[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt paź 30, 2020 14:57

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lis 04, 2007 22:44 
Awatar użytkownika

Kto tu żałośnie piał?!No wiesz co?Kompletnie się nie znasz na śpiewie-tyle Ci powiem.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lis 04, 2007 23:20 
Awatar użytkownika

Cóż za stanowczość osądów ...:)

Delecja pisze:
Kompletnie się nie znasz na śpiewie - tyle Ci powiem.

Na śpiewie to może i się nie znam jak Ty Delecjo, ale fałsz wyczuwam na odległość i nie chodzi tu tylko o boki intonacyjne, czy naśladownictwo....

Można śpiewać czysto jak w operze i nikogo to nie będzie ruszać.
A można delektować się wyciem Boba Dylana. Bo to jest artysta 8)

O ile wiem, to w Słupsku nie odbywa się konkurs śpiewaczy, lecz festiwal piosenki...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 05, 2007 9:23 
Awatar użytkownika

Czyż to nie piękne, że choc na chwilę wyrwaliśmy wykonawców -młodych , gniewnych, chcących miec swoją interpretacje danego utworu NIEMENA- od przesiadywania przed blokiem , żłopaniem piwa czy paleniem papierochów - oczywiście nie są to osoby z marginesu, ale młodośc ma swoje prawa. Wyrwac ich -młodych - z "nicości', uchronic przed "nic nierobieniem". Niemen i jego droga artystyczna jest znakomitym przykładem,że praca nad sobą popłaca. Muzyka jest wspaniałym środkiem do wytyczania i osiagania celów.
Threonine ,dziękuję tym chłopcom za chwile wspomnień moich lat młodzieńczych. Była chwila ,że chcialem zerwac się z krzesła i ... fruwa marynara . Solo na perkusji odbierałem poprzez... skórę i kości. Dlaczego nie dac chwilę radości a widzieliście jak wspaniała jest ... integracja, wiecie o czym piszę , to do tych co byli obecni na festiwalu.
Dla mnie Wszyscy są wspaniali z jednego zasadniczego powodu... śpiewali CZESŁAWA NIEMENA. A to że popełnili błędy wykonując utwory NIEMENA , no trudno my dorosli też popełniamy błędy .

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 05, 2007 9:48 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
Dla mnie Wszyscy są wspaniali z jednego zasadniczego powodu... śpiewali CZESŁAWA NIEMENA.

Masz rację, Stachu. :)
Młodzi wykonawcy zmierzyli się z niełatwym repertuarem i zrobili to naprawdę nieźle. To, że ktoś tam zdobył nagrodę, a ktoś inny nie, nie jest sprawą najistotniejszą. Ważne, aby młodzi poznawali bogaty repertuar Niemena i żeby te utwory wciąż żyły.
Swoją drogą trochę się dziwię, że nas, starszych wiekiem, porwało wykonanie zespołu Threonine, a młodszych, jak widzę, nie za bardzo.
No, ale my przecież jesteśmy z epoki rock'n'rolla. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn lis 05, 2007 19:37 
Awatar użytkownika

Wesoły z Was ludek! Co drugi pisze, że nie jest ze Słupska, że na festiwal trafił przejazdem, że w Słupsku zatrzęsienie imprez muzycznych(Markovitz). Inna panna pisze, że jest z Wielkopolski, i.t.d i.t.p. Oczywiście wszyscy Ci sympatycy Słupska pod każdą postacią uznają za jedynie słuszne i sprawiedliwe to co obwieściło jury pod przewodnictwem tego, który nigdy nie dostał żadnej nagrody i żyje. To znaczy, że na 10 finalistów tylko 7 ze Słupska zasługiwała na laury. Komu chcecie wciskać tem kit. Te wycia Waszych idoli przypadły Wam do gustu, bo właśnie taki Wasz gust jest. Szkoda, że nie widzicie, a raczej nie słyszycie różnicy. Moze nie wiecie i nigdy byście na to nie wpadli, ale muzyka, to w czystej postaci matematyka. Każda nuta, każdy dzwięk ma swoje miejsce i określoną ilośc Hz. Więc nie wciskajcie kitu, że Wasi wyjący idole mają coś wspólnego z muzyką. A z Hołdysa to taki gitarzysta, że jak sie czepiał Markowskiego, to ten mu palnął, ze jak chce się mieć za gitarzystę, to niech się nauczy grać czwartym palcem. I Hołdys tak sie wściekł, ze rozwiązał Perfekt. Żyjecie w swiom zakłamanym tylko przez Was widzialnym świecie. Jednak najdalej za kilka lat stwierdzicie, że to kłamstwo i obłuda, w ktore tylko Wy wierzyliście. Że nikt nie traktuje Was poważnie. Bo tą samą miarą my Was potraktujemy, którą wy potraktowaliście nas. Chcieliście rywalizować? Proszę bardzo, przyjechaliśmy. Ale tak się nie postępuje. Nie umiecie się bawić. Bo Wy chcecie sobie robić jaja cudzym kosztem. Jesteście niegodni naszego szacunku. Bawcie się dobrze, ale sami ze sobą.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn lis 05, 2007 20:26 
Awatar użytkownika

