[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw lis 21, 2019 10:12

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob paź 13, 2007 19:48 
Awatar użytkownika

Ewa napisała:
Cytuj:
Szkoda, że nikt nie pokusił się o zaśpiewanie np.premiowanej Błękitnej wstążki,"Marionetek" albo czegoś z dwóch ostatnich płyt.

Repertuar właściwie nie wykraczał poza album czerwony a to dlatego, że młody, początkujący wokalista, jeżeli szkolił trochę swój głos i sztukę interpretacji, był w stanie podołać tylko takiemu wyzwaniu, i takie sobie postawił. Choć są to utwory trudne , to dzisiejszy poziom techniczny wokalistów , ogólnie dużo wyższy niż trzydzieści lat temu (wyjątkiem był Niemen), pozwala na zwycięskie wyjście z podjętej próby. Następne albumy wymagają już nie tylko dobrej techniki wokalnej i umiejętności interpretacyjnych; wymagają też specyficznego feelingu - niemenowskiego. Brak tego daru jest głównym i potężnym hamulcem, który skutecznie ogranicza repertuar młodych adeptów sztuki.
Szczególnie ostatnia płyta( tutaj narażam się prawie wszystkim na Forum) wymaga tego właśnie feelingu. Jest ona nie do zaśpiewania przez nikogo, bo wydobycie emocji z tych kompozycji wymaga dodatkowo -oprócz wyżej wspomnianego feelingu -barwy głosu Niemena, bo tylko ona nadaje utworom właściwy klimat i wciąga słuchacza bez reszty; wciąga bez reszty harmonia stworzona przez tekst, barwę głosu, swoisty rodzaj wokalizy i szczerość wypowiedzi.
O ile poprzednie płyty, począwszy od „Marionetek” aż po „Postscriptum”, mogą być pokusą ale tylko dla doświadczonych wokalistów, to dwie ostatnie , a szczególnie „Spod chmury....”, winny być starannie omijane- nawet przez uznanych gigantów. Nie wyobrażam sobie nikogo śpiewającego utwory z ostatniego krążka, choć pragnąłbym aby wreszcie pojawił się w Polsce taki wokalista, który, podobnie jak Niemen, byłby wielką indywidualnością - nawet gdyby nie nadawał się do zaśpiewania „Spodchmury…” ale za to tworzyłby, podobnie jak Niemen, dzieła nieosiągalne dla innych. Brakuje nam dzisiaj takiej indywidualności. Może kolejne edycje festiwali, a może już i ta, pokażą nam nowego ponadczasowego artystę ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz paź 14, 2007 9:42 
Awatar użytkownika

Oto 20-tka , którą usłyszymy i zobaczymy na 2. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP w 1. dniu:

http://www.niemennonstop.pl

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt paź 26, 2007 9:30 
Awatar użytkownika

Święto miłośników muzyki Czesława Niemena w Słupsku zacznie się już w sobotę.
W kinie "Rejs" odbędzie się pokaz filmów Niemen Cinematic :

-"Zofia" 1976
-"Przed nami Bombaj" 1978
-"Czy mnie jeszcze pamiętasz?" 2006

Po otrzymaniu info od Stacha odwiedziłem po dłuższej przerwie stronę festiwalu Festiwalu i dopiero zauważyłem zmiany w składzie jury. Koncerty ma prowadzić Paweł Brodowski.
Medialny patron festiwalu-TVP Kultura będzie reprezentowany przez p.Witolda Górkę. Cieszę się także z obecności Tomasza Jaśkiewicza, którego niebawem będzie można zobaczyć w reportażu TVP3 Białystok zrealizowanym przez Eugeniusza Szpakowskiego (również będzie w Słupsku 8)).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt paź 26, 2007 22:15 
Awatar użytkownika

Mam wolne miejsce ( 1 lub 2) na widowni.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn paź 29, 2007 1:42 
Awatar użytkownika

