[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt paź 20, 2020 6:48

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr lis 24, 2010 17:04 
Awatar użytkownika

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
Najwyższy czas przemyć oczy zasypane piaskiem żalu :?

Romualdzie, przetrzyj jeno swoje oczka żalu, bo szkoda na to łez.
Natomiast wiadomo przecież, że baran to baran i jak Cię bodnie, to go przecież do sądu nie zaprowadzisz.
Myślę, że mimo przykrości, należy wszystko postawić na dobrą kartę, bo Ty masz
tego ASA w rękawie, nie robisz nic złego, a za dobro tylko ZŁO złem zapłaci.
Weź to wszystko szerokim uśmiechem i nie przyglądaj się z bliska...baranowi...
(chociaż prawdę mówiąc, nie wiem dlaczego zwierzęta mają cierpieć za głupotę ludzi... :shock: )
ani nie wczytuj się w żadne artykuły. Bo kundelki są od tego, aby szczekać...
Rób to co Ci Twoje dobre serce dyktuje i zdaj się na tego Pana Boga, który
wg Tadeusza
Cytuj:
stwórca, modelując naturę ludzką, odwalił niesamowitą fuchę...
(co świadczy Tadziu jedynie o Twojej marnej wiedzy i kolejnej zaczepce w tym temacie)
więc dodam tylko, że Stwórca, gdyby chciał..., zniszczyłby to co stworzył,
gdyby było niedoskonałe,
ale dał nam wolny wybór, sumienie i źródła mądrości,
z których ludziska nota bene nie chcą korzystać

Więc moim zdaniem Romualdzie, Bóg zabezpieczył właśnie tą spuściznę poddając
Czesławowi myśl, aby oddał je w Twoje dobre ręce.

I Ty wg mnie działasz skutecznie i bardzo dobrze.

Na Ciebie spadł ten krzyż Romualdzie i musisz go donieść do końca,
a ja Ci mogę tylko podziękować za poświęcenie swojej godności
i zdrowia w tych szarpankach.
Ale powiem Ci jeszcze, że zbądź to wszystko lekceważeniem,
obojętnością i śmiechem...robiąc co tylko możesz.
To ich dobije, ale owoce będą w bardzo dobrych rękach.

Jedynie znowu można się użalić nad odwiecznym problemem,
że nad tytułem artykułu figuruje paranoicznie napis
POLSKA
A AUTORZY ARTYKUŁU niezorientowani w temacie walą za pewne jak płatni mordercy,
nie patrząc w kogo walą.... i co potem zostanie...

Oto POLSKA właśnie...
zawziętość i waśnie,..
a gdy się spostrzegą,
pod wrogami legną...

skryłeś w Czesławie Niemenie...

Ostatnio zmieniony śr lis 24, 2010 17:26 przez GraCja, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 24, 2010 17:09 
Awatar użytkownika

Graccja napisała:
Cytuj:
(co świadczy Tadziu jedynie o Twojej marnej wiedzy i kolejnej zaczepce w tym temacie)

A niech świadczy...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 24, 2010 18:09 
Awatar użytkownika

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
Jak dobrze poszukać to z tej samej inspiracji jest jeszcze wstrętniejszy artykuł pt "Spuścizna spuszczona za marne grosze "

Dobre Romualdzie...
wcale nie lepszy ten artykuł, tylko jaki autor...taki artykuł...
Już teraz poznawszy głębiej temat uśmiałam się do łez...
Sami o sobie piszą, że piszą "za marne grosze", bo dobry dziennikarz pisząc artykuł
najpierw sprawdzi wiarygodność tematu i zapozna się z nim bliżej, aby się w swoim artykule nie zbłaźnić...
Po tym zresztą poznać dobrego, prawdziwego dziennikarza... :mrgreen:

Taki też zamieściłam tam komentarz
Cytuj:
Artykuł zapewne za marne grosze, panie Marcinie, bo prawdziwy dziennikarz najpierw rozezna sprawę i się nie błaźni nisko-płatną rolą "zamiatania artysty tego formatu,
będąc zmiotką w rękach niektórych spadkobierców...

