[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt lut 18, 2020 1:21

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz sie 23, 2009 11:37 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
PS W reklamującej koncert rozmowie red. Kuźniara ze Zb. Wodeckim w TVN 24 udała się duża rzecz - nie padło ani jedno zdanie o Niemenie... Starczyło czasu na opis lakierków pana Zbigniewa.

... :shock: to wielka lipa "popelina" :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sie 23, 2009 11:54 
Awatar użytkownika

No ale byla jeszcze rozmowa z Becia .
Ta niespodzianka to moze bulgarski zepsul zamiast Paszy i Joloczki zamiast Swiata .
A moze da glos tez pani ... byle nie z kartki jak ostatnio . :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sie 23, 2009 18:23 
Awatar użytkownika

Spory materiał dotyczący Niemena wyemitowały dzisiejsze "Fakty". :)
W materiale oprócz kilku znanych osób wystąpił także nasz zlotowy kolega, Ryszard Szołtysik, który zaprezentował swoje nagrania dvd z kościoła św.Marii Magdaleny we Wrocławiu i z Hali Ludowej. :D

A w necie Kasia Kowalska zdradziła szczegóły dzisiejszego wykonania "Jednego serca". 8)
Maria Peszek z kolei twierdzi, że aranżacja "Ptaszka" autorstwa Krzesimira Dębskiego "zmiętosiła" ją. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sie 23, 2009 21:08 
Awatar użytkownika

No i jak wrażenia po koncercie?
Mnie się bardzo podobało. Uważam, że dokonano naprawdę dobrego wyboru artystów, no i aranżera. Nie potrafię wybrać najlepszego wykonania, bo prawie wszyscy zasługują na pochwałę. Obawiałam się trochę nowych interpretacji, ale niepotrzebnie, bo "Marionetki" wypadły pięknie (w dużej mierze dzięki ciekawej aranżacji), "Ptaszek" też był całkiem fajny, podobał mi się też Cugowski we "Wspomnieniu" i Kasia Kowalska w "Śnie o Warszawie".
Cieszę się, że Maryla Rodowicz zaśpiewała tę pierwszą, bardziej ekspresyjną wersję "Kiedy się dziwić przestanę".
Mam tylko zastrzeżenia co do braku synchronizacji głosu Niemena z muzyką w "Jednego serca", ale sam pomysł był świetny, chwilami nawet wydawało się, że Niemen stoi na tej scenie. :)
Oby więcej takich koncertów na cześć Niemena!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sie 23, 2009 21:10 
Awatar użytkownika

Reżyser Sukcesu, zabrał głos[ w Faktach], po tym co zrobil. :oops: za tych co nie mają wstydu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sie 23, 2009 21:14 
Awatar użytkownika

szkoda że trybunie tutki nie wystpili w pełnym składzie bo mogło być ciekawe połączenie regge,góralszczyzny,ludowej muzyki ukraińskiej

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sie 23, 2009 21:30 
Awatar użytkownika

Bylo pieknie zwlaszcza po pierwszej przerwie.
Klimat i poziom zrobila Maryla Rodowicz, Ewa Bem podniosla temperature, a pieknie wyciszyl emocje i przeniosl w inny wymiar przezywania natchniony Staszek Soyka.
No i sprawdzil sie pomysl, proroczo rzucony TUTAJ przed miesiacem:
ratajczak bogdan pisze:
A mnie marzyłaby się nowa wersja "Pieśni ocalenia" duetu Maryla Rodowicz + głos Czesława z taśmy z 1975 roku - na wzór np. "Unforgettable" spreparowanego w 1991 roku duetu Natalie Cole z ojcem Natem.
Mogłoby być równie pięknie, a może jeszcze bardziej... zaskakująco.

