[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw lut 20, 2020 2:16

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt cze 27, 2008 15:24 
Awatar użytkownika

Dzięki, Maćku za link. Myślę, że to ciekawa i ważna rozmowa, ponieważ dotyczy Czesława i jego twórczości.

Bardzo się cieszę, że Pani Małgorzata myśli o wydaniu płyty "Pieśń od ziemi naszej". :)
Maciek pisze:
Jest również o tym, że CN nie kupował i nie słuchał płyt...

Ale zauważ Maćku, że ta wypowiedź dotyczy tylko ostatnich lat życia Niemena. Zresztą on przecież mówił, że ładne piosenki, które miały powstać, już dawno powstały i nie bardzo podobało mu się to, co działo się we współczesnej muzyce. Poza tym był zajęty wieloma swoimi projektami, które pochłaniały mnóstwo czasu, więc wcale mnie nie dziwi, że nie kupował i słuchał płyt. Jego żona uważa, że nie chciał nasiąkać innymi dźwiękami. Myślę, że to już mu nie groziło, był przecież w pełni ukształtowanym artystą o wypracowanym własnym stylu.

Ciekawa jestem, czyje zachowanie sprowokowało Czesława do napisania Dziwnego świata, mam nadzieję, że kiedyś się dowiemy. Myślę, że wszyscy powinni poznać genezę tak ważnego utworu.
W Jagodach szaleju prędzej można się domyślić, o kim mowa...

Podobały mi się słowa pani Małgorzaty o tym, że Niemen całe życie szedł w stronę horyzontu, by zobaczyć, co też nowego się za nim kryje. Te słowa znakomicie obrazują jego nieustanne artystyczne poszukiwania.

Znacznie mniej mi się podobało, kiedy pani M. mówiła o gdańskim przedstawieniu "Księgi Krzysztofa Kolumba", podczas kiedy przedstawienie miało miejsce w Gdyni...

No i ciągle czytam, że wyjdą nagrania z Jazz Jamboree, ale nigdzie nie ma szczegółów, o które dokładnie koncerty chodzi, a to przecież jest istotne dla fanów.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 28, 2008 12:05 
Awatar użytkownika

Pięknie widzieć zadowolonych ludzi. I oni są!
Nawet pośród fanów Czesława.
Powstał nawet clip, wprawdzie jedynie amatorski na You Tube, ale przecież to też chętnie oglądamy.
Pani Małgosia panuje nad tym wszystkm z wielką swobodą i doskonale wywiązuje się ze swej roli.
I taka promocja płyty, jak widzę, przynosi całkiem fajne efekty.
Wbrew naszym przypuszczeniom nie jest tak źle.
Mniej znana muzyka Niemena i możliwość osobistego spotkania z jego żoną, są, jak widać, dobrym magnesem.
W słupskim empiku pozycja 14, a na OLiS bardzo zadawalające miejsce, oscylujące w połowie listy. Zobaczmy kto na tej liście jest przed płytą "Spiżowy krzyk"?
Franek Kimono, Stachursky, Piotr Polk...
Jaka to konkurencja i o czym mówią takie listy?
A kto za płytą Niemena?
Z trudną muzyką, której do przebojowych przecież zaliczyć nie można.
Dire Straits, Cassandra Wilson, Marek Grechuta,
P. Rubik, J. Radek, Sarah Brightman, A. Piaseczny, Blue Caffe, Raz, Dwa, Trzy.
Nikomu (prawie) clipu nie brakowało, pełno ich w mediach.
I co?
Też zły dobór materiału?

Będą DVD, będą następne składanki dla tych, co na nie czekają, będzie książka z wierszami i grafikami Niemena, będzie płyta Niemen Aerolit z JJ'75, może z koncertu w Leningradzie, będą płyty CBS-sowskie.

Zakopano "topór wojenny" z Józefem Skrzekiem - jest szansa na koncert SBB w Słupsku, jest festiwal w Słupsku, były odsłonięcia pomników, nadano patronaty kilku szkołom, będzie uroczystość nadania imienia Niemena olsztyńskiemu amfiteatrowi...

