[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn lis 20, 2017 22:13

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2010 22:31 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
O tóż to dlaczego nikt nie zwracał sie do Spadkobierczyni. Zatem nie bylo prośby więc co? Samowolka!
Tu się Stachu z Tobą nie zgodzę.
Jeśli dałabym Tobie mój wiersz, moją piosenkę...
to oczywiste, że nie musiałbyś się pytać mojego męża, czy możesz to rozpowszechnić...
bo to jest Twoja własność.
A już szok, żeby On czerpał korzyści z tego, że Ty to rozpowszechniłeś.
W dodatku to niestety druga strona medalu (MN)cały czas bierze wszystko na rogi...
Jak można wnioskować polskie prawo jest jednak tak konstruowane, aby działać destrukcyjnie w kierunku swojego społeczeństwa...

Natomiast
Markovitz pisze:
Stach z forum Niemen Aerolit : " Na jednym z forum napisano (...)"
Maciek Skorupka na forum SBB pisze:
Czemu w takim razie toleruje się na muzycznym forum temat, który z muzyką de facto nie ma nic wspólnego :?:

Tak właśnie odpisano w reakcji na utworzony przez pana St(r)acha temat, w którym odwodził od kupna płyt :?
:shock: ...gdzież to wyczytałeś, że odwodził od płyty?
To, że ocenia pewne karygodne zachowania, nie jest agitacją przeciwko samemu dziełu...
więc nie dodawajmy oliwy do ognia...
a powyższy cytat jest całkowicie nie na temat.

Jak wnioskuję wszyscy fani i nie fani cieszą się, że coś drgnęło, choć wiadomo, ze najfaniej byłoby w zgodzie, poszanowaniu i współpracy...
tak jak to sugeruje Stachu...
Nie dajmy się znowu dzielić...i napuszczać na siebie swoje nieprzemyślane uprzedzenia...
bo z tego się cieszą inni...

A najlepiej skwitował to Waldorf...
jeśli ten skandalik ma wydać więcej owoców...
to bierz się Romualdzie do kolejnej partyjki skandali. my jakoś ścierpimy... :mrgreen:

skryłeś w Czesławie Niemenie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2010 23:50 
Awatar użytkownika

GraCja pisze:
...gdzież to wyczytałeś, że odwodził od płyty?
To, że ocenia pewne karygodne zachowania, nie jest agitacją przeciwko samemu dziełu...
więc nie dodawajmy oliwy do ognia...
a powyższy cytat jest całkowicie nie na temat.

W odróżnieniu od Pani wiem, o czym piszę...
St(r)ach na forum SBB pisze:
Dywagacje prasowe na temat legalności jej wydania są słuszne!
Nie kupujcie tej płyty!

Taki St(r)ach jest tylko jeden. Jeszcze cztery dość istotne pytania :

1. Skąd Stach wie, że nie zwracano się do jednej z czterech spadkobierczyń....?

2. Co stało na przeszkodzie wznowieniu CD Terra deflorata, względnie wydaniu koncertowej wersji tych utworów ?

3. Czy Stach nabył album Terra deflorata-koncert, o którym tak stanowczo się wypowiada ?

4. Jakie zastrzeżenia natury muzycznej ma Stach do komentowanego albumu ?

Ostatnio zmieniony pn gru 06, 2010 2:07 przez Markovitz, łącznie zmieniany 4 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2010 23:54 
Awatar użytkownika

Teraz i ja wiem, proszę Pana.
Żeby wszystko było jasne, mam nadzieję, że Nasz Stachu się w tej sprawie wypowie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 06, 2010 1:43 
Awatar użytkownika

No proszę, nie minęło kilkanaście dni, a już dwóch głównych kłótników wraca do formy (znamienne, że nie zabierali głosu podczas zamknięcia forum) - i znów "osoby z zewnątrz" mogą darować sobie przeglądanie forum, bo znajdą tu głównie mało zrozumiale wypociny.

