[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz lip 12, 2020 1:15

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt cze 20, 2008 21:22 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:
Cytuj:
Ejże, czyżby w tej rozmowie nie udało się poruszyć żadnego aktualnego tematu ..?

Temat jest ciągle aktualny- Niemen znany i...mniej znany.
Realizacja audycji w okresie wakacyjnym może potrwać dłużej. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 21, 2008 15:43 
Awatar użytkownika

Rozumiemy ze tempo prac przy realizacji audycji dostosowano do tempa prac przy wydawaniu utworow :n:

O wystepach w Szczecinie nic nie wiem , bo nie bylem . Zreszta nie przewidywalem tam zadnych sensacyjnych wiadomosci. Ponad to wszystko z podkreslenia wydaje sie dla mlodych , co mnie nie dotyczy oczywiscie .Mnie obowiazuje zasada wzajemnosci .
Poznanska frekwencja z nagonka mowi sama za siebie. W publikatorach cisza .

Dzis ide na inauguracje I Festiwalu Organowego w Szczecinskiej Katedrze . Nowe organy /trzecie w kraju pod wzgledem wielkosci/ oddano wlasnie w ubiegla niedziele . Sa przepiekne i brzmia wspaniale . Tu licze na pewno na pozytywne relacje i prawdziwa uczte duchowa . :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 22, 2008 13:21 
Awatar użytkownika

Również w lipcu odbędą się spotkania z panią Małgorzatą Niemen

3 lipca, godz.17.00 – empik w Gdańsku (Galeria Bałtycka)
oraz
4 lipca, godz. 16.00 – empik w Olsztynie (CH Alfa)

W Olsztynie tego samego dnia o godz.19-tej w Amfiteatrze im. Czesława Niemena
będzie można zobaczyć widowisko poświęcone twórczości Czesława Niemena w wykonaniu zespołu wokalnego Pro Forma, Kieleckiego Teatru Tańca oraz pianisty jazzowego - Artura Dutkiewicza

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 25, 2008 21:29 
Awatar użytkownika

A tu fotorelacja z wczorajszego spotkania w katowickim empiku.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 26, 2008 6:48 
Awatar użytkownika

Dzięki. Nigdy wcześniej tak często nie widywałem p. Małgorzaty NIEMEN. Pozdrawiam. 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 26, 2008 10:59 
Awatar użytkownika

Bardzo dużo sił i energii włożyła Pani Małgosia w promocję "swojej" płyty z mniej popularnym repertuarem Czesława "Spiżowy krzyk".
Zbiorę wszystkie informacje z tym związane:
10.06.godz.17.00 empik Warszawa, ul. Nowy Świat 15/17
11.06. godz.17.00 empik Kraków, Rynek Główny 5
18.06. godz.17.00 empik Poznań, ul.Ratajczaka 44
19.06. godz.17.00 empik Szczecin, Al.Wyzwolenia 18/20
24.06. godz.17.00 empik Katowice, CH Silesia, ul. Chorzowska 107
25.06. godz.17.00 - empik we Wrocławiu (Megastore).
03.07. godz.17.00 – empik w Gdańsku (Galeria Bałtycka)
04.07. godz.16.00 – empik w Olsztynie (CH Alfa)
...
I choć w poszczególnych empikach, które odwiedziła, nie było tłumów, to jednak relacje zamieszczane TUTAJ (Dominik, Piotr), mówią jednoznacznie, że atmosfera wszędzie była bardzo miła i to jest budujące.
Od czegoś trzeba zacząć.
W sytuacji konfliktu - najlepiej od wzajemnego zrozumienia i łagodzenia tonu swych wypowiedzi.
Zwróćmy uwagę również na fakt, że nawet słowa, które padły podczas jednej z rozmów telewizyjnych, a które przyjęliśmy z taką goryczą, tej atmosfery spotkań nie zakłóciły.
A byli przecież na tych spotkaniach (a także na czacie w Interii - [Ewa, Markovitz]), także fani Niemena, którzy tę telewizyjną rozmowę zapewne słyszeli.
O czymś to świadczy.
Emocje opadły, zaczęły się zwykłe rozmowy, do których wszyscy chyba tęsknimy. Jaki sens ma zaognianie konfliktów, do czego ma to doprowadzić?
Przysłowie mówi: "zgoda buduje...".

