[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn gru 10, 2018 3:49

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr paź 03, 2012 11:27 
Awatar użytkownika

Maciek napisał:

Cytuj:
Już widzę oburzenie zagorzałych fanów, ale naprawdę ( niestety dostrzegam to dziś... pewnie to starczy sceptycyzm ) trudno nazwać koncertem... muzykę i śpiew nagrane na dyskietki i odtworzone w sali. Niestety te samodzielne koncerty CN to gra z playbacku

Ja się nie oburzam, bo to prawda. Masz całkowitą rację. Z biegiem czasu dochodzę jeszcze do jednego wniosku: ta samodzielność Niemena zaowocowała pewną monotonią jego twórczości, a w końcu stagnacją; całe lata odgrywał na koncertach te same nuemry, wielokrotnie je przaranżowywał marnując w ten spsób czas, zamiast tworzyć nowe.
- "Dziwny..." - kilka wersji
- "Jednego serca" - kilka wersji
- " Pielgrzym" - ze dwadzieścia wersji
- "........."

Po co to wszystkio?!
Zasłanianie się perfekcjonizmem (ciągłe poszukiwanie ideału) zupełnie mnie nie przekonuje.

I na koniec jeszcze jedna refleksja.
-Wątek ten - "Niemen w TVP Polonia" - pokazuje też jak ubogi jest materiał filmowy dotyczący Niemena. Wszystko, co tam jest prezentowane, sprowadza się do kilku ( mniej niż dziesięć) pozycji. Widziałem to kilkakrotnie, więc nie zadaję sobie trudu, aby oglądać coś n-ty raz.

(moje)

Ostatnio zmieniony śr paź 03, 2012 19:48 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 03, 2012 12:26 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Z biegiem czasu dochodzę jeszcze do jednego wniosku: ta samodzielność Niemena zaowocowała pewną monotonią jego twórczości, a w końcu stagnacją; całe lata odgrywał na koncertach te same nuemry, wielokrotnie je przaranżowywał marnując w ten spsób czas, zamiast tworzyć nowe.
- "Dziwny..." - kilka wersji
- "Jednego serca" - kilka wersji
- " Pielgrzym" - ze dwadzieścia wersji
- "........."

Po co to wszystkio?!
Zasłanianie się perfekcjonizmem (ciągłe poszukiwanie ideału) zupełnie mnie nie przekonuje.

Napisałeś to... czego ja się bałem napisać. Niestety rezygnacja z zespołu źle wpłynęła na muzykę CN i najlepiej to widać na LP " Idee Fixe " - numery nagrane z zespołem są świetne, natomiast zrobione samodzielnie wraźnie odbiegają swym poziomem od tych pierwszych. Patrząc wstecz strasznie żal, że dążenie CN do profesjonalizmu odbiło się niekorzystnie na jego muzyce i było zwykłą stratą czasu - żaden z poprawionych numerów nie przebił oryginału ! :( Prawdę mówiąc wolabym dodatkową płytę i to mniej doskonałą... niż sto wersji znanych już utworów. Obawiam się jednak, że wbrew naszemu marudzeniu musimy się cieszyć z tego co jest ( i tu również z zachowanych, i nadawanych powtórek programów z CN ) bo za chwilę pewne panie i tego nam zabronią !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 03, 2012 14:52 
Awatar użytkownika

Maciek napisał:
Cytuj:
Napisałeś to... czego ja się bałem napisać

Tak, napisałem, a teraz będę się bał pojechać na zlot :wink:
Pojadę na zlot miłośników Skaldów :)

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 03, 2012 16:38 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Tak, napisałem, a teraz będę się bał pojechać na zlot :wink:
Pojadę na zlot miłośników Skaldów :)

Oczywiście serdecznie zapraszam :D Najbliższy zlot odbędzie się pod koniec maja lub na początku czerwca w Bieszczadach :D

Jednak nie martw się bo mam pomysł - podaruję Ci koncert, którego nikt nie ma i będziesz mógł spokojnie pojechać, i na zlot miłośników CN :) Będziesz miał też wytłumaczenie swojej " zdrady " bo w zespole towarzyszącym CN pojawił się ówczesny perkusista Skaldów :)

Tadeusz, zrobiliśmy dziś niezłą statystykę forum :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 03, 2012 17:56 
Awatar użytkownika

Faktycznie, faktycznie z waszych wypowiedzi wynika , że destrukcyjna działalność pani M. na zachowania fanów przynosi efekty. Nie tylko wy ale i ja znudzony jestem trzęsącą galaretą absurdu wylewającą się z ust tej pani. Na mojego życiowego mentora teraz też już patrzę inaczej, nawet niż jeszcze dwa lata temu. Zdziwiony jestem, że nasz artysta miał za partnerkę tak ponurą postać. Myślę, że chyba już ani nie wiek, ani czas kruszyć kopie bo właściwie po co.
Więc, faktycznie lepiej w Bieszczady z sympatycznymi braćmi Andrzejem i Jackiem gonić króliczka, i zapomnieć o zgorzkniałej wdowie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 03, 2012 19:45 
Awatar użytkownika

Maciek napisał:
Cytuj:
...podaruję Ci koncert, którego...