Będzie się działo - jak mawia klasyk. :D

(.)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 28, 2008 12:33 
Awatar użytkownika

No , no .
Widze przybylo nowych klakierow . Przybylo tez nowych naiwnych .
Przybylo tez pouczajacych co maja robic starzy doswiadczeni fani , znajacy temat od pieciu lat , na wylot .
Jesli ktos jest naiwny jak dziecko , a na dodatek chce uchodzic za zbawce problemow , to niech porozmawia sobie merytorycznie sam . My robilismy to wielokrotnie . Bez wyniku !
My zjedlismy zeby , no i troche zdrowia .
Pani Malgosiunia / chce byc lepszy od innych !? / nie promuje zadnego Niemena .
Ona promuje siebie i tylko siebie . Nikogo wiecej .
Lapie na wedke naiwnych . Dla niej to cala zabawa .
Caly konflikt i problemy to jej zasluga , a nie nasza .
Piec lat zmarnowanych w indolencji i bylejakosci .
Czy ktos buduje drapacze chmur nie znajac tabliczki mnozenia . Tak jest , sa tacy ludzie . Wszystko wiedza nic nie wiedzac . Na dodatek ignoruja wiedze innych .
Tacy ludzie sa tak wielcy i tak mali ze na zadna miare sie nie zmienia . Tak jest i tak bedzie , a my dalej bedziemy wylewac lzy bez sensu .
Oczywiscie , moze cos kiedys wydadza , moze cos kiedys zrobia , ale tylko wtedy kiedy sie naucza , zabezpiecza , zapewnia i to tylko sobie .
My sie liczymy tylko tyle i az tyle , ze wcale .
Miejcie troche honoru ostatni z nadzieja w umyslach ! :( :? :o

Ostatnio zmieniony sob cze 28, 2008 12:58 przez Romuald Juliusz Wydrzycki, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 28, 2008 12:54 
Awatar użytkownika

ratajczak bogdan pisze:
...zakopano "topór wojenny" z Józefem Skrzekiem - jest szansa na koncert SBB w Słupsku...

I to właśnie, Bogdanie, wyczytałeś w słowach:
Cytuj:
Ten topór został zakopany. Ale nie musimy iść tą samą drogą.
:?: Ja wyczytałam coś zupełnie innego...

Podziwiam Twój entuzjazm, ja jeszcze nie potrafię zbyt wiele go wykrzesać, póki co czekam na efekty tych wszystkich zapewnień i obietnic. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 28, 2008 13:13 
Awatar użytkownika

Romualdzie - sztuką było pójść na spotkanie i wypowiedzieć swoje zdanie 8)

Niestety - relacji ze spotkań w Szczecinie i Wrocławiu zabrakło na forum.

Oczywiście SBB na festiwalu w Słupsku to tylko projekcja marzeń a nie dowód zakopania siekierki przez Panią Niemen... Myślę, że nadal żywe są uprzedzenia wobec Jo. Skrzeka. Bezpodstawne.

Ad.OLIS : przed komentowaniem list sprzedaży płyt należałoby sprawdzić, jak długo płyty tych wykonawców są na liście i jakie najwyższe miejsca zajęły...
I wtedy okaże się, że tacy wykonawcy jak : Raz Dwa Trzy, Amy Winehouse i Rubik przez wiele tygodni okupowali pierwszą pozycję zestawienia, a C.Wilson i Dire Straits są w notowaniach od przeszło dwudziestu tygodni i dotarli do drugiego miejsca.
Dobrze jak CD "Spiżowy krzyk" pozostanie w sierpniu w 50-ce. Jest to istotne dlatego, że słabe wyniki sprzedaży CD "Spiżowy krzyk" mogą opóźnić realizację kolejnych projektów wydawniczych.

Bogdan Ratajczak pisze:
Powstał nawet clip, wprawdzie jedynie amatorski na You Tube, ale przecież to też chętnie oglądamy.

Wbrew pozorom to nie jest jakiś amatorski klip, lecz .. promocyjny filmik sieci Empik.

Gdyby płyta była świetnie ułożona, to nie trzeba byłoby błagać ludzi, żeby przychodzili ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 28, 2008 13:35 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Ja wyczytałam coś zupełnie innego...