Natomiast kolejna smutniejsza moja refleksja, że tamten artykuł był pod nazwą POLSKA
a ten to już nawet WIELKOPOLSKA...

Czesław jak wiem, już tak przyzwyczaił się do tych MANIER małopolskich,
że chyba już nawet nie reagował na tą NONSENSOWNOŚĆ... trzeba brać przykład...
Co jak co,
ale dostać nożem w serce od najbliższej osoby..., która w dodatku odcina pasję i wielogodzinną pracę... to chyba największy ból...
BO PRZECIEŻ TO, CO SIĘ STWORZY, A JEST UZNANE ZA KIEPSKIE,
OD RAZU LECI DO KOSZA!

skryłeś w Czesławie Niemenie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 03, 2010 14:36 
Awatar użytkownika

Wg niepotwierdzonych jeszcze doniesien Wiki Leaks moja plyta wydana z zachowaniem prawa ruszyla z posad bryle bezmyslnosci .
Ostatnie slowa mojego tekstu na plycie mowia "... Taka mam nadzieje "
Odpowiedz natychmiastowa i rozumna ze wszech miar choc to tylko wznowienie .
Podjeto dzialania wlasnie wznowienia plyty Terra Deflorata studyjnej .
Pewnie aby przycmic Terra Deflorate koncertowa ma byc dodatkowo zastosowana znana nam juz inzynieria dzwieku . Nie poprawiajcie Czeslawa .
Ja go nie poprawialem tylko zrealizowalem jego przekaz mowiacy miedzy innymi " kto to wyda ".
Pewnie znow nastepny raz ktos powie ze nowe zamieszanie .
Ja nie czynie zamieszania . Nie ganiam po sklepach , nie zakazuje sprzedazy plyt . Nie zakazuje dzielenia boxow a potem zalecam ich dzielenie kiedy nie ida . Nie kaze lezec ksiazkom bez sprzedazy .
Albo to jest panstwo prawa albo bezprawia .
Zreszta kto chce dzis kupowac Niemena po siedmiu latach prawie milczenia !? Pytaja sie coraz czesciej czy to ten Czeslaw z Danii , czy ten z Polski . Niebawem pewnie powiedza ze to ten z Bialorusi . Alez oczywiscie tam przynajmniej chca dbac o niego . :o :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob gru 04, 2010 20:44 
Awatar użytkownika

:arrow: Tu możemy przeczytać recenzję autorstwa Roberta Dłucika, który ocenił płytę bardzo wysoko (8/10).

Takie recenzje oraz inne pozytywne reakcje fanów świadczą o tym, że jednak warto wydawać te nagrania. Dla fanów są to po prostu rzeczy bezcenne i ich jakość stanowi tutaj drugorzędną rolę.

Aż chciałoby się prosić o więcej, ale po drugiej stronie wciąż mur nie do przebicia...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2010 15:41 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Aż chciałoby się prosić o więcej, ale po drugiej stronie wciąż mur nie do przebicia...

O tóż to dlaczego nikt nie zwracał sie do Spadkobierczyni. Zatem nie bylo prośby więc co? Samowolka!
Jak najbardziej jestem za wydawaniem DZIEŁ NIEZNANYCH NIEMENA, ale do diaska niech to nie odbywa sie w atmosferze SKANDALU z pominięciem elementarnych zasad dobrego współistnienia, kiedy wydawca, a tak można sądzic po jego wypowiedziach, ma monopol na prawne postrzeganie zasad wdawniczych. Niestety obcesowośc wydawcy daje wiele do myślenia, kiedy czyta sie jego emocjonalne wpisy, delikatnie mówiąc, na niniejszym forum.
Mur jaki obecnie guruje budowany jest z cegieł uprzedzeń, buty, zawirowań moralno-prawnych... W oparciu o wypowiedzi NIEMENA, jestem skłony sądzic, że NIEMEN ... patrzy na to Spodchmurykapelusza.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2010 16:07 
Awatar użytkownika