Wprawdzie nietrafiony byl tytul, ale idea zostala podchwycona i wyszlo...zaskakujaco. :)
Final byl uroczysty z ciarkami na plecach i z jajem.
Bardzo udany wieczor i chyba zapamietany bedzie na dlugo.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sie 23, 2009 21:32 
Awatar użytkownika

Super koncert! Diablo wymiatająca była zwłaszcza aranżacja "Pod papugami". Wgniotło mnie w fotel! :D Rzeczywiście trochę niezgrany był głos z muzyką w "Jednego serca". Ale i tak miałem gęsią skórkę, gdy zobaczyłem Niemena obok Jaśkiewicza i Urbaniaka. Czy mi się przewidziało, czy przez chwilę widziałem Domina na widowni? :D Więc jednak byłeś tam, zbóju?! Wyraźnie słabo wypadł Karpiel-Bułecka... oj, za wysoka, za wysoka tonacja.
Cytuj:
Nie potrafię wybrać najlepszego wykonania, bo prawie wszyscy zasługują na pochwałę.

A dla mnie najfajniejsze było "Jednego serca". :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sie 23, 2009 21:51 
Awatar użytkownika

Coś mi nie wyszło, więc spróbuję napisać jeszcze raz. Koncert świetny - jeden z najlepszych, jakich miałem okazję posłuchać w ostatnich czasach. Przemyślana reżyserka, ciekawe efekty wizualne etc., ale:

1."Wspomnienie" wyszło blado - to nie jest utwór dla pana Cugowskiego.
2. "Jołoczki" - chór pań w strojach ludowych kompletnie się nie popisał we fragmentach a'cappella. Poza tym nie wiem, czy akurat trafiona aranżacja (jedynie ta, pozostałe były świetne).
3. Pani Rodowicz - wyglądała okropnie, zwłaszcza wystraszył mnie jej makijaż (może wyłączyli światło w czasie charakteryzacji, bo nie mogę znaleźć innego wytłumaczenia). Różnica w poziomie wokalnym jej i innych pań, zwłaszcza Kayah czy Kasi Kowalskiej najbardziej była zauważalna w finale. Cóż - genialną wokalistką to ona nigdy nie była.
4. Pani Kulka - nieporozumienie (i proszę mnie nie przekonywać, że zaśpiewała dobrze).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sie 23, 2009 22:03 
Awatar użytkownika

Calkiem dobry koncert .
Moze troche za krotki .
Znakomity hipopotam Sojka .
Byly moje Narinetki ale ...
Kilku paniom wlosy sie skoltunily .
Za dlugo opowiadal Materna .
Kamera za czesta zacinala sie na okularach .
Trzy razy bylem z Czeskiem na Sopocie .
Teraz juz nie . !? :) :D :o

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sie 23, 2009 22:17 
Awatar użytkownika

Rzeczywiście, nie przez przypadek wyeksponowano głos Kayah w finale. Zawiodłem się niestety na Marionetkach w wykonaniu Kulki. Nie słyszałem wcześniej nic o tej pani. A najbardziej byłem ciekaw właśnie tej piosenki... jednak nie bądźmy aż tak surowi. Nawet Karpiel-Bułecka jakoś się uratował swoją solówką skrzypcową ;) Bardzo mi się spodobało wykorzystanie chóru w "Śnie o Warszawie". A co sądzicie o "Wszystkim ludziom co do pracy spieszą"? Fajne, nie? :}

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sie 24, 2009 7:36 
Awatar użytkownika

Kayah "Pod papugami"
Sebastian Karpiel-Bułecka "Płonąca stodoła"
Kasia Kowalska "Sen o Warszawie"
Piotr Cugowski "Wspomnienie"
Trebunie Tutki "Jołoczki-sosjonoczki"
Maryla Rodowicz "Kiedy się dziwić przestanę"
Maria Peszek "Ptaszek"
Ewa Bem "Sprzedaj mnie wiatrowi"
Stanisław Soyka "Nim przyjdzie wiosna"
Gaba Kulka "Marionetki"
Zbigniew Wodecki "Dobranoc"

