[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw lut 20, 2020 2:16

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt cze 10, 2008 13:23 
Awatar użytkownika

Wydaje mi się, że trochę złośliwy był ten ostatni akapit. Wynika z niego, że autor sugeruje, żeby zamiast tego wydać składankę z największymi (najlepiej znanymi) utworami (abstrahuję oczywiście od tego, czy Spiżowy krzyk jest dobrze "złożoną" płytą, czy nie).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 12, 2008 8:47 
Awatar użytkownika

Z końcowego akapitu tekstu w Jazz Forum wynika, że "Dziwny jest ten świat" zwyciężył w notowaniu wszech topu Trójki, a w setce zaprezentowanych nagrań znalazło się jeszcze kilka innych utworów Niemena. I nic więcej z tego czysto informacyjnego fragmentu nie wynika.

Przedwczoraj było spotkanie w warszawskim Empiku- w samym centrum metropolii. I co ? Żadnej relacji na forum.
Wczoraj w Krakowie -to samo. Na szczęście był tam pan Wacław Krupiński dziennikarz :arrow: Dziennika Polskiego 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 12, 2008 9:45 
Awatar użytkownika

Przeczytałam ten artykuł i znalazłam tam takie stwierdzenia:
Cytuj:
Powinny się jeszcze ukazać dwa kolejne krążki z podtytułem "Małgorzata Niemen poleca". Poprzez nie, w tych mniej komercyjnych utworach, może młode pokolenie odkryje Niemena dla siebie.(...)

A kiedy poznamy nagrania nowe? Na to pytanie Małgorzata Niemen nie potrafiła precyzyjnie odpowiedzieć(…)

Już nie chce mi się nawet tego komentować. :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 12, 2008 16:37 
Awatar użytkownika

Alez po co te nerwy .
Ja przewiduje ze niebawem ukaze sie plyta :
Utwory niejakiego CN inspirowane przez MN .
Oczywiscie tyko dla mlodego pokolenia .
Jak tak dalej pojdzie to uczniowie szkol podstawowych beda uczyc profesorow i prowadzic doktoraty . :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 13, 2008 9:08 
Awatar użytkownika

Dziennik Polski pisze:
Padło też pytanie, z powodów oczywistych, o piłkarskie zainteresowania Niemena. - Nie oglądał meczów, wręcz dziwił się, czemu oni za tą piłką tak biegają. Oczywiście, dobrze wiedział czemu, ale w ogóle go to nie interesowało.

Podzielam opinie Niemena także i w tej materii.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 13, 2008 16:59 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Przedwczoraj było spotkanie w warszawskim Empiku- w samym centrum metropolii. I co ? Nic. Żadnej relacji na forum.

Jak dowiedziałam się od znajomej uczestniczki spotkania, we wtorek w warszawskim empiku było niewiele osób, w tym część zupełnie przypadkowych i niezorientowanych w temacie. Na początku głos zabrał Hirek Wrona, później pani Małgorzata mówiła trochę o płycie, a następnie był czas na pytania. Z sali padły pytania o wydanie nieznanych nagrań, koncertów, muzyki teatralnej czy też wznowienie płyty "Terra Deflorata". Pani MN nie udzieliła konkretnej odpowiedzi, lecz tłumaczyła się prawami autorskimi i innymi przeszkodami. Ktoś zadał też pytanie "co z płytami zagranicznymi", na co pani MN odpowiedziała, że będą, bo przecież sam Czesław to planował, ale cały czas zmaga się z materią. Zaapelowała, żeby nie kupować płyt wydanych przez GTR, bo to piractwo. Wtedy padło pytanie, czy w ogóle można gdzieś zdobyć te płyty. I tu się "popisał" H. Wrona mówiąc, że czasem pojawiają się na Allegro, ale za straszne ceny. On sam kupił za 180 zł płytę nagraną w Niemczech na CD. Na głos z sali, że żadna płyta nagrana w Niemczech nie ukazała się oficjalnie na CD, nie odpowiedział, ale chwalił tę płytę mówiąc, że są tam takie nieznane a piękne utwory...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 17, 2008 21:14 
Awatar użytkownika

Póki co należy odnotować debiut płyty Spiżowy krzyk na 28 miejscu listy sprzedaży OLIS.

Z komentarzem odnośnie doboru utworów na CD "Spiżowy krzyk" trafiłem chyba w sedno ...

"Otóż są to ulubione piosenki, moje i naszych córek" - powiedziała Pani Małgorzata Niemen Joannie Weryńskiej z "Gazety Krakowskiej".

