[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz mar 24, 2019 10:08

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob cze 25, 2011 14:55 
Awatar użytkownika

RJW napisał:
Cytuj:
A po co sie narazac .

Kto i komu miałby się niby narazić ? :lol:

RJW napisał:
Cytuj:
Relacje zostaly przekazane tam gdzie trzeba .

I co teraz będzie ? Aresztują nas, uczestników zlotu? Szczęśliwy ten, kto nie był na zlocie, nie musi się niczego obawiać. :twisted:

Bez przesady z tym wiecznym wmawianiem komuś strachu; bez przesady z wszechobecną agenturą. To zakrawa już na syndrom orwellowskiej skazy na świadomości, i zaczyna nieźle nudzić.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 25, 2011 20:30 
Awatar użytkownika

Ja bylem tam obecny duchowe i zaocznie .
Orwella nie kazdy czytal , a jak czytal to nie musial zrozumiec .
Wszak to tylko folwark , nie obrazajac zwierzat . :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob cze 25, 2011 22:08 
Awatar użytkownika

RJW napisał:

Cytuj:
Ja bylem tam obecny duchowe i zaocznie .

Relacje świadków zaocznych są szczególnie wiarygodne i interesujące, a ich opinie powinny być jedyną obowiązkową wyrocznią.... :mrgreen:

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz cze 26, 2011 11:43 
Awatar użytkownika

Duchowo , duchowo . :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 28, 2011 20:16 
Awatar użytkownika

To już siódmy rok upływa od śmierci wielkiego Artysty, którego, my fani, czcimy i wspominamy na naszych zlotach poświeconych Jego twórczości. Niedawno zakończył się kolejny, już ósmy, taki zlot. Od kilku lat skład jego uczestników skrystalizował się i jest niemalże stały. Piszę „niemalże”, bo bywa, że ktoś z tego składu nie pojawia się na jednym ze zlotów z ważnych powodów osobistych, ale za to bywa na kolejnych i deklaruje swoje uczestnictwo w następnych. Tegoroczny, ósmy zlot odbył się w Łagowie, podobnie jak drugi, na którym też byłem obecny. Fakt ten podsunął mi pomysł ułożenia w pamięci listy obecności osób, które uczestniczyły właśnie w tych łagowskicgh zlotach. I co się okazało ? Otóż, okazało się, że sześć osób zaszczyciło swoją obecnością te dwa zloty, są to: Ela, Zenek, Ania, Maciek, Piotr i ja – sześciu wiernych fanów, którym żaden przeciwny wiatr nie jest przeszkodą.

Ale do rzeczy! Pierwszy dzień zlotu jak zwykle zaczyna się późnym południem kolacją i prezentacją nagrań Artysty – audio, DVD – tych znanych i tych nieznanych lub mniej znanych, wygrzebanych ze zbiorów fanów, skrzętnie gromadzonych i przechowywanych dla siebie i dla wszystkich zainteresowanych.
Kolejny dzień do południa to najrozmaitsze dyskusje tematyczne, gromadzenie się w grupkach towarzyskich, wspólne spacery i często burzliwe dyskusje o muzyce, o Niemenie. Wszystko to w oczekiwaniu na "gwóźdź" zlotu- galowy koncert poświęcony Czesławowi Niemenowi.
Bardzo sympatycznym i chyba najważniejszym elementem zlotu jest uczestnictwo najbliższych członków rodziny Czesław Niemena, tych którzy kochali Go najbardziej i wciąż kochają: Pani Jadwigi, siostry Niemena, Jerzego i Janka Wydrzyckich, Misi, pierworodnej córka Niemena i po raz pierwszy Julki – siedmioletniej wnuczki Niemna, córci Misi. Rozmawiałem z nią trochę. Jest to sympatyczna i rezolutna dziewczynka.

Jak wcześniej zaawizowałem, punktem kulminacyjnym był koncert poświęcony Czesławowi Niemenowi, który zagrali: Danuta Urbańska, wokalistka ze Świebodzina, Jarosław Królikowski, wrocławski wokalista i Maciej Wróblewski, bard z Zielonej Góry. Koncert odbył się w łagowskim amfiteatrze wypełnionym po brzegi ośmiuset osobową publicznością.
Wykonawcy śpiewali solo, w duetach w tercecie i zawsze oklaskiwani byli gromkimi brawami, a „Dziwny…” (duet: Danuta Urbańska – Jarosław Królikowski ) oklaskiwany był na stojąco. Koncert prowadził Jerzy Wydrzycki.
Miałem okazję poznać osobiście Danutę Urbańską i okazało się, że jej wyuczony zawód to inżynier budownictwa ( bratnia dusza, bo mój też…). Rozmawialiśmy o muzyce, ale też o relaksacji betonu w konstrukcjach sprężonych i deformacji ram wielokrotnie statycznie niewyznaczalnych pod wpływem obciążeń termicznych. :wink:

Wielką niespodzianką, zupełnie nieprzewidzianą w scenariuszu, był występ Julki- obiecującej skrzypaczki, która po roku nauki gry na skrzypcach potrafiła oczarować publiczność całkiem niezłym występem, a i swobodą na scenie oraz wdziękiem osobistym. To piękne- w koncercie poświęconym Niemenowi wystąpiła jego wnuczka. Niestety los tak sprawił, że nie spotkali się oni na tym padole ziemskim...

Załączniki:
Komentarz: Uczestnicy zlotu
DSC05717.JPG
DSC05717.JPG [ 89.6 KiB | Przeglądany 1447 razy ]
Komentarz: Duet Danuta Urbańska-Jarosław Królikowski za wykonanie "Dziwnego..." oklaskiwany była na stojąco
DSC05688.JPG
DSC05688.JPG [ 86.65 KiB | Przeglądany 1448 razy ]
Komentarz: Julka - wnuczka Niemena, córcia pierworodnej córki Niemena, Misi - oczarowała publiczność wirtuozerią, wdziękiem i swobodą na scenie. To z pewnością geny po dziadku są tego zasługą.
Maciej Wróblewski słuchał w osłupieniu.

DSC05692.JPG
DSC05692.JPG [ 71.43 KiB | Przeglądany 1452 razy ]

(moje)

Ostatnio zmieniony śr cze 29, 2011 15:07 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 4 razy
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 28, 2011 21:22 
Awatar użytkownika

Dzięki, Tadeuszu. :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 29, 2011 8:09 
Awatar użytkownika

Poproszono mnie o zamieszczenie komentarza dotyczącego zlotu, co niniejszym czynię.

Oskar Jernas pisze:
Sen o Łagowie

I stało się. Zazdrosna o wszystko, co jest związane z Niemenem, wdowa po artyście Małgorzata Niemen-Wydrzycka zabroniła nawet zlotu fanów muzyki i twórczości jej zmarłego męża! A co w tym złego, że fani już po raz ósmy wspólnie wspominali odchodzącego coraz bardziej w niepamięć Czesława Wydrzyckiego? Przepiękna promocja twórczości Niemena w wypełnionym po szwy amfiteatrze Łagowa była, bez wątpienia wydarzeniem bardzo estetycznym, chwalebnym, a na pewno nie haniebnym! Publiczność reagowała żywymi brawami na nieomal każdy utwór tego koncertu. Wielkimi owacjami przyjęto występ siedmioletniej wnuczki Czesława Niemena grającej od roku na skrzypcach. Cała impreza odbyła się w spokoju, nikomu nic tam nie przeszkadzało, nie doszło do żadnej profanacji twórczości i osoby zmarłego artysty tylko do jej uhonorowania. Po co więc to całe pieniactwo z zabranianiem wójtowi gminy Łagów organizacji tak udanej, jak się okazało imprezy? No chyba tylko dla samej idei pieniactwa, że to co Niemen to, nie Niemen tylko JA – wdowa po Niemenie.

Oskar Jernas

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 29, 2011 12:23 
Awatar użytkownika

No to teraz i wzrokowo bylem na Zlocie . :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 29, 2011 12:50 
Awatar użytkownika

To, co napisał Oskar Jernas było mi znane w chwili pisania relacji, ale nie uważałem, aby to było najważniejsze. Najważniejsze są miłe wspomnienia, a "kwasami" nie warto zajmować się publicznie. "Róbmy swoje" - jak to nam kiedyś powiedział Wojciech Młynarski
Choć z drugiej strony: trudno zmilczeć destrukcyjne, pieniackie i szkodliwe dla polskiej kultury działania NASZEJ PANI.
Myślę zatem, że i głos Oskara winien być słyszany w całej Polsce.
Dobrze więc, że znalazł się na tym Forum

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 01, 2011 22:32 
Awatar użytkownika

Witam :D
Byłam tam osobiście. Śpiewałam u boku Macieja Wróblewskiego i Jarka Królikowskiego, oraz poznałam sympatyczną "Misię" i Julkę.
Wzruszeń było, co nie miara. Amfiteatr był wypełniony po brzegi. Stojąc na scenie, poczułam powiew letniego wiatru.
Jarek rozpoczął wokalizą "Dziwny jest ten Świat", nasze głosy połączyły się ..to była nie zapomniana chwila.
Występ Julki był niespodzianką i to bardzo miłą. Rośnie kolejne, utalentowane pokolenie w rodzinie Wydrzyckich
Dziękuję Tadeusz za wiadomość, sympatyczną relacje ze zlotu i naszego spotkania.:wink:
Zdjęcia zrobił i przygotował do emisji mój małżonek. Miłego oglądania.