Generalnie mam odczucia jakby próbowano odgrywac role wpływowych postaci w ” paszołbiznesie”. Odtwórcy byli mało przekonywujący, głosy jakby uwięzione, zawieszone nie mogące wydobyc się z gardeł. Momentami cholernie żal mi się ich zrobiło, co za chwilę przerodziło się w moje wkurzenie. Targany zmiennymi uczuciami pomyślałem jak można było w kilku momentach spartolic tak dobry pomysł festiwalowy, gdzie Niemen miał zostac przypomniany… wielu pokoleniom. W zasadzie to chciałbym przyjąc pozytywny ton, lecz w moim przekonaniu nie ma zbyt dużo miejsca ani na negację ani nawet na rozbieżności a obawiam się, że w pewnym momencie może mi zabraknąc dyplomacji.
Wykonawcy zapomnieli jakby o drugiej stronie o mnie jako odbiorcy i o NIM jako twórcy. Zapomnieli lub mają to głęboko w poważaniu, bądź mają luki warsztatowe, względnie repertuar NIEMENA zwyczajnie nie jest dla nich…
„Czułe strony”( b. delikatnie pisząc): brak(wyczerpana) energia, izolacja, uleganie iluzji, zbytnia pewnośc siebie, dusza amatorska-w złym tego słowa znaczeniu, rutyna, sztywnośc-brak relacji, sprawianie wrażenia obojętności , odcinanie się od źródeł inspiracji-zbyt daleko posunięta dowolnośc,władczośc i agresywnośc w uwzględnieniu własnego tylko wykonania … brak zrównoważonej komunikacji, wrażliwości, która umożliwiłaby mi …przeżywanie coverów.
No i jeszcze „opowiadacze” Materna to powinien jeszcze opowiedziec o „ lekkim polowym bereciku stalowym :mrgreen: :wink: - o hełmie.
Jestem na NIE :( wobec: G. Kulki, M. Peszek, S. Karpiel-Bułecki, Trebunie Tutki.

Jestem Zachwycony :D : Czesławem NIEMENEM śpiewającym z JEGO MUZYKAMI, Kasią Kowalską ( boże, jak ja lubię jej słuchac), S.Soyką, E.Bem

inni wyk. są mi obojętni

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sie 24, 2009 8:03 
Awatar użytkownika

Myślę, że nie było tak źle, Stachu :wink: . Oczywiście wokalista Trebunich odstawał zdecydowanie od chociażby Karpiela-Bułecki, którego odebrałem pozytywnie. Wydaje mi się, że większość wykonawców starała się o jak najlepszy przekaz swoich prezentacji i większości się to udało. Dobór wykonawców - ktoś, kto miał wejścia i głos decydujący, bezwzględnie to wykorzystał, stąd obecność np. pani Kulki. Pozazdrościć jej takiego "lansera" :mrgreen: Szkoda, że zamiast pana Cugowskiego nie zaproszono np. Michała Gasza. On nawet a vista wykonał by tę piosenkę 3 razy lepiej. Poza tym - gdybym miał decydować o obliczu artystycznym tego koncertu, to zaproponował bym wykonanie "Nim przyjdzie wiosna" nie panu Soyce, który zresztą, jak wszyscy wiemy, jest świetnym wokalistą, lecz Pani Natalii Sikorze. Słyszałem raz jej wykonanie "Wiosny", którym zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie. Panu Soyce natomiast zaproponowałbym grę na fortepianie i byłoby super :lol:
I ostatnia sprawa - Pan Krzesimir Dębski jest doskonałym kompozytorem, aranżerem itd, ale z pewnością nie jest von Karajanem :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sie 24, 2009 10:15 
Awatar użytkownika

AKTON pisze:
Myślę, że nie było tak źle, Stachu :wink: .
Temu kto wpadł na pomysł "Dnia NIEMENA"w Sopocie, składam serdeczne podziękowanie. W każdym przedsięwzięciu są + i -, to jedno a drugie to to, że każdy z nas odbiera tak jak odbiera i nikt i nic tego nie zmieni. Ja szanuję zdanie userów którzy sie na temat festiwalu wypowiedzieli i nie zamierzam z nimi polemizowac. :)Akton, Twoje uwagi, propozycie są zasługujące na ...uwagę. Już jakis czas temu pisałeś o pewnym festiwalu :wink: , w którym zauwazyłem moce sprawcze.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sie 24, 2009 10:39 
Awatar użytkownika

I jeszcze jedna recenzja, która bliska jest moim odczuciom na temat wczorajszego koncertu.

Przy okazji znalazłam jeszcze taki przedkoncertowy artykuł.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.