[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob kwie 17, 2021 8:51

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr lut 25, 2009 19:21 
Awatar użytkownika

Ja osobiście słyszałem od :N: że pseudonim Niemen wybrał sam, bo Go wkurzało
jak kaleczą Jego nazwisko rodowe, o Pani Czesławie Walickiej nie było ani słowa.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lut 26, 2009 0:30 
Awatar użytkownika

Wladek pisze:
Ja osobiście słyszałem od :N: że pseudonim Niemen wybrał sam, bo Go wkurzało jak kaleczą Jego nazwisko rodowe, o Pani Czesławie Walickiej nie było ani słowa.

Oj, była mowa o pani Czesławie Walickiej w wielu wywiadach - właśnie w kontekście pomysłu na pseudonim (później sam Czesław zdecydował, że będzie to również nazwisko). To chyba oczywiste, że ostateczny wybór należał do zainteresowanego... 8)

Ostatnio zmieniony pn mar 02, 2009 8:40 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lut 26, 2009 1:21 
Awatar użytkownika

wywiady, wywiady papier wszystko przyjmie i to co powiedział i nie powiedział.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lut 26, 2009 22:55 
Awatar użytkownika

W koncu kazdy moze opowiedziec i napisac o tym co slyszal i czytal o Marlenie zwlaszcza jesli mial na to przyzwolenie .
Szkoda jednak ze nie kazdy odwazyl sie napisac o tym co widzial i slyszal czyli o Faridzie , no pewnie nie bylo zalecenia .
Najgorzej ze coraz czesciej mimo braku przyzwolenia a majac zalecenia lub nawet polecenia nagrywa sie co i kogo sie chce . Jakie to proste dzisiaj , nawet komoreczka .
Co do autorow pseudonimu :N: to juz wczesniej pisalem ze niebawem okaze sie ze :N: nie urodzila jego biologiczna matka .
Moze sie jednak ktos zastanowi czemu :N: zadedykowal swoja pewna plyte Cz. i F. Walickim . :o

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lut 28, 2009 12:06 
Awatar użytkownika

Z mojego punktu widzenia: nie ma wielkiej różnicy w prezentowanej przez Panią M.Niemen i Pana T.Sklińskiego postawie wobec fanów. Moim zdaniem chcą sprawować rząd dusz nad miłośnikami muzyki NAE - decydując o tym, jakie nagrania Niemena możemy poznać, a jakie już nie... Różnica tkwi tylko w tym, że jakby nie patrzeć - Pani M. ma do tego prawo !
Ma prawo nawet do chybionych akcji - jak "Nasz Niemen"...

Szkoda Romualdzie, że nie wyciągnąłeś w porę właściwych wniosków, bo może nie musiałbyś spędzić wieczoru po koncercie sam ze swoimi podejrzeniami...

Słucham właśnie Radia Złote Przeboje. "Nasz" prezenter obiecuje częściej nadawać piosenki pani Madonny. Aż do połowy sierpnia publika będzie naganiana na jej "szoł" zaplanowany w religijne święto.

W audycji - zespół Queen. Nikt nie wspomniał, że kiedyś pracował z nim Mack..

"Nasz" prezenter zaśmiewa się z pomnika pyry stojącego gdzieś przy polskiej szosie, po czym pozdrawia poznaniaków, aby się nie obrazili. Jak zwykle - wychodzi obronną ręką.
O "naszym Niemenie" mało (choć dziś plebiscyt dobiega końca).

Z rozmowy Niedźwieckiego z Młynarskim wynika, że to jednak pan Wojciech namówił naszego Niemena na zaśpiewanie "Rapsodu.." podczas trasy ze "Zgaduj -zgadulą".

