[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn lis 20, 2017 22:05

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob wrz 27, 2008 14:55 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
Jest ona (ta odpowiedz )zawarta w Słowo,które nic nie czyni i czyn ,który nic nie mowi - równe czczości oraz w Słowo i Ciało, naturalnie mówił i wyk to :N: .

To już deklaracja dużo jaśniejsza i jakże radykalna.
Tylko do kogo skierowana?
Czyżby do (...)?
E, chyba idę w domysłach zbyt daleko?
Chociaż..., krążą słuchy...

(*)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 27, 2008 15:48 
Awatar użytkownika

Chociaż, ...krążą słuchy Bogdanie zajeżdza mi to ...maglem, to po 1. a po drugie słuchy to uszy ..zająca. Istotnie ,kiedy biegam lub spaceruje po łąkach, widzę bardzo często tylko ...słuchy, bo pozostała częśc zająca kryje się w wysokiej trawie.Natomiast myśliwy czai się na "ambonie".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt paź 17, 2008 21:46 
Awatar użytkownika

Jak się okazuje - Markovitz i inni nie mieli racji co do okładki wydawnictwa! :D

Moja koleżanka ze studiów zakupiła tę płytę jeszcze zanim się poznaliśmy - ze względu na dowcipną okładkę i... obiecujący opis! Zainteresowało ją to, że na tej płycie nie ma "hiciorów" - do tej pory zakupu nie żałuje; jedyne, co mnie trochę martwi*, to fakt, że na razie z całej płyty, najbardziej podoba się jej "Allilah", ale zaraz potem "Status mojego ja" (ach, te prądy - prawda, dziewczyny**? ;)). Stwierdziła też, że bardzo ciekawe śpiewał Niemen teksty - książeczka spełniła zatem swoje zadanie.

Moje osobiste zadanie domowe brzmiało: przesłuchaj w weekend tę płytę raz jeszcze dogłębnie i porozmawiamy o poszczególnych utworach :)

*Znów okazuje się, że najbardziej "przyswajalny" jest wczesny Niemen...
**Wybaczcie poufałość, ale czuję się na forum na tyle swojsko, że sobie na to pozwoliłem ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lis 30, 2008 9:03 
Awatar użytkownika

Ciekawe byłoby usłyszeć wyjaśnienie osoby odpowiedzialnej za dobór takiego repertuaru i brak jakichkolwiek "zachęt" dla miłośników twórczości Czesława, którzy w swych płytotekach mają już cały, oficjalnie wydany zestaw płyt.
Powraca zatem pytanie postawione przez Ewę.
Prominenci i decydenci z PN - dla kogo ta płyta?
Jakbym słyszał głos z oddali, ale może to złudzenie?
Czyżby taki krzyk dochodził do mnie z Opola?
Czyżby to było możliwe, że Niemen po raz kolejny, stojąc na cokole, głosem spiżowy-m krzyk-nął - KTO MI TO ZROBIŁ? - napisał Ratajczak Bogdan

Dzis już znamy zdanie "osoby odpowiedzialnej za dobór".
SPIŻOWY KRZYK słychac na półkach w słupskim empiku.
NIKT od dłuższego czasu nie kupuje płyt :N: -a. Info. od prac. empiku :(

Ostatnio zmieniony ndz lis 30, 2008 10:42 przez Stach, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lis 30, 2008 10:00 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
NIKT od dłuższego czasu nie kupuje płyt :N: -a . Info. od prac. empiku. :cry:

Niestety, ale grono kupujących płyty Niemena z roku na rok się kurczy. Artysta już nie wyda nowej płyty, a i w radiu właściwie nie istnieje. Owszem od czasu do czasu przy kolejnej składance pojawia się mały szumek, ale on trwa 5 minut. I nic tego nie zmieni :( Nawet wydanie kolejnego boxu z zachodnimi CD CN. Oczywiście tek szumek będzie dłuższy, ale nie ma mowy powrotu do większej popularności twórczości CN. Dlaczego ? Pisaliśmy już o tym tyle razy, ale może wymienię te podstawowe przyczyny:
- muzyka jest sprawą pokoleniową. Owszem ponieważ muzyka CN jest genialna to kilku myślących młodych ludzi się na nią załapie. Tylko, że jest ich zbyt mało.
- CN nie jest grany przez radio, które głosi swoją publiczną misję i płacze. Jednak to radio potrafi przez tydzień świętować zachodnich wykonawców, a polskich mieć w pogardzie. Niestety, ale starsi polscy wykonawcy nie mieszczą się w profilu np. Trójki. Ciekawa sprawa potrafią grać Rollingów, ale już Skaldowie są dla nich za starzy ( ? ) Paranoja !
- polityka kulturalna TVP i PR nastawiona od lat na kicz i tandetę ( Daniec, Drozda, Doda, Ich Troje, itp. ).
- ogólna zapaść sprzedaży płyt spowodowana m.in. przez wielkie koncerny, które forsują gwiazdy jednego sezonu, na których trzeba zarobić szybko. W związku z tym im panienka bardziej goła i ma większy biust tym lepiej.