Za pózno . Dzwoniłem do MCK w srode i miejsc wolnych juz nie było ! A szkoda bo bym się sponiewierał z Hell Mutem do rana !? :) :? :) Moze to i lepiej i dla mnie i dla innych !? :lol:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 30, 2007 15:42 
Awatar użytkownika

Ewo, Daszo, może jakieś relacje spod Waszych złotych piór się pojawią ? ! O ile wiem, byłyście tam - na festiwalu.
Co u Stacha? :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 30, 2007 17:10 
Awatar użytkownika

Spokojnie, Tadeuszu. :wink:
Dasza i Markovitz jeszcze nie dotarli do domu, więc jako pierwsza napiszę parę słów o festiwalu.
Muszę przyznać, że pojechałam dość sceptycznie nastawiona do samego festiwalowego konkursu. Bałam się, że interpretacje młodych wykonawców będą mało ciekawe i sztampowe. Bardzo mile mnie zaskoczył wysoki poziom wykonawców i indywidualne podejście do utworów Niemena. Bardzo spodobały mi się trzy młode, słupskie zespoły: Threonine, który zaprezentował mocną, rockową wersję "Italiam, Italiam", świetnie brzmiące Trio Akustyczne, które wykonało "Kwiaty ojczyste" oraz zespół Tomasza Ziętka, który pierwszego wieczoru porwał publiczność bardzo dynamicznym "Hippy, Hippy Shake". Cieszę się, że wszystkie trzy zespoły zostały również docenione przez jury i nagrodzone.
Nagrodę specjalną festiwalu otrzymały, również słupszczanki, siostry Niemczyckie, które pięknie wykonały "Mój psalm".
Były jeszcze inne ciekawe wykonania,tak, że jury nie miało łatwego wyboru, a ich obrady były długie i zapewne burzliwe. Na szczęście nie nudziliśmy się w czasie obrad, bo w barze "Pod papugami" można było porozmawiać ze znajomymi fanami, a także z występującymi artystami i zaproszonymi gośćmi, a także porobić sobie zdjęcia i zdobyć autografy. :wink:
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się gość specjalny pierwszego wieczoru, Helmut Nadolski. Misterium, które nam zaprezentował, było naprawdę niesamowitym przeżyciem. Duże wrażenie na widzach zrobiła jego przedziwna machineria, skonstruowana z elementów znalezionych na złomowiskach. Piekielne dźwięki najwyraźniej wypłoszyły część widowni, ale ci, którzy zostali, na pewno na długo zapamiętają ten występ. :)
Drugiego dnia mogliśmy obejrzeć multimedialny spektakl "Niemen", który trochę mnie rozczarował, ale z kolei podobał się większości publiki.
Generalnie festiwal bardzo udany, atmosfera bardzo sympatyczna. Inicjator tej pięknej imprezy, Stach, był bardzo rozrywany, zwłaszcza przez piękne panie, ale zawsze znalazł czas, na rozmowę z nami. :wink:
Stachu, jeszcze raz dzięki za tę piękną imprezę. :D
Dziękuję też za miłe chwile naszym sympatycznym zlotowiczom ze Słupska: Reni, Andrzejowi, Irenie, Wieśkowi oraz Zosi i Stachowi. Oczywiście miło też było spotkać się z Daszą, Markovitzem i Hanią.

Zdjęcia robione z widowni nie najlepiej się udały, ale wkleję chociaż fotkę z występu grupy Nadolskiego.

Obrazek

I jeszcze Helmut po występie z urodzinowym tortem ( 27.10. skończył 65 lat).

Obrazek

Ostatnio zmieniony sob lis 03, 2007 18:19 przez Ewa, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 30, 2007 22:30 
Awatar użytkownika

Dodam tylko że Grand Prix festiwalu zdobył Tomek Ziętek z zespołem,
który w drugim dniu festiwalu wykonał w sposób rewelacyjny „Jednego serca”.
Bardzo podobało mi się też wykonanie przez Annę Murawiejko piosenki „Mów do mnie jeszcze” .
Organizacja festiwalu wzorowa.

