[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn sty 20, 2020 4:42

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt maja 05, 2017 23:04 
Awatar użytkownika

Cześć WAM.
Ja to pamiętam inaczej:
Do "Lipowej łyżki"- Niemen w czarnym, długim płaszczu i czarnym kapeluszu, energicznie podkreślający rytm dłonią przy słowach "Com się ja po górach napasał..."
Do "Com uczynił"- Grupa Niemen i :N: przechadzający się po terenach zamku w Łagowie...
Tyle moja pamięć...po latach. :wink:
Po-zdrowie-nia :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 07, 2017 20:13 
Awatar użytkownika

Dobry wieczór.
Zachęcony postem Markovitza zagłosowałem w TOP 30 na :N: i teledysk "Dziwny jest ten świat"...wygrał. Na prawdę! :D
Warto głosować. :wink:
Po-zdrowie-nia. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 21, 2017 19:53 
Awatar użytkownika

W głosowaniu na 100 polskich przebojów już nie było tak dobrze z utworami w wykonaniu Cz. Niemena.
Na miejscu 95. znalazła się piosenka "Pod papugami", a na 31. miejscu "Sen o W-wie".
"Dziwny..." wciąż w czołówce. W cotygodniowym notowaniu => TOP-30 sztandarowy utwór Niemena znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Mam nadzieję, że zestaw prezentowanych klipów Niemena dzięki KPM zostanie poszerzony o rekordy przechowywane gdzieś na zapomnianych taśmach w archiwum Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych Telewizji Polskiej.

PS Kiedy powraca temat zagubionych taśm z archiwalnymi programami śmieję się, że to po części wina Czerwonych Gitar, których muzycy kręcąc kiedyś teledysk w archiwum poprzekładali puszki z taśmami tak, ze do tej pory w Telewizji nie mogą się ogarnąć ;-)

"Kwiaty we włosach"- You Tube- mjuzik PL)
Czerwone Gitary z tą piosenką zajęły 74. miejsce w zestawieniu TOP-100 (20-21 V) KPM.
Miejsce 77. zajął klip z pomocową piosenką grupy IRA i Przyjaciele, a 85. HEY i Przyjaciele.
W obu klipach można dojrzeć Czesława Niemena (w tym drugim także jego córkę- Eleonorę).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 27, 2017 7:12 
Awatar użytkownika

Prezentowany na antenie Kino Polska Muzyka klip z piosenką "Sen o Warszawie" (bez "wizyjnego" udziału artysty- patrz foto) jeszcze nie znalazł się w zestawie do głosowania, ale za to powrócił do TOP-30 archiwalny klip do utworu "Dziwny jest ten świat" (kolejno na 17, 11 i ostatnio na 6 miejscu).

Codziennie można głosować na 5 tytułów. W zestawie są m.in.A. Dąbrowski ("Do zakochania..." - w tym klipie można wypatrzyć N-a), Czerwone Gitary ("Nie spoczniemy", "Tak bardzo się starałem"), Seweryn Krajewski- solo ("Uciekaj moje serce"), Breakout ("Gdybyś kochał, hej"), Eleni ("Aleksandria"), jest też Rodowicz z kompozycją Mikuły ("Sing, Sing") i P.Szczepanik z piosenką Korzyńskiego ("Goniąc kormorany"). Jak zauważył kiedyś Piotr- tu naprawdę każdy głos ma znaczenie.

Piotr Starzyński pisze:
Zachęcony postem Markovitza zagłosowałem w TOP 30 na :N: i teledysk "Dziwny jest ten świat"... wygrał.
Naprawdę! :D Warto głosować.

Żeby oddać głos trzeba wejść na stronę Kino Polska Muzyka i zaznaczyć 5 utworów, po czym należy zamknąć stronę. Głosować można codziennie.

Link -> Kino Polska Muzyka.

