[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob cze 19, 2021 5:20

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt lut 09, 2018 17:00 
Awatar użytkownika

Na podobne zabiegi red. Michalskiego zwróciłam uwagę po ukazaniu się jego książki "Niemen o sobie" i też mi się to nie podobało:
viewtopic.php?f=7&t=659&p=2238&hilit=wywiady+dla+Interradia#p2238

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 27, 2020 22:34 
Awatar użytkownika

Pewna osoba, która zna Czesława Niemena wyłącznie z kilku granych przez radio (złotych) przebojów, podzieliła się ze mną opinią na temat omawianej tu książki. Przytoczę ją w całości:

Pewna osoba po przeczytaniu 'Czesław Niemen - czo go jeszcze pamiętasz' pisze:
dla mnie to była trudna przeprawa po szczegółach kariery bardzo kapryśnego człowieka. Dla mnie będzie zawsze mistrzem tylko jednego utworu. Niemen (...) za bardzo się wszystkim przejmował i rzucał się jak pies na kość na każdy pomysł zaproponowany chociażby z nutką ironii przez Młynarskiego. (...) za dużo na tej poezji się zafiksował, podróżował po różnych krajach, jeździł i był niezadowolony z publiki, brał się za coś i często niestety nie powstawało do końca, dużo podsumowań, ciągle niezadowolony, bo mogłoby być lepiej albo coś/ktoś zawinił. Albo ta historia ze świecami, że się spocił i był zły, grał na tych swoich organach, gadżeciarz (...)chciał być najlepszy, ale mnie wydaje się za skryty i za poważny, rozmarzony introwertyk.

- to doprawdy druzgocące... Zanim jednak pojawią się głosy sugerujące niski iloraz inteligencji lub wrażliwości czytelniczki, warto zastanowić się, w jaki sposób Niemen został przedstawiony przez Michalskiego i co mogło mieć wpływ na negatywny odbiór osoby artysty.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa UTC+1godz.