[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz paź 13, 2019 23:25

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn mar 17, 2008 12:33 
Awatar użytkownika

W najnowszej "Gali" Małgorzata Niemen mówi trochę o Czesławie, a także o planach wydania w tym roku felietonów pisanych dla "Tylko Rocka" i o chęci upowszechnienia mniej znanych utworów męża (niestety tu już bez żadnych konkretów).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 17, 2008 19:25 
Awatar użytkownika

:wink: pożyjemy, zobaczymy :N:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 18, 2008 17:47 
Awatar użytkownika

Artykuł od dziś można przeczytać w internecie->Tutaj.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 18, 2008 18:11 
Awatar użytkownika

Bardzo ciekawy materiał - pod każdym względem.
Czyżby przełom, na który czekamy z taką nadzieją i utęsknieniem?
Czas jest jednakowy dla nas wszystkich i tej prawdy nie da się ukryć. Zresztą po co? To jest bez sensu i wbrew prawom natury.
Tak jest zdecydowanie lepiej i bliżej nam wszystkim.
Gratuluję zmiany trendów.
A wracając do zapowiedzi - mam pytanie czego oczekujecie po tym wydawnictwie? Jakie macie propozycje i nadzieje? To nie musi, ale może pomóc.
Pamiętam jak na Festiwalu w Sopocie'04, w trakcie koncertu poświęconego Czesławowi, z ekranu za sceną, padły pierwsze deklaracje dotyczące książki z wierszami i grafikami Niemena. Miała podjąć się tego zadania bliska Czesławowi osoba - wieloletnia redaktorka pisma "Radar", tak przyjaznego Niemenowi - Krystyna Tarasiewicz.
Cztery lata trzeba było czekać na spełnienie tej obietnicy. Czy w takim kształcie jak zapowiadany?
Widziałbym przekładki na kredowym papierze, a tam wszystkie prace plastyczne w pełnej gamie kolorów.
Czy są inne sugestie?

(.)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr mar 19, 2008 10:13 
Awatar użytkownika

Edycja dzienników i felietonów "Pantheon" zapowiadana jest co najmniej od dwóch lat.
Nigdzie nie czytałem, ani nie słyszałem, aby Panie Niemen zwracały się o jakieś sugestie.
Zrobią to zapewne same.

A przygotowanie takiej edycji wymaga nie tylko pewnego dystansu i dobrej znajomości twórczości Niemena, ale i wiedzy o kontekście opisywanych przez Niego wydarzeń .

Trzeba tu powiedzieć, że miłośnicy jego talentów oczekują w pierwszej kolejności wydania utworów muzycznych Cz.Niemena ...

Zauważyć też wypada, że :N: jest chyba jedynym znanym, polskim muzykiem bez oficjalnie wydanej płyty DVD... :(

Ostatnio zmieniony śr mar 19, 2008 10:24 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr mar 19, 2008 10:22 
Awatar użytkownika

Trzeba jednak powiedzieć sobie szczerze, że miłośnicy jego talentów oczekują w pierwszej kolejności wydania płyt ... - M-tz.
A kto ustalił tę kolejnośc ? Dla mnie felietony również są pierwszorzędne :!: . Kto wie co " z :n: " ja potrzebuję przede wszystkim ? Może nr jeden to... grafiki :?:

A to jakie Ty M-tz wyciągasz wnioski ,to mnie nie obchodzi i mam to w nosie, myśl sobie co chcesz .

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr mar 19, 2008 11:07 
Awatar użytkownika

Stachu- jeśli rzeczywiście byłbyś zorientowany w temacie to nie odkrywałbyś teraz z zapałem neofity dzienników "Pantheon" z numerów TYLKO (i TERAZ) ROCKA. Są tacy, którzy mają je wszystkie i nie czekają na ich wybór. Oczekują na muzykę.