Ostatnio zmieniony sob lut 28, 2009 12:25 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lut 28, 2009 12:23 
Awatar użytkownika

Spiskowa teoraia dziejow jest oczywista ale tu oparta na dobrym sluchu , slabym ale jeszcze wzroku no i mimowolnej analizie faktow .
A kto najwiecej ma prawdopodobnie nagran , to wiadomo . Tylko nie chce sie ich szukac , wierzac ze sie bedzie zylo jeszcze dlugo . :o

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lut 28, 2009 12:36 
Awatar użytkownika

słucham sobie i oglądam występ Szukalskiego z Skrzekiem (JJ 1981)
:N: też chciał coś nagrać z Szukalskim ale nic z tego nie wyszło(częsty przypadek)
(wywiad z Kleszczem)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lut 28, 2009 12:57 
Awatar użytkownika

Prawo nie zawsze znaczy prawo , choc nie zawsze jest doskonale mozna go uznawac , szanowac , stosowac , wypelniac , ale i n a d u z y w a c ! :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 07, 2009 16:50 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
...
nie ma wielkiej różnicy w prezentowanej przez Panią M.Niemen i Pana T.Sklińskiego postawie wobec fanów. Moim zdaniem chcą sprawować rząd dusz nad miłośnikami muzyki NAE - decydując o tym, jakie nagrania Niemena możemy poznać, a jakie już nie... Różnica tkwi tylko w tym, że jakby nie patrzeć - Pani M. ma do tego prawo ! Ma prawo nawet do chybionych akcji jak "Nasz Niemen"...

Co złego upatrujesz w działaniu TS?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 07, 2009 17:56 
Awatar użytkownika

Tadeusz i Ed uważają, że "forum spełniło swoją rolę". Z tego, co widzę to kilku kolegów z forum (nie tylko Stach) jest rozdartych pomiędzy solidarnością z nami a opcją antyforumową.

Napisałem, że Pani M. ma prawo nie zgadzać się na różne rzeczy. Nawet Romuald nie przeczy, choć w swoim stylu zaznaczył, że nie należałoby z tym egzekwowaniem prawa przesadzać...

Przed miłośnikami muzyki Niemena stawiane są szlabany złych słów, aby tylko nie przyjeżdżali do Słupska... Dotąd nie zaproszono tam siostry Artysty. Co by na to rzekł Nasz :N: ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 07, 2009 19:09 
Awatar użytkownika

Szczerze przyznam,że w pewnych momentach wolałbym byc ... sierotą.Nie miec znajomych na forum i poza nim, dot. to oczywiście wielu spraw około niemenowych.Ja chciałym z każdym życ w zgodzie i w jednym celu robic wszystko co mozliwe aby ścieżki wydeptane przez NIEMENA nie zarosły bądz aby nie obrosły jak stara łajba... niesnaskami, licytowaniem się ,kto co i ile zrobił dla pamięci :N: .Dzis nie umiem odpowiedziec [sobie] co dotyczy mnie w wątkach pruszanych przez Markovitza.M-z unika "wycieczek personalnych" ale czy to dobra metoda , uogólnienia są krzywdzące.Ja na przykład wiem,że RR nie cierpi mnie. To jego problem nie mój.Wiem jedno, że nigdy nie będe marionetką w czyichś rękach, gdy się zorientuję ,że coś takiego ma miejsce, bez słowa zabieram sie i idę ..robic swoje.
M-z pisze, że festiwal NIEMEN NON STOP wyposażony jest w szlaban dla fanów Niemena. Zdziwiony jestem taką opinią wszak wszystkie miejsca w filharmonii + dostawki, świadczą , że tak nie jest.Nikt mi nie mówił czy MZ to mam traktowac tak czy siak.Sam potrafię wyrobic sobie zdanie na podstawie własnych obserwacji itp.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 07, 2009 19:24 
Awatar użytkownika

No i mamy wyniki. Cały artykuł na ten temat i lista zwycięzców (swoją drogą: sporo znajomych - gratuluję! :D) znajduje się TUTAJ. Tymczasem ja przedstawiam spis utworów, które zostały wybrane przez "fanów" :lol:

Obrazek

1. Dziwny jest ten świat
2. Bema pamięci żałobny - rapsod
3. Jednego serca
4. Wspomnienie
5. Sen o Warszawie
6. Czy mnie jeszcze pamiętasz
7. Pod papugami
8. Czas jak rzeka
9. Obok nas
10. Klęcząc przed tobą
11. Wiem, że nie wrócisz
12. Sukces
13. Stoję w oknie
14. Pamiętam ten dzień
15. Płonąca stodoła
16. Człowiek jam niewdzięczny
17. Mów do mnie jeszcze
18. Com uczynił
19. Chciałbym cofnąć czas
20. Włóczęga

...podkreślone utwory pokrywają się z pewną płytą, która do dziś znajduje się wśród najlepiej sprzedawanych. Moje typy pogrubiłem. Oprócz tego, ów album można uznać za reedycję albumu "Niemen Enigmatic". O, przepraszam, brakuje tylko "Kwiatów ojczystych". Co jeszcze można na temat tej składanki napisać? Nie wiem, brakuje mi słów ;) Szkoda, że fani, odpowiedzialni za tę kompilację nie zabiorą głosu.

Ostatnio zmieniony sob mar 07, 2009 19:41 przez Domin189, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 07, 2009 19:40 
Awatar użytkownika

Może jednak ktoś się odezwie, bo na liście osób, których wspomnienia znajdą się w albumie znalazłem znajomo brzmiące nazwiska :)

Choć nie przewidziałem obecności tylko czterech wybranych nagrań, to jednak gusta uczestników plebiscytu nie są tak sztampowe, jak się początkowo wydawało...

To w pewnej mierze zasługa forumowiczów, którzy w komentarzach zwrócili uwagę na mniej popularne nagrania.

Nie przypuszczałem, że zaistnieją tu : "Człowiek jam niewdzięczny" i "Com uczynił"...

Z drugiej strony- ten ostatni tytuł to najmłodsze nagranie w zestawie. Pochodzi z 1972 roku.

Jest już pokazana okładka albumu => tutaj

Gdyby ktoś się przyjrzał liście, to na okładce powinien być Niemen bez brody... :wink:

Oczywiście kupię, choćby po to, aby przeczytać, co tam napisali Ewa, Dasza i Piotr .

PS Stachu - nie sugeruj, że spod mojej klawiatury wyszła połamana składnia w stylu : festiwal NIEMEN NON STOP wyposażony jest w szlaban dla fanów :twisted:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 07, 2009 20:11 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Nie przypuszczałem, że zaistnieją tu : "Człowiek jam niewdzięczny" i "Com uczynił"...

Ja też nie sądziłam i zagłosowałam na te utwory (i jeszcze parę innych) zupełnie bez przekonania i dosłownie w ostatniej chwili. Teraz Dominie przyznaję Ci rację, że jednak warto było zagłosować, choćby dla tych dwóch utworów. :)
Szkoda, że wśród nagrodzonych nie znalazł się list Domina, bo bardzo mi się podobał. Nie wiem natomiast, czemu znalazł się mój, bo pisany był głównie po to, żeby wymienić parę mniej znanych tytułów, także tych, które nie znalazły się w plebiscycie. A składanki i tak nie kupię...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 07, 2009 20:23 
Awatar użytkownika

Dzięki za ciepłe słowa Ewo i udział w plebiscycie :) To zrozumiałe, że nie kupisz składanki. W końcu ją wygrałaś ;) Ja z kolei zakładałem, że "Com uczynił" ma duże szanse na znalezienie się na tej płytce i dlatego nie oddałem swego głosu na ten utwór. Mój list nie miał szans na powodzenie, wiedziałem to w chwili pisania go, lecz nie o tym jest ten wątek, dlatego wracam do tematu...

...dobrze, gdyby utwory z obu płyt zespołu/-ów Niemen Enigmatic były na nowo poddane remasteringowi, a nie zostały ślepo przegrane z ostatnich wydawnictw. Jak już udało nam się ustalić, lepiej od reedycji z 2003 roku brzmią (kolejno) wydania Polskich Nagrań z 1996 i Digitonu (seria "Retrospekcja") 1995.

Wiem, wiem, za dużo wymagam :wink:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.