Helmut Nadolski był niesamowity. Tego co wyprawiał ze swoim kontrabasem opisać się nie da. Przeżycie ogromne i na długo pozostanie w mojej pamięci. Prywatnie również okazał się miłym rozmówcą.

Pozdrawiam wszystkich miłośników muzyki Niemena ze Słupska i okolic, a także tych ,którzy
przyjechali z daleka ,i z którymi bardzo mile spędziłam czas. Dzięki i mam nadzieję że spotkamy się na III festiwalu za rok. Zachęcam też innych, bo naprawdę warto.

Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2007 14:04 przez Dasza, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 30, 2007 22:39 
Awatar użytkownika

Witam
bylam na festiwalu.Niestety zawiodlam sie werdyktem jury.
Otoz wygraly same zespoly,a ci wszyscy solisci,ktorzy mieli naprawde ciezka robote do wykonania(pierwszy raz spiewali z tym zespolem!)zostali po prostu niedocenieni!
Po pierwsze,dwie wykonawczynie wpadly mi w oko(a raczej ucho;) ) to Ania Murawiejko i Daria Kutnowska(mam nadzieję że dobrze napisalam)
Daria wcale nie dostala ani wyroznienia ani nagrody choc wykonala bardzo ladnie utwor "Obok nas" natomiast Ania dostala tylko wyroznienie od jury(spiewala "Mow do mnie jeszcze-ach,ten wiersz Tetmajera...)wprawdzie dostala tez nagrode specjalna-propozycję nagrania plyty(i prywatny mikrofon!!) od Pana Czesława Adamczyka, przyjaciela Pana Helmuta i Rudiego Schuberta,ale niedosyt niestety pozostal i bardzo wiele osob twierdzilo po werdykcie ze solisci zostali poszkodowani.Nie brano pod uwage profesjonalnego spiewu tylko brzdąkanie na perkusjach gitarkach itp...
Zaskoczylo mnie rowniez ze Romek Mazurek nie zostal doceniony,w pierwszy dzien wspaniale zaspiewal "Jednego serca" tak sie milo na sercu zrobilo...
Jednak samobojem bylo dla mnie wykonanie pewnego chlopaka brawurowego utworu "Dziwny jest ten swiat"-tego utworu sie po prostu nie spiewa!Tylko sam Niemen potrafil niesamowicie zaspiwac,z taka ekspresja i wyczuciem...
A te dwie blizniaczki byly jakies nijakie...
Z zespolow podobal mi sie najbardziej Tomek Zietek band,jednak nagrode publicznosci zdobyli jak zwykle dzieki zaproszeniu calej ekipy ze szkoly
Pozostalych uczestnikow nie pamietam,nie rzucili sie zbytnio w oczy
W barze pod papugami niesamowicie pięknie zagrał pan na fortepianie,az milo bylo dyskutowac...
A pan Helmut z zespolem?To bylo niesamowite...takie dziwne a jednoczesnie takie wspaniale,ze az trudno bylo oderwac wzrok i mysli od tego co sie dzieje na scenie
Milym akcentem bylo to,ze Pani Małgorzata Niemen przyrządzila dla wybrańcow konfitury własnej roboty z owoców z własnego sadu!Stwierdzila przy tym,ze te osoby przynajmniej zobacza co uwielbial sam Czesław Niemen...
Ogolnie rzecz biorac festiwal byl na o wiele wyzszym poziomie niz rok temu i za rok licze na wiecej!
Wspaniale bylo na te dwa dni oderwac sie od rzeczywistosci i sie przeniesc w przeszlosc...
Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczow a organizatorom gratuluje wspanialej roboty!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 30, 2007 22:49 
Awatar użytkownika

Witaj Delecjo i dzięki za Twoją festiwalową relację. :)
Mnie też podobało się jeszcze paru wykonawców, również dziewczyna śpiewająca "Mów do mnie jeszcze", ale cóż, nie wszyscy mogli zostać nagrodzeni.

delecja pisze:
Milym akcentem bylo to,ze Pani Małgorzata Niemen przyrządzila dla wybrańcow konfitury własnej roboty z owoców z własnego sadu!Stwierdzila przy tym,ze te osoby przynajmniej zobacza co uwielbial sam Czesław Niemen...