Liczę, że forumowe władze ponownie zastanowią się nad zmianami.
Pozdrawiam

PS
Współczuję tym, którzy są w stanie z miejsca uwierzyć, że założenie konta na forum z nazwą firmy jako ksywką jest jednoznacznie z tym, że założycielem jest z pewnością przedstawiciel tej firmy. Czy jeśli jutro pojawi się user "Małgorzata Niemen" to też wszyscy dadzą wiarę, że to ona? Jak dla mnie z "Oskarem" to była czystej wody prowokacja stworzona przez kogoś, komu zależało na wywołaniu wojny - to wbrew pozorom bardzo częste zachowanie ludzi w internecie, którym radość sprawia mącenie i kłamanie w bezpiecznym miejscu przed swoim monitorem.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 06, 2010 9:37 
Awatar użytkownika

GraCja pisze:
... Stachu się w tej sprawie wypowie...

GraCjo, proszę mi wybaczyc, że nie będę się ustosunkowuwał do głosów nie na /mój/ temat.
Podjazdy Markovitza w moim kierunku są godne ...!
Brak komentarza nie jest przejawem mojej słabości, ale świadomy wybór. Wybór o tyle trudny, że ...bezkonfliktowy, nie różnicujący ludzi na pasożytów , miernoty i nadludzi.
Traktuję innych jako równych sobie członków ludzkiej zbiorowości, jednakowo zasługujących na szacunek, jednak wypowiedzi Markovitza nacechowane są nietzscheańską pochwałą mocy, przemocy i wojny .

Dla Markovitza!

L.Staff
Ptaki miłości i wojny frag.

Wypuśc ze swej izby białe gołębie
By je zabiły moje jastrzębie:
Wnurzyły wypoczęty szpon w ptaki twe śnieżne,
Krwią ciepłą posiliły swe żądze drapieżne
i syte odleciały w bój, w gony bezbrzeżne!...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 06, 2010 10:10 
Awatar użytkownika

b-side pisze:
Liczę, że forumowe władze ponownie zastanowią się nad zmianami.

Forumowe władze właśnie się zastanawiają.
b-side pisze:
Współczuję tym, którzy są w stanie z miejsca uwierzyć, że założenie konta na forum z nazwą firmy jako ksywką jest jednoznacznie z tym, że założycielem jest z pewnością przedstawiciel tej firmy. Czy jeśli jutro pojawi się user "Małgorzata Niemen" to też wszyscy dadzą wiarę, że to ona? Jak dla mnie z "Oskarem" to była czystej wody prowokacja stworzona przez kogoś, komu zależało na wywołaniu wojny - to wbrew pozorom bardzo częste zachowanie ludzi w internecie, którym radość sprawia mącenie i kłamanie w bezpiecznym miejscu przed swoim monitorem.

Tu akurat nie masz racji. Nie chodzi tylko o nick, ale o adres mailowy, z którego ów Oskar się zarejestrował, a który jest identyczny z adresem firmy.
Zresztą, jak wiemy od Romualda, właściciel firmy chciał później to wyjaśnić i przeprosić, niestety forum było już zamnknięte.
Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
Nawet Oskar nie zdazyl wyjasnic ,przeprosic i "pozdrowic wszystkich otwartych i myslacych" (...)
" Terra Deflorata i jej przekaz poszla w swiat czy to sie komus podoba czy nie i juz nikt tego nie zatrzyma . "

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 06, 2010 11:44 
Awatar użytkownika

Stach za Staffem pisze:
Wypuśc ze swej izby białe gołębie/ By je zabiły moje jastrzębie

Tako rzecze Stach i podpiera się cytatem z ptaszkami. Gołąb pokoju ma kontrastować z "nietzscheańską pochwałą mocy" (to niby ja :wink: ), a to wszystko razem świadczyć ma o głębi intelektualnej :lol:

I rzecz charakterystyczna- ani słowa na TEMAT.