Mam taki oczyszczający mnie okres łagodności i zrozumienia, (oby trwał wiecznie!) - widzę szklankę wypełnioną do połowy. :D
Z takim nastawieniem łatwiej czekać.
Postaraj się Ewo podążyć tym śladem.
Zobaczysz jak pomaga, lepiej jak prozak. :wink:

Ewa pisze:
Podziwiam Twój entuzjazm, ja jeszcze nie potrafię zbyt wiele go wykrzesać, póki co czekam na efekty tych wszystkich zapewnień i obietnic. :wink:

Po ostatniej audycji radiowej z udziałem Józefa Skrzeka, który wspomniał Wojciecha Kilara, sięgnąłem do pełnego życia i optymizmu "Krzesanego" - (kompozycja z 1974 roku z okresu "Mourner's Rhapsody") - może stąd ten, wykrzesany we mnie, entuzjazm?
Romualdzie wiem, że jesteś koneserem dobrej muzyki klasycznej.
Jak widzisz jest jakaś alternatywa i sposób na przetrwanie do czasu aż się spełni to, co spełnić się musi. :)
Polecam!
A swją drogą zestaw: Skrzek, Kilar, Niemen - niezłe zestawienie.
Może coś zwiastuje?

(.)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 28, 2008 14:56 
Awatar użytkownika

Odniosłem się do postów Ewy i Romualda, nie mogę nie odpowiedzieć Markovitzovi.

Cytuj:
Oczywiście SBB na festiwalu w Słupsku to tylko projekcja marzeń a nie dowód zakopania siekierki przez Panią Niemen... Myślę, że nadal żywe są uprzedzenia wobec Jo. Skrzeka. Bezpodstawne.

Każdy projekt przed wdrożeniem musi przez czas jakiś być w sferze planów, przygotowań, przełamywania się do koncepcji. Józef Skrzek zdeklarował się, że jest gotów, Apostolis również.
Deklaracja Pani Małgosi została ogłoszona i nie mam powodu, aby nie wierzyć, że zostanie doprowadzone to do finału, ku uciesze nas wszystkich.
Myśl pozytywnie. Dlaczego wątpisz w szczerość deklaracji? :)
Wyobraźmy sobie poszerzoną powtórkę koncertu z odsłonięcia pomnika w Opolu.
"Pielgrzym", a dalej "Z pierwszych ważniejszych odkryć", "Ptaszek", "Inicjały", "Fly Over Filds Of Yellow Sunflovers" i na zakończenie "Rock For Macka".
Piękny zestaw.
Rozmarzyłem się, ale chyba nie zanadto?

Markovitz pisze:
(...)Ad.OLIS : przed komentowaniem list sprzedaży płyt należałoby sprawdzić (...)

Sprawdziłem i napisałem prawdę.
Za Niemenem są wymienieni wykonawcy, a nie jestem prorokiem i nie mogę przewidywać, jak daleko zajdzie w rankingu "Spiżowy krzyk". Być może spełni się Twoje przypuszczenie:
Dobrze jak CD "Spiżowy krzyk" pozostanie w sierpniu w 50-ce.
Nic nie poradzimy, że Niemen jest wyprzedzany przez Franka Kimono i jemu podobnych. Wolność wyboru.
Mogę jedynie wyrazić ubolewanie, że takie utwory jak:
"Epitafium pamięci Piotra" czy "Marionetki" są w cieniu pioseneczek, które nic nie wnoszą do kanonu polskiego rocka.

Markovitz pisze:
Wbrew pozorom to nie jest jakiś amatorski klip, lecz .. promocyjny filmik sieci Empik.

No to trzeba dołożyć sieci Empik!
Powiem poetycko tak:

Oj Empiku! Oj Empiku!
Nie kręć ty już tak słabych filmików.
Weź się w garść i się popraw .
Bo nie sprzedasz swych potraw.

No chyba im wystarczająco dołożyłem!
Przy kolejnych płytach zobaczymy tego efekt.
Jestem pewien.

(.)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 28, 2008 16:52 
Awatar użytkownika

Nie wiem po co ta replika, jeśli fakty są następujące :

- wymienieni wykonawcy mogą poszczycić się lokatami w pierwszej trójce notowania OLIS, podczas gdy "Spiżowy krzyk" już w trzecim tygodniu swojej obecności na liście notuje spadek,

-pani Małgorzata Niemen deklaruje zakończenie sporu, ale wyraźnie nie widzi potrzeby goszczenia Jo.Skrzeka i SBB na koncertach upamiętniających Cz.Niemena.

