[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt wrz 22, 2020 11:27

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz maja 25, 2008 11:18 
Awatar użytkownika

Ha! :D

Pisałem już, że lubię tak gdybać. I od razu mi jakoś raźniej na duszy ;) Fajna ta propozycja Markovitzu... Lecę dalej w świat!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 25, 2008 11:35 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Ewa pisze:
.. o wiele bardziej interesowałaby mnie płyta ze wszystkimi dostępnymi nagraniami radiowymi Niemena, w zestawieniu chronologicznym.

To byłby już cały box Polskiego Radia -wydawnictwo dla fanów i kolekcjonerów.

Ale możliwy do realizacji byłby album złożony z kilkunastu nagrań radiowych Niemena zestawionych w taki sposób, że tuż po premierze byłaby to Złota płyta 8)

Podobno była taka propozycja ze strony PR, ale nie została przyjęta - tak słyszałem od człowieka, który przygotowuje CD z serii " Z Archiwum PR ". Natomiast od lipca z tej serii zaczną się ukazywać nagrania Skaldów :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 25, 2008 11:50 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:
Cytuj:
Można pokusić się o przypuszczenie, że pani Małgorzata wybrała "Cztery ściany świata" i "Moje zapatrzenie", pani Natalia "Elegię śnieżną", pani Eleonora "Spiżowy krzyk", bo lubi krzyczeć na ludzi...

Możesz rozwinąć wątek dotyczący pani Małgorzaty i pani Natalii ? :wink:

Padają różne propozycje, również takie, które sugerują wydanie kolejnych wersji poszczególnych utworów. Nie mam nic przeciwko wydawaniu kolejnych wersji, ale czy nie rozsądniejsze byłoby wydanie na płycie utworów nigdy nienagranych w żadnych wydawnictwach fonograficznych, lub tych trudno dostępnych - jak chociażby włoskich - a kolejne wersje niech poczekają na inne ( lepsze) czasy ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 25, 2008 17:26 
Awatar użytkownika

"Moje zapatrzenie" to utwór dedykowany p.Małgorzacie, a i z "Czterema ścianami świata" łączą się pewnie jakieś przyjemne wspomnienia, bo echo tego utworu odnajdujemy w projekcie okładki płyty "NIEMEN AEROLIT". Sławna maska na tle ściany to dzieło pani Małgorzaty.

Fascynacją "Elegią śnieżną" pochwaliła się niedawno Natalia Niemen-Otremba w audycji Piotra w Radio Emaus.

Tadeusz pisze:
.. czy nie rozsądniejsze byłoby wydanie na płycie utworów nigdy nienagranych

Nie nagranych .. hmm.. To raczej nie byłoby rozsądne :wink:

Dwanaście osób wypowiedziało się dotąd o nowej płycie z utworami Niemena.
Czy inni użytkownicy Forum nie mają na ten temat nic do powiedzenia ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 25, 2008 18:22 
Awatar użytkownika

Dla dociekliwych jak Markovitz, wyjaśniam, że chodziło mi o utwory nigdy nie wydane ( nienagrane) na płytach. :wink: Cóż, zdarzają się nieprecyzyjne wypowiedzi. Dobrze, że nie zdarzyło się to przed sądem podczas rozprawy, w której zagrożeniem jast KS :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn maja 26, 2008 20:01 
Awatar użytkownika

Wydaje mi się, że nie jest to aż tak zła składanka. Pojawiły się hiciory, ale jest też trochę niewypałów. Choć z drugiej strony, mojej mamie naprzykład :D , bardzo podoba się alliach, czy nawet spiżowy krzyk. Myślę, że jest to dobra płyta dla osób, które nie znają Niemena. Prawie wszystkie piosenki nie wymagają od słuchacza dużego wysiłku intelektualnego. Większość tekstów jest czytelnych, niezbyt zawiłych. Myślę, że to zachęci "jeszcze-nie-fanów" (chociaż z drugiej strony takowi równie dobrze mogliby kupić sobie dziwny jest ten świat, albo czy mnie jeszcze pamiętasz. Jednak denerwujące jest to, że nie ma nic nowego, a przecież miejsca na płycie jeszcze starczy. A tak wogóle to po co wydawać płyty z utworami z poprzednich płyt?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 27, 2008 14:14 
Awatar użytkownika

Piekarz pisze:
Myślę, że to zachęci "jeszcze-nie-fanów" (chociaż z drugiej strony takowi równie dobrze mogliby kupić sobie dziwny jest ten świat, albo czy mnie jeszcze pamiętasz.

Te płyty, które wymieniasz to tylko wycinek twórczości :N: -a z pewnego okresu. Fanów np. rocka progresywnego mogą one nie zachęcić do poznawania płyt typu "Aerolit" czy "Marionetki". Dlatego wydaje mi się, że jak najbardziej jest sens wydawania składanek przekrojowych jaką jest "Spiżowy krzyk", tylko pozostaje kwestia doboru utworów, tak aby w miarę reprezentatywnie pokazać każdy okres i wybrać utwory rzeczywiście najlepsze. Słuchacz może sobie prześledzić ewolucję stylistyczną artysty i sięgać głębiej do wybranych płyt, które mu najbardziej odpowiadają.
To zadanie "Spiżowy krzyk" w pewnym stopniu spełnia i jest to jakiś pozytyw związany z wydaniem tego CD, chociaż pewnie można było zestawić inną tracklistę.