Niestety, ale lata " pracy " środków masowego przekazu doprowadziły do takiego stanu rzeczy. I teraz na wszystko jest już zbyt późno ! Dlatego uważam, że trzeba wydać wszystko co w polskiej muzyce wartościowe ! To pozostanie i da szansę, że z odejściem naszym nie popadnie w zapomnienie geniusz Niemena, Skaldów, SBB, czy Breakoutów.

Podziwiam ludzi, którzy mimo aktualnego, nędznego stanu polskiego rynku muzycznego jeszcze walczą o rzeczy wartościowe. Podziwiam Cię Stachu, że masz ochotę jeszcze coś robić. Prawdę mowiąc z wielką przyjemnością obserwuję zmianę twojej postawy.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lis 30, 2008 19:07 
Awatar użytkownika

Stach napisał:
Cytuj:
SPIŻOWY KRZYK słychac na półkach w słupskim empiku.
NIKT od dłuższego czasu nie kupuje płyt :N: -a. Info. od prac. empiku :(

Niedawno byłem w Media Markcie i tam, gdzie jeszcze kilka tygodni temu z napisem Czesław NIEMEN było 6-8 półek z jego CDs,pozostały...2 :( :( .
To smutne, ale mam nadzieję, że jeszcze odwracalne, gdy "wysypią" się CDs i DVDs :N: w tym (13 grudnia?) i przyszłym roku..
Mało moich znajomych (bliskich i...najbliższych) słucha...mojej audycji "NIEMEN znany czy nieznany?", ale czasami słuchają jej osoby nowe.
Ale..."róbmy swoje" ( jakie to mądre! :idea: )
I tak się to wszystko równoważy... :wink:
Ale za to, kiedy w IV klasie szkoły podstawowej (10-latki) zapytałem o to, kto zna nazwisko :N: , to zgłosiło się sporo dzieci, że słyszało "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu ...Klaudii KULAWIK; natomiast bardzo chętnie zgłosiły się do konkursu plastycznego dot. :N: :) :)
Po-zdrowie-nia i...do usłyszenia :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 18, 2009 13:12 
Awatar użytkownika

Stachu postawił pytanie : Prominenci i decydenci z PN - dla kogo ta płyta ?

Odpowiedź Polskich Nagrań można wywnioskować ze strony internetowej tej firmy, gdzie na liście bestsellerów wydawniczych PN pierwsze (!) miejsce zajmuje "Spiżowy krzyk"(album, który szybko opuścił zestawienie najlepiej sprzedawanych płyt - OLIS), a tuż za nią znakomita składanka "Polish Funk" (o której nic nie wiedział goszczący w programie sylwestrowym Zbigniew Hołdys).

Jeśli to są w wynikach sprzedaży bestsellery PN, to niestety wiarygodnie brzmi info z wpisu Hirka Wrony na blogu Wirtualne Media (30 XII 2008) :

Wszystko wskazuje na to, że Polskie Nagrania zostaną sprywatyzowane.
Oznacza to, że nagrania Niemena, Grechuty, Breakoutów, Namysłowskiego, Urbaniaka, Komedy staną się własnością prywatną.

O nieuprawnionych zakusach na katalog Polskich Nagrań pisał już w swoich dziennikach "Pantheon" Czesław Niemen. Często ilustrował swój stosunek do nowych prywatnych wydawców przykładem przedsiębiorcy, który z produkcji kapsli do butelek przerzuca się na wydawanie płyt z archiwalnymi nagraniami bez zgody artysty.

Z kolei Hirek Wrona daje na blogu przykład pana, który przejmuje firmę wydawniczą, a na co dzień handluje burakami ćwikłowymi ...
Jako nabywca płyt i miłośnik muzyki Czesława Niemena jestem również zaniepokojony zamieszaniem wokół obsady kierownictwa Polskich Nagrań, ale z drugiej strony bez sentymentu patrzę na ostatnich kilka lat funkcjonowania tej firmy.

Niemal całkowite lekceważenie propozycji fanów i kolekcjonerów, złożona tylko ze znanych fanom nagrań "kuchenna składanka" i jedyny plus tj. winylowa reedycja płyty "Dziwny jest ten świat"-oto możliwy obraz działalności PN w oczach fana.

A jednak żal, że renoma firmy z tradycjami zostaje znów wystawiona na szwank ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 18, 2009 13:26 
Awatar użytkownika

Tak na gorąco. Sądzę, że nikt nie ma prawa np skasowac lub nie wydawac DZIEŁ NIEMENA ,tylko dlatego bo są ...niekomercyjne.A buraczani handlarze niech nie pozwalają sobie za dużo ,bo pieniądze to nie wszystko.Jestem poddenerwowany taką sytuacją :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 18, 2009 15:19 
Awatar użytkownika

Zastanowiłem się nad tym,co napisał Stach o ewentualnym "buraczanym" wydawcy i po namyśle stwierdzam, że nawet właściciel straganu z burakami nie podjąłby aż absurdalnych decyzji, jakich obawiają się redaktor Hirek Wrona na blogu i Stach na forum.