Dziwnym zrządzeniem losu nie jest wiadome Paniom, że w planach Czesława Niemena było wydanie płyty "Świat nieodkryty". Pewnie guru Hołdys o tym Im nie wspomniał...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 18, 2008 17:49 
Awatar użytkownika

Ale oczywiscie .
Nie kupujcie plyt wydawanych przez inne wytwornie bo nie przynosza zysku komu , wiadomo .
Kupujcie i sluchajcie. Wcale nie sa tak drogie i wcale nie sa tak nielegalne jak sie wydaje.

Na CD wydano nie u nas oczywiscie , praktycznie prawie wszystkie winyle ktore ukazaly sie na zachodzie . Czeslaw o tym wiedzial . Kazda z wytworni twierdzi ze ma mocne podstawy prawne .
Dla nas jest najwazniejsze aby sluchac tego co chcemy , a nie to co nam laskawie pozwalaja . :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 18, 2008 18:02 
Awatar użytkownika

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
Kupujcie i sluchajcie . Wcale nie sa tak drogie i wcale nie sa tak nielegalne jak sie wydaje .
Na CD wydano nie u nas oczywiscie , praktycznie prawie wszystkie winyle ktore ukazaly sie na zachodzie .

Większość nas zapewne już je kupiła, bo zbyt długo czekamy na oficjalne wydanie zachodnich płyt. Nie każdy ma taką cierpliwość, tym bardziej, kiedy się czyta, że przed nami jeszcze następne składanki...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 19, 2008 19:45 
Awatar użytkownika

Tego dnia musiałem wstać stosunkowo wcześnie - jak na wakacje... ;) Do Poznania wybrałem się koło 13:00, gdyż miałem jeszcze kilka spraw na głowie. Ostatecznie załatwiłem wszystko po 15:00, i w Empiku zawitałem jeszcze przed godziną szesnastą. Snując się po sklepie, myślałem nad pytaniami, które ewentualnie zadam. Nieopodal miejsca spotkania z miłośnikami muzyki - jakim była czarna sofa - czekałem dość długo, ale cierpliwie. Dokładnie o godzinie 16:24 w głośnikach rozległ się Spiżowy krzyk - a niedługo po tym zjawiła się Pani Małgorzata Niemen.

Jakże wielkie było moje zdziwienie, kiedy P. Niemen zwróciła się do mnie per Domin! :D Od samego początku czułem serdeczność i pozytywne emocje, które wysyłała do otoczenia Pani Małgosia. Moja koszulka wywołała wbrew ostrzeżeniom niektórych forumowiczów bardzo żywą Jej reakcję i jeszcze zanim zeszli się pozostali uczestnicy spotkania mogłem pochwalić się wspólnym zdjęciem ;)

Zapowiadało się, że ów wieczór upłynie w kameralnej atmosferze i tak w istocie było. Jako pierwsi - i jak się potem okazało, najwytrwalsi - przybyli członkowie forum, których serdecznie pozdrawiam :D Apogeum frekwencji to ponad tuzin osób, jednak przeciętnie liczba słuchaczy i rozmówców była o połowę mniejsza.

Pytania mistrza ceremonii były istotnie oryginalne, ale o słuszności ich zadawania podczas takiego spotkania - mógłbym polemizować ;) Dla mnie, znacznie ciekawsza była część "mniej oficjalna", w której mogliśmy w gronie najbardziej zainteresowanych porozmawiać o kwestiach istotnych dla zapalonych miłośników muzyki Niemena. Na pewno rozczarowała wszystkich informacja o pracach nad boksem "Na pomieszane języki" - zostaliśmy zapewnieni, że :N: niewiele uczynił w kwestii remasteringu. Miło było za to słyszeć o postępie w kwestii DVD z Niemenem oraz wydaniu płyty koncertowej z muzyką z Jazz Jamboree, gdzie znalazło się dla niego miejsce. Poznałem stanowisko Pani Małgorzaty w kwestii naszego forum a także oficjalnej strony artysty. O ile nie rozumiem trochę tej drugiej sprawy*, o tyle z pierwszym już jestem gotów się zgodzić.

*"biografia" nie jest elementem najważniejszym dla takiej witryny - Pani Małgosiu, stronę zawsze można uzupełnić, tak jak czynimy to z Niemenową Wikipedią! :) Poza tym, gdyby zaangażować do współpracy kilka kompetentnych osób z forum, miałaby Pani mniej na głowie - są wśród nas tacy, którzy posiadają wiele informacji, które nie wymagają autoryzacji (a co się z tym wiąże - mogą Panią nieco "odciążyć").

Nie dziwię się, że Pani Niemen jest uprzedzona do forum - pragnę raz jeszcze zaznaczyć i spróbować Panią przekonać, że prócz złośliwości, można spotkać się tu z pomocną dłonią i konstruktywną krytyką. Wydaje mi się, że powoli nastaje czas, kiedy przemijają obustronne oskarżenia i pretensje, a nadchodzi ten, w którym wspólnie będziemy mogli wiele zdziałać w kierunku popularyzacji Niemena znanego, mniej znanego czy tego nieznanego w ogóle! Może jestem jeszcze naiwny, ale wydaje mi się, że niektórzy zamiast walczyć mogliby pomagać - co przyniosło by znacznie większe efekty niż te, które możemy obecnie obserwować.