Pozdrawiam
Danusia

Załączniki:
Komentarz: Duet: Ja i Jarek w piosence "Dziwny jest ten Świat"
DSC09317-Dobry-640.jpg
DSC09317-Dobry-640.jpg [ 203.69 KiB | Przeglądany 1335 razy ]
Komentarz: Jarosław Królikowski i ja, w chórkach u Macieja, w piosence "Czas, jak rzeka"
DSC09315-Dobry-640.jpg
DSC09315-Dobry-640.jpg [ 191.8 KiB | Przeglądany 1335 razy ]
Komentarz: Amfiteatr.. przed koncertem
DSC09306-Dobry-640.jpg
DSC09306-Dobry-640.jpg [ 205.83 KiB | Przeglądany 1335 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 01, 2011 22:40 
Awatar użytkownika

c.d.zdjęć

Załączniki:
Komentarz: Jerzy Wydrzycki opowiadał o życiu i twórczości Cz. Niemena, w przerwach między występami wokalistów.
DSC09329-Dobry-640.jpg
DSC09329-Dobry-640.jpg [ 196.5 KiB | Przeglądany 1334 razy ]
Komentarz: Występ Macieja Wróblewskiego.
DSC09326-Dobry-640.jpg
DSC09326-Dobry-640.jpg [ 178.26 KiB | Przeglądany 1334 razy ]
Komentarz: Występ Julki.
DSC09321-Dobry-640.jpg
DSC09321-Dobry-640.jpg [ 213.21 KiB | Przeglądany 1334 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 01, 2011 22:57 
Awatar użytkownika

c,d. zdjęć

Załączniki:
Komentarz: Mój występ.
DSC09358-Dobry-640.jpg
DSC09358-Dobry-640.jpg [ 165.98 KiB | Przeglądany 1334 razy ]
Komentarz: Jarosław Królikowski ze mną w duecie.
DSC09353-Dobry-640.jpg
DSC09353-Dobry-640.jpg [ 169.41 KiB | Przeglądany 1334 razy ]
Komentarz: Od lewej: Jasiu Wydrzycki-kuzyn Czesława, siostra Jadwiga z mężem, córka "Misia" z Julką, żona kuzyna Jerzego, Helena Kwiatkowska, członkini Stowarzyszenia.
DSC09331-Dobry-640.jpg
DSC09331-Dobry-640.jpg [ 191.35 KiB | Przeglądany 1334 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 01, 2011 23:05 
Awatar użytkownika

c.d.zdjęć

Załączniki:
Komentarz: Wpis do księgi pamiątkowej:
mąż siostry Jadwigi, Pan Marek-fan z Warszawy, Basia Piwońska ze Stowarzyrzenia

DSC09385-Dobry-640.jpg
DSC09385-Dobry-640.jpg [ 232.14 KiB | Przeglądany 1334 razy ]
Komentarz: Od lewej: Jerzy Wydrzycki, Maciej Wróblewski, Ja, Jarosław Królikowski
DSC09364-Dobry-640.jpg
DSC09364-Dobry-640.jpg [ 177.65 KiB | Przeglądany 1334 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lip 02, 2011 6:43 
Awatar użytkownika

Danusiu dzięki za wklejenie fotek, profesjonalna robota - zdjęcia wysokiej klasy. Gratulacje i pozdrowienia dla fotografa.
Chyba zaproponujemy Edwinkowi funkcję dokumentalisty kolejnych zlotów :)

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lip 02, 2011 8:56 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Danusiu dzięki za wklejenie fotek, profesjonalna robota - zdjęcia wysokiej klasy. Gratulacje i pozdrowienia dla fotografa.
Chyba zaproponujemy Edwinkowi funkcję dokumentalisty kolejnych zlotów :)

Witaj Tadeusz!
W imieniu Edwina, bardzo dziękuję i również pozdrawiam.

Udanego weekendu i do kolejnego spotkania :D

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.