-Dlaczego tak myślę ?

Bo niezależnie czym się taki wydawca wcześniej zajmował, to będzie liczył na zysk także z działalności wydawniczej, a po zniszczeniu lub schowaniu gdzieś w przepastnych archiwach- na żaden zysk liczyć nie można.

Rozsądny wydawca po umiarkowanym powodzeniu płyty "Spiżowy krzyk" zaproponowałby kolejne przedsięwzięcie -tym razem badając katalog niewydanych nagrań i oczekiwania ewentualnych nabywców zestawiłby listę propozycji na płytę. Oczywiście konsultowałby się z kimś, kto ma wiedzę o tej muzyce.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 18, 2009 15:41 
Awatar użytkownika

To zaszalejmy Markovitzu, i... ułóżmy taką listę, a następnie prześlijmy tam, gdzie trzeba - może Twoja inicjatywa zostanie doceniona i... kto wie? :D

P.S.
Uwielbiam takie gdybanie na zasadzie tworzenia potencjalnych tracklist
:)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 18, 2009 16:04 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Zastanowiłem się nad tym,co napisał Stach o ewentualnym "buraczanym" wydawcy i po namyśle stwierdzam, że nawet właściciel straganu z burakami nie podjąłby aż absurdalnych decyzji, jakich obawiają się redaktor Hirek Wrona na blogu i Stach na forum.

...i tu się chyba mylisz !

Myślę, że dziś już nikt nie będzie się bił o nagrania: Niemena, Skaldów, Grechuty, itd., tylko wykorzysta bazę PN, by wydawać Dodopodobnych :(

P.S. Dopóki Polskie Radio ( zwłaszcza Trójka ) nie zacznie grać dobrej polskiej muzyki to nic się nie zmieni !!!!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 18, 2009 16:24 
Awatar użytkownika

Maćku - nie chodzi o zmianę trendów muzycznych, mód itp. bałamutne mrzonki.

Mi chodzi po głowie taki zestaw, który zainteresowałby Ciebie, innych fanów, nadających muzykę : Piotra, Kazimierza oraz młodych otwartych na sztukę - jak Domin - czyli zainteresowanych Muzyką...

Archiwalne nagrania muszą być odpowiednio zestawione i podane- a nie jak leci w przypadku festiwalo-radiowego zestawu Skaldów, czy Czerwonych Gitar.

Domin pisze:
To zaszalejmy Markovitzu, i... ułóżmy taką listę, a następnie prześlijmy tam, gdzie trzeba - może Twoja inicjatywa zostanie doceniona i... kto wie?

Dominie - jak wyskoczysz jeszcze raz z tak niedorzeczną propozycją, to oberwiesz pstryczka w wirtualne ucho. :twisted:

Mój zestaw tytułów nagrań powędrował do szuflady zapomnienia, a gdyby na skutek jakichś nadzwyczajnych okoliczności okazał się komuś pomocny, to do "co łaska" po namyśle dorzuciłbym jako warunek "sorki" z ust Pani Mądrej - za epitety, którymi raczy fanów przy każdej okazji...

Bo widzisz Domin szlachetne cele osiąga się "siłą i godnością osobistą" 8)

Tak przynajmniej mnie uczono.

- Zapisałeś w kajeciku ?
:wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 18, 2009 16:35 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Bo widzisz Domin szlachetne cele osiąga się "siłą i godnością osobistą"

W oryginale: "siłom i godnościom osobistom". :)
Ale niech młodzi uczą się poprawnej polszczyzny. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 06, 2010 15:57 
Awatar użytkownika

Jestem z całym szacunkiem przekonana, że gdyby połączyć siły mocy tych, którzy każdego ranka oczekiwali na "nocne wypociny Niemena" z tymi,
którzy nad ranem wyskakiwali prosto na sesje zdjęciowe...
i razem pochyliliby się nad tą nocną :N: pracą artystyczną, jakże nawet dziś mogliby z tego zrobić wspaniałe,
może nie kołacze, żebym znowu nie powiedziała na wyrost, ale wspaniałe możliwości do wspólnego odkrywania
Niemenowskich do dziś dnia nie zasmakowanych pieni...

skryłeś w Czesławie Niemenie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt gru 28, 2010 14:05 
Awatar użytkownika

"Spiżowy krzyk" ma całkiem niezły mastering. Wprawdzie nie porównywałem poszczególnych nagrań do pierwowzorów (uznajmy boxy za takowe), ale włączyłem tę płytę od niechcenia i zachwycałem się brzmieniem chociażby "Lauru dojrzałego" czy "Mojego zapatrzenia"; ta druga kompozycja była całkiem sknocona na reedycji albumu remasterowanego przez samego Niemena. Szkoda, że na składance "Nasz Niemen" nie dokonano remasteringu na podstawie taśm oryginalnych, a skopiowano jedynie wybrane pozycje z boksów (patrz: koszmarnie brzmiący "Człowiek jam niewdzięczny").

W ostatecznym rozrachunku: "Spiżowy krzyk"? -Jestem na (małe) tak!

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.