Może te wypociny -jak raczył nazwać moje posty b-side - okażą się niepotrzebne... Pewnie tak.

Ale choć w części - są jednak na TEMAT.

A propos- w grudniowym numerze TERAZ ROCKA opublikowane są (wzajemnie przeciwstawne) oświadczenia: pana Witolda Andree oraz pani Małgorzaty Niemen.

Oświadczenie szefa firmy OSKAR znamy z portalu poprawny.pl.

Natomiast oświadczenie żony Artysty zawiera sugestię, że Romuald Wydrzycki okrzyknął się spadkobiercą Niemena (ciekawe, kiedy niby i gdzie tak krzyczał ? Ja nic takiego nie czytałem, ani nie słyszałem).

Poza tym postanowienia Sądu nie nazywamy "pismem" (jak raczyła wyrazić się pani MN)- tylko orzeczeniem. Orzeczenia zaś dzielą się na wyroki i postanowienia właśnie. W sprawie albumu CD Terra deflorata-Koncert dotąd żadnego orzeczenia przesądzającego o nielegalności nie ma.

Edit

Usunąłem ze swego posta swoje zastrzeżenia odnośnie podpisu pod oświadczeniem Pani M., lecz podtrzymuję zdanie, że cytat z felietonu męża (z 1998r.) którego użyła, absolutnie nie przystaje do komentowanej sytuacji.

Romuald Juliusz Wydrzycki narażał swoje życie i zdrowie w walce o wolność słowa 40 lat temu, gdy piętnująca go teraz w prasie pani M. była jeszcze bardzo młoda i choćby z tego względu należy mu się odrobina szacunku i zrozumienia.

PS. Skandaliczną odpowiedź Stacha usunięto, ale jednej rzeczy zmilczeć nie mogę - posądzenie mnie o interesowność w kontekście spraw, o których tu dyskutujemy, jest po prostu niegodziwe.

Ostatnio zmieniony wt gru 07, 2010 17:31 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 06, 2010 14:38 
Awatar użytkownika

Czytam te posty i wcale się nie dziwię ich treściom, bo klimat to typowo polski. Ktoś zasiał wątpliwość, poszedł sobie w diabły, a paru naiwnych kłóci się bóg wie o co. Jeżeli nie będzie wydawnictw Niemena, bo ktoś tak chce, to nie będzie.... ja płakać z tego powodu już nie zamierzam; naczekałem się dosyć długo, aby w tym czasie przekonać się, że dobrej muzyki jest tyle, że bark Niemna aż tak bardzo tego zasobu nie zuboży. Reszta należy do Pań...
Całą ta dyskusja przypomina mi dywagacje na temat: ile diabłów mieści się w łebku od szpilki. Nie mieszajcie w to Pań, bo one nie mają ochoty w czymkolwiek pomagać... Róbmy swoje, byle z sensem !!!

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 06, 2010 23:09 
Awatar użytkownika

Masz chyba rację Tadeuszu. Nie będzie nagrań to nie będzie... Spojrzałem na moją półeczkę z płytami - rzeczywiście i bez Niemena też będzie co słuchać...choć to on ma osobną półeczkę u mnie.

W kwestii dyskusji nie na temat...myślę, że to nie do końca prawda. Poniekąd kłótnie i spory wokół zagadnień (np. wokół TD koncertowej) są dobrym obrazem sytuacji i napięć wśród garstki fanów szukających jeszcze czegoś po za "Dziwnym światem...". Te "gierki słowne" są też rzeczywistym obrazem sytuacji wokół wydawnictw Niemenowych... Oby to forum trwało jak najdłużej - będzie notatka z historii twórczości Niemena w Polsce, powstaje zapis "wybrzmiewania" Niemena... i wypalania się fanów.To chyba jest na temat - taka "specyfika wydawnicza" tego artysty...

