[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt maja 21, 2019 20:30

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr cze 10, 2009 16:33 
Awatar użytkownika

Jezioro Nieslysz albo Niesulickie jest jednym z piekniejszych jezior w okolicy .
Krysztalowo czysta woda , duzy akwen , wyspy. Party bedzie w okolicach Przelaz gdzie znajduje sie piekny palac ocalaly cudem z dewastacji powojennych .
Jest to jezioro moich szczeniecych zabaw przed laty .
Organizatorzy planuja moze jeszcze jakis inny wypad .
Dodatkowo rowniez zapewniaja zaopatrzenie w najnowsze monety z :N: ktorych inauguracja nastapi w dniu naszego Zlotu . Zadziwiajacy a nieplanowany zbieg okolicznosci . :( :( :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 12, 2009 1:04 
Awatar użytkownika

Dodatkowa atrakcja jest pomnik Chrystusa w budowie wiekszy od Rio na Corcowado .

Niemena znamy na pamiec wiec zapraszamy nawet tych co o nim slyszeli tylko .
Koszta uczestnictwa sa niepowaznie male .
Priglaszajem !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 12, 2009 8:32 
Awatar użytkownika

Spasiba za prigłaszenije!:)

Tak bardzo chciałam wziąć udział w Waszym zlocie ale niestety już wiem, że w tym terminie nie dam rady.
Zapraszam natomiast na zlot miłośników Marka Grechuty. Troszkę Cześka też na nim będzie. Więcej o zlocie na stronie

www.marek.ng.pl

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na obszerne relacje z niemenowskiego zlotu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 12, 2009 22:27 
Awatar użytkownika

http://www.okolicenajblizsze.pl/news.php?n=1412

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 15, 2009 22:58 
Awatar użytkownika

Jeszcze jeden zadziwiajacy zbieg okolicznosci .
W Dniu odslaniania Laweczki /20.06.09/siostra Czeslawa , Jadwiga konczy okragle 80 lat . Tego njkt nie planowal i nie koordynowal .
Zadziwiajace sa zbiegi okolicznosci .
Momentami mnie to mocno zastanawia , tak jak przed laty sniezna burza w pamietnym dniu !? :) :o

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 16, 2009 12:23 
Awatar użytkownika

Moi drodzy, zabierajcie ze sobą synów a przede wszystkim córki - do zobaczenia na zlocie! ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 16, 2009 19:58 
Awatar użytkownika

No to do zobaczenia , oby zdrowie tylko dopisalo , bo cos lamie w kosciach po 3-dniowym Swiecie Morza nad Odra . a aura dalej raczej wiosenno - jesienna . Moze jutro bedzie lepiej . :)
Jescze jedna uwaga informacyjna . Beda oprocz monet do nabycia rowniez cegielki pamiatkowe tak jak monety od najmniejszych nominalow do najwiekszych . :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 17, 2009 19:57 
Awatar użytkownika

Ktos chyba nie chce abym tam byl .
Goraczka zlota , goraczka srebra , nie , nie , nie .
Goraczka ciala . !? :( :o :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 17, 2009 21:48 
Awatar użytkownika

Romualdzie, nie rób nam tego!
Mam nadzieję, że jakaś wzmocniona kuracja do soboty postawi Cię na nogi. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 17, 2009 22:41 
Awatar użytkownika

Z ostatniej chwili:

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /278562327

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 18, 2009 15:26 
Awatar użytkownika

Najnowsze wiadomosci z dnia dzisiejszego ponownie rejestruja zbiegi okolicznosci bardzo dziwne . W momencie postawienia Laweczki z Czeslawem na Rynku rozglegl sie hejnal z wiezy ratuszowej dokladnie w tym momencie . Niby nic dziwnego bo bylo dokladnie samo poludnie , no ale !?
Nie wiem czy stosowne bedzie odnotowanie ze dzis sa 60 - te urodziny okragle L i J Kaczynskich . Nie wnikajac w wszelkiego rodzaju opcje chcialem przypomniec ze na mszy pamietnego dnia na Powazkach Lech Kaczynski odmowil krzesla i stal caly czas w holdzie odchodzacemu :N: .
Zycze wszystkim zdrowia no i sobie tez , oby do zobaczenia ! :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 18, 2009 21:45 
Awatar użytkownika

Ostatnie wiesci mowia ze beda do pozyskania tylko monety ze zlota sc tak jak Laweczka , czyli z brazu . Srebra bankowi szkoda widocznie . !? :o

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 19, 2009 13:23 
Awatar użytkownika

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
Ostatnie wiesci mowia ze beda do pozyskania tylko monety ze zlota sc tak jak Laweczka , czyli z brazu .

