jej zdjęcia wkrótce pojawiać się będą w prasie muzycznej i na plakatach koncertowych.
Trzeba jeszcze dodać, że w skład jury wchodziły tak znakomite osoby jak Jerzy Skrzypczyk i Janusz Kondratowicz.

Załączniki:
Komentarz: Fot. Tadeusz Wójcik
Mam nadzieję, że jej zdjęcia wkrótce pojawiać się będą w prasie muzycznej i na plakatach koncertowych.
Życzę jej tego z całego serca. Czas odmienić oblicze polskiej wokalistyki.

SAM_0965.JPG
SAM_0965.JPG [ 97.15 KiB | Przeglądany 1955 razy ]

Ostatnio zmieniony pn cze 24, 2013 22:44 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 1 raz
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 24, 2013 6:11 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
(...) Po pierwszych dźwiękach powiedziałem Andrzejowi, że dziewczyna ma talent i ogromną szansę na zwycięstwo. Po wykonaniu podszedłem do niej z gratulacjami i prognozą sukcesu, a po ogłoszeniu wyników z ponownymi gratulacjami i z życzeniami wspaniałej kariery. Magdalena cieszyła się ze zwycięstwa, a ja wraz z nią. Rozmawialiśmy o jej drodze artystycznej i muzyce(...)

Tadeuszu, musisz mieć niezły słuch i wyczucie muzyczne, skoro po kilku dźwiękach potrafisz przewidzieć sukces :)

W ogóle niezła babka. I jeszcze gdy umie zaśpiewać. Nic dodać nic ująć ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 24, 2013 20:59 
Awatar użytkownika

Tu można zobaczyć filmik o festiwalu:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... k5CvSd-fbU

Tadeusza niestety na nim nie ma, ale jest Andrzej. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 24, 2013 21:39 
Awatar użytkownika

Dziękuję Ewie za ten link. Mogę przy tym filmiku powspominać miłe chwile.

14' 51" - moja faworytka i zwyciężczyni festiwalu, Magdalena Chołuj.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 24, 2013 22:01 
Awatar użytkownika

Jednym z elementów festiwalu była wystawa poświęcona Krzysztofowi Klenczonowi.

Załączniki:
Komentarz: Fot. Tadeusz Wójcik
Wystawa- strój sceniczny i gitara Krzysztofa Klenczona

SAM_0935.JPG
SAM_0935.JPG [ 79.37 KiB | Przeglądany 2244 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.