Wracając do "tematu"... Ciekawi mnie bardzo fakt, ilu jeszcze jest takich, co kupują płyty Niemena typu Terra Deflorata koncertowo. Może to głupie pytanie, ale może wie ktoś ile się tego sprzedało ? Zastanawia mnie mocno jaki jest rynek odbiorców (nie tylko w kontekście tego, czy jest jeszcze o co się kłócić)...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt gru 07, 2010 16:30 
Awatar użytkownika

Stachu, bardzo Cię proszę o przestrzeganie regulaminu.
Twój post obrażał Markovitza, więc został usunięty.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt gru 07, 2010 23:25 
Awatar użytkownika

Wystarczy wylaczyc comp na kilka dni i same klamstwa i insynuacje ze znanych pozycji .
Rozumiem ze mam mowic jak jest a i tak inni wiedza lepiej jak bylo . Choc nie wiedza . Nagorzej tlumaczyc tym ktorym gasiennice nadwerezyly kore . Dotyczy to chorych drzew ale i ludzi tez . Wkladanie kija w mrowisko ma tez swoj cel . Wiadomo jaki .
Spadkobierczynie sa cztery na rownych prawach .
Nieustajacy protest jedynej nie swiadczy ze inne sa tez przeciw .
Sa tez takie ktore sa za logicznym traktowaniem calosci .
Do wiecznie protestujacej na granicy prawa zwracalem sie o akceptacje , bez wyniku. Ile mialem czekac , az umre . !
Prawa ich zostaly oplacone we wszystkich instytucjach .
Cokolwiek co otrzymalem nie od spadkobierczyn z wyraznym przekazem co mam z tym zrobic jest moje i nikogo wiecej .
Nasze zdjecia tez sa nasze i nikogo innego .
Zaklinanie rzeczywistosci jest bez sensu . :? :? :?

Ciesze sie ze glos Czeska na plycie jest prawdziwy , bo jest ! :)

Mija 40 - ta rocznica pamietnego Grudnia i walki o wolnosc .
Za udzial w pertraktacjach z wladzami miasta, za prowadzenie rozglosni strajkowej Stoczni bylem zwalniany z pracy , represlonowany , rewidowany , bez paszportu , ale tez jak we "Snie konca i poczatku" choc troche inaczej "...pobity...zraniony...wieziony...zdradzony "
Czy ja snie od jakiegos czasu czy to prawda , znow jestem osaczony i scigany , ale za co . Jak sie okazuje kazdy powod jest dobry . No dobrze ze nie dla kazdego .
:oops: :oops: :oops:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 08, 2010 0:31 
Awatar użytkownika

Mimo, że nie znam szczegółów wielu wątków tej sprawy
Powiem jednak najprościej, może tak, jak zrobiłby to Salomon :D

Jeśli ogrodnik ma sad a w nim pomarańczowe drzewa...
z tego sadu jedną pomarańczę dałby Tobie, no powiedzmy, że dałby Ci ich nawet sto,
z sympatii, przyjaźni i miłości.
Po śmierci ogrodnika, sad z drzewkami i pomarańczami należy do określonych spadkobierców.

Cóż więc z tymi, które otrzymałeś Ty?. Możesz przecież zrobić z nimi co zechcesz. Są Twoje.

Jeśli ogrodnik dał je Tobie i nie zastrzegł, że są wyłącznie dla Twoich ust,
więc czyż nie możesz się nimi z kimś podzielić?
Nawet sprzedać? Należą przecież do Ciebie!

Cóż obserwujemy?
Żona ogrodnika biega po całym sadzie i przegania złodziejaszków. I słusznie.
Jednakże przegania również kupców i wszystkich, którzy chwalą wspaniałe owoce ogrodnika,
którzy je chcą reklamować, chcą, aby je pokazać innym, podzielić się ich wartościami.

