[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz mar 24, 2019 9:48

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz lis 11, 2012 20:21 
Awatar użytkownika

Zwykle po pierwszych dźwiękach czuje się talent i umiejętności wokalisty. Będę brutalny. Powyższe prezentacje to poziom wokalistów z wiejskiego wesela.
Marne warunki głosowe, zwykłe zawodzenie i na siłę tworzona interpretacja - niby wielkie novum, a tymczasem zwykłe błądzenie ślepca.
Dobrze, że mnie tam nie było, bo byłby to zmarnowany czas i czułbym się wystrychnięty na dutka - wielka impreza uświetniona bohaterami z balu w remizie strażackiej.

Pisał kiedyś Maciek, że jesteśmy mało muzykalnym narodem. Nie zgodzę się z tym. To animatorzy kultury, rozgłośnie radiowe, sponsorzy i wydawcy promują "popelinę", a talenty nie mogą "przebić głową betonowego muru"

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 15, 2012 0:49 
Awatar użytkownika

No cóż dla porównania daję poniżej występ jednej z gwiazd polskiej sceny, która oceniała "fachowo" wykonawców - dużo zmienia w odbiorze jakość nagrania i obsługa akustyczna. A tu cóż na weselu nie jednym lepiej śpiewają, od poniższego wykonania.

http://www.youtube.com/watch?v=k11Rmqn9xaU

A wracając do opinii Tadeusza, skoro nie byłeś to po co takie komentarze... Jestem jednym z wykonawców i mimo , że parę osób realnie odstawało to było sporo wykonawców na wysokim poziomie co widać po nagraniach w porównaniu do występu Gwiazdy Festiwalu - nie ma różnic ... A Fryderyki Poszły... na stronie festiwalu jest wyższej jakości nagranie więc radzę sobie posłuchać całych występów - również Gwiazd.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 15, 2012 0:55 
Awatar użytkownika

Poza tym żeby dobrze nagrać coś na żywo trzeba mieć super sprzęt i nagrywać z miksera ... A tego nikt na festiwalu nie robił.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 15, 2012 9:03 
Awatar użytkownika

Słuchacz napisał:
Cytuj:
A wracając do opinii Tadeusza, skoro nie byłeś to po co takie komentarze...

Wyjaśniam:
- widz zaprezentował tutaj trzy klipy i poprosił o komnetarz, więc skomentowałem
- mam prawo do swojej opinni i z niego skorzystałem, a skoro nie jest ona po Twojej myśli, to już jest to Twój problem...

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 15, 2012 11:39 
Awatar użytkownika

Tadeuszu, nie odbieram Ci prawa do opinii, która w dużej mierze jest zasadna, ale uważam że generalizowanie i wrzucanie wszystkich do jednego worka to nie żadna opinia. Może zechcesz się odnieść do każdego wykonawcy z osobna wskazując na konkretne błędy techniczne, interpretacyjne, bo nie każdy występ był taki sam... Liczę na konstruktywną krytykę i merytoryczną a nie na przytyki rodem z Mam Talent ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 15, 2012 13:12 
Awatar użytkownika

Słuchaczu, nie krytykowałem wszystkich, tylko te trzy klipy, które zaprezentował widz.
Konkretne uwagi: błędy emisyjne (nieumiejętność operowania głosem) , zbędne "melizmacenie" (w moim odczuciu ma to na celu odwrócenie uwagi od słabego wokalu, ale nie wróbla na plewy nabierać), interpretacja odbiegająca klimatem od warstwy tekstowej ( to jest bardzo subiektywna ocena), zdarzają się też ewidentnie nietrafione dźwięki.
Rzecz jasna są to moje subiektywne odczucia, ale sztuka to nie matematyka, nie ma w niej układu zero-jedynkowego.
Najlepszym dowodem na to są opinie członków komisji oceniających wokalistów w najprzeróżniejszych programach. Jeden członek komisji ( muzyk z wykształcenia ) mówi, że było nieczysto, a drugi ( też muzyk ) mówi, że było czysto.
Ja oceniam to intuicyjnie, oceniam na słuch, więc nie twierdzę, że moja opinia jest jedyną słuszną; a, że wyrażam się zdecydowanie to inna sprawa, to sprawa mojego charakteru ( nigdy nie "owijam w bawłełnę")

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 14, 2013 20:42 
Awatar użytkownika

W najnowszym, marcowym numerze Jazz Forum relacja Romana Radoszewskiego z 7 Festiwalu Niemen Non Stop.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr kwie 10, 2013 20:05 
Awatar użytkownika

Ech, przygotowuję wciąż moją relację z festiwalu - dam znać, jak już będzie gotowa (bo jest o czym pisać - narzekać, chwalić, proponować...).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 21, 2013 15:40 
Awatar użytkownika

Moja relacja z ubiegłorocznego festiwalu w Słupsku znajduje się

TUTAJ

To chyba rekordowa obsuwa - bliżej nam do kolejnej edycji, niż poprzedniej ;-) Subiektywnie i na temat, polecam!

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.