[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw kwie 02, 2020 10:41

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw maja 22, 2008 14:41 
Awatar użytkownika

Ewa napisała :
"chciałabym usłyszeć od pani Niemen, do kogo właściwie kieruje tę płytę i czemu mając do wyboru tyle ciekawszych nagrań, na składankę wybrała akurat kilka tych zupełnie nieudanych"

a może na złość wszystkim,którzy tak bardzo by chcieli właśnie te niewydane ,
a tak bardzo oczekiwane nagrania. :cry:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 22, 2008 15:00 
Awatar użytkownika

Bożeno, pisząc, że są ciekawsze nagrania, nie myślałam nawet o rarytasach (bo to przecież nie jest płyta dla fanów :twisted: ), tylko o nagraniach z oficjalnych płyt. Nie mogę zrozumieć, dlaczego np. z ostatniej płyty wybrano najmniej udany utwór "Jagody szaleju", czemu zabrakło "Pielgrzyma","Com uczynił" czy "Terry Defloraty", a jest "Spiżowy krzyk", "Allilah" i "Ptaszek"? Jeśli to ma być naprawdę jakiś przekrój twórczości, należałoby wybrać najciekawsze rzeczy.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 22, 2008 15:22 
Awatar użytkownika

No tak, masz rację ,ja za wysoko mierzyłam. :oops:
niepoprawna optymistka.
ale i tak nie opuszcza mnie myśl,że to czysta złośliwość.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 22, 2008 15:59 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Poskąpiono nawet jednego niepublikowanego dotąd nagrania.... :(

Pozostaje chyba liczyć na tzw. hidden track z jakimś białym krukiem (a jeszcze lepiej - hidden CD z takimi utworami). :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 22, 2008 17:37 
Awatar użytkownika

Dociekamy tu klucza doboru nagrań na składankowy album. Zadajemy pytania, które jak zwykle zostaną zignorowane, bo Panie są najwyraźniej przekonane o swej nieomylności.
Pytamy: DLACZEGO na płycie znalazły się znane nagrania zamiast tych, na które tak długo czekamy..?
Ta kompilacja będzie rekomendowana młodym ludziom w Słupsku. To nic, że te nagrania są od lat dostępne na oficjalnych płytach. W ten sposób nadal będzie można utyskiwać na "mp3-ki" z zakazanymi rarytasami ...
A szkoda, bo przecież można było wydać kompilację z wierszami. Tak pomyślana płyta miałaby szansę zaistnieć na lekcjach jęz. polskiego w prawie każdej szkole...
Mam w zanadrzu pomysł na jeszcze bardziej spójny krążek z nagrań radiowych ...

Radek pisze:
Pozostaje chyba liczyć na tzw. hidden track z jakimś białym krukiem (a jeszcze lepiej - hidden CD z takimi utworami).

Rzeczywiście niektórzy artyści zamieszczają na CD ukryte nagrania - patrz :arrow: pregap.
Nie podejrzewam jednak Pań N. o tak fantazyjne sposoby dotarcia do fanów.

Do tego projekt okładki, z którego Ktoś się przezornie wymiksował : NIEMEN w WANNIE :?
Nawet nie chce mi się już wyzłośliwiać...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 22, 2008 20:57 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Pytamy: DLACZEGO na płycie znalazły się znane nagrania zamiast tych, na które tak długo czekamy..?

Odpowiedź jest chyba bardzo prosta. Nikt nie zauważył, że CD wydały Polskie Nagrania, które dysponują tylko utworami, które zostały nagrane dla nich i zostały wydane kiedyś na LP. Dlatego jak się domyślam m.in. brak kawałków z " Terry Defloraty ", czy rarytasów radiowych i koncertowych. Pomiętam, że CN był przeciwny wszelkiego rodzaju " The Best ", choć z czasem zmienił i w tej sprawie zdanie.

Rozczarowanie prawdziwych fanów jest duże ! Zamiast kolejnego boxu z zachodnimi płytami... otrzymujemy dziwny zestaw, który z czasem trafi do koszów z płytami za 5 zł. Smutno się robi... :(

...i do tego kretyńska okładka :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 22, 2008 21:10 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Nikt nie zauważył, że CD wydały Polskie Nagrania, które dysponują tylko utworami, które zostały nagrane dla nich i zostały wydane kiedyś na LP. Dlatego jak się domyślam m.in. brak kawałków z " Terry Defloraty "...

Jednak znalazł się na tej płycie jeden utwór z płyty "Terra Deflorata" - "Status mojego ja"...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 22, 2008 21:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Dlatego jak się domyślam m.in. brak kawałków z " Terry Defloraty "

Przeoczyłeś Maćku "Status mojego ja" (które to nagranie można nawet uznać za rarytas biorąc pod uwagę jak znikoma jest szansa kupienia dziś kompaktowej wersji "TD").

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 23, 2008 7:21 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Jednak znalazł się na tej płycie jeden utwór z płyty "Terra Deflorata" - "Status mojego ja"...

Fakt, przeoczyłem. Nie zmienia to faktu, że nie tego oczekują od pań N. prawdziwi fani !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 23, 2008 10:41 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Do tego projekt okładki, z którego Ktoś się przezornie wymiksował : NIEMEN w WANNIE :?

