[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz wrz 15, 2019 13:51

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn cze 24, 2013 22:25 
Awatar użytkownika

kangie napisał:
Cytuj:
W ogóle niezła babka

Ja Ci dam "niezła babka", interesuj się lepiej muzyką... !!! :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 25, 2013 5:38 
Awatar użytkownika

Jasna sprawa :)

Piękny Gibson Les Paul!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 26, 2013 17:46 
Awatar użytkownika

W pierwszym dniu imprezy Burmistrz Pułtuska przywitał na dziedzińcu pałacu przybyłych gości i uczestników festiwalu, a następnie zaprosił na pałacowe salony, na raut. Wobec tak niespodziewanego obrotu sprawy musiałem odłożyć na później swoje postanowienie o przejściu na dietę wegetariańską

Załączniki:
Komentarz: Fot. Tadeusz Wójcik
Przywitanie gości Festiwalu.
Od lewej: Burmistrz Pułtuska, Jerzy Skrzypczyk, Janusz Kondratowicz

SAM_0929.JPG
SAM_0929.JPG [ 62.77 KiB | Przeglądany 2235 razy ]
Komentarz: Fot. Tadeusz Wójcik
Obficie i po staropolsku zastawiony stół zmusił mnie do odłożenia na później decyzję o przejśiu na dietę wegetariańską

SAM_0936.JPG
SAM_0936.JPG [ 106.54 KiB | Przeglądany 2235 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 26, 2013 18:17 
Awatar użytkownika

I jeszcze raz zdobywczyni Grand Prix w kolejnej odsłonie.
Na festiwal do Pułtuska szła jak burza !!! :)

http://www.youtube.com/watch?v=j5_u0_olasA

Ostatnio zmieniony pt cze 28, 2013 8:09 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 26, 2013 18:29 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
I jeszcze raz zdobywczyni Grand Prix w kolejnej odsłonie.

Tadeusz, dla mnie również bomba.... świetna praca kamery i te nogi :)

P.S. Czy masz może ostateczną odsłonę zdobywczyni Grand Prix ? :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 26, 2013 18:40 
Awatar użytkownika

Maciek napisał:

Cytuj:
...i te nogi...

Ja Ci dam "i te nogi" :D - interesuj się lepiej wokalem i interpretacją, które moim zdaniem są wyjątkowe.
A tak poważnie: zrobiłem mały wycinek video, ale przerwałem, bo wykonanie było tak przejmujące, że chciałem je obejrzeć nie absorbując uwagi nagrywaniem. W Pułtusku wypadła tak samo wspaniale jak na tym klipie, i nogi też... :D

Ostatnio zmieniony śr cze 26, 2013 19:33 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 26, 2013 19:23 
Awatar użytkownika

I jeszcze jeden klip z naszą bohaterką Festiwalu
- 0' 6"
i
- 5' 41"

http://www.youtube.com/watch?v=pdl_7JZq ... creen&NR=1

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 26, 2013 20:05 
Awatar użytkownika

kangie napisał:
Cytuj:
Tadeuszu, musisz mieć niezły słuch i wyczucie muzyczne

Wątpię, bo moje fascynacje muzyką Fado i próby zaszczepienia jej na Forum spełzły na niczym, a więc z moim słuchem i wyczuciem muzycznym jest coś nie tak, albo tylko ja je posiadam :twisted:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 27, 2013 7:50 
Awatar użytkownika

Nie no. Nogi rewelacyjne! :lol: Nie da się skupić na samym wokalu i interpretacji. Powinni tego zabronić ;)

Tadeusz pisze:
kangie napisał:
Cytuj:
Tadeuszu, musisz mieć niezły słuch i wyczucie muzyczne

Wątpię, bo moje fascynacje muzyką Fado i próby zaszczepienia jej na Forum spełzły na niczym, a więc z moim słuchem i wyczuciem muzycznym jest coś nie tak, albo tylko ja je posiadam :twisted:

Bardzo możliwe, lecz odpowiem tak: zaraziłeś mnie Klanem. A to już mi wystarcza :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lip 02, 2013 15:59 
Awatar użytkownika

Festwal w Pułtusku widziany oczami Antoniego Malewskiego:
Cz.1
http://www.nasztomaszow.pl/felietony/su ... i-2013-56/

Cz.2
http://www.nasztomaszow.pl/felietony/su ... l-ii-57/1/

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 03, 2013 7:32 
Awatar użytkownika

Wypowiedź Jerzego Skrzypczyka (Czerwone Gitary) o Krzysztofie Klenczonie w czasie uroczystości rozpoczęcia Festiwalu.

