[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob paź 31, 2020 10:53

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw lis 01, 2007 23:16 
Awatar użytkownika

Na wstępie pogratuluję organizatorom festiwalu i naszemu Stachowi bardzo udanej imprezy, dzięki której na kilka dni znów nieco szerzej ożyła muzyka Niemena. Przy okazji pobytu w Słupsku dowiedziałem się, jak dobrze ma się tam życie muzyczne. Ciekawych koncertów prawdziwe zatrzęsienie !
Co do festiwalowego konkursu - to sami widzicie, jakie emocje wyzwala w userach jeszcze po imprezie. Ja mogę tylko potwierdzić, że jeśli gdziekolwiek spotykałem jurorów, to ciągle dyskutowali o konkursowych interpretacjach. Konkurs mimo młodego wieku uczestników stał na bardzo przyzwoitym poziomie, a kapela grająca "Italiam, Italiam" po prostu mnie urzekła 8)

Delecja pisze:
każdy, kto zakupił bilet powinien wtedy dostać taką karteczkę

To dobry pomysł na przyszłość, aby kupon stanowił część biletu.
Przy czym nie sądzę, aby w jakichś machinacjach należało szukać przyczyn sukcesu nagrodzonych. Byli po prostu dobrzy.

Można też pomyśleć nad organizacją w czasie festiwalu sympozjum poświęconego tematom związanym z twórczością Niemena :idea:

W tym roku była wystawa prac graficznych i tekstów znanych niektórym z Teraz Rocka i pokaz filmów z muzyką Niemena w kinie "Rejs" :)

P>S> Miłą niespodzianką była również możliwość nabycia płyt Niemena po bardzo przystępnej cenie (23 zł)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lis 02, 2007 8:12 
Awatar użytkownika

"Co do tej 15-latki. Może i ładnie śpiewała,ale bądź co bądź repertuar był nie do jej wieku. Musi sie z tym liczyć ile ma lat. Repertuar Niemen jest trudny tego nie można ukryć,ale w jego twórczości znajdują się też takie utwory,które 15-latka mogłaby zaśpiewać"
To organizatorzy wybrali tej dziewczynie ta konkretną piosenkę do zaśpiewania na festiwalu. Skoro dopuszcza się do udziału w konkursie ludzi w tym przedziale wiekowym, tj. od 15lat, to nie można czyninić zarzutów, że ktoś jest na te piosenki za młody, to po pierwsze, po drugie gdyby nie mówiono głosno ile dziewczyna ma lat, nie byłoby takich głupich komentarzy,ocenia się wykonanie, bez względu na wiek wykonawcy, nikt nie powiedział, że 25 lat z racji swojego wieku, jest w stanie zaśpiewać to dojrzale a 15-latka nie. to bzdura. Nie wiek jest wyznacznikiem a wrażliwość, a moim zdaniem tej akurat tego dziewczynie nie zabrakło. Co zreszta oceniła sama eleonora, stwierdzając że interpretacja była bardzo dojrzała.
Bardzo się cieszę, ,że taki jest szum w sprawie festiwalu, widzę,że nie tylko ja miałem mieszane uczucia, i to daje nadzieje,że w przyszłym roku organizatorzy staranniej przemyślą pewne sprawy.. A MÓJ pomysł rozdzielenia zespołów od solistów, ma jak widze spore poparcie. O ile mogę jeszcze cokolwiek sugerować, to zwyczajem dobrych dużych festiwali , jest coroczna zmiana członków jury. Nie oceniają wtedy postępów uczestników poprzednich edycji, tylko mają świeże spojrzenie.
Rozumiem rozgoryczenie niektórych forumowiczów, wiele spraw było niejasnych i to może powodować takie włąsnie reakcje.
Ktoś napisał wczesniej, "że może wygrali sami słupszczanie, bo po prostu byli najlepsi". No cóż , nie byli.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lis 02, 2007 8:15 
Awatar użytkownika

a i jeszcze do kubusiowej.
- byłem głównie za kulisami, więć wiem o czym mówię.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 02, 2007 8:21 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
W tym roku była wystawa prac graficznych i tekstów znanych niektórym z Teraz Rocka...