BTW, po lekturze opinii na forum chyba jednak kupię sobie ten CD i wysłucham od początku do końca, żeby na własnych uszach przekonać się jak się to odbiera...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 27, 2008 14:31 
Awatar użytkownika

Mam wrazenie juz od dawna zresztą .
To nie chodzi o :N: .
Te nieliczne plyty maja glównie na celu lansowanie kogos innego .
Niesmaczny bardzo projekt z okladka mowi wyraźnie :N: tonie albo utonal , a ja wychodze i zdobywam , ale co i po co ?
Mnie i innych zniecheca do pozyskania tych plyt wciaż obsesyjne ślady pań spa .One w tej dziedzinie nic nie zrobily sensownego , z wyjatkiem reklamowania siebie .
Ja kupuje plyty żeby sluchac i ogladac :N: a nie kolejna noge ... :oops:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 27, 2008 19:52 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Dwanaście osób wypowiedziało się dotąd o nowej płycie z utworami Niemena.
Czy inni użytkownicy Forum nie mają na ten temat nic do powiedzenia ?

Może i maja ,ale po co ma sie komuś znów piachu do butów nasypać ...
to wolą nic nie pisać :wink:
Mogę być 13-tym kołem ... - wolałabym coś innego.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 27, 2008 20:09 
Awatar użytkownika

Ja bym powiedział, że na składance "Spiżowy krzyk" nie ma żadnego przeboju, bo choć są poruszające, znakomite utwory jak "Marionetki", czy "Epitafium..", to jednak nie pasuje do nich określenie "hity". Tak więc mamy tu do czynienia z utworami raczej niedocenianymi przez szeroką publiczność... I tak już chyba zostanie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 27, 2008 20:11 
Awatar użytkownika

A ja się cieszę, że o utworach Niemena nie można powiedzieć hity. Chwała mu za to.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 27, 2008 20:18 
Awatar użytkownika

Andrzej Mróz pisze:
A ja się cieszę, że o utworach Niemena nie można powiedzieć hity.

Ależ można ! 8)

"Dziwny jest ten świat", "Płonąca stodoła", "Jednego serca", "Nim przyjdzie wiosna"- to hity i świetne kompozycje zarazem w rozpoznawalnym, niemenowskim stylu.

Ale już "Jagody szaleju" hitem nie były, choć nadzieja na przebój pewnie zakiełkowała, bo inaczej :N: nie zaakceptowałby singla z trzema wersjami tej piosenki... A każda z nich gorsza od wersji zespołu Pro Forma, która naprawdę jest pastiszem, ale nie discopolo tylko pieśni masowej.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 27, 2008 20:48 
Awatar użytkownika

Markovitzu, dla mnie słowo hit już zapala lampkę kontrolną. Szczególnie w obecnych czasach.

W przypadku Niemena wolałbym mówić o udanych, bądź bardziej udanych kompozycjach, wykonaniach.

A Marionetki, to genialne wykonanie, Epitafium to samo.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 27, 2008 21:39 
Awatar użytkownika

Moje nieliczące się zdanie co do tej płyty jest następujące:

skoro już musi być, bo została wydana, to niech sobie będzie*, chociaż mogłaby przyjąć ciekawszą postać, choćby tę, którą w wyniku symulacji otrzymał Markovitz ;)

* Niemena nigdy za wiele...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 28, 2008 9:48 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
* Niemena nigdy za wiele...

Czyzbys popieral piractwo Dominie :?:

Chcecie recenzji to prosze:

Jako cham (pisze to z duma) bedacy uzytkownikiem tego niszowego forum, a przy okazji kolekcjoner Niemena, wyrazam swoje oburzenie wydaniem takiego, deprecjonujacego tworczosc Czeslawa, zlepka. Zarowno repertuar jak i grafika tej niezwyklosci sa gorsze niz wydawnictwa Andromedy. Pisze to z tym wiekszym zalem ze niestety kupie ten dziwolag przez co przysporze tantiem spadkobiercom artysty :evil:. Natomiast gdy o tantiemach mowa to sadze ze Markovitz powinien otrzymac wynagrodzenie jako wspolproducent plyty gdyz ulozyl czesc jej programu na naszym forum.

Nie potrafie znalezc odpowiedniego przymiotnika na okreslenie okladki CD, tych ktore mi sie nasuwaja nie uzyje bo ryzykowalbym usuniecie postu. Jest po prostu zalosna :cry: . Widok Niemena wygladajacego, jak pajacyk, z pudelka (wiekszosc ogladajacych plyte w sklepie nie bedzie miala pojecia o "wannowym artyzmie :? " tego dziela) jest zenujacy. Nie trudno wiec zrozumiec dalczego inna postac postanowila sie z tego "dziela sztuki" wyretuszowac.

A repertuar? Kocham kazda z tych piosenek gdyz spiewa je Niemen. Tak, nawet "Ptaszka" i "Jagody...", ba sa fajnymi zartami Czeslawa. Niestety, kazde z tych nagran zostalo juz oficjalnie wydanie i wznawiane (niektore nawet wielokrotnie), a zadne z nich nie jest ani reprezentatywnym ani najlepszym przykladem okresu tworczosci z ktorego pochodzi. Nie sadze zeby ktokolwiek nie znajacy muzyki Nemena przekonal sie do niego po wysluchaniu tej plyty (zakladajac ze mu ja ktos pusci, bo przeciez nie kupi tego ze wzgledu na walory artystyczne okladki).

Ocena w skali 1 do 10:

Artysta: 100
CD "Spizowy krzyk" PNCD 1220: 0

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.