[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt lis 27, 2020 5:57

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 14, 2007 21:04 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
Gwiazdą 3. fmt NIEMEN NON STOP będzie osoba , która śpiewała z ...NIEMENEM.

Stachu - było tych osób niemało, ale możemy pogdybać...
Michaj Burano - jak najbardziej - tylko gdzie go szukać?
Benek Dornowski (raczej nie, bo nie ma repertuaru solowego), podobnie Marek Szczepkowski, wokalistki z C-C (Karin Stanek i Kasia Sobczyk) - raczej nie, bo to był epizod w 1962 roku, Wojtek Korda - o tak, ciągle aktywny i niezwykle pasujący do charakteru imprezy.
Kto jeszcze? Farida? Zbyt kontrowesyjna propozycja - raczej odpada.
Było kilka duetów okazjonalnych: Ewa Bem, Magda Umer, Kayah, Staszek Soyka, Grzegorz Markowski... kogoś pominąłem?
Córki Czesława: Eleonora i Natalia - obie śpiewają, ale czy gotowe są na tego rodzaju występ?
Pominę wymienianie plejady nazwisk z projektów dla powodzian i "Ośmiu błogosławieństw" - bo to było zbyt epizodyczne.
Podobnie jak Artura Gadowskiego, Grzegorza Kupczyka i Grzegorza Skawińskiego - "Come Togheter".
Nie wydaje mi się, aby była to Antonina Krzysztoń - króciutka wokaliza w duecie w utworze "Bóg", czy też Wanda Warska - "Romanca Cherubina".
Zatem kto?
Ja stawiam na Wojtka Kordę!
A Wy?

(.)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 14, 2007 21:18 
Awatar użytkownika

ratajczak bogdan pisze:
Było kilka duetów okazjonalnych: Ewa Bem, Magda Umer, Kayah, Staszek Soyka, Grzegorz Markowski... kogoś pominąłem?

A duet z Marylą Rodowicz? :)
Albo ze Skrzekiem w "Z pierwszych ważniejszych odkryć"? :wink:

Ja też się zastanawiam, kto by to mógł być i chyba też najbardziej prawdopodobną kandydaturą wydaje mi się Wojciech Korda.

Ostatnio zmieniony śr lis 14, 2007 21:24 przez Ewa, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Bem ? Kayah ?
PostZamieszczono: śr lis 14, 2007 21:22 
Awatar użytkownika

Mi raczej trudno będzie udać się do Słupska w tym terminie.

Ale i tak jest to lepszy termin niż np. październik.

A co do gwiazdy - myślę, że Ewa Bem lub Kayah, której tak żarliwie broniła Eleonora Niemen, gdy Czesław Adamowicz wręczając prywatną nagrodę jednej z uczestniczek pozwolił sobie sławę i głosy naszych piosenkarek (w tym i Kayah) deczko pomniejszyć ...

Obecnie (tj. po dwóch edycjach festiwalu) jedyną osobowością jeszcze wartą zaproszenia i autentycznie spowinowaconą ze sztuką Niemena jest grupa SBB. Ale oni jak wiadomo ani na zaproszenie, ani na wielkoduszność Niektórych Osób liczyć nie mogą...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 14, 2007 21:40 
Awatar użytkownika

Dziękuję za świetne typowanie za dobrą zabawę Bogdanowi, Ewie , Markovitzowi.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw lis 15, 2007 22:54 
Awatar użytkownika

Z wielką chęcią przyjadę na 3 edycję festiwalu.
Myślę , że wzorem dwóch poprzednich edycji , gwiazdą będzie
ktoś z tej najwyższej półki, a więc stawiam na Ewę Bem i Kayah.
Jeśli to będzie Stanisław Sojka , to też dobrze.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw lis 22, 2007 0:01 
Awatar użytkownika

Ktoś jeszcze wypowie się na temat festiwalu w Słupsku?:)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 24, 2007 12:04 
Awatar użytkownika

Jeżeli pojawią się pytania , wątpliwosci odnośnie festiwalu(ów), proszę kierowac na e-maila głównego organizatora : [email protected]
Dziękuję.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob lis 24, 2007 12:12 
Awatar użytkownika

Cytat: "Jeżeli pojawią się pytania , wątpliwosci odnośnie festiwalu(ów), proszę kierowac na e-maila głównego organizatora"
Tylko w jakim celu, skoro nie są w ogóle brane pod uwagę? Było to oczywiście pytanie retoryczne.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob lis 24, 2007 12:27 
Awatar użytkownika

Andrzeju , skąd tego typu wiedza ( lub jej brak) odnośnie przyjmowania bądź odrzucania wniosków, propozycji dot. festiwalu :?:

Ostatnio zmieniony śr gru 05, 2007 9:54 przez Stach, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 02, 2007 18:47 
Awatar użytkownika