OT
Stach pisze:
Mur (..) budowany jest z cegieł uprzedzeń, buty, zawirowań moralno-prawnych...
W oparciu o wypowiedzi NIEMENA

Dodam, że w oparciu o zasłyszane i niezrozumiane wypowiedzi próbuje się przeforsować wielce kontrowersyjne dziś poglądy, że nagrania koncertowe N. są "brudne", a empetrójki złe - podobnie jak strona w internecie...

Stach pisze:
Przez te lata zauważyłem , że pewne osoby są niereformowalne i do głowy im nie przychodzi, że można na coś popatrzeć jeszcze raz i inaczej i np. zmienić zdanie

Też to zauważyłem. Dzieje się tak dlatego, że są na diecie newsowej, nie wyciągają wniosków z przegranych batalii. Nie wiem, czy to TV napompowała ich ego, czy gazety nasączyły... Ale nic się na to nie poradzi. :(

Stach pisze:
Wiemy co Niemen mówił na temat pracy.

Oczywiście. :N: mówił w wywiadzie, którego udzielił panu Kleszczowi z Polskiego Radia:

Żebyśmy nie czekali aż ktoś nam udostępni,
aż ktoś nam otworzy drzwi,
aż ktoś nam coś da.
Chwalmy pracę
8)

PS Legalność albumu deklaruje wydawca, artyzm już chwalą recenzenci, a fani niech się cieszą, że wreszcie można wysłuchać pieśni, których Spadkobierczyni nie udało się odszukać. Dzięki RJW- obietnica MN dot.wydania TD ma szansę na spełnienie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2010 16:47 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
OT
Stach pisze:
Mur (..) budowany jest z cegieł uprzedzeń, buty, zawirowań moralno-prawnych...
W oparciu o wypowiedzi NIEMENA

Nieprawda, ja nie tak napisałem jak to "wyciął i posklejał" :shock: Markovitz, gdzie powstało nowe zdanie i zmienilo całkowicie sens mojej wypowiedzi, która brzmi tak:
Stach pisze:
Mur jaki obecnie guruje budowany jest z cegieł uprzedzeń, buty, zawirowań moralno-prawnych... W oparciu o wypowiedzi NIEMENA, jestem skłony sądzic, że NIEMEN ... patrzy na to Spodchmurykapelusza.

Markovitz celowo nie zauważył , że zdanie "W oparciu ..." zaczyna sie z dużej litery
!?
Odbieram to jako manipulację userów!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2010 17:01 
Awatar użytkownika

Dużą literę M-tz zauważył (załóż okulary). Pominąłem tylko niezbyt zręczne określenie o gurowaniu muru. :?

Ale nie to jest ważne. Ważne jest, że unikatowy zapis ambitnego repertuaru Niemena trafił do słuchaczy.

W przeciwieństwie do tej części, która na zawsze pozostanie w archiwalnych kuferkach. Pozdrawiam :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2010 17:10 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Dużą literę M-tz zauważył (załóż okulary). Pominąłem tylko niezbyt zręczne określenie o gurowaniu muru. :?

Jak od początku to i do końca . Usiłujesz spaśc na cztery łapy. Niestety mijasz się z prawdą!
Pominąłeś nie "tylko" niezbyt zręczne okreslenie o "gurowaniu muru".
Dla mnie zręczne wystarczy się odrobinę zastanowic.
Pominąłeś również:
Stach pisze:
W oparciu o wypowiedzi NIEMENA , jestem skłony sądzic, że NIEMEN ... patrzy na to Spodchmurykapelusza.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2010 17:35 
Awatar użytkownika

Dopowiedziałem coś innego, bo jestem skłony sądzić, że na to, co wyprawiasz :N: już nie patrzy .