Maciek pisze:
..i do tego kretyńska okładka :(

Co rzuca się kupującemy w oczy przy zakupie towaru?
Opakowanie.
W przypadku płyty jest nią okładka.
Niemen zwracał na ten element dużą uwagę, choć jak już przedyskutowaliśmy to w innym miejscu, mistrzem w sprawach marketingowych z pewnością nie był.
Miał jednak swój styl rysowania, jakąś czytelną wizję, coś chciał nam przekazać już na wstępie.
A tu proszę, mamy wolny rynek, szpeców od reklamy, świetnych ilustratorów, doskonałych plastyków i co...?
Bubel plastyczny i marketingowy nadający się do nagrody "Najbadziewiastsza Okładka Roku".
Niby żartobliwy fotomontaż ze zdjęciem Czesława, wyglądającym z wanny (ciekawe, pełnej czy też wypełnionej wodą? Wbrew pozorom dla mnie to ważne pytanie, bo od niego zależy dalsza interpretacja pokazanej sytuacji.) i przyglądającym się zdziwionym klientom sklepów muzycznych.
Czyżby aluzyjne mrugnięcie okiem w myśl powiedzenia: "Pic na wodę - fotomontaż"?
To tłumaczyłoby wiele i zakończyło naszą dyskusję.
Ale to należy otwarcie powiedzieć, a nie dawać nam szarady z kilkoma niewiadomymi.
Konia z rzędem temu, kto w sposób poważny potrafi odczytać symbolikę logo tej płyty.
Z przykrością muszę stwierdzić, że mnie nic takiego niestety się nie nasuwa, wręcz przeciwnie, mam same złe skojarzenia.
Może to brak zrozumienia dla wysublimowanego poczucia humoru autora tego projektu?
Nie po drodze w sensie muzycznym, nie po drodze w odbiorze plastycznym, całkowite rozminięcie się w rozumieniu wielu innych kwestii. :(
Chyba..., że o to właśnie chodziło?

(.)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 24, 2008 8:11 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:
Cytuj:
Tak pomyślana płyta miałaby szansę zaistnieć na lekcjach jęz. polskiego w prawie każdej szkole...

Z pewnością ma rację, tylko niech zadba o wydanie takiej płyty Ministerstwo Szkolnictwa, ja nie jestem osobiście zainteresowany pojawieniem się takiego wydawnictwa; mnie interesowałaby płyta z nagraniami, które nigdy wcześniej nie ukazały się na żadnej płycie, a jest takich sporo.
Można by, na wzór Markovitza, modyfikować listę utworów - tylko po co? W ten sposób mogłoby powstać setki płyt, które służyłyby z pewnością kolekcjonerom, ale nie dawałoby to obrazu o ogromie twórczości Niemena.
Nie widzę głębszego sensu w takiej polityce wydawniczej. A może się mylę?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 24, 2008 9:18 
Awatar użytkownika

Płyta "Spiżowy krzyk" adresowana jest nie do nas, ale do tych, którzy wcale nie znają twórczości Niemena. Stąd rozbieżności w oczekiwaniach i sugestia Tadeusza :

Tadeusz pisze:
.. niech zadba o wydanie takiej płyty Ministerstwo Szkolnictwa, ja nie jestem osobiście zainteresowany pojawieniem się takiego wydawnictwa; mnie interesowałaby płyta z nagraniami, które nigdy wcześniej nie ukazały się na żadnej płycie

Nie chodzi mi o to, aby minister nakazał dołączenie płyty Niemena do podręczników lub coś w tym rodzaju... Miałem raczej na myśli sytuację, w której nauczyciele z nieprzymuszonej woli zaprezentują uczniom niemenowskie interpretacje polskiej poezji. Jeszcze lepiej żeby to sami uczniowie odkrywali (jak kiedyś Domin) te utwory :)

A radiowy "Pielgrzym" i filmowa wersja "Com uczynił" na oficjalnym CD jeszcze nie zaistniały...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 24, 2008 9:49 
Awatar użytkownika

Okładka CD – „Spiżowy krzyk” - 2008

Obrazek

i zdjęcie w wannie autorstwa Woody Ochnio:

Obrazek

Na fotomontażu z okładki płyty :N: lekko podniósł głowę. :?:
Zabawa trwa...

(.)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 25, 2008 9:53 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Mam w zanadrzu pomysł na jeszcze bardziej spójny krążek z nagrań radiowych ...

Ja też miałabym kilka pomysłów na ciekawe składanki, ale o wiele bardziej interesowałaby mnie płyta ze wszystkimi dostępnymi nagraniami radiowymi Niemena, w zestawieniu chronologicznym.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 25, 2008 10:47 
Awatar użytkownika

Bogdan w związku z projektem okładki użył słowa "zabawa" i wydaje mi się, że to dobre określenie na to, co zrobiły Panie Niemen : CD "Spiżowy krzyk" to zestawienie Ich ulubionych utworów. Można pokusić się o przypuszczenie, że pani Małgorzata wybrała "Cztery ściany świata" i "Moje zapatrzenie", pani Natalia "Elegię śnieżną", pani Eleonora "Spiżowy krzyk", bo lubi krzyczeć na ludzi... :twisted:

Ewa pisze:
.. o wiele bardziej interesowałaby mnie płyta ze wszystkimi dostępnymi nagraniami radiowymi Niemena, w zestawieniu chronologicznym.

To byłby już cały box Polskiego Radia -wydawnictwo dla fanów i kolekcjonerów.

Ale możliwy do realizacji byłby album złożony z kilkunastu nagrań radiowych Niemena zestawionych w taki sposób, że tuż po premierze byłaby to Złota płyta 8)

Zaczynałby się nagraniem koncertowym ze Szczecina lub pierwszą wersją "Pod Papugami"...

Ech, marzenia :wink:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.