[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob paź 24, 2020 3:42

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt cze 26, 2009 22:59 
Awatar użytkownika

No to może czas na kilka fotek ze zlotu.

Załącznik:
spotkanie orgnizacyjne.JPG
spotkanie orgnizacyjne.JPG [ 95.1 KiB | Przeglądany 2845 razy ]

Spotkanie organizacyjne przed zlotem: od lewej Stanisław Mosiejko, Jan Czachor,Krzysztof Karwasiński, Tadeusz Wójcik i Jerzy Wydrzycki.

Załącznik:
grupowe.JPG
grupowe.JPG [ 198.59 KiB | Przeglądany 2856 razy ]

Zdjęcie grupowe na tle pałacyku w Przełazach (niestety wszystkich na raz nie udało się zebrać, zabrakło m.in. Daszy i Romualda).

Załącznik:
p.Bortkiewicz.jpg
p.Bortkiewicz.jpg [ 250.58 KiB | Przeglądany 2848 razy ]

Jadwiga i Kazimierz Bortkiewiczowie z miniaturą ławeczki.

Załącznik:
aweczka.jpg
aweczka.jpg [ 262.25 KiB | Przeglądany 2852 razy ]

Zadowolony Romuald z Ulą na ławeczce.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 27, 2009 9:55 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
No to może czas na kilka fotek ze zlotu.

No oczywiście, że czas najwyższy!
Bez tej wizualnej prezentacji, obraz VI zlotu był niepełny i prezentowany jakoś mało wyraziście.
Pogoda dopisała, uśmiechnięci uczestnicy, spotkanie z rodziną Czesława, a "sojusz" z organizatorami imprezy odsłonięcia ławeczki przebiegał "w duchu przyjaźni i zrozumienia".
Czego oczekiwać więcej?
I po co szukać rys na tym ładnym i przyjacielskim wizerunku?
Tylko przyklasnąć i żałować, że w tym się nie uczestniczyło.

(*)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 27, 2009 13:17 
Awatar użytkownika

Jak jeden skonczyl , to drugi zaczyna . W koncu to znany tandem .
Mozna czytac i rozumiec tylko to co sie chce , pomijajac to co sie nie chce .
Wiecej zdjec to chyba lepsze wyjscie . :o :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 27, 2009 13:46 
Awatar użytkownika

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
Wiecej zdjec to chyba lepsze wyjscie . :o :)

Pewnie, że lepsze!
Widzę, że miałeś aparat, a więc zapewne są interesujące zdjęcia...
Romualdzie, jeżeli możesz dorzucić jakieś niebanalne "ujęcia" - byłoby ciekawie i na temat. :)
A z tandemami też czasami jest kłopot, zwłaszcza wówczas, gdy dojeżdżają do rozwidlenia drogi. :wink:

(*)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 28, 2012 23:52 
Awatar użytkownika

Z ciężkim sercem, współczuciem, ale także z iskierką nadziei piszę do WAS (bez wyjątku) list w dn. 28.XI- 03.XII 12.

Łagów, Kołobrzeg, Poznań, Świebodzin - tak się złożyło, że w tych właśnie miejscach miałem okazję wysłuchać opowieści o tym, jak po kataklizmie II wojny światowej wyglądało życie polskiej RODZINY na Grodzieńszczyźnie i jak w ówczesnych warunkach pewien chłopiec rozwijał darowany mu przez Boga talent...

To od p. Bortkiewiczów dowiadywałem się, jak w PRL-u lat 50. i 60. poniewierano repatriantami zza Buga, jak ciężkim przeciwnościom losu musieli stawić czoła Wydrzyccy- przybysze ze Starych Wasiliszek w powiecie szczuczyńskim.

Nie dalej jak w ubiegłym tygodniu wspominałem spotkanie w Kołobrzegu, gdzie Bortkiewiczowie i bracia Wydrzyccy dzielili się przeżyciami związanymi z życiem i śmiercią Czesława... Sięgając pamięcią te kilka lat wstecz chciałbym wskrzesić atmosferę WSPÓLNOTY i ZADUMY. Pamiętam skupione twarze Jerzego, Jana, Tadeusza, Piotra, Ryszarda, Romana, Krzysztofa (z W-wy) i Andrzeja...

- Mark, choć tu do nas - do małego pomieszczenia na zapleczu za sceną zawołała mnie chyba Alina.

