[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz mar 24, 2019 9:49

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr gru 01, 2010 17:25 
Awatar użytkownika

Nie mam najmniejszego zamiaru licytowac się z RJW ile jest Muz. Obaj wiemy, że Jedna. Zresztą Niemen w oficjalnych wypowiedzaich wielokrotnie o tym mówił.
Kompetencje i zakres Spadkobierczyń jest poza mną, to nie moja sprawa.W odniesieniu do Unisono... ....
Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
Natomiast unison na pomieszane , poplatane i pokretne mysli jest na szczescie mniej . :?

... absolutnie nie zgadzam sie z RJW z jego ogólnikową opinią, która jest pozbawiona merytorycznego rozpatrzenia tejże publikacji.
Jestem przekonany, że owej pozycji wydawniczej nie muszę bronic, ponieważ ona sama doskonale sie obroni przed atakami niekometentnych osób. Czy w ogole została przeczytana przez krytykanta? Nie wiadomo! Korci mnie żeby uzmysławiać pewnym osobom że niekoniecznie zawsze mają
rację. Czy to w życiu realnym czy wyimaginowanym.
Przez te lata zauważyłem ,że pewne osoby są niereformowalne i
do głowy im nie przychodzi, że można na coś popatrzeć jeszcze raz i
inaczej i np. zmienić zdanie. Widzę,
że ten dorosły mężczyzna zachowuje się kompletnie irracjonalnie, nie
bacząc na realia i że nie wspomnę o
przyzwoitości.
Wiemy co Niemen mówil na temat pracy. Pan dr Radosław Marcinkiewicz na zrealizowanie pomysłu, poświęcil ogrom prywatnego czasu, a przecież mógł iśc na spacer, uprawiac sporty itp ale nie, poświęcil się dla nas, dla czytelników, aby oddac znakomicie opracowane wydawnictwo!
Różnorodnośc tematów, naukowców, fanów, milośników MUZYKI... przekazują nam swoje wnętrze. Opisują co i jak odczuwają , postrzegają, jak to analizują...
Szeroka gama nietuzinkowych szkiców, prac pozwala unieśc sie ponad wszelkiego typu podziały, miałkośc, ...gdyż łączy je MUZYKA ! :D Tak jestem b. szczęśliwym posiadaczem Unisono na pomieszane języki , pod redakcją Pana dr Radosława Marcinkiewicza

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 01, 2010 18:28 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
Nie mam najmniejszego zamiaru licytowac się z RJW ile jest Muz. Obaj wiemy, że Jedna. Zresztą Niemen w oficjalnych wypowiedzaich wielokrotnie o tym mówił.

A ja zgadzam się z Romualdem, że w życiu Niemena były przynajmniej cztery muzy, bo dowody na to są w jego twórczości. :)

Stach pisze:
... absolutnie nie zgadzam sie z RJW z jego ogólnikową opinią, która jest pozbawiona merytorycznego rozpatrzenia tejże publikacji.

A jesteś pewien,Stachu, że Romuald rzeczywiście miał na myśli tę publikację? :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 01, 2010 19:47 
Awatar użytkownika

Nie zmienia to mojego podejścia w kwestii Unisono ..., i temu poświęcilem znaczną częśc mojego postu.
Jest to właściwy temat!

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
Natomiast unison na pomieszane , poplatane i pokretne mysli jest na szczescie mniej . :?

Jestem przekonany, że owej pozycji wydawniczej nie muszę bronic, ponieważ ona sama doskonale sie obroni przed atakami niekompetentnych osób. Czy w ogole została przeczytana przez krytykanta? Nie wiadomo! Korci mnie żeby uzmysławiać pewnym osobom że niekoniecznie zawsze mają
rację. Czy to w życiu realnym czy wyimaginowanym.
Przez te lata zauważyłem ,że pewne osoby są niereformowalne i
do głowy im nie przychodzi, że można na coś popatrzeć jeszcze raz i
inaczej i np. zmienić zdanie. Widzę,
że ten dorosły mężczyzna zachowuje się kompletnie irracjonalnie, nie
bacząc na realia i że nie wspomnę o
przyzwoitości.
Wiemy co Niemen mówil na temat pracy. Pan dr Radosław Marcinkiewicz na zrealizowanie pomysłu, poświęcil ogrom prywatnego czasu, a przecież mógł iśc na spacer, uprawiac sporty itp ale nie, poświęcil się dla nas, dla czytelników, aby oddac znakomicie opracowane wydawnictwo!
Różnorodnośc tematów, naukowców, fanów, milośników MUZYKI... przekazują nam swoje wnętrze. Opisują co i jak odczuwają , postrzegają, jak to analizują...
Szeroka gama nietuzinkowych szkiców, prac pozwala unieśc sie ponad wszelkiego typu podziały, miałkośc, ...gdyż łączy je MUZYKA ! :D Tak jestem b. szczęśliwym posiadaczem Unisono na pomieszane języki , pod redakcją Pana dr Radosława Marcinkiewicza

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 03, 2010 14:00 
Awatar użytkownika

Alez oczywiscie ze nie mialem na mysli tego opracowania ktore oczywiscie pochwalam.
Mialem na mysli tych co jak zwykle udaja ze nie wiedza o co chodzi .
Tracac laski sa w stanie pelzac w nadziei ich odzyskania .
Sa w stanie robic zamieszanie i zadyme az do skutku . Na jakis czas zamilkna i od nowa czynia zamet .
Mialem na mysli tych co gratuluja i dziekuja , a z drugiej strony gdzie tylko moga dyskredytuja nie majac zadnej gruntownej wiedzy .
Dla nich prawo nie istnieje . Swoje zdanie uwazaja za obowiazujace .
Ich cel to szukanie przyjaciol dla korzysci , siejac poklady nienawisci . :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 03, 2010 17:55 
Awatar użytkownika