PS Wciąż aktualna jest prośba o głosy na piosenkę "High Horse" dua Urbaniak- Niemen na LP3. Klikamy "głosuj' w prawym górnym rogu, a po zaznaczeniu kratki przy utworze w wykonaniu Urbaniaka i Niemena (jest w zestawie przy lit."U") jeszcze raz klikamy "głosuj" na dole strony.

Link-> Trójka (LP3)- Polskie Radio

Załączniki:
TOP-30_KPM-01 X 2017 forum nae.jpg
TOP-30_KPM-01 X 2017 forum nae.jpg [ 58.42 KiB | Przeglądany 919 razy ]
KPM TOP-30 Dziwny jest ten forum nae.jpg
KPM TOP-30 Dziwny jest ten forum nae.jpg [ 61.14 KiB | Przeglądany 919 razy ]
KPM TOP-30 Sen o W-wie (4).jpg
KPM TOP-30 Sen o W-wie (4).jpg [ 54.13 KiB | Przeglądany 985 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lut 06, 2018 0:56 
Awatar użytkownika

Na początku roku 2018 rozpisano w Kino Polska Muzyka plebiscyt na Króla i królową polskiej muzyki honorując najpopularniejszych piosenkarzy i piosenkarki. Widzowie tej stacji swoją symboliczną koroną obdarowali pośmiertnie Zbigniewa Wodeckiego. Mniej głosów oddano na Czesława Niemena. Marek Grechuta znalazł się na czwartym miejscu, a pierwszy z żyjących artystów- Seweryn Krajewski- wylądował w tym plebiscycie na miejscu piątym.
Czołówce piosenkarek nie poświęciłem uwagi, gdy okazało się, że na miejscach od 24 do 19 wylądowały panie, które widziałbym w pierwszej dziesiątce - tj.: Kasia Nosowska, Markowska (tu akurat prawidłowo na 23), Sipińska, Eleni, Kasia Kowalska i Zdzisława Sośnicka. Wyraźnie dołująca z formą wokalną Kayah była dopiero na miejscu 32, a Edyta Bartosiewicz na pozycji 30- tuż przed Alicją Majewską. Niezwykłym uznaniem wśród widzów tej stacji cieszy się Beata Kozidrak mająca w repertuarze sporo piosenek, do których zrealizowano klipy. Jest też Maryla Rodowicz z kilkunastoma godnymi uwagi teledyskami (jak to się kiedyś mówiło) do swoich wielkich przebojów.

Obecnie trwa głosowanie na walentynkową listę przebojów :arrow: W zestawie znalazły się klipy: "Czy mnie jeszcze pamiętasz". "Wspomnienie" i "Pod Papugami".

Coraz większą konkurencją dla KPM jest Stars.TV, która to stacja kilkoma przekrojowymi plebiscytami odnotowała swoje pięciolecie. Wśród emitowanych tam utworów są: "Dziwny jest ten świat" i "Sen o Warszawie".

Załączniki:
a oto fot z klipem Stars TV.jpg
a oto fot z klipem Stars TV.jpg [ 65.32 KiB | Przeglądany 867 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 03, 2018 11:12 
Awatar użytkownika

Po niemal rocznej przerwie powrócił do notowania TOP-30 dość oryginalny klip do utworu "Dziwny jest ten świat" (mylnie datowany na 1979r.). Archiwalny teledysk z Niemenem w roli głównej (złożony z materiałów Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej) trafił w 314. notowaniu na szóste miejsce notowania listy TOP-30 (nazywanej też TO LUBIĘ) w telewizji KPM.

W zestawie do głosowania TOP-30 są m.in.: zespół HEY z przyjaciółmi w piosence "Moja i Twoja nadzieja", zespół IRA z przyjaciółmi w songu "Wiara" (obydwa klipy z udziałem Niemena), Breakout ("Gdybyś kochał, hej"), Budka Suflera, Czerwone Gitary ("Nie spoczniemy"), Ewa Demarczyk ("Sur le Pont D'Avignon"), Halina Frąckowiak, Marek Grechuta ("Dni, których nie znamy" z braćmi Ścierańskimi i Markiem Bałatą), Kora i Maanam, Zbigniew Wodecki, Anna Jantar, Irena Jarocka i wielu innych wartych przypomnienia artystów.