Mroczny pisze:
Wesoły z Was ludek! (...)
Żyjecie w swiom zakłamanym tylko przez Was widzialnym świecie. (...)Chcieliście rywalizować? Proszę bardzo, przyjechaliśmy. Ale tak się nie postępuje. Nie umiecie się bawić. Bo Wy chcecie sobie robić jaja cudzym kosztem. Jesteście niegodni naszego szacunku. Bawcie się dobrze, ale sami ze sobą.

:o :shock:
Nie wiem, do kogo ta mowa, kolego Mroczny. Tutaj jest Forum Niemena, a nie biuro organizacyjne festiwalu.
Ja też nie jestem ze Słupska i pojechałam zobaczyć festiwal z czystej ciekawości. Bardzo mi się spodobały występujące tam zespoły, a o tym, że wszystkie są akurat ze Słupska, dowiedziałam się już po ogłoszeniu wyników. Cieszę się, że decyzja jury zbiegła się akurat z moimi typami.
Ale gdyby była inna, nie miałabym żadnych pretensji, gdyż jestem tylko zwykłym widzem festiwalu, a nie rozczarowanym wykonawcą. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 05, 2007 20:42 
Awatar użytkownika

Mroczny pisze:
Co drugi pisze, że nie jest ze Słupska, że na festiwal trafił przejazdem, że w Słupsku zatrzęsienie imprez muzycznych (Markovitz)

A nieprawda ? Widziałem afisze - tylko pozazdrościć.

Rozumiałbym kolegę Mrocznego, żeby napisał, iż sam czuje się niedoceniony i wskazał, kto jego zdaniem powinien zostać nagrodzony.

Ale żeby tak wszystkich z forum odsadzać od czci i wiary..?

A kto niby pisał, że tak wielbi Hołdysa ? Na pewno nie ja . 8)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn lis 05, 2007 22:43 
Awatar użytkownika

Chyba pomyliłeś adres , Mroczny.
Do Słupska pojechałam po pierwsze dlatego, że od wielu lat fascynuje mnie twórczość Czesława Niemena i byłam ciekawa, jak młodzi ludzie radzą sobie z wykonywaniem jego utworów, po drugie, zainteresowana byłam projektem Helmuta Nadolskiego.
Byłam zwykłym widzem, w żaden sposób nie związana ze Słupskiem, z jury czy z uczestnikami konkursu. Tu, na forum wyraziłam swoje własne zdanie na temat festiwalu,
więc zupełnie nie rozumiem, dlaczego stałam się obiektem ataku z twojej strony.
Mam wrażenie, że na forum Niemena trafiłeś przez pomyłkę i bijesz na oślep w osoby,
które z organizacją festiwalu nie miały nic wspólnego.
I jeszcze te oszczerstwa w stosunku do ludzi , o których kompletnie nic nie wiesz.
Przydałoby się trochę szacunku dla innych.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 06, 2007 8:13 
Awatar użytkownika