Pani Małgosia nie bała się, wbrew moim wcześniejszym sugestiom, stanąć "oko w oko" z potencjalnie napastliwymi fanami, natarczywie rządającymi nowych, mniej znanych nagrań swego męża.
I tą postawą mi zaimponowała.
Konsekwentna, odważna i gotowa bronić swoich racji.
Czy każdego byłoby stać na takie zachowanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę frontalny atak, jaki TU przeprowadziliśmy na tę płytę i pośrednio (często jednak i bezpośrednio) na autorkę tej kompilacji?
Dostrzegam tu jakieś podobieństwo do zachowań Czesława. Dostrzeżmy także i to.
To są fakty i to należy, abstrahując od zwykłego i należnego jej szacunku, jaki winniśmy mieć dla kobiety, a do tego żony Czesława, docenić, uznać oraz uszanować.
Pomyślmy hipotetycznie.
Jak reagowalibyśmy, gdyby Czesław żył i taka płyta ewentualnie by się ukazała?
Odpowie ktoś, Czesław takiej płyty by nie wydał?
Być może, ale przecież wydał kompilację z serii "Złote przeboje" z jednym rarytasikiem.
I kto wówczas wytoczył przeciwko niemu takie ciężkie działa, jak teraz przeciw jego żonie?
Nie pamiętam.
A przecież Czesław miał wówczas niewspółmiernie większe możliwości, dysponował tym samym materiałem, który mają Spadkobierczynie i znał się na tym niewspółmiernie lepiej.

Ale Pani Małgosiu, my nadal czekamy, czekamy, czekamy..., bo :N: jest nam tak bardzo drogi i ważny.
Proszę wziąć to sobie do serca.

(.)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 26, 2008 13:31 
Awatar użytkownika

Efektów promocji płyty nie mierzy się ilością spotkań...

Pytania dotyczące repertuaru tej płyty udało mi się zadać podczas czatu w Interii :

M-tz : Powiedziała Pani, że najważniejsze, jeśli chodzi o plany wydawnicze jest wyrażone kiedyś zdanie pani męża.
Jak zatem czuje się Pani czytając takie zdanie w książce R.Radoszewskiego:

:N: "Są także oczywiste kiksy, których się nie wypieram jak np."Spiżowy krzyk".

Małgorzata Niemen: To jest zdanie Czesława. Ja jestem zachwycona.
Ile ludzi, tyle gustów.

.. i jeszcze :

M-tz : Dlaczego próbuje Pani popularyzować tylko pop w rodzaju "Jagód szaleju", a nie udało się dotąd wydać utworów nagranych z Grupą Niemen za granicą ?

Małgorzata Niemen : Nie uważam, że "Jagody szaleju" to pop.
Sam Czesław mówił, że jest to piosenka prześmiewcza, pastisz
.

Mój komentarz do tej ostatniej kwestii :

Można zgodzić się, że "Ptaszek" jest muzycznym żartem. Ale piosenka "Jagody szaleju" choć ma ironiczny tekst to jednak całkiem serio była promowana jako potencjalny przebój.

Nawet rozesłano do stacji radiowych specjalnie wydany singiel z tym utworem.

Efekt ? Mniej niż mizerny... To nagranie to porażka.

Trzeba było zrobić z tej piosenki prezent dla chóru w Olsztynie albo dla Rosiewicza.