http://www.youtube.com/watch?v=3dfVTLgVdNU

I jeszcze jedna, dobrze zapowiadająca się, 11-to letnia gwiazda Festiwalu, Alicja Szemplińska

http://www.youtube.com/watch?v=arlzybw3 ... ZeS8ztrKJw

Pułtuski występ Magdaleny Chołuj i Grand Prix

http://www.youtube.com/watch?v=dScl7SYiQFg

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 10, 2013 15:03 
Awatar użytkownika

Długo zastanawiałem się, czy poruszać temat stroju scenicznego. Na jednym ze zdjęć ( kilka postów wcześniej) pokazałem strój sceniczny Krzysztofa Klenczona i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie konfrontacja tamtych czasów ze współczesnością, a konkretnie z tym Festiwalem.
Otóż, na bardzo ważnym koncercie, „Klenczon – poemat rockowy”, wystąpił znany wokalista, znany też jako juror z programu telewizyjnego „Voice of Poland”, w stroju kierowcy furgonetki z bazaru warzywnego. Pomięta jeansowa kurtka, spodnie z wytartymi kieszeniami od pakunków w nich noszonych, to wizerunek tego artysty. Jedna z kieszeni zdradzała wytartymi śladami ( wytarty prostokąt), że był tam noszony portfel, a druga, że był w niej noszony breloczek z kluczami ( nieregularny kształt, który topolg nazwałby okręgiem).
Nic zatem dziwnego, że pozostali artyści występujący obok tego estety, ubrani byli podobnie. Wszak przykład idzie z góry! Ale czy zawsze musi iść z góry…?!
Nasuwa się też pytanie o szacunek dla widza...

I jeszcze jedno zdjęcie z Festiwalu. Przepraszam, że tak „cedzę” te fotki, ale to moja strategia marketingowa :wink:

Załączniki:
Komentarz: Przejmujący spektakl: „Klenczon – poemat rockowy”
Nowy folder 032.JPG
Nowy folder 032.JPG [ 71.92 KiB | Przeglądany 2089 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw paź 24, 2013 7:58 
Awatar użytkownika

http://muzyka.wp.pl/gid,681921,title,Awantura-o-Krzysztofa-Klenczona,galeria.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw paź 24, 2013 10:20 
Awatar użytkownika

angur pisze:

Od jakiegoś czasu obserwuję narastający konflikt między Fundacją Sopockie Korzenie i Stowarzyszeniem Christopher, z którym związana jest pani Alicja Klenczon.
Cała sprawa zdaje się zaczęła się od tramwaju nazwanego im. Klenczona...
Oba stowarzyszenia robią naprawdę dużo dla kultywowania pamięci KK, a Alicja Klenczon ma bardzo dobry kontakt z fanami, którym sama udostępnia swoje zbiory zdjęć i pamiątek po mężu. Nie ma więc w tym konflikcie żadnej analogii do tego, co znamy z własnego podwórka. Tym bardziej dziwi mnie pismo, które pani Alicja wystosowała do Sopockich Korzeni, zwłaszcza, że jedynym argumentem na "deptanie pamięci i kupczenie twórczością po zmarłym mężu" jest tam "Rock'n'roll przy kawie - Klenczon w Starbucks"- impreza, która odbyła się w marcu.
Nieoficjalnie wiadomo, że "kością niezgody" między obiema towarzystwami jest osoba p.Heleny Giersz, autorki filmu "10 w skali Beauforta", z którą jedni sympatyzują a drudzy jej nie znoszą...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw paź 24, 2013 10:42 
Awatar użytkownika

Niestety, ale zgadzam się i popieram p.Alicję Klenczon! Niestety przejęcie przez p.Giersz materiałów dot.Krysztofa Klenczona skutkuje tym, że nie można wydać żadnej płyty: Czerwonych Gitar, Krzysztofa Klenczona i Trzech Koron... chyba, że bez oryginalnych okładek i zdjęć. Dla mnie to paranoja! Jeżeli zakazy ( m.in. domaganie się usunięcia zdjęć i okładek ze stron internetowych ) mają służyć propagowaniu KK.... w każdym razie zamieszczam pełne oświadczenie p.Alicji Klenczon:

Drodzy Fani, Miłośnicy twórczości Krzysztofa Klenczona

w imieniu swoim oraz swoich córek chciałam wydać krótkie oświadczenie dotyczące pisma jakie na swojej stronie FB zamieściła Fundacja Sopockie Korzenie:

https://www.facebook.com/FundacjaSopock ... ie?fref=ts.