Jak piesek ogrodnika biega wkoło pomarańczowego SADU...
NABYŁA GO RÓWNIEŻ W DRODZE DARU.
A jakie są OWOCE JEJ PIELĘGNACJI?

Ano jak wiemy pomarańcze nie sprzedane na czas marnieją, psują się i zaczynają być już mało atrakcyjne.
A jakie są konsekwencje działalności żony ogrodnika, która nie bardzo umie się z nimi obchodzić...?
Zamknęła SAD pod pozorem prawa, może z powodu ... może to...może tamto... :?:
Wszak nikt nie jest doskonały...
Nawet prawo ustanawiane, szczególnie w Polsce niestety jest bardzo tendencyjne i tandetne.
Co rusz zmieniane wg nacisków, a nie wg podstawowych zasad...
W dodatku bez autorytetu i bez konsekwencji władzy wykonawczej.

Czemuż to wszystko ma służyć ?
Widać przecież co dzieje się na świecie.
Szatan zbiera żniwo NIEZGODY i już w krąg słychać jego chichot radości.

Już nikomu nie przyjdzie nawet na myśl, że można coś komuś dać
z czystej BEZINTERESOWNOŚCI...
z prawdziwej miłości...

PO OWOCACH SIĘ WSZYSTKO POZNAJE...

Tylko, że czas niestety nie odmieni tego, co już zniszczone...

CZESŁAW NIEMEN w TERRA DEFLORATA MÓWI WŁAŚNIE O TYCH ZNISZCZENIACH
Tylko kto się zechce wsłuchiwać...?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 08, 2010 1:12 
Awatar użytkownika

Świetnie ujęte GraCjo.
Ja bym dodał tylko, że amatorzy pomarańczy pewnie zawsze się znajdą... ale amatorzy muzyki Niemena (potencjalni kupcy wydawnictw) pomału znikają - dla nich czas jest bezlitosny... i nie będzie kiedyś komu kupić wydawnictw, by produkt "zarabiał", więc jeśli nie przyjdzie w czas "opamiętanie" to wkrótce już się nie da nic zrobić.

Na szczęście mamy RJW...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 08, 2010 1:43 
Awatar użytkownika

Prawda jest taka, że jedynie szybki obrót daje czysty zyski.
Zamrożony towar, tak samo jak zamrożona gotówka w najlepszym banku,
nigdy nie przegoni inflacji i nie przyniesie korzyści.
Kiedy stoisz, to też się cofasz, bo inni są już daleko... :mrgreen:
Stare dobre przysłowie uczy, że chytry dwa razy traci.
Tylko szczęście się mnoży, kiedy się je dzieli. Proste i oczywiste... :lol:

Co do zakupu płyt...w dodatku legalnych...
to nie oszukujmy się, ale wiadomo, że dostępność wszelkich transportów i nośników różnego rodzaju plików niestety obdziera należne tantiemy artystów niewyobrażalnie.
Tym bardziej powinno się szanować tych potencjalnych nabywców, a szczególnie fanów, z którym można właśnie rozpowszechniać swój dorobek i przy okazji trochę zarobić.
Ot, chociażby jak nasze Dinozaury Skaldowie...działają, zarabiają, reklamują się i się sprzedają. A i wnuczkom na Mikołaja zawsze coś fajnego odpalą... :wink:

Widzimy, jak kurczy się rynek KULTURY w dobie kryzysu.
Nie ma dziś koncertów i festiwali, na które waliło się kiedyś przepełnionymi pociągami, ludzie są sztywni,
jakby zmrożeni, a artyści zmuszeni do samoopracowania swojej twórczości od A-z.

Oglądam na dostępnych w necie filmach ostatnio dużo Czesława.
Ale czy Go kupię? Niestety, dziś nie stać mnie na to...
a jeszcze "wczoraj" mogłabym po płytę pojechać nawet na drugi koniec Polski.
Niestety nasze społeczeństwo ubożeje z dnia na dzień, więc nieszczęsne mp3 muszą zadowolić.
Bo jak się nie ma, co by się chciało, to się łapie co podleci...
Taka prawda...tych, co "walą drzwiami i oknami do empików"...to już nie te czasy...
jak kiedyś, co się jechało do Wrocławia po kilka czasopism, płyt...