Widziałam, że jest już galeria zdjęć, tylko chyba jeszcze niekompletna, bo bez tegorocznych wykonawców i gościa honorowego. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr gru 05, 2007 19:59 
Awatar użytkownika

W związku z permanentną natarczywością odpowiem jednak Stanisławowi: 7 czerwca o godz.20.13 została przez AKTONA poruszona kwestia ograniczenia czasu prezentacji w regulaminie, jednak w pkt. 5 w/w regulaminu to bezsensowne ograniczenie zostało utrzymane. W związku z tym wypraszam sobie sformułowanie "...mijam się z prawdą..." oraz "...wprowadzam w błąd innych userów...". Ja wiem, co piszę.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 09, 2007 10:44 
Awatar użytkownika

migaweczka pisze:
AKTON pisze:
Mam dwa dylematy dotyczące wspomnianego festiwalu, w tym jeden nierozwiązywalny: jak się ma wykaz zalecanych utworów do 4-minutowego ograniczenia czasu prezentacji? :)

Dla mnie to logiczne. Każda z wykonywanych przez uczestnika/uczestników piosenek nie może przekroczyć 4 minut. Z tego wniosek, że należy tak je przygotować, korzystając z zalecanych pozycji, czyli "przetworzyć", żeby się w tych czterech minutach zmieścić :) Wydaje mi się, że wykonanie uczestników nie powinno być próbą wiernego odwzorowania oryginału, więc ciekawe kombinacje są jak najbardziej wskazane ;)

To jest "moja" odpowiedź w sprawie 5. punktu festiwalowego regulaminu konkursu [email protected] NIEMENA.
Regulamin jest ogólnie dostępny i jaki jest każdy widzi. Można miec własne zdanie i opinie - szanuję je- jednakże mozna go zaakceptowac i wziąc udział w konkursie - w 2. edydycji było kilkadziesiąt zgłoszeń - względnie zrezygnowac z uczestnictwa.
Oczekujemy zrozumienia i elastycznego myślenia , bo organizatorzy nie chcą i nie mogą naginac regulaminu pod każdego. :!:
Wiem ,że istnieje poznański pomysł na... festiwal naśladowców Niemena, może tam będzie odpowiedni , dla Ciebie Andrzeju , regulamin . Życzę powodzenia i zdobycia GP festiwalu .

W dniu wczorajszym otrzymałem info. od miłej - jak zawsze- userki
na temat wypowiedzi Rudi Shuberta o słupskim Festiwalu Młodych Talentów NIEMEN NON STOP w programie "Jak oni śpiewają", gdzie Piotr Polk wykonywał "Pod papugami". Edyta Górniak powiedziała :
" nie da się powtórzyc Czesława Niemena, więc każdy, kto śpiewa Jego piosenki musi byc automatycznie oceniony niżej, bo inaczej się nie da"
http://www.niemennonstop.pl

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn gru 10, 2007 19:20 
Awatar użytkownika

Młodzieżowe Centrum Kultury i Stowarzyszenie PRO CULTURA NON STOP w Słupsku informuje ,że 3. edycja festiwalu NIEMEN NON STOP odbędzie się 4, 5, 6 lipca 2008.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 10, 2007 19:25 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
Młodzieżowe Centrum Kultury i Stowarzyszenie PRO CULTURA NON STOP w Słupsku informuje, że 3. edycja festiwalu NIEMEN NON STOP odbędzie się 4, 5, 6 lipca 2008.

Ucieszyłem się z nowego terminu, bo na 26 i 27 czerwca zaplanowano dwa duże koncerty, które mogą zainteresować także Fanów Niemena - wystąpią w tych dniach : the Police i Santana 8)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn gru 10, 2007 20:42 
Awatar użytkownika

"Jazz Forum" 12/2007 Tomasz Jaśkiewicz w artykule "NIEMEN NON STOP zamieszcza swoje wrażenia z pobytu i udziału jako juror na 2. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP W Słupsku.
Znakomicie przedstawia młodych zdolnych artystów jak i również Helmuta Nadolskiego w projekcie specjalnym "Pokój z Wami" T.J. pisze Helmut zaś to przewodnik i guru, który prowadzi słuchacza/widza w kierunku mistyki, posługując się charyzmą i wizjonerstwem
Artur Dutkiewicz- p, Kielecki Teatr Tańca oraz grupa wokalna Pro Forma T.J. pisze Udział Artura Dutkiewicza w tym spektaklu to zarówno interakcja z chórem i tancerzami jak też (przede wszystkim) solowy recital fortepianowy. Dutkiewicz już wcześniej z własnej inicjatywy stworzył program złożony z utworów Czesława Niemena , niezależny od spektaklu "Niemen". Jak się więc wydaje idealnie pasuje on do idei Festiwalu Niemen Non Stop, czyli poszukiwania nowego wyrazu dla muzyki Czesława Niemena i T.J. dodał Ta impreza zyskała niewątpliwie na znaczeniu...krzepnie.
Zapraszam do lektury JF.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.