Jak dotąd doczekali się jednej płyty z jednym utworem i kilku wywiadów, w których mówi się o powolnym wejściu w dzień, o skakaniu pilotem po kanałach telewizora i tajemniczych, niegodziwych ludziach (domyślam się, że to Ci, którzy coś dla pamięci Niemena robią).
Na szczęście jest festiwal w Słupsku i Marek Bałata, który od trzech lat z wielkim wysiłkiem prezentuje swój program na zespół, orkiestrę i chóry, więc jest się czym pochwalić. Tylko, że są tacy, którym to nie wystarczy...

Powiedz tylko : skąd czerpiesz nadzieję ? Wskaż w tym wywiadzie choć jedną konkretną i poważną przesłankę do optymistycznego spojrzenia na losy artystycznej spuścizny Niemena.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr mar 19, 2008 11:26 
Awatar użytkownika

Powiedz tylko : skąd czerpiesz ( siły) nadzieję ? - napisał Markovitz.
Z pracy nad sobą :1. "Duch zdrowy to i ciało zdrowe"- m.in. Biblia ostatnio Budda ... 2. Praca zawodowa. 3. Uprawianie sportów (amatorsko), biegi- w narodowych biegach zająłem 2-gie miejsce, biegam w każdą pogodę i porę roku, jeżdzę rowerem po leśnych wertepach, uprawiam działkę warzywno-rekreacyjną i .... słucham CZESŁAWA NIEMENA.... :D Ostanio przybył mi bardzo miły i kochany "obowiązek", ale to nie jest dla Ciebie istotne.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr mar 19, 2008 11:42 
Awatar użytkownika

Stach napisał:
Cytuj:
Ostanio przybył mi bardzo miły i kochany "obowiązek", ale to nie jest dla Ciebie istotne

Pewno kotka sobie kupił.. :D
UPSSS :oops:, przecież to nie ma nic wspólnego z Niemenm

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr mar 19, 2008 13:51 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
Ostanio przybył mi bardzo miły i kochany "obowiązek", ale to nie jest dla Ciebie istotne.

Przeciwnie - to są bardzo istotne obowiązki. Tyle, że raczej nie opowiada się o nich prasie. Na forum też niezręcznie dyskutować na ten temat.

Jak zrozumiałem z wywiadu dla GALI : sprawy, na których nam zależy przez cały styczeń musiały poczekać...

Strach pomyśleć, że z podobnych powodów mógłby się odwlec np. termin festiwalu .. :?

Nie o wszystkim trzeba koniecznie mówić w wywiadach - prawda ..?

Bogdan pisze:
Czyżby przełom, na który czekamy z taką nadzieją i utęsknieniem?

Trzeba poczekać aż wnuki podrosną, bo na razie nie ma o czym marzyć.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 20, 2008 23:45 
Awatar użytkownika

Myslalem ze spokojnie spedze Swieta , a tu ponowny przedswiateczny atak we wszystkich kolorowych sponsorowanych mediach i to jakich . Same Exklusivy .. Taka poganska natura .
Mamić i irytować staruszków , może w koncu tez padną i będzie cisza .
Sprzeczne obietnice . Odkrywanie tajemnic, które są znane .
Pantheon ja czytalem w rekopisie . Machano reka . Kto to wyda ?
- Wydadzą , ale kiedy ?

"Lepiej zapytać raz i wstydzić sie raz niż nie pytać wcale i wstydzić się cale życie"

Tak oczywiście to prawda oczywista ktora nie dociera to glowy siegajac tylko papieru .
Caly sztab niemenologow , expertow , znawcow i bliskich czeka z otwartymi rekami .
I co , i nic .
A Panie sie uczą , czytają , sluchają , wszystko wieczorowo .
A to nie jest prawdziwa wiedza .
Cierpiał Chrystus wiec cierpimy i my .
Nihil novi .
Tylko czy efekty tego cierpienia są takie same ?
WESOLEGO ALLELUJA WSZYSTKIM ! :oops:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 21, 2008 0:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Stachu- jeśli rzeczywiście byłbyś zorientowany w temacie to nie odkrywałbyś teraz z zapałem neofity dzienników "Pantheon" z numerów TYLKO (i TERAZ) ROCKA.
Są tacy, którzy mają je wszystkie : od pierwszego do ostatniego i nie czekają na ich wybór. Oczekują na muzykę.