Dmuchaj na ogień tak, by go rozpalić,
a nie tak, by go zgasić
:!:
:mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 08, 2010 10:44 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
PS. Skandaliczną odpowiedź Stacha usunięto, ale jednej rzeczy zmilczeć nie mogę - posądzenie mnie o interesowność w kontekście spraw, o których tu dyskutujemy,...

... jest moim odczuciem, któremu dałem wyraz w odpowiedzi, która została usunięta ponieważ jak oświadcza
Ewa pisze:
Twój post obrażał Markovitza...

Dobre sobie! Kiedy Markovitz bezceremonialnie atakuje MN, wszystko jest w porządku, tak? Kiedy "przypieka innych na ogniach diabelskich" jest w porządku, tak?
Wydawac by sie moglo, że Markovitz ma rozum, który służy mu jedynie jako narzędzie za pomocą ,którego uzasadnia swoje wypowiedzi, wybory irracjonalne.
Ponieważ naszą naturalną "pierwotnośc" potwierdzają najprostrze, spontaniczne, niewydumane odruchy moralne, estetyczne, emocjonalne zatem namysł przychodzi później podsuwając różne rostrzygnięcia. Jednym jest to, że Markovitz wycofał sie z wypowiedzi
Markovitz pisze:
Usunąłem ze swego posta swoje zastrzeżenia odnośnie podpisu pod oświadczeniem Pani M., która brzmiała przypomnę: Jest też w wywodach pani Małgorzaty Niemen (na Wydrzycką w podpisie nie starczyło miejsca?) kuriozalny argument w postaci cytatu z tekstu Czesława Niemena z roku 1998.[/size]

I chocby dla tego warto pisac!
GraCja pisze:
Prawda jest taka, że jedynie szybki obrót daje czysty zyski.
Zamrożony towar, tak samo jak zamrożona gotówka w najlepszym banku,
nigdy nie przegoni inflacji i nie przyniesie korzyści.

Tuż po śmierci NIEMENA ukazał sie artykuł "Towar jeszcze ciepły"
Brrrr.
Kiedy czytam szybki obrót, czysty zyski, Zamrożony towar, gotówka, bank... jestem przerazony, kiedy w kontekście właśnie Twórczości Niemena, wydań pośmierntnych używa sie tego typu motywacji do eskalacji wydania Dzieł Niemena.
Dlatego wyraziłem swój spontaniczny protest do naszego ludzkiego gatunku i nadal podtrzymuję i uwypuklam iż ... "człowiek jest hańbą stworzenia. Zaborczy, agresywny, nietolerancyjny, zamiast byc druhem i przyjacielem staje sie dla drugiego katem i panem".
Dystansuję się od niektórych wypowiedzi moich niektórych przedmówców!

kto z prochu ten w proch, kto ...

I na zakończenie niech sam Mistrz sie wypowie:

"Dowiedziałem się, że po moich felietonach na temat złodziejstwa fonograficznego, osoby, które wymieniłem po nazwisku, poczuły się dotknięte... Dobre sobie. A gdzież te osoby były i co sobie wyobrażały, kiedy mnie dotykały... Co robiły, żeby mieć spokojny sen? To proste. Przede wszystkim każda z nich popisywała się krtanią, dogadując się między sobą o karykaturalny kształt ustawy autorskiej i praw pokrewnych. One to zmodyfikowały przykazanie „nie kradnij", na „nie kradnij tylko tego, co ich". Moje? Mogą. Mogą...? Tak twierdzą i potem, co już do znudzenia przypominam, gardłują na następne stada hien, mających chętkę podkraść im to, co oni ukradli "
TR VII'98

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.