Móc przekazać Forumowiczom niezwykły klimat tego spotkania - to już chyba niewykonalne zadanie...

Na zawsze pozostanie w mojej pamięci nasza wycieczka autem Marka (spod W-wy) i busem "Karwasia" do Białogardu, odwiedziny grobów Rodziców Jadwigi i Czesława i przejmująca opowieść śp. Kazimierza o miejscach w tym mieście związanych z historią tej Rodziny. Pomoc państwa Bortkiewiczów przy filmie dokumentalnym TVP Polonia o Niemenie została uwidoczniona w napisach końcowych, ale żal że nie było w Opolu pod pomnikiem ekipy filmowej z kamerą.

Nie byłem na VI. zlocie w Świebodzinie, lecz 2 dni później mając zaproszenie z JF wybrałem się do stolicy na koncert z okazji emisji monet z Niemenem. Jednak bez państwa Bortkiewiczów temperatura spotkania w foyer na Myśliwieckiej była inna niż podczas zlotów. W Trójce królowała elitarna wyniosłość, z której wyłamały się tylko panie Maria i Natalia- córki Czesława...

Pan Kazimierz towarzyszył Żonie także w 2010 r. na Festiwalu Niemen Non Stop w Słupsku, jak również latem 2012r. podczas ostatniej wspólnej wizyty w Świebodzinie. Uwagą i poświęconym czasem OBOJE sprawili, że na Ławeczce w Świebodzinie - i niedoceniana fanka, i szczery sympatyk Niemena - wszyscy mogli się poczuć ważni i potrzebni.

Myślę, że i Was ogarnia wzruszenie, gdy patrzycie na zamieszczoną przez Ewę fotografię ze Świebodzina, na której państwo Bortkiewiczowie stoją w pobliżu ratusza z miniaturką Ławeczki. Byli tacy dumni i szczęśliwi.

Zawsze RAZEM. Gotowi cierpliwie odpowiadać na pytania tych z Was, którzy wiedzieli, jak znakomitym był Niemen ARTYSTĄ, ale chcieli się jeszcze dowiedzieć, jakim Czesław był CZŁOWIEKIEM..? I dowiadywali się - uczciwie, bez farmazonów.

Pamiętam wesołe iskierki w oczach śp. Kazimierza Bortkiewicza, gdy puentował opowieści Żony.

Jednym, żartobliwym słówkiem rozświetlał pełne nostalgii wspomnienia.

I myślę, że będzie NAM wszystkim bardzo brakowało taktownego, sumiennego i skromnego starszego Pana, powściągliwego w ocenach, a przede wszystkim potrafiącego dostrzec w działaniach innych - DOBRO, tą "perłę- wyjątek", która - w co wierzę - tkwi gdzieś głęboko w Ludziach związanych z postacią Niemena Wydrzyckiego ...

Spoczywaj w pokoju - Panie Kazimierzu [*]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 12, 2012 17:38 
Awatar użytkownika

W najnowszym, 50 nr Rewii znajdziemy artykuł poświęcony rodzinie Niemena w kontekście pogrzebu Ś.P. Kazimierza.
To przykre, że nawet w takiej sytuacji druga żona Niemena i jej dwie córki nie potrafiły wznieść się ponad rodzinne waśnie i przyjechać na pogrzeb. Ciekawa jestem, czy przysłały chociaż kwiaty...
Na szczęście, jak zwykle nie zawiodła rodzina Wydrzyckich i fani. Wiązankę w imieniu grupki stałych zlotowiczów złożył Krzysiek Karwasiński.

Załącznik:
wiązanka.JPG
wiązanka.JPG [ 64.07 KiB | Przeglądany 2163 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr mar 06, 2013 17:38 
Awatar użytkownika

http://www.facebook.com/photo.php?v=458589464207393&set=vb.100001690293669&type=2&theater

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 03, 2013 9:49 
Awatar użytkownika

HALO !

No, kiedy odbędzie się jakiś konspiracyjno podziemny zlot. Jak nie w kraju to może tak zaraz gdzieś 10 km od naszej granicy w CZECHACH czy NIEMCZECH. Może tam nienawiść wdowy nas nie sięgnie, no i w końcu będziemy mogli sprzedawać te kubki z podobizną mistrza na których zrobimy krocie pieniędzy i wykupimy prawa autorskie, żeby śpiewać piosenki Niemena na zlocie. Pomysł chyba dobry.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.