[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt paź 20, 2020 6:46

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr lis 03, 2010 20:02 
Awatar użytkownika

Bóg mi świadkiem, że napisałam, co myślałam.
Dziwiłam się, że MN wydała płytę już nawet bez imienia... może nie chciała zamazywać okładki ?

Nawet Ewa poszła za moją myślą i też nie wiedziała.

To co Stachu się dopatruje jest dla mnie abstrakcją i nie poruszam się po tak szerokich deskach.
Chciałam nabyć płyty, więc śledzę dalej ten temat, o co dokładnie chodzi.
Czytam i czytam zamieszczone powyżej wypowiedzi, aż w końcu zrozumiałam wszystko. :roll:
Za normalne zapytanie zostałam brutalnie zaatakowana nie dość, że przez najprawdopodobniej samego wydawcę :shock:

OSCAR pisze:
Szanowni krytykanci.
Po prostu jestescie ludzmi z kompleksami, ktorzy nigdy w zyciu niczego nie osiagneli, tylko krytykuja innych i oskarzaja bezpodstawnie. Po prostu wasz móżdżki są tak male, ze nie rozumiecie podstawiwych prawd, wypowaiadacie sie na tematy ktorych nie znacie, a wsze ego. do besztania kogokolwiek siega "nieba", a raczej piekla.
PRZYZNAJĘ, NIE ROZUMIAŁAM, :oops: więc się dziwiłam ale i cieszyłam(czego już nie dostrzeżono), że płyta wyszła...

OSCAR pisze:
A w nazwie jest NIEMEN dlatego ( i tu odsylam niewiedzacych klaustrofobicznych bezmózgowców) do historii wydawnictw artysty. Najlepsze płyty Czeslawa, czyli oba Enigmatic, Areolit czy Marionetki byly sygnowane jako NIEMEN a NIE Czeslaw Niemen !!!!!!!.
MOŻNA BYŁO POMINĄĆ EPITETY...nie poniżać samego siebie...
bez nich teraz też już rozumiem... :roll:

OSCAR pisze:
A jak klaustrofobicznym krytykantom sie cos nie podoba, to nikt ich nie zmusza ani do sluchania, ani do kupowania, ani do zajmowania sie tym tematem. Wiec zamknijcie swoje głupie ryje, bo nikt was tu nie prosi i nie zasmiecajcie swoimi wypocinami tego forum, głupole.
NIE ZMUSZA...NIE ZACHĘCA I Z PRZYKROŚCIĄ stwierdzam, że OD LADY ODSTRASZA.
TAKI POLONIJNO-HAMERYKANSKI HELLOWYJ :?: :cry:

MOŻE NIEZORIENTOWANEMU :roll: nowemu userowi może się to wszystko dziwne wydawać, co tu się pisze i pyta, jednakże wchodzą tu nie tylko starzy dobrze zorientowani fani Czesława, ale i tacy, co pytają i szukają odpowiedzi...jak ja...
DZIWNE :?: A SKĄD MAM WIEDZIEĆ, JEŚLI PO PROSTU NIE WIEM?

Natomiast taka wypowiedź absolutnie psuje imię wydawcy, jakim by nie był, choć ja na pewno sprawdzę, czy ktoś się pod to nie podszył, bo nie mogę w takie oficjalne zachowanie uwierzyć, DOPÓKI SAMA NIE DOTKNĘ.

Ale za to, że kolejna osoba już z tego forum, pozwoliła sobie na sprowadzenie mojej wypowiedzi, osoby i zapytania do poziomu
Maciek pisze:
Nie sądziłem jednak, że dostanie strzała z naszej strony ...
Podobnie było tutaj - ktoś załatwił,
a już się odzywa z pretensjami ta, której mimo ładnego nicku nie wpuśiłbym do składu porcelany
i kolejny artysta, który ostrzega bo mu kolega powiedział. Jeszcze nie mają płyty,
jeszcze nie zamówili, ale już swoje wiedzą, już im się nie podoba i już mają pretensje !
Polska paranoja !

:oops: Ja nie wchodzę do SKŁADU PORCELANY SKALDÓW, nie tłukę szkła, nie obrażam nikogo,
a nawet nie miałabym takich zamiarów...
nawet gdyby grali jedynie na weselach po 24, bo też lubię nawet wiejskie wesela choćby do rana.
Więcej szacunku tam spotykam, niż u niektórych, awanturniczych krakowskich komiwojażerów...
Maciek pisze:
zamiast się cieszyć z CD - mamy polskie szambo

Bóg mi świadkiem, że ....sobie na takie środowisko nie zasłużyłam.

Fantastycznie panie GOSPODARZU...

