[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw mar 21, 2019 2:44

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw gru 06, 2012 15:51 
Awatar użytkownika

Dziś zrobiłam sobie prezent mikołajkowy i kupiłam książkę Marka Gaszyńskiego "Cudowne lata. Moja historia rock'n'rolla w Polsce."
Książka liczy 488 stron, jest bardzo ładnie wydana i bogato ilustrowana. Autor zaczyna swoją opowieść od początków rock'n'rolla na świecie, żeby później zająć się rodzimą sceną muzyczną lat 50., 60. i 70. ub.wieku. Oprócz tych najbardziej znanych i uznanych przypomina też niektórych trochę dziś zapomnianych wykonawców i zespoły.
Niemenowi poświęcił chyba największy rozdział. Na 25 stronach jest wiele ciekawych i unikatowych zdjęć (np. z występu na II FMT), są wypowiedzi dwóch akwarelowych muzyków oraz kilku innych osób, które znały Niemena i miały okazję z nim współpracować. Są też wypowiedzi samego Niemena z radiowych audycji Marka Gaszyńskiego. Zdjęcia Niemena w towarzystwie innych osób pojawiają się też w kilku innych rozdziałach książki.

Załącznik:
Cudowne lata.jpg
Cudowne lata.jpg [ 151.54 KiB | Przeglądany 1586 razy ]

PS
Książka niestety nie jest wolna od błędów. W rozdziale o Niemenie są to podpisy pod zdjęciami. W jednym z nich Piotra Dziemskiego przerobiono na Tomka (i to aż czterokrotnie!).

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.