Mogę tylko przyklasnąć Markovitzowi.

Jaki sens ma wydawanie twórczości Niemena z obszarów w których był twórcą co najwyżej przeciętnym, podczas gdy nieznane lub niedostępne pozostają materiały z obszarów w których był twórcą wybitnym?

DS

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 21, 2008 0:19 
Awatar użytkownika

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
"Lepiej zapytac raz i wstydzic sie raz niz nie pytac wcale i wstydzic sie cale zycie"
Tak oczywiscie to prawda oczywista ktora nie dociera to glowy siegajac tylko papieru .
Caly sztab niemenologow , expertow , znawcow i bliskich czeka z otwartymi rekami .
I co , i nic .

Panie najwyraźniej chcą nam udowodnić, że nie potrzebują żadnej pomocy... tylko niestety wszyscy na tym tracimy.

P.S.
Romualdzie, gratulacje z okazji trzysetnego posta. :D
Wszystkim również życzę pogodnych i radosnych Świąt.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 21, 2008 1:58 
Awatar użytkownika

Darek Sieradzki pisze:
Jaki sens ma wydawanie twórczości Niemena z obszarów w których był twórcą co najwyżej przeciętnym, podczas gdy nieznane lub niedostępne pozostają materiały z obszarów w których był twórcą wybitnym? DS

Sens jest - bardzo jasny i czytelny.
Ja go widzę bardzo wyraźnie i będę optował za tą propozycją.
Uważam, że nie należy negować potrzeby tego rodzaju przedsięwzięć, a raczej próbować sugerować wydawcy, jak widzimy taki album.
Dziwię się Darku, że właśnie Ty zadajesz takie pytanie.
Ja jestem jednym z tych, którzy posiadają prawie wszystkie felietony i wiersze ozdabiane co raz jakimiś miniaturkami prac plastycznych Niemena.
I co z tego wynika? Dlaczego oczekuję na tego typu publikację? Dlaczego przyklaskuję tej inicjatywie?
Nie dla przekory. Też nie po to, by przypodobać się pani Małgorzacie.
Zwyczajnie uważam, że taka publikacja jest konieczna.
Po pierwsze.
Nie każdy jest w posiadaniu archiwalnych roczników "Tylko Rocka" i "Teraz Rocka". Nie każdy z zainteresowanych ma zatem możliwości zapoznania się z dorobkiem literackim i plastycznym Niemena.
Dlaczego to odrzucać?
Przecież nie można kwestionować takiej konieczności i nie dostrzegać takiej potrzeby.
Każda biografia zawiera stwierdzenia typu - Niemen to: kompozytor, wokalista, poeta, felietonista, plastyk...
Dlaczego więc odrzucasz Darku tę ważną, wyróżnianą i cenioną sferę wypowiedzi artystycznej, filozoficznej i społeczno-politycznej Niemena.
Nawet jeżeli pośród ciekawych, są tam utwory słabsze? Jak to ocenić komuś, kto tego nie pozna?
Po drugie.
Pragnąłbym mieć w swych zbiorach dzieł wszystkich, również utwory nieznane, o których wspomina się w zapowiadanym wydawnictwie.
Dalej - chciałbym móc mieć możliwość zobaczenia prac plastycznych w pełnej krasie, a nie miniaturki wielkości avatara.
I sądzę, że nie jestem w tym odosobniony.
Po trzecie.
O taką książkę często się upominaliśmy i wiem, że znajdzie się wielu, którzy ją kupi, jak wszystko, co związane jest z Niemenem. Nie tylko z potrzeby kolekcjonerskiej, ale zwykłej potrzeby obcowania z dorobkiem niemuzycznym Czesława.
Nie bez znaczenia są względy praktyczne.
Posiadanie "w zasięgu ręką" materiału literackiego, choćby po to, by zacytować tę, czy inną Jego myśl. Zastanowić się nad pozostawionymi nam Jego myślami.
Czy to nie wystarczające powody, aby czekać na ukazanie się takiej pozycji na naszym rynku?
Oczywiście nie załatwi to problemu definitywnie.
Dalej czekać będziemy na materiał muzyczny i o to, co oczywiste, należy głośno się upominać, gdziekolwiek jest to możliwe.
Nie może bowiem być jedynie coś, za coś.
To musi być działenie równoległe - jedno wydawnictwo plastyczno-literackie i obok tego drugie - muzyczne, napędzające zainteresowanie i sprzedaż pierwszego.
Tak jak ma to miejsce w normalnych, zdrowych i uznawanych na całym świecie, zasadach dobrego marketingu. Chociaż to już raczej mniej powinno nas obchodzić. Nie nasze zmartwienie, jak zareaguje rynek, w przypadku błędów promocyjnych. Straci wydawca...
Dzisiaj tracimy wszyscy.
Niemen, spadkobiercy, fani, wydawcy...