Jakie porządki, taki gospodarz i tacy goście...
WIELKIE DZIĘKI...za WIELKIE ŁZY

skryłeś w Czesławie Niemenie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 03, 2010 20:26 
Awatar użytkownika

GraCja pisze:

... nie obrażam nikogo,a nawet nie miałabym takich zamiarów...
Więcej szacunku tam spotykam, niż u niektórych, awanturniczych krakowskich komiwojażerów...

...i się popłakałem :)

P.S. Cóż Ci to chciałem sprzedać ? Tani patos, którym tu próbujesz emanować ?
W sprawie Niemena nie dzieje się nic ! Jego muzyka powoli odchodzi w zapomnienie, a 10 ostatnich fanów się zagryza i to właśnie m.in. nazywam polskim g.... . Niestety nie jestem bez winy, ale mam dość czytania bzdur i pomówień !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 03, 2010 23:24 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
W sprawie Niemena nie dzieje się nic ! Jego muzyka powoli odchodzi w zapomnienie, a 10 ostatnich fanów się zagryza i to właśnie m.in. nazywam polskim g.... .

No właśnie. Tylko dlaczego fani zagryzają się, zamiast cieszyć się z długo wyczekiwanej płyty?
Marudzenie Stacha rzeczywiście nie było potrzebne, ale chamskie odzywki wydawcy tym bardziej. GraCja akurat nic złego nie powiedziała, ale też trzeba było jej dołożyć. :?
Taka atmosfera naprawdę może popsuć radość z nowej płyty... Napisałam, że nie mam ochoty kupować płyty od takiego wydawcy i nadal to podtrzymuję. Jeśli kupię tę płytę, to tylko z wdzięczności dla Romualda za jego starania, a z firmą Oskar nie chcę mieć w przyszłości do czynienia i na pewno nikomu nie będę jej polecać.
Romuald pisze:
No to ladna a raczej wstretna podszyta prowokacja typowa dla tego forum . Nikt sensowny nie bedzie antyreklamowal samego siebie

Romuald najwyraźniej nie uwierzył, że to przedstawiciel firmy Oskar tak nam naubliżał. A jednak... Widocznie nie jest to nikt sensowny. I w dodatku zachowuje się, jakby żył w czasach komuny, kiedy to sprzedawca klientowi wyświadczał łaskę...

P.S.
Właśnie doszły do mnie słuchy, że z powodu interwencji pani M, płyty nie będzie w sprzedaży w empikach.

A poznaniacy, którzy mają już płytę, jakoś nic nie piszą...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 04, 2010 14:54 
Awatar użytkownika

Ewa napisała:

Cytuj:
A poznaniacy, którzy mają już płytę, jakoś nic nie piszą...

Nie piszą, bo są oszczędni, oszczędzają klawiaturę. Wolą się nie wychylać, aby nie spotkało ich ponownie nieszczęście, takie jak to, że wyrzucono ich kiedyś ze Szkocji za rozrzutność :twisted:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 04, 2010 16:10 
Awatar użytkownika

GraCjo, ponieważ twój ostatni post nie dotyczył płyty, przeniosłam go do forumowych problemów.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 04, 2010 16:58 
Awatar użytkownika

Sorki Ewo, miałam go tam właśnie umieścić, a potem z rozpędu tu wpisałam.

Ale też zastanawiam się, dlaczego Darek założył drugi taki sam wątek tytułując go
Terra Deflorata: Koncert, zamiast Offtopic Terra Deflorata: Koncert
umieszczając tam jedynie na prawdę zbyteczne wynurzenia na 100% nie wiadomo kogo. :shock:
a ubliżające wiadomo komu!

A ja nadal nie wiem, gdzie można będzie w końcu bezpiecznie zakupić płytę.
Bo tu się rozchodzi chyba nie tylko o jakość wydania, bo jest już wydane, ale też, gdzie zamówić... :roll:
Zresztą, już sama się w tym wszystkim pogubiłam, więc jak Ewo będziesz zamawiać płyty,
to bardzo Cię proszę o konkretne namiary... :mrgreen:

skryłeś w Czesławie Niemenie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 12, 2010 13:24 
Awatar użytkownika

Właśnie zakończyłem odsłuchiwanie płyt "Terra Deflorata - koncert".Zamówiłem je w Krakowie w RockSerwice. Napiszę krótko, bez wnikania w "męty". Te płyty to piękny zapis kawałka twórczości najważnejszego artysty polskiej popkultury XX wieku. Płyty to to kolejne długo oczekiwane świadectwo potwierdzające Jego wielkośc i wyjątkowośc. Szkoda, że pani Małgorzata nie chce udostępnic spuścizny po mężu. Dziękuję Romualdzie !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 12, 2010 15:35 
Awatar użytkownika

Przed chwilą wybrzmiały ostatnie dżwięki wiadomego koncertu (Rock-Serwis, nikt inny nie słyszał o tym wydawnictwie). Romualdzie Juliuszu - chylę czoła za odwagę. DZIEKUJĘ.