Jaki więc był sens w wydaniu tej samej wersji jeszcze raz (na CD "Spiżowy krzyk") :?:
:roll:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 26, 2008 14:04 
Awatar użytkownika

ratajczak bogdan pisze:
Jak reagowalibyśmy, gdyby Czesław żył i taka płyta ewentualnie by się ukazała?
Odpowie ktoś, Czesław takiej płyty by nie wydał?
Być może, ale przecież wydał kompilację z serii "Złote przeboje" z jednym rarytasikiem.
I kto wówczas wytoczył przeciwko niemu takie ciężkie działa, jak teraz przeciw jego żonie?
Nie pamiętam.
A przecież Czesław miał wówczas niewspółmiernie większe możliwości, dysponował tym samym materiałem, który mają Spadkobierczynie i znał się na tym niewspółmiernie lepiej.

Bogdanie, z całą pewnością Czesław nie wydałby nigdy takiej płyty, zresztą pani Małgosia też to przyznała podczas rozmowy w tv Interia.
Seria "Złote przeboje" z założenia jest wydawnictwem przypominającym największe przeboje danego artysty, trudno więc byłoby Czesławowi zamieścić tam niepublikowane utwory. Poza tym Czesław miał wówczas plany wydania nieznanego materiału na płytach, nie było więc powodu wciskania mniej znanych rzeczy na przebojową składankę.
Teraz jest trochę inna sytuacja, bo Niemen już nigdy nie wyda nowych płyt.
Rozumiem, że pani Małgorzata ma prawo wydawać swoje ulubione nagrania Czesława, ale jeśli jej propozycje nie trafią w gust odbiorców, to taka płyta po prostu się nie sprzeda. Większość fanów ma chyba trochę inny gust i na pewno nie wybrałaby na tę składankę aż kilku mniej udanych utworów Czesława.
Z pewnością dużą zachętą dla potencjalnego nabywcy byłoby umieszczenie na takiej płycie chociaż jednego czy dwóch niepublikowanych nagrań.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 26, 2008 15:52 
Awatar użytkownika

Składanka "Spiżowy krzyk" miała z założenia składać się z materiału JUŻ WYDANEGO - taki warunek dały ponoć Polskie Nagrania. Inicjatywa "przypomnienia zapomnianego Niemena" pojawiła się od strony wydawcy. Skoro Niemena w mediach i tak jest niewiele, bardzo się cieszę, że P. Małgorzata tę możliwość wykorzystała.

Poza tym, czy miłośnicy zapomnieli już, co było pierwszym pośmiertnym wydawnictwem? "41 Potencjometrów Pana Jana" to materiał, który jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla fanów. Zapomnieliście już?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 26, 2008 18:44 
Awatar użytkownika

Oczywiście Dominie - można przejść do porządku dziennego nad płytą "Spiżowy krzyk", bo jak słyszę - są jeszcze słuchacze, dla których ten zestaw to nowość i składanka ich zadowala. Niektórzy z Was nawet wyrażają nadzieję, że kolejne części serii będą zawierały ciekawe, mniej znane nagrania...

Tyle tylko, że założeniem tego projektu było wydanie kompilacji* złożonych wyłącznie z nagrań należących do katalogu wydawcy. Czyli takich, które znalazły się już kiedyś na płytach wydanych przez Polskie Nagrania.

O muzyce Niemena w mediach były już dyskusje w innych topikach. Płyta "Spiżowy krzyk" ma raczej kameralną promocję. Będzie jeszcze kilka audycji radiowych (od 7VII do 11 VII w PR1), ale o klipie dla telewizji nikt jakoś nie pomyślał ...

* z wywiadu dla Interii wynika, że można spodziewać się jeszcze dwóch takich płyt...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 26, 2008 22:43 
Awatar użytkownika

Marku, a co z utworem "Status mojego ja"? On nie znajduje się w katalogu Polskich Nagrań ;> Podobnie chyba "Jagody szaleju"...