Trzymam za słowo

Maciek napisał:
Cytuj:
Tadeusz, zrobiliśmy dziś niezłą statystykę forum

Fakt, statystykę też, ale i przerwaliśmy pewną drętwotę, i zachwialiśmy jednomyślność o ideałach...

Puszek napisał:
Cytuj:
Więc, faktycznie lepiej w Bieszczady z sympatycznymi braćmi Andrzejem i Jackiem gonić króliczka, i zapomnieć o zgorzkniałej wdowie.

Mam o wiele lepsze zajęcie dla swojego umysłu niż zajmować go czymś zupełnie dla mnie nieznaczącym i w dodatku zgorzkniałym

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 26, 2013 18:55 
Awatar użytkownika

27.04. o godz. 15.00 w TVP Polonia emisja filmu dokumentalnego "Czesław Niemen" w reż. Eugeniusza Szpakowskiego.

Powtórka filmu 30 kwietnia w TVP Polonia o godz.17.55.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sie 16, 2013 11:03 
Awatar użytkownika

16 sierpnia 2013 r.TVP Polonia godz.18.20 Czesław Niemen-Koncert Opera Leśna w Sopocie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 30, 2013 12:49 
Awatar użytkownika

01.11. o 15.15 film Eugeniusza Szpakowskiego "Czesław Niemen".

03.11. o 14.20 "Pejzaż bez Ciebie... Czesław Niemen".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sty 16, 2015 22:48 
Awatar użytkownika

Jutro o 15.00 w TVP Polonia film E.Szpakowskiego "Czesław Niemen".

20.01. o 22.45 w TVP Polonia koncert "Terra Deflorata".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz mar 11, 2018 17:33 
Awatar użytkownika

Powtórka rozmów zeszłorocznej Niedzieli z twórczością Cz. Niemena wyemitowana będzie 12 marca 2018 o godz.17.55 w TVP Polonia.

Program został zarejestrowany w początkach 2017 roku przez TVP Kulturę, a rozmowy prowadziła Agnieszka Szydłowska.

Udział wzięli: Małgorzata i Natalia Niemen, Krystyna Gucewicz, Marianna Wróblewska, Wiesław Królikowski i Hirek Wrona.

Tadeusz pisze:
I na koniec jeszcze jedna refleksja.

-Wątek ten - "Niemen w TVP Polonia" - pokazuje też jak ubogi jest materiał filmowy dotyczący Niemena.

Rzeczywiście telewizyjni decydenci mogliby sięgnąć głębiej do archiwów. Na tym kanale ciężko znaleźć ambitne programy. Ktoś uznał, że naszym rodakom zagranicą (do nich głównie skierowana jest oferta TVP Polonia) podobają się tylko telenowele, teleturnieje i kabarety oraz transmitowane od wielkiego święta podniosłe uroczystości. Takie podejście ma niewiele wspólnego z misją krzewienia kultury narodowej. Nie mówiąc już o tym, że młodzi Polonusi nie dowiedzą się z telewizji, czego dokonali: Demarczyk, Niemen, Kurylewicz, czy Komeda.

edit

A że archiwa są warte eksploracji przekonałem się oglądając jeden z programów historycznych na antenie TVP. Jako materiał ilustrujący wydarzenia sprzed pół wieku pojawił się Niemen, a dokładniej jego figurka z noworocznej szopki telewizyjnej. Był tam też często pokazywany fragment wykonania "Dziwnego.." z Sopotu'67. Ów materiał WFD składa się z dwóch części: w pierwszej widzimy Czesława na tle koła stanowiącego scenografię festiwalowej sceny, a w drugiej (rzadko przypominanej) przebitki z sopockiego deptaka. Dla realizatorów klipu do utworu "Dziwny jest ten świat" w jednej z komercyjnych stacji TV teledyskowe scenki z ludźmi na ulicach okazały się niekonieczne. Tak więc nadają klip tak zmontowany, że ze wspomnianego materiału WFD dwukrotnie pokazano fragment śpiewającego Niemena na tle wielkiego koła, a rodzajowe scenki z ulic pominięto. W efekcie - gdy po raz drugi rozbrzmiewa refren utworu (po solówce gitary), to widok śpiewającego Niemena kompletnie rozmija się ze śpiewanym tekstem, który słyszymy.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 13, 2018 11:04 
Awatar użytkownika

"Na festiwalowej scenie: Cz. N."- emisja 15 IV (nieaktualne) oraz w środę 25 IV o godz.23.50 w TVP Polonia.

Wiadomość edytowana 15 IV o godz.11:30 dotycząca planowanych emisji programu z cyklu "Na festiwalowej scenie".

Program ten zawierał fragmenty festiwalowych występów Cz. Niemena m.in.: z Zielonej Góry'79, Sopotu"80, a także z koncertu z M. Urbaniakiem podczas Jazz Jamboree'86 oraz z zespołem Perfect z jubileuszowego koncertu Klubu studenckiego "Stodoła".

Niestety- wkrótce po zamieszczeniu posta odwołano emisję programu planowaną na 15 kwietnia (godz.15.35) :?

Może lepiej tego typu informacji nie zamieszczać w otwartym podforum..?

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.