PS
Czyżbym zdążył w ostatniej chwili? Dziś sprawdzałem w Rock-Serwisie - nie ma w ofercie, Music Corner też nie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 12, 2010 18:43 
Awatar użytkownika

Krzysztof pisze:
(Rock-Serwis, nikt inny nie słyszał o tym wydawnictwie)

Tu jeszcze jest: http://www.fan.pl/katalog/p91644181_cze ... ncert.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 18, 2010 14:39 
Awatar użytkownika

Przepraszam, ze wprawdzie nie na temat, ale to jest do dzisiaj jedyne miejsce, gdzie te informacje dot. nowej plyty :N: mozna zamiescic:

Cytat:
"Oświadczenie w sprawie płyty Czesława Niemena.

W związku z coraz częściej pojawiającymi się ze strony niektórych spadkobierców Czesława Niemena zarzutami, że wydana przez naszą firmę płyta kompaktowa NIEMEN – TERRA DEFLORATA – KONCERT jest wydawnictwem pirackim, pragnę oświadczyć, że w/w płyta jest całkowicie legalna. Prawa do tego materiału otrzymał od artysty za jego życia jego stryjeczny brat Romuald Wydrzycki z wyraźną sugestią darczyńcy o możliwości opublikowania podarowanych archiwaliów.

Wg. prawa nie może wchodzić w skład masy spadkowej coś, co spadkodawca już za swojego życia komuś podarował. Pan Romuald Wydrzycki sprzedał naszej firmie na podstawie legalnej umowy wszystkie prawa majątkowe dotyczące tego wydawnictwa, które otrzymał od krewnego. Prawa autorskie do utworów artysty opłacone zostały przez nas do organizacji Zaiks umowa nr. 679/2010.

Pragnę dodać, że niniejsze wydawnictwo jest hołdem dla Czesława Niemena od jego stryjecznego brata Romualda Wydrzyckiego i spełnieniem jego życiowego marzenia jakim jest podtrzymywanie pamięci o swym wielkim krewnym.
Sugestie jakiejkolwiek prywatnej osoby, że nasze wydawnictwo jest nie legalne, a nie mające uzasadnienia w legalnych dokumentach tego dotyczących są nie zgodne z polskim prawem. W państwie prawa, w którym przyjmuje się prawne domniemanie uczciwości, udowodnienie czegokolwiek może odbyć się tylko na podstawie prawomocnego wyroku sądowego. Sugestie i opinie osób prywatnych NIE STANOWIĄ PRAWA W TYM KRAJU, jeśli żyjemy w kraju, gdzie prawo obowiązuje.

Jednocześnie przypominam Art. 51 ustawy o prawie autorskim:
2. Po wprowadzeniu do obrotu, dalszy obrót egzemplarzami utworu nie narusza praw autorskich.....
Czyli odpowiedzialność za legalność obrotu egzemplarzem utworu ponosi firma wprowadzająca go na rynek, czyli nasza Agencja.

Dodatkowo ostrzegamy, że jakiekolwiek pomówienia nas o nieuczciwość i dyskredytacja naszej firmy w mediach znajdzie swój finał w sądzie, a pomawiający poniosą za to surowe konsekwencje.

Z poważaniem

Witold Andree"

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 20, 2010 0:25 
Awatar użytkownika

Kupiłem płytkę bez "filozofowania",natychmiast jak przeczytałem na forum info o wydawnictwie, "bezpośrednio" na http://www.oskar-cd.com.pl. Po złożeniu zamówienia otrzymałem mailowo informację o terminie wysyłki. Otrzymałem ja po dwóch czy trzech dniach od złożenia zamówienia. Koszt z przesyłką 49zł.

Przesyłka rozsądnie opakowana, płyty estetycznie wydane. Jakość dźwięku - nie jest rewelacyjna, ale tak ją opisywano i spodziewałem się tego. Rozumiem, że zrobiono co się dało. Płyta jest opatrzona informacją o wykonanym remasteringu.

Odsłuchałem - jestem w pełni zadowolony. Nie znałem tych nagrań, nie miałem wcześniej żadnej kopii tego bootlegu. Siedziałem do późna w nocy - bo coś sprawiło, że jak włączyłem to już musiałem odsłuchać całość. Następnego dnia jeszcze raz.. Pewnie, że chciałbym super jakości... ale wiem, że z "pustego to i Salomon nie naleje". Ta płyta sprawiła, że się rozmarzyłem w kwestii nowych nagrań...

Brawa dla RJW !!!, że znalazł wydawcę i tak się pięknie (dla fanów) sprzeciwił procesowi zatracania nagrań, dorobku i pamięci...

