[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt lis 27, 2020 18:00

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw sty 09, 2014 14:24 
Awatar użytkownika

Dziś o godz. 14:20 gościem radiowej "Jedynki" był Dariusz Michalski. Opowiadał o tym, jak poznał Niemena i jak z nim współpracował. Według zapowiedzi prowadzącego, w przyszłym tygodniu będzie mnóstwo audycji poświęconych jego osobie ( :N:-a, a nie DM :D). Ponadto, wysłuchaliśmy ciekawych wspomnień związanych z p. Piętowskim - i utworu "Obok nas". Wcześniej w eterze rozbrzmiała "Płonąca stodoła". Według pana Michalskiego, strażacy swego czasu mieli Niemenowi za złe podżeganie do podpalania stodół...

Podczas rozmowy przywołana została pamiętna recenzja "Fraszka, igraszka, zabawka blaszana". Michalski stwierdził, że "instrumenty pokonały Czesława".
Moim zdaniem to eksperymentalny rock progresywny pokonał recenzenta... ;-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sty 09, 2014 15:45 
Awatar użytkownika

Domin pisze:
Wcześniej w eterze rozbrzmiała "Płonąca stodoła". Według pana Michalskiego, strażacy swego czasu mieli Niemenowi za złe podżeganie do podpalania stodół...

Szkoda czasu antenowego na opowieści o rzekomych pretensjach strażaków... Niepotrzebnie powiadomiłem o audycji kilka Osób mających dobre rozeznanie w twórczości Niemena. Teraz są zawiedzeni, bo niczego ciekawego się nie dowiedzieli.

Na temat tego co działo się w ostatnich 10 latach pan Sztompke powiedział tylko dwa zdania o festiwalu w Słupsku.
Bylem i ja tam w 2007 z ekipą filmową TVP. W Polskim Radio nie powiedziano jednak ani słowa o tym filmie dla TVP Polonia (w reż.Eugeniusza Szpakowskiego). A przecież Ci, którzy się do kamery wtedy wypowiadali (m.in.: Brodowski, Nadolski, Radziejewski, Skliński, Walicki oraz bliscy Artysty z rodziny Wydrzyckich) powiedzieli sporo interesujących rzeczy.

Mówić można wiele, byle się fakty zgadzały. Tymczasem obaj Panowie Redaktorzy z uporem godnym lepszej sprawy twierdzili, że przy nagrywaniu albumów: "Sukces" (w "Płonącej stodole") i "Czy mnie jeszcze pamiętasz" ("Obok nas") Niemen nie dysponował jeszcze organami Hammonda.

Wystarczyło sprawdzić w książeczce załączonej do pierwszej części radiowego boxu "Od początku", by szybko stwierdzić, że było inaczej. Już na płycie "Sukces" słychać organy Hammonda, a ich specyficzne brzmienie wynika z próby zastąpienia konstrukcji Leslie urządzeniem zmajstrowanym przez samego Czesława Niemena.

Na stronie Polskiego Radia zamieszczono zapis wideo rozmowy Pawła Sztompke z Dariuszem Michalskim => LINK

P.S. Na moje ucho - w "Płonącej stodole" więcej słychać soulu niż rock'n'rolla... Ale ja się ponoć nie znam 8)

Ostatnio zmieniony pt sty 10, 2014 13:57 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.