P>S> Te błaganie pod koniec filmiku Empiku jest raczej świadectwem bezsilności ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 28, 2008 18:02 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Nie wiem po co ta replika
...

Repliki są po to, by wygłosić swoje zdanie. Nie muszą nikogo zadawalać i przekonać, bo każdy może mieć swoje zdanie i przy nim pozostać.

Markovitz pisze:
-pani Małgorzata Niemen deklaruje zakończenie sporu, ale wyraźnie nie widzi potrzeby goszczenia Jo.Skrzeka i SBB na koncertach upamiętniających Cz.Niemena.

Nie podzielam tego poglądu.
W zdaniach wypowiedzianych przez nią w ostatnich wywiadach, nie doszukuję się takiej wyraźnej blokady Józefa Skrzeka na wspomnianych imprezach .
Zdanie: "Ten topór został zakopany, ale nie musimy iść tą samą drogą", odczytuję dosłownie, jako pogodzenie się dwojga dorosłych ludzi. A dorośli ludzie, nawet będąc w dobrych układach, nie muszą być zgodni we wszystkim i robić to samo.
Nie wyklucza to jednak, jak starasz się to zasugerować, niemożliwości współdziałania w jakimś projekcie.
I tak chciałbym dalej myśleć.
Apostolis nie nosi żadnej urazy do Małgorzaty Niemen, ona do niego również. Teraz doszło do "zakopania toporów" między Panią Małgorzatą a Józefem Skrzekiem i tylko się z takiej sytuacji cieszyć.
Józef jest człowiekiem wielkiej WIARY, POKORY i MIŁOŚCI.
Pani Małgorzata, jak mniemam, również.
Tylko patrzeć, a coś dobrego z tego się narodzi.
Nie zaogniaj sytuacji i nie wzniecaj załagodzonego konfliktu, skoro już wygasł.

Markovitz pisze:
P>S> Te błaganie pod koniec filmiku Empiku jest raczej świadectwem bezsilności ...

Mówię Ci, że to żart.
Trudności są, piętrzą się nawet, ale trzeba wierzyć w człowieka i go wspomagać w trudzie, a nie dołować i docinać na każdym kroku. Czytam piękne słowa troski, a jakoś trudno to czasami skorelować z ostrymi wypowiedziami.
Znamienne.

(.)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 29, 2008 7:28 
Awatar użytkownika

Czekam..."nadzieja lśni".... ale obawiam się czy KIEDYś wreszcie ? Obawiam się też "sposobu" wydania, dobrania... i o zgrozo! kolejnych ex-pomysłów,objawień. Obawiam się też wspomnianej przez Maćka większej fascynacji Czerwonymi Gitarami niż muzyką Niemena....więc i efektów działań tych osób których nie pasja, fascynacja i zrozumienie sprawia, że robią to co robią.... tylko... no właśnie, co ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 02, 2008 13:58 
Awatar użytkownika

Zamiast prozaka polecam wode mineralna gazowana /uwazać żeby nie uderzyła do glowy/, ktora z enzymami zawartymi w slinie wytwarza efekt podobny do tego środka psychotropowego, ktory dziala antydepresyjnie i rozweselająco , ale tylko do czasu .
Wtedy pewnie i ocena sytuacji bedzie bardziej obiektywna , no i sensowna .

O tym czy SBB wystapi w Slupsku decyduje gównie Slupsk . Tak wiec nie roztkliwiajmy sie.
No i na koniec uwaga : opinie super optymistyczne , wręcz lizusowskie irytują tak samo jak zbyt agresywne jak moje , a może nawet bardziej . Gdybyscie wiedzieli tyle co ja, pisalibyscie podobnie jak ja .