"Złoto" monety dwuzłotowe mają tylko w nazwie stopu, z którego są wykonane - http://pl.wikipedia.org/wiki/Nordic_gold
Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
Srebra bankowi szkoda widocznie . !? :o

Bankowi? A to w jaki sposób? Może organizatorzy nie pomyśleli, że będa chętni?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 21, 2009 22:21 
Awatar użytkownika

VI zlot już za nami, no i wrażeń cała masa. Organizacja w tym roku była naprawdę wzorowa, przyjęcie nas przez mieszkańców bardzo miłe i serdeczne. Szczególna w tym zasługa pana Jana Czachora, prezesa Stowarzyszenia Pamięci Czesława Niemena, który jako pierwszy powitał nas w schronisku i towarzyszył niemalże przez cały zlot. W powitalnym prezencie każdy otrzymał materiały o Świebodzinie i związkach Niemena z tym miastem, chętni mogli też dostać plakaty, nabyć na miejscu od pana Jana cegiełki oraz kupić 2-złotowe monety z Niemenem.
Następnego dnia zlotu pan Jan powitał wszystkich fanów (wymieniając każdego z imienia i nazwiska) w Domu Kultury na spotkaniu poświęconym Niemenowi. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz miasta, na czele z burmistrzem Dariuszem Bekiszem, mieszkańcy Świebodzina oraz goście honorowi: siostra Czesława, pani Jadwiga Bortkiewicz z mężem Kazimierzem, siostra stryjeczna, Halina Wydrzycka – Goliszek i trzej bracia stryjeczni Czesława, Romuald, Jerzy i Jan Wydrzyccy. Pani Jadzia dostała od nas urodzinowy bukiet i była bardzo wzruszona. Nas też wzruszyła słowami, że my, fani, jesteśmy dla niej jak rodzina i wszystkich nas kocha.
Podczas spokania zlotowicze również zabierali głos, najpierw organizator zlotu, Tadeusz Wójcik, później Piotr Starzyński, Dominik Kliche, Andrzej Mróz i Maciej Świtalski. Prezentowane były rzadkie nagrania audio i dvd, między innym koncertowy „Strange is This World” z Monachium’72 czy też „Hey Jude” z koncertu w rzymskim Titan Clubie’69, „Terra Deflorata” z koncertu w Poznaniu’91, zaśpiewany z córkami w noc sylwestrową 1999/2000r.„Dziwny jest ten świat” i jeszcze parę innych.
Po spotkaniu poszliśmy na rynek, gdzie rozpoczęła się uroczystość odsłonięcia Ławeczki. Znów widzieliśmy łzy wzruszenia w oczach siostry Czesława, odsłaniającej ławeczkę razem z burmistrzem Świebodzina, w asyście braci Wydrzyckich. Pani Jadwiga zasiadła na niej jako pierwsza, następni w kolejce byli pozostali członkowie rodziny Niemena. Po poświęceniu ławeczki każdy mógł usiąść i robić sobie zdjęcia z Czesławem, choć uroczystość jeszcze się nie skończyła. Dla wszystkich zgromadzonych znane utwory Niemena zaśpiewał znany lubuski bard, Maciej Wróblewski, a Niemena wspominał Jerzy Wydrzycki. Odbyła się tez prezentacja i licytacja srebrnej 10-złotówkiz Niemenem. Miłym prezentem dla siostry Niemena była miniaturowa ławeczka z brązu, którą pani Jadzia postawi u siebie w domu.
Później wróciliśmy do Domu Kultury, gdzie również śpiewano Niemena, można było zakupić monety, obejrzeć wystawę zdjęć i karykatur Niemena. Na samym końcu był szampan, kawa i pyszne domowe ciasta dla wszystkich gości. Po tym słodkim poczęstunku fani wraz z rodziną Niemena oraz towarzyszącymi gośćmi udali się autokarem do Przełaz nad jezioro Niesłysz, gdzie dzięki Janowi i Jurkowi Wydrzyckim, czekały już na nas pyszne kiełbaski z grilla i napoje. Zwiedzaliśmy też XIX wieczny pałac , w którym mieści się ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy i podziwialiśmy urokliwe jezioro. Czas jednak płynął nieubłaganie i wkrótce trzeba było wracać do naszego ośrodka na kolację. A po kolacji znów słuchanie Niemena aż do późnych godzin nocnych…

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 21, 2009 22:39 
Awatar użytkownika

Dziękuję Ewo za tę szczegółową relację.
Pozazdrościć jedynie mogą tacy jak ja, którym nie dane było uczestniczyć w tej uroczystości i spotkaniu.
A Pani Jadwidze - tą drogą - przesyłam życzenia stu lat, aby długo jeszcze przewodziła stadku najwierniejszych fanów Czesława i uczestniczyła w wielu podobnych uroczystościach.

(*)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.