[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest śr paź 21, 2020 8:47

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt cze 11, 2010 17:59 
Awatar użytkownika

http://okolicenajblizsze.pl/news.php?n=2016

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 12, 2010 8:19 
Awatar użytkownika

Halo, tu delegacja forum na zlot w Świebodzinie. Wczoraj lampką szampana ugościł nas Burmistrz tego zacnego grodu. Rozmowom zlotowiczów nie było końca. Domin studiował Niemena do czwartej rano :)
Dziś w południe - spotkanie w kinoteatrze.

Pozdrowienia ślą > Domin, Piekarz i MZ 8)

P.S. Mam nadzieję, że wszyscy obecni na zlocie Forumowicze podzielą się wrażeniami ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 12, 2010 10:35 
Awatar użytkownika

Dzięki za pozdrowienia i czekamy na relację z dzisiejszego dnia. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 13, 2010 18:56 
Awatar użytkownika

Migawki ze zlotu można zobaczyć :arrow: tutaj.

Nie wiem tylko, czy z tego materiału będą zadowoleni dwaj nasi koledzy, których nazwiska zamieniono w tym filmiku. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 13, 2010 21:07 
Awatar użytkownika

Co gorsza - reporter Informacji Lubuskich zredukował Niemena do roli wykonawcy dwóch "hitów" :evil:

Ewa pisze:
..czy z tego materiału będą zadowoleni dwaj nasi koledzy, których nazwiska zamieniono..

Zaniepokojonych towarzyskimi skutkami telewizyjnej fuszerki pragnę uspokoić - spotkaliśmy się, bo w końcu kolega jest od tego, by spotkać się z nim - jak śpiewa Maleńczuk w duecie z Waglewskim w piosence => Koledzy na YT.

I nie było mowy o srożeniu się spodchmurykapelusza, choć .. rozmowa dotyczyła m.in. tej właśnie płyty.

Ten białoruski film (po 12 h podróży pamiętam jak przez mgłę) to koronkowa robota. Fajny patent z tym chłopakiem 8)

PS Tadeusz zrobił mi zdjęcie ze sztandarem szkoły, ale nie będę wklejał i się chwalipięcił. Niech inni coś napiszą.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 14, 2010 12:05 
Awatar użytkownika

Zwazywszy na tak wyyyczerpujaca ilosc relacji rozumiem ze tak jak belka nie chce sie kopac z koniem , tak tutaj nikt nie chce sie juz kopac z kobyla . :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 14, 2010 14:05 
Awatar użytkownika

Sobotni dzień rozpoczęliśmy spacerem po Świebodzinie śladami Czesława Niemena.
Pierwszy przystanek był przed fabryką mebli, w której to, wg słów Jana Czachora, Niemen naprawiał swój sprzęt m.in. kolumny, a także zamówił zestaw mebli DANUTA do swojego mieszkania na Niecałej.
Potem zobaczyliśmy budynek pod wdzięczną nazwą MODRZEW , w którym grupa Niemen dała kilka koncertów.
Następnie udaliśmy się do Gimnazjum im. Czesława Niemena, gdzie zostaliśmy podjęci kawą i ciastem oraz wysłuchaliśmy kilku piosenek z repertuaru Czesława Niemena w wykonaniu dwóch uczennic tej szkoły. Naszemu Piotrowi też udało się tam zaśpiewać „Wspomnienie”.
Prosto ze szkoły udaliśmy się na ul. Paderewskiego, gdzie zwiedziliśmy piękny ogródek, w którym Czesław chętnie wypoczywał, wtedy gdy odwiedzał swoich braci stryjecznych. Chętni mogli również wejść do domu .
Następny punkt programu to spotkanie w Domu Kultury - projekcja filmu białoruskiego ,seminarium i koncert Jarka Królikowskiego, przerywany fragmentami książki Jana Czachora, które autor czytał osobiście. Zapowiadana Danuta Urbańska niestety nie wystąpiła.
Potem kilkanaście minut na zmianę odzieży w schronisku i wyruszyliśmy w dalszą drogę, tym razem już autokarem. Chętni zwiedzili niemieckie fortyfikacje z II wojny światowej, pozostali dotleniali się przy kawie lub innych napojach.
Stamtąd pojechaliśmy nad jezioro Niesłysz w Przełazach. W oczekiwaniu na kiełbaski pochłanialiśmy spore porcje chleba ze smalcem.
Do schroniska wróciliśmy wieczorem. Rozmowy i sluchanie Niemena trwało jak zwykle do późna w nocy.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 14, 2010 14:18 
Awatar użytkownika