Od pewnego czasu z uwagą obserwowałam śmiałe poczynania Fundacji Sopockie Korzenie z inspiracji Pani Heleny Giersz, która od 2011 roku wraz z jej współpracownikami powołując się na swoje nieujawnione umowy dotyczące nabycia praw do fotografii z wizerunkiem mojego męża Krzysztofa Klenczona skutecznie blokują za pośrednictwem pism oraz swojego prawnika wszelkie inicjatywy społecznego poparcia oraz inicjatywy którym osobiście od wielu lat patronuję mające na celu propagowanie twórczości Krzysztofa.

Przykładem tego są m.in roszczenia Pani Heleny Giersz w stosunku do licznych osób które przyczyniły się w ostatnim czasie do propagowania pamięci po moim mężu. Jako przykład podaję roszczenia do: blog Eli Celejewskiej poświęcony Krzysztofowi Klenczonowi; http://klenczon.blogspot.com/2011/11/zy ... iesaw.html ; stronę pamięci Krzysztofa: http://www.klenczon.com która istniała od 1997 roku ; strona społecznościowa FB - Fanów Krzysztofa Klenczona, oraz usunięte filmy na YouTube; okładki albumu "Klenczon Legenda - Artyści w hołdzie Krzysztofowi Klenczonowi" z udziałem gwiazd polskiej sceny; Stowarzyszenia "Christopher" im. Krzysztofa Klenczona odpowiedzialnego za wystawę "Polska –Ameryka - Krzysztof" podczas I edycji Pułtusk Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona itp.

Wszystkie osoby otrzymały pisma bądź od prawnika Pani H. Giersz bądź od Fundacji Sopockie Korzenie (również interwencje telefoniczne) z zarzutami bezprawnego wykorzystania fotografii na których jest mój mąż Krzysztof Klenczon z żądaniem całkowitego usunięcia tychże zdjęć.

Ja i moje córki nie możemy już dłużej dopuszczać do blokowania i hamowania inicjatyw oraz pamięci po Krzysztofie Klenczonie. Dlatego nasza decyzja może być tylko jedna - podjąć kroki prawne przeciwko Pani Helenie Giersz w obronie dobrego imienia a także ochrony twórczości i wizerunku mojego męża.

Krzysztof Klenczon żyje w naszej pamięci nie tylko dzięki swojej wspaniałej muzyce, ale także dzięki fotografiom, pamiątkom, wspomnieniom ludzi którzy go znali prywatnie i zawodowo. Próba deptania pamięci po moim mężu w postaci skutecznego zastraszania ludzi działających w zacnym celu jakim jest bezinteresowne propagowanie twórczości Krzysztofa Klenczona - musi spotkać się ze zdecydowanym sprzeciwem moim oraz moich córek.

Krzysztof Klenczon jako mąż, ojciec i artysta zawsze był blisko zwykłych ludzi, z wielkim uszanowaniem prawego życia. Minęło ponad 30 lat od śmierci Krzysztofa i przez cały ten czas nigdy nikomu nie zakazałam upamiętniać jego twórczości czego wyrazem były różne inicjatywy społeczne: konkursy, przeglądy, koncerty, wystawy, płyty itd. Sama przekazywałam fanom na strony związane z Krzysztofem różne fotografie często z prywatnego archiwum rodziny, filmy prywatne. Doczekałam jednak czasów kiedy pieniądz bierze górę nad ideałami. Dlatego po 30 latach dla dobra jego imienia oraz możliwości pokazywania twórczości Krzysztofa oraz jego wizerunku na zdjęciach, fotografiach, plakatach wszystkim ludziom, bez ograniczeń dostępu, podjęłam tak zdecydowane kroki.

Chciałam także zaznaczyć że do 2011 roku nie miałam żadnych zastrzeżeń i nie umniejszam zasług Fundacji Sopockie Korzenie w działaniach z twórczością Krzysztofa Klenczona. Jednak od chwili zawiązania współpracy Fundacji z Panią Heleną Giersz dostawałam szereg informacji na temat poczynań i działań Fundacji których nie jestem w stanie zrozumieć, a tym bardziej zaakceptować. Chciałam także sprostować, iż nigdy nie przekazałam Fundacji Sopockie Korzenie żadnych pamiątek osobistych po Krzysztofie z wyjątkiem gazetki z dawnych lat z artykułem o moim mężu.

Wszelkie działania jakie zdecydowałam się podjąć mają na celu uniknięcie sytuacji gdzie fotografie Krzysztofa , jego wizerunek zarówno w ujęciach zawodowych jak i prywatnych - portretowych będzie znajdował się w posiadaniu tylko jednej osoby, która będzie nim rozporządzać wedle własnego uznania. To inicjatywy społecznego poparcia, fani, ludzie dobrej woli dla których twórczość Krzysztofa i jego muzyka jest ponad biznesami przyczyniają się do tego że pamięć o nim nie zginie. I o to zamierzam będę walczyć.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Alicja Klenczon

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.