WPROWADZENIE (Wojciech Chlebda) fragmenty

Każdy z nas ma takiego NIEMENA, jakiego potrzebuje. Kto szuka piosenki lekkiej, łatwej i przyjemnej, znajdzie NIEMENA w "Ciuciubabce". Potrzebującym lekkiego swingu dawał "Pod papugami", czekając na soul - "Klęcząc przed tobą". Gdy się przegląda katalog śpiewanych przez NIEMENA tytułów, dochodzi jeszcze rhythm'n'blues, folk, hard rock, free jazz, muzyka dla filmu, teatru i pantomimy, poezja śpiewana - od prostej piosenki stroficznej po rapsod - wreszcie czysta wokaliza wszelkimi stylami czy gatunkami. [...]
NIEMEN odważał się przekraczac granice wszelkich zastanych przez siebie w muzyce konwencji, [...]
Jak w tym muzycznym otoczeniu z Czesława Wydrzyckiego wyrósł Czesław Niemen, a właściwie NIEMEN, która to piosenka zadecydowała o zwrocie, po którym nie było już odwrotu,[...]
Głos prawdziwie dany od Boga: naturalny, w jakimś sensie nieszkolony, nieustawiany, nośny i przestrzenny, głos, jaki daje się słyszec w tenorach cerwi rosyjskiej, ale wschodni w szerszym jeszcze sensie: dalekowschodni, orientalny, otwarty na arabską melizmatykę i tuwiński śpiew alikwotowy (burdonowy) i w całym tym bogactwie chłonący emocjonalizmem czarnego soulu i synkopowany rytm bluesa.[...]
NIEMEN szedł dalej, ale przestrzeń wokół niego pustoszała. Młodzież stanu wojennego i chudych lat 80. miała nowych idoli, ten i ów poczuł się urażony kąśliwymi wypowiedziami NIEMENA w radio czy w prasie, inni nie nadążyli za jego muzycznymi eksperymentami, jakie rodziły się w domowym studio.[...]
Z tej publicznej ciszy wyrwała NIEMENA śmierc. Znowu zrobiło się o nim głośno, niemal tak, jak 40 lat wcześniej; niemal - gdyż określenia, jakimi żegnano zmarłego muzyka, układały się teraz w ciąg epitetów dostojnych, niemal hieratycznych. [...]
Kiedy się dzieło życia Czesława NIEMENA dopełnilo, zaczynamy je postrzegac jako całośc, całośc zaskakująco złożoną i wielostronną, całośc niejednoznaczną, intrygującą, prowokująca do analiz, zestawień, nowych odczytań.
To byl punkt wyjścia dla idei spotkania pod Niemenowym hasłem "Unisono na pomieszane języki". [...]
Na zaproszenie pomysłodawcy "Unisono", dra Radosława Marcinkiewicza z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Opolskiego, w październiku roku 2009 - roku siedemdziesięciolecia urodzin Czesława NIEMENA - w gościnnych murach Zespolu Szkół w Tulowicach na Opolszczyźnie zebralo się grono ludzi różnych wiekiem ( od studentów, nawet licalistów, po dinozaurów rocka) [...]
Niemen był jednym z najistotniejszych zjawisk polskiej kultury powojennej, zjawiskiem tyleż muzycznym w ścisłym sensie słowa, ile też literackim i artystycznym w ogóle, wreszcie - społecznym, jak cała muzyka, literatura i kultura rocka.
Plon tych dwu tułowickich dni, dni wypełnionych referatami, dyskusjami, polemikami, gorącymi rozmowami przy wieczornym stole, oddajemy dziś Czytelnikom w wierze, iż przyciągnie on nowych chętnych do nowych rozmów, dyskusji i polemik.[..]
na jesień roku 2010 "Unisono 2" z wywoławczym hasłem "NIEMEN w kręgu nazw"

Wojciech Chlebda

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 08, 2010 12:34 
Awatar użytkownika

Od redaktora (dra Radosława Marcinkiewicza)

Nie byłoby konwersatorium "Unisono na pomieszane języki", a także tej ksiązki, gdyby nie pomoc życzliwych osób. Podziękowania kierujemy przede wszystkim do Prof. dra hab. Wojciecha Chlebdy, który nie tylko od początku wspierał ideę spotkania, lecz także okazał się jego dobrym duchem, wreszcie - pomógł w przezwyciężeniu trudności związanych z wydaniem tomu pokonferencyjnego. Dr Marii Giej i Dr Alicji Przyszlak wdzięczni jestesmy za entuzjazm i zachętę do zorganizowania konwersatorium. Ogromnego wsparcia udzielił nam także Wójt Gminy Tułowice Mgr inż. Wiesław Plewa, a Dr inż. Jerzy Wójtowicz okazał się niezwykle gościnnym gospodarzem. Konwersatorium przebiegło sprawnie dzięki nieocenionej pomocy Roberta Kamińskiego i Zbigniewa Marcinkiewicza, a jego rejestracji dokonał Maciej Kuster. Książka mogła ukazac się dzięki zaangażowaniu Miłosza Paździerskiego, Michała Wilczyńskiego oraz wsparciu ze strony Jana Woźnego. Dziękujemy także Jolancie Flakowskiej, Wojciechowi Laskowi, Jerzemu Piędziochowi, Teresie Ptak, Małgorzacie Sinickiej, Grzegorzowi Wiśniewskiemu i Żanecie Wójcik.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.