Mroczny napisał:sympatycy Słupska, Te wycia waszych idoli, Może nie wiecie i nigdy byście na to nie wpadli.., Jesteście nie godni naszego szacunku, Nie umiecie sie bawic itd itp.
Mroczny zaczynasz zbaczac z obranego kursu t.zn . 2 festiwal młodych talentów NIEMEN Non Stop.
Nie wiem kto lub co powoduje Tobą , że psioczysz na Bogu ducha winnych ludzi- sympatyków Niemena, tak nie można.
Wiesz, nad gustami się nie dyskutuje, poza tym w różnorodności odbioru upatruję ... cos co łączy ludzi a nie dzieli. Jakże nudne byłoby życie ,gdyby wszyscy mówili jednym głosem. "Miliony nóg/miliony ciał/miliony rąk/milionów/szał/szał..."- "Jagody szaleju".
W pewnych Twoich wypowiedziach wyraźnie da się odczuc ... pycha, nadmądrośc .Czujesz się niedoceniony, niedowartościowany a może nie umiesz ... przegrywac ? Ten post nie jest atakiem na Ciebie , bądz formą zamknięcia ust zdecydowanie, nie ale jedynie proszę pisz konkretniej na temat samego festiwalu.
Piszesz "Jesteście nie godni naszego szacunku". Dobrze , lecz kto ? i czyjego?.Twój nick to Mroczny a nie Mroczni, nieprawdaż?
Czytając Twoje posty odnoszę wrażenie, że nie znasz intencji chocby moich co do powstania słupskiego festiwalu. Dlatego jeżeli masz jakiekolwiek zastrzeżenia pisz konkretnie do mnie ale do diaska daj spokój innym niewinnym ludziom, których jedyną... winą jest fascynacja Artystą Wszech Czasów CZESŁAEWM NIEMENEM.
Uwierz mi , że wiele osób umie się.. bawic.
Proszę , nie atakuj ... wymieniaj poglądy. Inni też mają prawo do swojego zdania ,swoich odczuc.... uśmiechnij się :D

P.S. Uwagi organizacyjne kieruj pod adres ... tam znajdziesz kontakt do biura organizacyjnego
http://www.niemennonstop.pl

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt lis 06, 2007 11:34 
Awatar użytkownika

Być moze muzyka w zapisie jest matematyczna, ale nie jest taką w odbiorze, bo podlega indywidualnym , subiektywnym ocenom poszczególnych ludzi, którzy posiadają rózną wiedzę muzyczną, różną wrażliwość i przyjmują różne kryteria oceny. Muzyka to nie sport, w którym da się jednoznacznie określić, kto jest nalepszy. W muzyce liczy się całokształ, nie tylko idelne trafianie w dźwięki, ale także indywidualność, wyraz, umiejętność przekazania emocji. To co przemawia do mnie, niekoniecznie musi poruszać innych i ja się z tym godzę. I oczywiście zgadzam się z tymi , którzy uważaja, że czasem , ktoś kto śpiewa nieczysto ale posiada charyzmę potrafi bardziej dotrzeć do odbiorcy, od najczyściej śpiewającej osoby, ale śpiewającej bez "duszy". Każy festiwal i każdy werdykt moze wywoływac wątpliwości, bo niesposób zadowolić wszystkich.Ja sam mam spore wątpilowści, które już wczęsniej pozwoliłem sobie wyrazić sprowadzające się głównie, do rywalizacji zespoły kontra soliści. Są to moje osobiste oceny, z którymi jak czytałem spora grupa się jednak zgodziła. Wszystko podlega ocenie, ale trzeba zachować formę i nie pozwolić by rozgoryczenie werdyktem zdominowało ocenę całości imprezy, a tak się chyba stało w przypadku Mrocznego. Mam wrażenie ,żew swojej złości bije na oślep. Szkoda ,że padło na was ludzi, którzy po prostu kochają Niemena.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt lis 06, 2007 12:31 
Awatar użytkownika

Witam ponownie. Rzeczywiście jeśli Wasze forum ma wymiar ogolnopolski, to przepraszam. Malkontent przeciwstawia muzyce sport, jako wymierne zjawisko, gdzie wynik jest dokładny i sprawiedliwy. Ale czy rzeczywiście. Po pierwsze sport to ogromne emocje, conajmniej takie same jak w muzyce. Czy rezultaty sportowe są wymierne i niepodważalne? Absolutnie nie są! Przecież współczesny sport przesiąknięty jest korupcją i przekupstwem. Przecież sportowcy różnych dyscyplin popychani przez działaczy i trenerów szprycują się, koksują i.t.p. Myślę, że przykładów nie muszę przytaczać. A kupowanie meczów piłki nożnej praktykowane na całym świecie, a kuriozalne werdykty sędziów bokserskich? A słynne w przesłości preparowanie torów żużlowych pod gospodarzy? Przyjezdni mogą się pozabijać, bo my musimy wygrać? Jak powiedziała babcia Pawlaczka w filmie "Sami swoi" - sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie, wciskając Pawlakowi do ręki granat. Z taką rzeczywistością nie mogę się pogodzić. I nie takiej sprawiedliwości spodziewałem się w Słupsku. Ale w tym momencie w żaden sposób tymi błędami nie obciążam uzytkowników forum.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt lis 06, 2007 13:35 
Awatar użytkownika

malkontent napisał:

Cytuj:
Muzyka to nie sport, w którym da się jednoznacznie określić, kto jest nalepszy.