Oszczedzajmy wiec swoje i innych zdrowie fizyczne i psychiczne .
Dla mnie najwiekszym wykladnikiem oceny Spa jest jej stosunek do autorow najwazniejszych wydanych książek o Niemenie . O wydawnictwach muzycznych szkoda mowić . :o :( :? :oops: :cry:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 03, 2008 20:55 
Awatar użytkownika

Byłam dziś w gdańskim empiku na spotkaniu z panią Małgorzatą. Chyba coś za słabo reklamowane są te spotkania, bo przyszło tylko kilka osób. Miałam okazję przez dłuższą chwilę porozmawiać z panią Niemen i zadać znów kilka trudnych pytań. :wink:

Na spotkaniu usłyszałam też, że młodzież kolejnego gimnazjum, tym razem warszawskiego, chce mieć za patrona Czesława Niemena. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 04, 2008 8:30 
Awatar użytkownika

Spotkanie z panią M.Niemen w olsztyńskim EMPIK-u rozpocznie się 4 lipca o godz. 16.00.
Ewa pisze:
Chyba coś za słabo reklamowane są te spotkania, bo przyszło tylko kilka osób.

W Olsztynie z frekwencją powinno być lepiej. O wydarzeniu pisała Gazeta Olsztyńska.
Sporo dzieje się w Olsztynie. Dzień później (5 lipca) na scenie przy Targu Rybnym wystąpi legenda jazzowej gitary - John Abercrombie 8)

O amfiteatrze, któremu zostanie nadane imię Czesława Niemena są publikacje w serwisie Olsztyn 24 :

Amfiteatr zainaugurował działalność
Amfiteatr Czesława

Lista sprzedaży płyt OLIS za okres 23-29 VI 2008 : Spiżowy krzyk przesunął się na pozycję dwudziestą (z miejsca 26-go) .
Do pierwszej pięćdziesiątki zestawienia powróciła płyta Czas jak rzeka wydana przez Pomaton (miejsce 45-te).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lip 07, 2008 8:01 
Awatar użytkownika

SPIŻOWY KRZYK zaprezentowałem podczas wieczoru klubowego w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gałęzinowie .
Frekwencja ,jak na małą mieścinę szokująco -znakomita ,dokładnie 20 osób.
Było to jedno z wielu "spotkań z Niemenem", które wznowię po wakacjach. Nie mogę odmówic ,a robie to z wielką ochotą i przekonaniem,skoro Panie dyrektorki GOK-ów zapewniają ,że istnieje zapotrzebowanie na "mało zananego " Niemena.
Sam się o tym przekonałem .
Spiżowy krzyk- płyta jak najbardziej adekwatna ( jedna z wielu opcji)do promowania dorobku NIEMENA. :N: jest znakomitym przykładem dla młodych. Podczas jednego z takich spotkań udało mi się" wyłowic" ... młody talent-weznie udział w tegorocznym festiwalu. Przewodniczący Komisji Tomasz Jaśkiewicz był na ... TAK.!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 10, 2008 10:54 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Lista sprzedaży płyt OLIS za okres 23-29 VI 2008 : Spiżowy krzyk przesunął się na pozycję dwudziestą (z miejsca 26-go) .

Od siebie dodam kolejną, dobrą wiadomość.
W ubiegłym tygodniu w toruńskim Empiku płyta "Spiżowy krzyk" - zajmowała pozycję # 5 w rankingu najlepiej sprzedających się nowości.

W nawiązaniu do wywiadu Małgorzaty Niemen udzielonego Piotrowi.

Kazimierz Wlekły pisze:
Link do audycji w Radiu Emaus z dnia 9. lipca: http://www.speedyshare.com/288558563.html

W rozmowie z Piotrem w jego cyklicznej audycji „Niemen znany, czy nieznany”, Pani Małgorzata, snując opowieść dotyczącą następnej kompilacji z serii „Niemen mniej znany”, zapowiedziała m.in. „Pielgrzyma”. Szarzej się nie rozwodziła, bo to jednak dość odległa przyszłość, nie wykluczyła jednak niespodzianek.

„Na dzisiaj trudno mi powiedzieć jakie [będą] to utwory, ale chciałabym poszerzyć (...) tę drugą płytę o nagranie nie tylko z sześciopaków, ale o różne inne...
Zobaczymy jak od strony prawnej będzie to wyglądało, jak Polskie Nagrania na to zareagują.
Mój pobyt w Poznaniu w Empiku był bardzo owocny, zobaczymy co przyszłość pokaże".

Jest wola, są ciekawe perspektywy, jak widać nie wszystko jednak zależy od Pani Małgorzaty i to warto też brać pod uwagę, wysuwając kolejne postulaty.
Chciałoby się wiele, jak w życiu...

(*)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.