[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob lip 04, 2020 11:10

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt maja 30, 2008 19:19 
Awatar użytkownika

cytat:
Szanowni Państwo
Choćbyście nie wiem jak mocno ściskali tę płytę, nie wyciśniecie z niej Dziwnego Świata, Snu o Warszawie, Wspomnienia, Pod Papugami, czy innych sztandarowych umiłowanych przez stacje radiowe utworów z lat 60...
Ja również je lubię.Ale proponuje byście Państwo poznali też szersze spektrum możliwości kompozytorskich Czesława Niemena. Artysty nietuzinkowego...... Tytuły które tu zaproponowałam.....
Małgorzata Niemen-Wydrzycka

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 30, 2008 19:25 
Awatar użytkownika

????
http://www.empik.com/niemen-mniej-znany,prod1150305,p

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 31, 2008 11:20 
Awatar użytkownika

No , no !?
Widze ze pojawilo sie wreszcie moje rodowe nazwisko w wydaniu tej laskawie nam udostepnionej kontrowersyjnej skladanki . Nie wiem czy sie cieszyc czy martwic .
Dlugo juz potepiam zawlaszczanie pseudonimu Czeslawa . To On jest Jego wylacznym wlascicielem a nie wszelkiego rodzaju One .
Tak czy inaczej . Jest jak jest . Zrobiono maly krok ku prawdzie .
Od wielkosci do smiesznosci jest maly krok , ale od smiesznosci do wielkosci bardzo dluga droga . :o
PS : Ze wzgledu na zaistniale w/w okolicznosci rozpatruje mozliwosc zakupu jednak tego "...krzyku." Czeslawa po uzbieraniu niezbednych srodkow , mimo ze mam i znam na pamiec te utwory . Ale moze spektrum mi sie jednak troche powiekszy :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 31, 2008 11:49 
Awatar użytkownika

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
PS : Ze wzgledu na zaistniale w/w okolicznosci rozpatruje mozliwosc zakupu jednak tego "...krzyku." Czeslawa po uzbieraniu niezbednych srodkow , mimo ze mam i znam na pamiec te utwory . Ale moze spektrum mi sie jednak troche powiekszy :)

Spektrum pewnie się niespecjalnie poszerzy Romualdzie, ale nie byłbyś sobą, gdybyś nie tylko rozpatrzył możliwości zakupu płyty "Spiżowy krzyk", ale ją zwyczajnie nabył. Nie liczę, abyś jako członek rodziny Wydrzyckich, uzyskał ją w prezencie od bliskiej Ci jednak osoby - żony Twego stryjecznego brata - Małgorzaty Niemen-Wydrzyckiej. Ale może się mylę? Byłby to piękny gest i ręka wyciągnięta na zgodę. Wierzę, że do tego kiedyś i tak dojdzie.

(.)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 31, 2008 12:09 
Awatar użytkownika

Kupujcie g... składaneczki - utwierdzicie tylko w przekonaniu Panie N. jakie to są wspaniałe i że dalej nic nie muszą robić. Najpierw jęczycie na temat doboru utworów i okładki, a za chwilę biegniecie do sklepu po płytę. Trochę chyba jednak wstyd ?!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 31, 2008 12:15 
Awatar użytkownika

Romualdzie, a nie lepiej poczekać (tak jak przepowiedział to Darek) na falę zwrotów? Ceny pewnie nikt nie będzie podbijał, a może być i ze dwa razy niższa :lol:

Ja tam na razie kompletuję moją kolekcję Płyt Wszystkich Niemena. Trochę nie na temat, ale chętnie odkupię (byle nie za drogo! ;) ) płyty wydane przez Digiton - zarówno z serii Niemen Retrospekcja (sygnowane nae), jak i wcześniejsze (DIG). A gdyby ktoś miał do sprzedania "Terra deflorata"... ;) Wiecie, gdzie mnie znaleźć :P

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 31, 2008 12:26 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Kupujcie g... składaneczki - utwierdzicie tylko w przekonaniu Panie N. jakie to są wspaniałe i że dalej nic nie muszą robić. Najpierw jęczycie na temat doboru utworów i okładki,(...) a za chwilę biegniecie do sklepu po płytę. Trochę chyba jednak wstyd ?!

Maćku, co innego wyrazić swoje niezadowolenie z faktu, że nie takiego produktu oczekiwaliśmy.
Jednak nie zapominaj, że są to jednak ciekawe nagrania, co byśmy nie mówili o układzie i ich doborze. Jest to jednak DRUGA oficjalna płyta :N: , wydana po jego śmierci.
Kolekcjonerzy, to jednak dziwny naród i kupią wszystko, bez wzgledu na opinię o danym wydawnictwie.
Nie usprawiedliwia to nikogo i nie zwalnia z danych nam publicznie obietnic.
Będziemy cierpliwie czekać i przypominać, bo tyle jedynie możemy. Ot i cała prawda na ten temat.
I wstydu w tym nijakiego nie widzę. Świadczy to jedynie o desperacji fanów, zmuszanych do kupowania pozycji dyskograficznych, które nie spełniają ich nadziei.