To raczej taka mini-wystawa, bo grafik raptem było 5 i może ze 3 teksty. :wink:
Ale trzeba przyznać, że ładnie się prezentowały. :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lis 02, 2007 10:26 
Awatar użytkownika

Ja też byłam za kulisami. I wiem co mówię. Przecież repertuar organizatorzy jej nie wybrali co ty w ogóle gadasz. Przecież to ona wysyłając nagranie wybrała sobie dwa utwory więc to ona wybierała sobie repertuar a nie organizatorzy. Pomyśl w ogóle co ty mówisz. Może i na półfinale jej wybrali,ale przecież z tego co ona wybrała wcześniej i miała na nagraniu.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lis 02, 2007 10:52 
Awatar użytkownika

i włąsnie o tym mówię, skoro wiedząc o tym ile ma lat i jaki repertuar wybrała, przyjęli ją własnie z tym repertuarem, pomimo wieku, to jak można z tego czynić zarzut.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lis 02, 2007 10:54 
Awatar użytkownika

swoją drogą, czy ktoś z was się orientuje, czy na tvp kultura leciały już lub lecieć będa jakieś fragmenty tego festiwalu?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 02, 2007 10:55 
Awatar użytkownika

Moi drodzy - dla czytelników forum nie jest specjalnie ważne, czy ktoś zasugerował zaśpiewanie drugi raz tej samej piosenki, czy nie...
To możecie sobie ustalić na PW.

Ludzie chcą wiedzieć : jak wyglądał festiwal, jak wypadli uczestnicy konkursu i jak podobały się występy pozakonkursowe...

Ta impreza to skarb dla miłośników muzyki Niemena, więc postarajmy się doradzić, co zrobić, żeby za rok było jeszcze lepiej :idea:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lis 02, 2007 14:17 
Awatar użytkownika

ja juz sie wypowiedzialam odnosnie moich wrazen i moich idoli:) co mozecie przeczytac kilka postow wczesniej
Jestem szczerze ciekawa kto Wam przypadl do gustu!Piszcie:)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 02, 2007 18:34 
Awatar użytkownika

Serdecznie dziękuję za wypowiedzi n.t. festiwalu, festiwalu ,który tak naprawdę jest Naszym - Ewy, Markovitza, Tadeusza, Malkontenta, Daszy, Delecji i wszystkich ... Kochajacych NIEMENA, JEGO twórczośc i talenty.
Dziś właśnie rozmawiałem z Panią dyr. MCK-u i przedstawiłem Wasze wypowiedzi i te negatywne i te pozytywne,
potraktowaliśmy je serio.
Planowane są zmiany, ale o szczegółach za wcześnie pisać.
Nie wiedząc nic o pomyśle Markovitza, również podczas rozmowy z Panią dyr. , mówiłem o ... opolskim sympozjum.
Jeżeli macie ochotę do dzielenia się projektami ... festiwalowymi, piszcie śmiało, będziemy wszyscy tworzyć Nasz festiwal, który można traktowac jako ... Zlot Miłośników NIEMENA :idea: .- okazja do dyskusji.

Ostatnio zmieniony sob lis 03, 2007 14:26 przez Stach, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Szacunek!
PostZamieszczono: pt lis 02, 2007 23:11 
Awatar użytkownika

Szacunek dla Malkontenta, który jako jedyny (chyba) z miejscowych patrzy trzeźwo i objektywnie na świat.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 03, 2007 14:41 
Awatar użytkownika

Ponieważ słupski festiwal poświęcony jest ARTYŚCIE WSZECH CZASÓW
CZESŁAWOWI NIEMENOWI , .... szukajmy sposobów na rozwiazywanie problemów pojawiajacych się podczas realizacji przedsięwzięcia.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 03, 2007 18:12 
Awatar użytkownika

Bieżące problemy, to organizatorzy będą musieli rozwiązywać sami, ale podpowiedzi .. to i owszem.

Skoro budzi kontrowersje rywalizacja zespołów i solistów, to można jednego dnia posłuchać i nagrodzić zespoły, a drugiego solistów :idea:

Ja w każdym razie jestem sercem i duszą za zespołami, ale nie wiem, czy to przyjęłoby się... Bowiem każda impreza ma swoją specyfikę.

W tegorocznym konkursie zaskoczył mnie patentem na "Italiam, Italiam" zespół o nazwie Threonine, a i trójka grająca na gitarach akustycznych "Kwiaty ojczyste" po swojemu i bardzo ciekawie zinterpretowała ten utwór, co zauważyli jurorzy - gitarzyści : T.Jaśkiewicz i Zb.Hołdys.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lis 04, 2007 11:40 
Awatar użytkownika

Prawda jest taka ze ani zespol treonine ani to trio akustyczne nie potrafia spiewac-niech oni tylko graja bo w tym sa niezli.Jesli chodzi o wokal-to byla po prostu tragedia...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lis 04, 2007 11:48 
Awatar użytkownika

Ja tam wolę naturalną interpretację od naśladownictwa...

Cytuj:
Prawda jest taka ze ani zespol treonine ani to trio akustyczne nie potrafia spiewac-niech oni tylko graja bo w tym sa niezli.
Jesli chodzi o wokal-to byla po prostu tragedia...

Prawda jest taka, że Ci chłopcy nie pieją żałośnie jak ich koleżanki zapatrzone w gwiazdy z telewizji ... :twisted:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.