(.)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 21, 2008 9:31 
Awatar użytkownika

Darek Sieradzki pisze:
Markovitz pisze:
Stachu- jeśli rzeczywiście byłbyś zorientowany w temacie to nie odkrywałbyś teraz z zapałem neofity dzienników "Pantheon" z numerów TYLKO (i TERAZ) ROCKA.
Są tacy, którzy mają je wszystkie : od pierwszego do ostatniego i nie czekają na ich wybór. Oczekują na muzykę.

Mogę tylko przyklasnąć Markovitzowi.
Jaki sens ma wydawanie twórczości Niemena z obszarów w których był twórcą co najwyżej przeciętnym, podczas gdy nieznane lub niedostępne pozostają materiały z obszarów w których był twórcą wybitnym?

DS

No to jest was egoistów dwóch. Myślicie tylko i wyłącznie o sobie, że inni chcieliby posiadac dzienniki, felietony was nie interesuje, ba nawet z waszych wypowiedzi wynika ,że chcecie ograniczac dostęp do szerokiej palety pracy twórczej Niemena. Zamykacie Jego twórczośc w szufladzie z napisem " Niemen - muzyk".W ogóle jakim prawem narzucacie ( M-tz i DS) komukolwiek co jest świetne a co liche.Byc może są ludzie ,fani Niemena , którzy ulegną waszym ukierunkowywaniom sposobu na odbiór Niemena.Już w minionej epocy byli tacy pismacy co to dworowali sobie z Niemena, pomniejszali Jego obecnośc na polskiej scenie muzycznej.To,że ja posiadam wszystkie dzienniki drukowane w TR, nie pozwala mi na zamykanie ich przed innymi, tak jak z posiadanymi utworami,choc wiem ,że są tacy kolekcjonerzy ,że cieszą sie ,że tylko oni posiadają dane dzieła Niemena , to takie płaskie .Dlaczego się nie dzielic z innymi- propagowanie twórczości Niemena- muzyką, wierszami, felietonami...? Co to za radośc posiadac a nie dzielic się.? Dawac to dopiero radośc.Zapominacie o muzyce filmowej, teatralnej o wystawach ,aukcjach prac plastycznych na piekne cele. Zapominacie o wywiadach radiowych, telewizyjnych.Wachlarz jest bardzo szeroki i wcale nie niskich lotów, jakby chciało kilku .Co mi tam jeden z drugim będzie pisał czy wmawiał co jest dla mnie dobre a co złe w twórczości Niemena . Zamykanie Niemena w "szufladzie unicestwienia" z napisem muzyk, tylko muzyk jest szkodliwe i nie pożądane.
...
Kiedyś wszyscy spotkamy sie tam, gdzie jest obecnie Czesław Niemen i czy prosto spoglądac będziecie MU w oczy?

Ostatnio zmieniony pt mar 21, 2008 10:03 przez Stach, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.