(.)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 31, 2008 12:41 
Awatar użytkownika

No nie zwrotow chyba nie bedzie . Jak stac mnie na ostrygi /zadko bo zadko/ to i na plyte uzbieram .
Na deptaku w Misdroy Niemeny kosztuja po 49 zl za sztuke .Pewnie ktos to kupuje , ale jezeli sa to moze i nie .
W sprawie wanny to Czeslaw bardzo gustowal w wannie .Moze przypomina to ta okladka . Wielka miloscia do wanny palal tez Helmut Nadolski , zalujac ze kontrabas sie w niej nie miesci . :lol:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 31, 2008 20:18 
Awatar użytkownika

Cytuj:
-"Spiżowy krzyk" to album, który ma pokazać mniej znane oblicze Czesława Niemena, ale czy rzeczywiscie sa w Polsce słuchcze, którzy jeszcze nie znaja tych piosenek?
MN-Jestem przekonana, że są takie osoby. A mam na tu myśli młodych, od których dochodzą mnie słuchy, że odkrywaja polskiego artystę, kompozytora i wokalistę na światowym poziomie. Że znali starsze piosenki Niemena, a gdzieś przypadkiem usłyszeli coś innego w jego wykonaniu, coś bardziej współczesnego i byli zaskoczeni. Na tej płycie chciałam przybliżyć nagrania Niemena bardzo rzadko lub jeszcze rzadziej prezentowane w radiu, a tym samym mniej znane.

To fragment rozmowy z Małgorzatą Niemen zamieszczonej w najnowszej empikowej gazetce "Tom'kultury".
No więc w końcu poznaliśmy adresata tej płyty - to młodzi ludzie, nie znający jeszcze dobrze Niemena i chcący usłyszeć bardziej współczesne piosenki naszego Artysty. Tylko czy zainteresuje ich akurat "Allilah" albo "Spiżowy krzyk"? Zbytnio współczesne to one nie są. Ale może chociaż "Jagody szaleju" przypadną im do gustu. :wink:

W gazetce także terminy najbliższych spotkań z Małgorzatą Niemen:

10.06.godz.17.00 empik Warszawa, ul. Nowy Świat 15/17
11.06. godz.17.00 empik Kraków, Rynek Główny 5
18.06. godz. 17.00 empik Poznań, ul.Ratajczaka 44
19.06. godz. 17 empik Szczecin, Al.Wyzwolenia 18/20
24.06. godz.17 empik Katowice, CH Silesia, ul. Chorzowska 107

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 31, 2008 21:54 
Awatar użytkownika

Ktoś ma zamiar pojawić się w Poznaniu? :D Jakby co, rozpoznacie mnie po charakterystycznej koszulce z Panem Niemenem od potencjometrów - choć nie wiem, jaka może być reakcja idącej podpisywać płyty Pani M.

Będę na pewno!

Ale czy kupię płytę pt. "Spiżowy krzyk" to jeszcze nie wiem. Czy brzmienie utworów różni się od tego z płyt z serii "Od początku"? Jeśli nie, to trudno będzie mi znaleźć powód, dla którego miałbym ją kupić...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 01, 2008 22:10 
Awatar użytkownika

I ja będę, Dominie na pewno, (jeśli Bóg pozwoli :) ).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 02, 2008 13:50 
Awatar użytkownika

Ja to mam dopiero problem .
"Byc czy nie byc , oto jest pytanie ".
Mam nadzieje ze Pani M wyegzekwuje wreszcie poprawne otoczenia kamienia CJNW na kortach tenisowych , albo kaze wrzucic tego Niemna :?: do Odry .
Niech poplynie moze pod prad do Opola .
Tam lepiej dbaja o pomniki . :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 02, 2008 15:04 
Awatar użytkownika

"Proroctwo Wernyhory" z tej CD to trzydziestosekundowy instrumental z płyty Idee fixe II :?: :!:

:lol:

a tak narzekaliśmy, że ten utwór już jest na składance "best of..." - proszę, jaka niespodzianka :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 02, 2008 15:22 
Awatar użytkownika

Domin 189 pisze:
"Proroctwo Wernyhory" z tej CD to trzydziestosekundowy instrumental z płyty Idee fixe II

To jednak kupiłeś tę płytę? :)
A wkładka jak Ci się podoba? Jak dla mnie trochę za dużo tam wanien, a za mało treści.
Ciekawa jestem, dlaczego są tylko dwa teksty utworów ("Status mojego ja" i "Jagody szaleju")?

Ogólnie na płycie i we wkładce naliczyłam 6 zdjęć wanny, w jednej znajdziemy śpiącego Niemena. Przypomniała mi się taka stara piosenka Rosiewicza zaczynająca się od słów "Czasem kiedy zasnę smacznie w wannie, bo w wannie zawsze mi się dobrze śpi..." Szkoda, że Niemen nie napisał jakiegoś wannowego bluesa, pasowałby tu jak ulał. :wink:

P.S.
Podtrzymuję swoją decyzję o nie kupowaniu tego wydawnictwa.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 02, 2008 15:51 
Awatar użytkownika

Na moje szczęście - nie masz racji Ewo, nie kupiłem jej - wysłuchałem kilku próbek na merlinie. Szerzę małą hipokryzję - mam na ukończeniu chwalebną recenzję tego wydawnictwa :lol: Jeśli uda mi się zdobyć nagrodę, to wtedy MOŻE głębiej przemyślę kwestię kupna Spiżowego krzyku.

Mam nadzieję, że powstrzymam się od krzyku 18.06 ;)
(chyba, że radości z jakiegoś nieznanego jeszcze powodu :D)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.