Więcej takich niespodzianek!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 22, 2010 14:49 
Awatar użytkownika

Prosze o tolerancje dla remasteringu . Przeciez to nie moze brzmiec jak dzisiaj . To bylo cwierc wieku temu .
Taki sound jak na Modern Rocking Agnieszki nawet by nie pasowal .
Nie wnikajac ze nie ze wszystkiego mozna zrobic wszystko . :o

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 24, 2010 14:10 
Awatar użytkownika

Pod poniższym linkiem znajduje się artykuł prasowy o wydanej płycie "Terra Deflorata"

http://www.polskatimes.pl/kultura/muzyk ... material_1

Autor artykułu zadaje we wstępie pytanie:
Cytuj:
Wielbiciele Niemena będą jednak mieli dylemat moralny - czy kupić ciekawy dokument twórczości Niemena wydany z pogwałceniem praw jego spadkobierców?

Wg. mnie autor nie wie, co pisze i z góry, metodą komunistycznego dziennikarza, feruje wyroki. Nagrania udostępnił RJW, które dostał od swojego bliskiego krewnego - Czesława Niemna -więc jest ich właścicielem i może nimi dowolnie dysponować.
Wobec głodu na nagrania Niemena nie będę miał żadnych dylematów moralnych skoro Szanowna Pani Niemen robi wszystko, aby wymazać Czesława z pamięci fanów, tym bardziej, że wydanie jest legalne. Co innego, gdyby Szanowna Pani Niemen patronowała wszelkim wydawnictwom z twórczością swojego męża, a jakiś pirat gwałciłby prawo i dobre obyczaje.
W przypadku omawianej płyty wszystkie standardy zostały zachowane. Jedynie stosunek Szanownej Pani Małgorzaty Niemen do to tego wydania może budzić powszechny niesmak.

Autor przytacza też zdanie Małgorzaty Niemen, dotyczące wydawnictw z twórczością Niemena:
Cytuj:
Środowisko "niemenologów" ma za złe żonie artysty, że nie doprowadziła do wydania archiwalnych nagrań, które ich zdaniem byłyby kolejnym dowodem wielkości ich idola.
- Zarzuca mi się, że na coś nie pozwalam. Tak. To prawda. Nie pozwalam, kiedy ktoś samowolnie, bez pytania dysponuje Niemenem. Nigdy tego nie zaakceptuję i nie jest to tylko moje widzimisię, ale też Czesława Niemena. Wiem, że fani pasjonują się tak zwanymi bootlegami. Czesław się nimi nie pasjonował i chyba zrozumiałe jest, że ważniejsza dla żony jest opinia męża - stwierdza Małgorzata Niemen.

Nie będę tutaj opisywał starań rodzin artystów - np. kreewnych Janis Joplin - o to, aby pamięć o nich była utrwalana i podtrzymywana, bo to i tak nie trafi do adresa -ta (tki)...
Powiem tylko jedno: stwórca, modelując naturę ludzką, odwalił niesamowitą fuchę...

Ewa napisała w innym wątku, że Niemen "umiera". On nie "umiera", na nim dokonują swoistej "eutanazji", choć pacjent nie cierpi.

PS. Pewnie znowu zacznie się wymachiwanie szabelką po korytarzach sądowych, co ponownie skończy się przegraną Szanownej Pani, ale to nieważne; ważny podkręcony wąs, szlachecki kontusz i każdy powód do zwady.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 24, 2010 16:01 
Awatar użytkownika

Doprawdy to te przymioty szlaczectwa tu calkiem nie pasuja . Tak ubierali sie jasnie panowie , a nie ...
Jak dobrze poszukac to z tej samej inspiracji jest jeszcze wstretniejszy artykul pt "Spuscizna spuszczona za marne grosze "
Znaaaawcy piszac to nie mieli nawet plyty w reku , ale w kwestii tytulu to chyba cos wiedzieli ...!?
A sprawy juz sa w toku , tak Poznan jak i Swiebodzin . Wysoki na trzydziesci trzy metry posag nie pomogl . Narazie !?
Najwyzszy czas przemyc oczy zasypane piaskiem zalu ale i niewiedzy ! :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 24, 2010 16:21 
Awatar użytkownika

Romuald napisał:
Cytuj:
Doprawdy to te przymioty szlaczectwa tu calkiem nie pasuja .

Romualdzie, pasują! - bo miałem na myśli te najgorsze tradycje: podchmieleni waściowie z zaczerwienionymi od trunku gębami, wrzeszczący " niech żyje Rzeczpospolita", zupełnie nie wiedząc czym dla nich jest ta Rzeczpospolita.
Szlachectwo bowiem nabyło w historii Rzeczpospolitej dwa oblicza: jedno z nich godne naśladownictwa - szlachetne, a drugie knajackie- awanturnicze, zalane miodem pitnym i "szlachetną" okowitą.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.