Zapomniałam napisać o najważniejszym.
Było oczywiście spotkanie z Niemenem przed ratuszem i zbiorowe zdjęcie przy ławeczce.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 15, 2010 11:23 
Awatar użytkownika

Dasza pisze:
Następny punkt programu to spotkanie w Domu Kultury - projekcja filmu białoruskiego

...z którego z Dominem nic a nic nie zrozumieliśmy :D
Czy można się spodziewać tłumaczenia tego filmu na nasz język?
Niektórzy zastanawiali się co za melodia jest zapisana na oparciu świebodzińskiej ławeczki, imitującemu pięciolinię. Tak, to początek "Dziwnego". Jednak zgadza się tylko melodia, bo rytm już nie, dziwne...
Szkoda, że nikt z Gimnazjum imienia Czesława Niemena nie wziął udziału w zlocie, nawet śpiewaczka Paulina nie dała się namówić.
Fajnie było zobaczyć, że nie tylko dla mnie muzyka Czesława Niemena jest tak przejmująca i wyjątkowa. Naocznie się przekonać, że istnieją także inni ludzie, dla których ta muzyka jest najpiękniejsza na świecie 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 15, 2010 12:02 
Awatar użytkownika

Nie zapominajmy jednak ze sa ludzie ktorzy za wszelka cene staraja sie wymazac tworczosc CJNW ze zbiorowej pamieci . :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 15, 2010 12:13 
Awatar użytkownika

Zdjęcie zbiorowe uczestników VII zlotu nadesłane przez Anię z Warszawy.

Załącznik:
VII zlot- zdjęcie zbiorowe.JPG
VII zlot- zdjęcie zbiorowe.JPG [ 330.05 KiB | Przeglądany 3695 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 20, 2010 22:09 
Awatar użytkownika

Plakat tegorocznego zlotu:
Obrazek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 22, 2010 21:15 
Awatar użytkownika

Nie wszyscy są na tej fotce. Żałuję, że nie starczyło mi czasu na spacer śladami :N:-a i nieco dłuższe rozmowy z niektórymi zlotowiczami i Janem Czachorem, który w roli przewodnika po Świebodzinie jest po prostu znakomity !
Jak by nie patrzeć miałem do pokonania najdłuższy dystans ze wszystkich zlotowiczów...

Domin189 pisze:
Kosztem zlotu odpuściłem naukę do egzaminu ...

Na szczęście Domin odpuścił tylko dwa dni i jak dowiedziałem się już po zlocie- egzamin zdał znakomicie.
Mam nadzieję, że i naszego Piekarza muzyka będzie inspirowała do wzmożonego wysiłku naukowego 8)

PS Dasza zdała świetną relację, ale chętnie dowiedziałbym się co oprócz kiełbasek straciłem ostatniego wieczora... :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 23, 2010 16:49 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Nie wszyscy są na tej fotce. Żałuję, że nie starczyło mi czasu na spacer śladami :N:-a i nieco dłuższe rozmowy z niektórymi zlotowiczami i Janem Czachorem, który w roli przewodnika po Świebodzinie jest po prostu znakomity !

PS Dasza zdała świetną relację, ale chętnie dowiedziałbym się co oprócz kiełbasek straciłem ostatniego wieczora... :)

Pytasz co straciłeś, Markovitzu...
Otóż, straciłeś koncert Jarka Królikowskiego, mojego przyjaciela, a w nim dwie piosenki do moich tekstów i muzyki Jarka, które otrzymały wyjątkowo gromkie brawa od mieszkańców Świebodzina.
Płyta z tymi nagraniami jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Wystarczy skontaktować się ze mną.

PS. Jarek Królikowski poprosił mnie o pozdrowienie wszystkich mieszkańców Świebodzina.
- Pozdrawiam i zapraszam na koncerty Jarka. Jeszcze w tym roku Jarek zaśpiewa z Faridą.
-Następny mój tekst jest już opracowywany w studio nagrań Jarka. Słyszałem... ale nic nie powiem. Wkrótce będzie można usłyszeć to nagranie- już
w pełni dopracowane

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 24, 2010 19:54 
Awatar użytkownika

Piekarz napisał:
Cytuj:
Czy można się spodziewać tłumaczenia tego filmu na nasz język?

Język białoruski jest bardzo podobny do polskiego, najbardziej chyba ze wszystkich słowiańskich, choć zaliczany jest do grupy języków wschodniosłowiańskich, a nasz do zachodniosłowiańskich. Nie miałem żadnych kłopotów ze zrozumieniem treści tego filmu .

Trzeba się uczyć języków :wink:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.