Ani spod, ani sponad chmur. Nie wlókłby brata stryjecznego przed sąd, choć jakość techn. CD jest, jaka jest.

A góruje się przez "ó". Chyba że kierowałeś się manierą guru, który pisał wieszchołek* i nikt go nie poprawił.

Nawet Muza.

* w książeczce do płyty "spodchmurykapelusza" (Pojutrze szary pył)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2010 19:15 
Awatar użytkownika

Na jednym z forum napisano:
cytat pisze:
Czemu na polskich forach muzycznych nikt nie rozmawia o muzyce?
Czemu w takim razie toleruje się na muzycznym forum temat, który z muzyką de facto nie ma nic wspólnego ? Jest małe "bagienko" na forum Niemena - wystarczy popatrzec na posty , nie tylko w temacie płyty Terra Deflorata, również w innych - wzajemne złośliwości, pomówienia ... Tylko pytanie po co ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2010 21:17 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
Na jednym z forum napisano:
cytat pisze:
Czemu na polskich forach muzycznych nikt nie rozmawia o muzyce?

Wszystko zależy od uczestników forum, Stasiu. Od kilku lat aktywnie uczestniczę w forum stricte muzycznym i mogę Ci zaręczyć, że to właśnie profesjonalne forum zajmuje się dokładnie tym, do czego zostało powołane, czyli muzyką i realizacją: http://www.eis.com.pl/virtual/modules.php?name=Forum
Codziennie z przyjemnością tam wchodzę :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2010 21:41 
Awatar użytkownika

Stach z forum Niemen Aerolit : " Na jednym z forum napisano (...)"

Maciek Skorupka na forum SBB pisze:
Czemu w takim razie toleruje się na muzycznym forum temat, który z muzyką de facto nie ma nic wspólnego :?:

Tak właśnie odpisano w reakcji na utworzony przez pana St(r)acha temat, w którym odwodził od kupna płyt :?

Wracając do 2 CD TD-Koncert- jako znawca i miłośnik tej muzyki z przyjemnością odnalazłem znajomy GŁOS.
Głos - na tym albumie nie jest zniekształcony jak to bywało w wydawnictwach, o których niemiło wspomnieć...

Dzięki tym płytom porównałem utwory z Odkwieconej ziemi tuż po narodzinach (Szczecin) i dwa lata później (Berlin Zach.). To ciekawy materiał poglądowy także do analizy DZIEŁA FINALNEGO - o ile wreszcie Pani wysuwająca pretensje do stowarzyszeń niemenowskich zechce dołożyć starań, aby CD "Terra deflorata" (Polton, 1991) wreszcie wznowiono...

Ostatnio zmieniony pn gru 06, 2010 8:50 przez Markovitz, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2010 22:07 
Awatar użytkownika

Skandal... nie będę pisał by nie "brukać" forum, co myślę i ile mnie obchodzi jako fana, kolekcjonera muzyki Niemena, cały ten pseudo-skandal wokół koncertowej Terry Defloraty, szczególnie w kontekście osiągnięć tych, którzy rzekomo coś mogą, ale są chyba w okresie ogromniej niemocy...

Skandal ? No fakt - w końcu mamy "tysiące" oburzonych fanów, że w końcu coś wydano... Doprawdy oburzające znowu wydano niepublikowane zapisy utworów Niemena! :-)

Cieszę się jednak - że skandal ów może z lekka potrząsnął "skamieniałymi" Paniami i jeśli z frustracji (lub może dobrej woli ) narodzi się oprócz koncertowej jeszcze wznowienie studyjnej TD to byłaby to miła niespodzianka. Trochę tak to dla mnie wygląda, że koncertowa TD tak ugodziła, a może wspólny wróg tak zjednoczył, ze dla Fanów jeszcze coś dobrego wyniknie - czyli studyjna TD...Miło!

Dla mnie jeśli jest to skandal - to super! Dzięki niemu mam TD koncertową i zanosi się na nową studyjną! Ekstra!
Polecam TD koncertową - warto!

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.