Wydaje mi się, że miast narzekać, mógłbyś pomóc Spadkobierczyniom - masz "łeb na karku", nieźle orientujesz się w prawach autorskich, znasz machinę promocyjną etc., wiedzę o muzyce Niemena masz ogromną - myślę, że gdybyś zaproponował pomoc - nie otrzymałbyś definitywnej odmowy 8)

Może nowy list otwarty? Cieplejszy i zawierający słowa "jak możemy pomóc"? Gdybym tylko mógł, to chciałbym się przyczynić do wydania nowych materiałów. Ja takich możliwości nie mam; ale inni za to - ogromne.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 27, 2008 7:46 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
a co z utworem "Status mojego ja"? On nie znajduje się w katalogu Polskich Nagrań ;> Podobnie chyba "Jagody szaleju"...

Ja pisałem o przedstawionej w wywiadzie koncepcji. Domyślam się, że propozycja została rozszerzona o utwory z ostatnich albumów solowych z inicjatywy Pani M. Niemen.

Co do łba, pomocy i listu otwartego... Lata mijają, mój łeb posiwiał i nie odczuwam już potrzeby obrywania za rzekomo "napastliwy" list. A i przymilać się nie zamierzam.
Nie wiem,co myślą o tym inni, ale dla mnie ten list zachował aktualność. Tylko reakcji spodziewałem się innej...

Ostatnio zmieniony pt cze 27, 2008 9:01 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 27, 2008 8:39 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Nie wiem,co myślą o tym inni, ale dla mnie ten list zachował aktualność.

To prawda, bo przecież pytania postawione w tym liście nadal są Paniom zadawane przy różnych okazjach.

Dominie, o chęci pomocy też pisaliśmy w liście:
Cytuj:
Pragniemy podkreślić, że wśród użytkowników naszego forum internetowego znajdują się osoby, które w przypadku pozytywnej reakcji ze strony Pań służyć mogą bezinteresowną pomocą tak w sprawach organizacyjnych, jak i informacji o tak oczekiwanych wydawnictwach oraz pozostawionych przez śp. Czesława wypowiedziach publicznych i prywatnych w sprawie doboru i układu nagrań w projektowanych od lat wydawnictwach.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 27, 2008 11:34 
Awatar użytkownika

W dzisiejszym Dzienniku Polskim jest spory artykuł - rozmowa " Zawsze pytałam Czesława... " Wacka Krupińskiego ( piszę Wacka bo jesteśmy na " Ty " ) z Małgorzatą Niemen. Wacek nawiązuje w nim do wywiadu jaki przeprowadził z CN po jego koncercie w Krakowie z okazji 40-to lecia pracy Artysty. Jest w nim więc o planowanych płytach " Świat nieodkryty " i " Sen końca i początku ", które jak się okazuje ( zwłaszcza ta druga ) były raczej w sferze zamarzeń niż rzeczywistości. Jest o kolejnym niezralizowanym projekcie " Pieśń od ziemi naszej ", jest zapowiedź na ten rok CD PR z Jazz Jamboree i kolejnych dwóch składankach Polskich Nagrań. Jest również o tym, że CN nie kupował i nie słuchał płyt ( cholera znów niektórzy będą mieli problem :) ), że MN nie była nigdy fanką CN, a raczej Czerwonych Gitar, Trubadurów i Kasi Sobczyk. Jest o rozczarowaniach CN, jest o miłości i wspólnym życiu, i jest również o tym, że p. MN wraz z córkami archiwizuje dorobek męża, choć jak mówi " Z konieczności. Ostatnimi laty Czesław zamierzał założyć wydawnictwo, by wydawać swoje płyty, wiersze, felietony - przygotował nawet logo " Nota Enigma ". Chciał w pełni być, jak mówił Zosią Samosią., więc pewnie wolałby, aby o to, co pozostawił , zadbała najbliższa rodzina ".

P.S. link do całego artykułu, tylko trzeba pobrać kod dostępu.
http://www.dziennik.krakow.pl/public/?2 ... 04/04.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 27, 2008 12:34 
Awatar użytkownika

Słupski empik- "Spiżowy krzyk" na 14. pozycji, tydzień temu ... 20. :D

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.