Jak zauważył kiedyś Piotr Starzyński- tu naprawdę liczy się każdy głos (a głosować można codziennie).

Chcąc wybrać ulubione klipy wchodzimy na stronę i zaznaczamy 5 utworów, po czym zamykamy stronę bez zatwierdzania .

Link -> Kino Polska Muzyka (klik) 8)

PS W kolejnym głosowaniu po mojej prośbie "Dziwny jest ten świat" przesunął się o jedno oczko w górę...

Notowanie TOP-30 można obejrzeć w niedzielę od godz.11 do godz.14, a powtórkę w piątki od godz.21 w TV KPM.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 19, 2018 0:46 
Awatar użytkownika

Utwór "Dziwny jest ten świat" (Niemen & Akwarele - Sopot'67) zwyciężył w plebiscycie "100 piosenek na 100-lecie niepodległości" w KPM.

Na ten sam klip można głosować codziennie w rankingu TOP-30 (tu zajmuje 6. miejsce).

Załączniki:
Dziwny jest ten świat- piosenka stulecia RP w KPM.jpg
Dziwny jest ten świat- piosenka stulecia RP w KPM.jpg [ 57.93 KiB | Przeglądany 660 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob gru 21, 2019 11:21 
Awatar użytkownika

Trwa głosowanie w kolejnym TOP-ie wszech czasów w Kino Polska Muzyka. Z setki propozycji różnych wykonawców proponuję zaznaczyć 2 utwory Niemena: "Dziwny jest ten świat" i "Sen o Warszawie" oraz 7 innych tytułów, lecz .. nie zaznaczać :wink: hitów największych rywali: "Nic nie może wiecznie trwać" Anny Jantar i "Autobiografii" Perfectu.
Można dopisać tytuł dziesiątego utworu (na dole strony). Dopisałem "Pod Papugami", bo w KPM mają ten klip (ze scenkami z filmu Magowskiego).

Oto link-> 100 polskich przebojów KPM- TOP wszech czasów.

Oprócz tego okazjonalnego plebiscytu każdego dnia można oddać pięć głosów w -> notowaniu TOP-30

PS 1 z 26 XII 2019- dzięki Waszym głosom Niemen z utworem "Dziwny jest ten świat" zajął 1 miejsce na liście 100 polskich przebojów wszech czasów!

PS 2 z 27 XII 2019- jest jeszcze plebiscyt na Króla i Królową polskiej muzyki -> głosuj. Do dwóch Pań na liście dopisałem na końcu Ewę Demarczyk 8)

Załączniki:
0001 CN z ręką na temblaku.jpg
0001 CN z ręką na temblaku.jpg [ 99.37 KiB | Przeglądany 130 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 05, 2020 17:07 
Awatar użytkownika

W głosowaniu widzów kanału Kino Polska Muzyka królem polskiej muzyki został wybrany.. Czesław Niemen 8)

Dzięki za te głosy! Mam nadzieję, że wyniki skłonią szefów tej stacji TV do zakupu licencji na inne klipy Zwycięzcy plebiscytu.

Z tej okazji odtworzono klimatyczny klip do "Snu o Warszawie" z widokami Warszawy przełomu lat 60 i 70 (bez postaci Artysty).

Powtórka całego notowania w Święto Trzech Króli od godz.18.00 do 21.00, gdy z kolei przedstawią królowe polskiej muzyki.

KPM jest w posiadaniu praw do 3 klipów :N: -a (+2, gdzie CN jest gościem) i kilku fragm. kronik, gdzie Go można dojrzeć.

PS Na stronie KPM jest już dostępne całe notowanie => TOP-u wszech czasów AD 2019

Załączniki:
Cz_Niemen ze statuetką Srebrnego Gronostaja- Rennes 1965.jpg
Cz_Niemen ze statuetką Srebrnego Gronostaja- Rennes 1965.jpg [ 62.34 KiB | Przeglądany 71 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.