Tymczasem pozostaje nam czekać na reedycję płyty "Terra deflorata" (ciekawostka: na allegro, na przestrzeni trzech-pięciu miesięcy płyta ta w wersji CD pojawiła się dwukrotnie; łączna kwota, za jaką zostały sprzedane to ponad 300PLN!)

Zapomniałem zrobić to "na żywo", więc niechaj będzie za pośrednictwem odhumanizowanej maszyny: Pani Małgorzato, powodzenia i pomyślności przy załatwianiu wszelkich formalności związanych z przyszłymi wydawnictwami muzycznymi męża! :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 19, 2008 21:53 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
Nie dziwię się, że Pani Niemen jest uprzedzona do forum ...

Rzeczywiście z naszej strony padło na forum wiele gorzkich słów pod adresem pani Niemen, ale były też słowa radości i wdzięczności, np. po wydaniu Potencjometrów.
Ze strony pani Małgorzaty również padły niezbyt miłe słowa w kierunku fanów w odpowiedzi na list otwarty czy choćby ostatnio w TVP Kultura.
Zapewne to wina obu stron, że relacje między społecznością forum a panią Niemen ogólnie rzecz biorąc nie są zbyt ciekawe. Może rzeczywiście czas by tu coś zmienić, bo wspierając się wzajemnie na pewno można o wiele więcej osiągnąć.
Myślę, że gdyby była lepsza komunikacja pani Małgorzaty z fanami, to np. wcześniej wiedzielibyśmy o projekcie empikowych składanek i nie bylibyśmy tak zawiedzeni otrzymując płytę "Spiżowy krzyk" podczas, gdy czekaliśmy na zupełnie coś innego.
To chyba dobrze, że ma powstać oficjalna strona Niemena, może chociaż tam będą podawane informacje o planowanych projektach.
Szkoda tylko, że pani Niemen nie docenia, ile serca włożyliśmy w naszą stronę (forum i wiki) i ocenia forum tylko jednostronnie i bardzo krytycznie.
Cieszę się, że wkrótce ukaże się płyta z Jazz Jamboree i dvd Niemena. Mam nadzieję, że box "Na pomieszane języki" też się ukaże w niedalekiej przyszłości.

P.S.
To miło, Dominie, że zostałeś rozpoznany i że Twoja koszulka zrobiła taką furorę. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 19, 2008 22:52 
Awatar użytkownika

Byłam również na spotkaniu z panią Małgorzatą w poznańskim Empiku .
Do tego co napisał Domin mogę tylko dodać, że spotkanie trwało trzy godziny, i gdyby nie zaplanowany wywiad w radiu pewnie trwałoby dłużej. Odbyło się w serdecznej i pełnej zrozumienia -z obydwu stron- atmosferze. Zadaliśmy wiele pytań, rzuciliśmy sporo propozycji ,które p. Małgorzata skrzętnie notowała. Dużo też dowiedzieliśmy się o postępujących pracach dotyczących wydania płyt , dzienników i felietonów, wierszy i grafik. Ogrom pracy został zrobiony, i mam nadzieję, że wszystkie zamierzenia uda się zrealizować.
Mieliśmy również okazję spojrzeć na wiele spraw,- również tych prywatnych ,pozamuzycznych-zupełnie z innej strony - ze strony pani Małgorzaty.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 20, 2008 6:41 
Awatar użytkownika

Nic tak nie cieszy jak dobre wieści. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 20, 2008 15:56 
Awatar użytkownika

I ja tam byłem ( Domin zawojował serce p.Małgorzaty kulturą i znajomością ...rzeczy!), a potem... wywiad w Radiu Emaus prze-prowadziłem.
Efekty tego wywiadu ukażą się w Radiu najszybciej w lipcu ( a zobaczymy, czy nie po wakacjach).
Po-zdrowie-nia (nie tylko dla tam obecnych). :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 20, 2008 18:53 
Awatar użytkownika

Piotr Starzyński pisze:
Efekty tego wywiadu ukażą się w Radiu najszybciej w lipcu ( a zobaczymy, czy nie po wakacjach).

Ejże, czyżby w tej rozmowie nie udało się poruszyć żadnego aktualnego tematu ..?

Dziś w Teleexpressie prowadzący nadmienił o wydaniu płyty "Spiżowy krzyk".
Newsa nie zilustrowano żadnym klipem, bo o.. takowy nie zadbano. :?

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.