Napisał jeszcze wiele innych stwierdzeń, które nie podlegają dyskusji, bo są tak oczywiste jak zmiana pór roku.
Szkoda jednak, że bywa iż nieomylne wyrocznie, które trafiając na inny gust niż własny, zaczynają pod naciskiem rzetelnych argumentów używać metod polegających na ucieczce od tematu lub drwinie, zatracając przy tym dobry smak, i przyjmując jednocześnie zasadę: moje musi być bezwzględnie na wierzchu.

I niech nożyce się nie odzywają!

PS. A niech będzie jego na wierzchu, jeżeli jest mu to tak bardzo potrzebne. (podobnie rzekł D T do L K )

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt lis 06, 2007 15:54 
Awatar użytkownika

Powtarzam dla Tadeusza: sport nie ma nic wspólnego z uczciwością. Zresztą życie często też. Zasuwając do Słupska kilkaset kilometrów liczyłem na uczciwość. Gdyby w Słupsku pojawił się jako uczestnik sam Niemen, pewnie zostałby pominięty. Takie historie już się zdarzały. Elvis Presley miał w Memphis ulubioną knajpę do której lubił udawać się incognito. W tej restauracji organizowano konkursy na sobowtura Elvisa. Ponoć kiedyś dał się namówić na wzięcie udziału w takim konkursie. A teraz pytanie: czy wygrał? Oczywiście, że nie. Choć wyboru dokonywali miłośnicy jego talentu. Drugi przykład został dokładnie opisany ( o ile jest prawdziwy) w Nowym Testamencie. Czyż ludzie nie wyparli się zbawcy na przybycie którego czekali? Czyż nie darowali życia Barabaszowi, a Jezusa ukrzyżowali? I jeszcze raz! Bileterki miały przykazane głosować na miejscowego idola.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt lis 06, 2007 20:12 
Awatar użytkownika

Jestem na 100%pewna ze Mroczny to ktos z Rzeszowa 8)
porazka boli,co?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 06, 2007 21:31 
Awatar użytkownika

Nie chodzi o to, aby dochodzić kto to jest i skąd przyjechał.

Człowiek jest rożalony i wyłożył powody tego żalu.

Nuta żalu zaburzyła Mrocznemu proporcje. Drugi przykład jaki dał na potwiedzenie swoich racji świadczy tylko o utrzymującej się pomroczności w ocenie wyników konkursu... Bo przykład z Elvisem wystarczająco pokazuje, o co Mu chodziło.

Do organizatorów pewnie dotrą echa tej dyskusji. Szkoda by przez jakieś uchybienia ucierpiała generalnie dobra opinia o tym festiwalu.

Chciałbym więc jakoś podnieść na duchu tych wszystkich niedocenionych, smutnych i mrocznych, więc też się troszkę nad sobą poużalam :wink:

Bo tak Stachu nie może być. Pierwszego dnia było świetnie. Nikt z młodych jeszcze nie był wyeliminowany, a ja jako znana kreatura z forum zostałem od razu rozpoznany, przywitany i dodatkowo opromieniony aurą panów z telewizora, których przyciągnąłem na festiwal.
Nie mogłem wtedy narzekać na brak towarzystwa - nawet Koleżanki z forum zajęły mi dobre miejsce ! 8)

Ale kiedy tylko następnego dnia Koledzy z kamerą wyjechali, to Koleżanki oddały moje miejsce jakiemuś muzykowi, a ja poczułem się odtrącony także przez panie bufetowe i dziewczyny z karteczkami. Nic na piękne oczy. Koleżanki nie chciały mnie wieczorem odwiedzać, a miałem Im do pokazania film z Bud !

Tylko Stach, Jego Żona, kolega Wiesio i jeszcze tata Paranorma zechcieli zrobić sobie ze mną fotkę...

Taki byłem biedny - mówię Wam ... :(

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.