Muszę tu dodać, że jednym z wybrańców był nasz Stach. :D
Obiecał, że powie nam, jak mu smakowała ulubiona konfitura Czesława.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 30, 2007 23:03 
Awatar użytkownika

No ja bym chetnie sprobowala chociaz kromeczke z taka konfiturka :D Zazdroszcze Pani Annie(dyrektorce MCK-u) i Stachowi...:)czy ktos jeszcze dostapil tego zaszczytu otrzymania konfiturki od Pani Malgorzaty?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 30, 2007 23:13 
Awatar użytkownika

Aha...
no i dawajcie swoje relacje z festiwalu!Kto byl dla Was faworytem?Co Was urzeklo i co sadzicie o calej imprezie?Jestem bardzo ciekawa:) i chyba nie tylko ja!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 31, 2007 1:13 
Awatar użytkownika

delecja pisze:
A te dwie blizniaczki byly jakies nijakie...

Według mnie bliźniaczki brzmialy bardzo dobrze,a jeszcze bardziej
podobały mi się osoby im akompaniujące na skrzypcach i fortepianie.
Do werdyktu jurorów też nie mam zastrzeżeń. Nie mieli łatwego zadania,
ale myślę, że byli sprawiedliwi. Przede wszystkim byli pozytywnie
nastawieni do wszystkch uczestników konkursu.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 31, 2007 13:45 
Awatar użytkownika

Byłam, słyszałam i rozmawiałam z uczestnikami.Muszę zgodzić się z konkursowiczami z poza Słupska iż zrobiliście sobie Państwo dla siebie ten Festiwal.Dla mojego ucha była jedna dziewczyna pozakonkurencją Daria emisja głosu tak jak wspomniała Eleonora perfekt", dykcja..itp. Drugą osobą była Murawiejko choć w pierwszy dzień konkursu przekręcała wyrazy. Piotr Janik też dobrze zaśpiewał lecz nie wszedł do złotej dziesiątki, a szkoda .Nie wiem tylko co stało sie jurorom czy ogłuchli czy dostali prykas ,że pieniądze maja zostać w Słupsku i na tej podstawie wybierali pleniących wokalistów. Acha zapomniałabym napisać ,że tylko weszłam do holu podano mi kartkę na kogo mam głosować i nic by mnie nie zdziwiło ale jednak ...znalazła się osoba wynajęta przez zespół, który wygrał z podpowiedzią żebym głosowała na Ziętka.Pytam czy to jest w porządku wobec innych uczestników? Troszkę Państwu brakuje profesjonalizmu zwracam się do Pani Dyrektor wręczającej dyplomy tym ostatnim uczestnikom Michalczykowi,Mazurkowi,Kutkowskiej.Na przyszłość to dziewczyna powinna dostać pierwsza dyplom( kobiety mają pierwszeństwo)Druga sprawa z dyplomami nie podpisanymi przez jurorów mało czasu mieliście Państwo na przygotowanie? nie było trzeba mówić jeszcze o tym na forum,byłam zdegustowana.Pozdrawiam dziennikarka

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 31, 2007 13:48 
Awatar użytkownika

Daria w piosence "Obok nas" podobała mi się bardzo i szkoda ,że nie starczyło dla niej nagrody,
tym bardziej, że była to chyba jedyna reprezentantka Wielkopolski.
Mam nadzieję, że jej to nie zniechęci i jeszcze nie raz pokaże co potrafi.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.